Umetnine PeSjanarjev

Azu · 447902

TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #480 : 04 Marec 2007, 00:43:29
CowTarina mi narišeš ptička  ;D ;D ;D ampak res VSI IZVRSTNO RIŠETE !

hehe

lp,tyaša



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #481 : 04 Marec 2007, 15:17:33
CowTarina, saj s spletom in solidno spletno stranjo je vse mogoče, obiskovalci iz vsega sveta in zanimanje z njimi. Kapo dol. ;) Hehe, res upam, da te bo kdaj prijelo kakšnega risati. :D

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #482 : 04 Marec 2007, 16:35:44
Ah CowTarina - kjer je želja, je volja... In kjer je volja se lahko marsikaj zgodi. ;) Na začetku mogoče ni vse tako rožnato... ampak zagotovo bi ti en takšen projekt (slikanje po naročilu, preko fotografije in da se svetu pokažeš preko spletne strani) dolgoročno uspel.
Dober primer je tale umetnica, ki jo zagotovo skorajda vsi poznate -> Katja Turnšek ( http://www.pet-art.net/ ) . Se večkrat pasem na njeni spletni strani in vzdihujem ob vseh umetninah.  :o Res odlična umetnica!


Lp,
Mojca


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #483 : 06 Marec 2007, 20:20:38
Ahh, en porazen začetek (vem, da izgleda, kot da bi imela brado, ampak se bo to kmalu spremenilo). Bi bilo pa te realistične dlake 10x lažje risati s kakšno grafično tablico. Z miško postane to ubijalsko delo. n_x;



Sem šla skozi celotno spletno stran te Katje Turnšek in so vsa res neverjetna dela. O_O Čudovito!

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #484 : 06 Marec 2007, 21:04:14
Tosy, ziher je blo že kje napisano...ampak vseeno, kje ti to delaš?  ??? Pohvale!
Super umetnine vseh!  :o



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #485 : 06 Marec 2007, 21:18:00
 :o Tosy ti to delaš z miško  :o Jaz sem pa mislila da z "svinčnikom". Ful je dober  8) 8)



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #486 : 07 Marec 2007, 10:14:03
Tosy, :o z miško tole rišeš? Noro! Super so tele dlake. Želim ti, da čimprej dobiš kakšno tablico, potem te nič več ne ustavi  ;). Predlagam ti Wacom tablico, ker se mi zdi, da je tudi najcenejša boljša od vse konkurence. jaz imam Wacom Graphire 2 že več kot štiri leta in dela vseskozi brez težav. Seveda si želim kakšno boljšo, samo vem da zaradi tega moje slike ne bodo nič boljše  :D.

Ah CowTarina - kjer je želja, je volja... In kjer je volja se lahko marsikaj zgodi. ;) Na začetku mogoče ni vse tako rožnato... ampak zagotovo bi ti en takšen projekt (slikanje po naročilu, preko fotografije in da se svetu pokažeš preko spletne strani) dolgoročno uspel.
Dober primer je tale umetnica, ki jo zagotovo skorajda vsi poznate -> Katja Turnšek ( http://www.pet-art.net/ ) . Se večkrat pasem na njeni spletni strani in vzdihujem ob vseh umetninah.  :o Res odlična umetnica!

Lp,
Mojca

Poznam tole spletno stran. Super je. Ona sicer riše originale in ne digitalno, kot jaz razumem. Res ima enkratne izdelke.

Vem, da se vse da če se hoče. Že zdaj delam kakšne izdelke iz keramike tudi po naročilu, ampak je tega veliko premalo, predvsem pa ne moreš toliko računat, da bi se ti to res splačalo delat. Sploh kakšen mozaik. Pa še država je po svoje lačna in ti odtegne še tisti del, ki bi bil lahko tvoj edini zaslužek. Pa ne mislim jamrat, ker mi ni nič hudega. To delam iz lastnega veselja in vseh tistih ur dela z enim izdelkom, ki jih nihče ni pripravljen plačat, mi ni nikoli žal. Pač hodim v službo, ob tem pa se sproščam na glini in zdaj še računalniku, če pa je kdo zadovoljen z mojim izdelkom in ga kupi, pa še toliko bolje. To mi več pomeni, kot plačilo, ker imam redno plačo drugje. S plačilom si pa pokrijem stroške materiala in obdelave.

Upam, da nisem zdaj vseh nadobudnih umetnikov na tem forumu zamorila in prestrašila, če je kdo že imel želje prodajat svoje izdelke. Vem, da je kdo od vas boljši podjetnik od mene in bo kdaj zaslužil toliko, kot si njegov izdelek res zasluži. Jaz pač ne znam ocenit vrednosti in računat za svoje izdelke, to mi je največja muka pri vsem skupaj.

Veselo ustvarjajte še naprej. Jaz verjamem, da ima vsak v sebi skrit določen talent, če ni to risanje, je pa kaj drugega. Treba ga je samo spravit na plano.  ;)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #487 : 07 Marec 2007, 13:50:12
Lenny: v Photoshopu CS2 si prvo naredim basic barve z furry brushi potem malo multiply pa soft light učinke dodajam potem pa samo z smudge tool-om (ali eyedrop) 'razmažem' in izberem novo temnejšo in novo svetlejšo barvo iz basics (osnovnih) pa postopoma dodajam svetlejšo (vse dlake delam z brush tool-om size 1). Tule je en krasen tutorial, po katerem sem se to naučila (samo jaz zadnjih par delov ne delam in imam malo drugačnejšo metodo).

Kanchy, CowTarina ~ ja, res upam, da si bom kmalu kakšno nabavila (bo pa absolutno znamke Wacom, ker res veljajo za najbojše). :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #488 : 07 Marec 2007, 14:01:28
A bi se dalo ta program kje na netu dobit?  ??? :-[



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #489 : 07 Marec 2007, 14:13:00
Morda bi lahko dobila CS2 preko eMula. ;) Drugače je pa precej drag program za plačati.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #490 : 07 Marec 2007, 16:32:57
Sploh ne bom komentirala. o_o Part 2.~


"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #491 : 07 Marec 2007, 18:42:34
tosykako ti to uspe??? ???Že sredi nastajanja se vidi da bo čudovita umetnina...



LP Alja



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #492 : 07 Marec 2007, 18:47:51
Ah, saj ne bo, ker res kaj takega delam prvič. ;) Preprosto primeš miško v roke in jo začneš premikati in klikati na vse možne načine.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #493 : 07 Marec 2007, 19:22:59
tosy fuuuul lepo :o
CowTarina a mi narišeš črnega pekinezerja z belimi tačkami (nekaj podobnega mojemu maksu če se ti pa ne da potem pa samo črnega pekinezerja)
proooosim :-[

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #494 : 08 Marec 2007, 20:43:46
Kakšen program to imate??? ???
Mi lahko prosim date link kjer si ga lahko downloadam?PROSIM!!! :-*  :-*  :-*

LP Alja



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #495 : 08 Marec 2007, 21:46:57
Hehe. x) ~CowTarina style~ poiskus narisati digitalno risbo po fotografiji.



Nauk:  -kehem- Nikoli ne uporabljaj preveč Bloor tool-a. x.x

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #496 : 08 Marec 2007, 23:27:55
Jaz pa ugotavljam, da si moram nujno nabaviti nov ekran.

imam eno ponudbo ... ;D

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #497 : 09 Marec 2007, 20:13:06
Nekaj za lastno razvedrilo in sprostitev...

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #498 : 09 Marec 2007, 20:24:26
Pa vi ste neverjetni - kako vam to uspe!  :o :)
Res ste pravi umetniki! ;)
Bravo!!!! :)

Jaz si kar ne uspem naložiti Adobe Photoshop-a, da bi poiskusila še sama...
A to rišete na pamet ali po fotografiji? :)



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #499 : 09 Marec 2007, 20:25:24
Tudi meni z nalaganjem Adobe Photosho-a ne gre in ne gre  :-[
Super slikica azu, res luškana  :)



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #500 : 10 Marec 2007, 13:18:21
Še ena.


"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #501 : 10 Marec 2007, 19:33:16
Ja valda  :o Tosy... hudooo  8) 8)



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #502 : 11 Marec 2007, 10:15:22
Tosy, kaj to si sama naredila?  :o  Mogoče lahko predstaviš postopek?  ;D

imam eno ponudbo ... ;D

Ajaaa?

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #503 : 11 Marec 2007, 10:42:03
Kana

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #504 : 11 Marec 2007, 12:28:02
Mi mamo zdej tud ta program,ustvaril pa ne vem če bomo kej :-[.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #505 : 11 Marec 2007, 13:40:10
T.M.T kje si ga dobila? ???


LP Alja



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #506 : 11 Marec 2007, 16:04:51
Še dve. Konja in orginalni fotografiji (c) Abby





Newfka, pa ja ne misliš da sem tak umetnik, da bi lahko kaj takega naredila? :D Ahh, ne. Pač odprem določeno fotko iz katere hočem nekaj narediti potem pa na novem layerju prvo obrišem fotko potem pa dodajam osnovne barve + malo manj osnovne + malo malo manj osnovne itd. vse do detajlov potem pa s smudge tool-om vse naredim lepo 'soft-looking' in to je to.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #507 : 11 Marec 2007, 18:04:37
Z bitlord ga je brat dol potegnu,sam smo ga že zbrisal,ker dobim ju3 tanajnovejšo verzijo od prijatelja,ki se s tem ukvarja.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #508 : 13 Marec 2007, 12:43:30
Super so Tosy.  :o

Jaz sicer uporabim fotografijo samo za motiv, pa da skiciram osnovo, rišem pa potem po svoje, tako da jo gledam. Bom pri naslednji sliki shranila po stopnjah, da se bo videlo, kako pacam sliko skupaj. Odvisno je tudi kater medij uporabim (olje, akril, pastel...)

tosy fuuuul lepo :o
CowTarina a mi narišeš črnega pekinezerja z belimi tačkami (nekaj podobnega mojemu maksu če se ti pa ne da potem pa samo črnega pekinezerja)
proooosim :-[

majcek, na žalost trenutno nimam časa za dodatne želje, ker so me sorodniki in prijatelji napadli z željami po slikah in še za te ne vem kdaj jih bom spacala, če bom sploh uspela vse. Upam, da mi kdaj uspe tudi tole zate  ;), pa še prej za Tosy.


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #509 : 13 Marec 2007, 18:50:40
CowTarina potem pa še meni ptička proosim


lp,tyaša