Umetnine PeSjanarjev

Azu · 452018

friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #1410 : 13 Maj 2010, 16:43:06
U-A-U  :o
Jana, fantastični sta! Kako si uspe naredili tako lepe poteze?



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1411 : 18 Maj 2010, 13:33:27
Še ena  :P  višavc  :-*





friga, misliš take gladke in ravne? Grafična tablica  :P

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1412 : 18 Maj 2010, 23:57:50
Bu, čisto not sem padla v risanje  ::) spet. Bi resnično bilo bolj pametno, če bi se raje učila za izpite...


If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #1413 : 19 Maj 2010, 18:01:36
Janaa, nora si ;P Zakoon delaš.
Tudi jaz imam grafično tablico, pa mi tole ne uspe. :P
Kateri brush se pa uporablja za barvanje dlake na računalniku? Da zgleda bolj kot dlaka (:


Jana, si višavca (in ostale kužate) narisala najprej na papis, pa potem pobarvala?
Kako pa rišeš te sence in kako več, kje jo moraš sploh narisati? :P



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1414 : 19 Maj 2010, 19:40:47
Ah, daj no, tako hudo pa spet ni  :P


Za barvanje dlake če nimaš časa in se ti mudi si narediš custom brush ali pa si zlowdaš kakšen tip različnih "fur brush-ev" (na deviantArtu jih imaš mali milijon, prav tako tutorialov za senčenje), če pa imaš čas se pa lahko mučiš s čimmanjšo velikostjo brusha, obvezen pen pressure. Potem pa vlečeš črte v smeri dlak  :)

Glede senčenja je najbolj pomembno, da določiš, iz kje prihaja tvoj vir svetlobe.. In potem posenčiš. Jaz to delam nekako po občutku, sem pa šla čez vsaj 30 tutorialov (poišči na deviantartu shading tutorial). Uporabljam pa različne tehnike, pd lasso toola ki ga potem zapolnim z barvo, v večih plasteh (kot na primer višavc, prt) ali pa uporabljam soft shading s pomočjo air brusha (saluki, kjer je kombinacija z lasso toolom).

In pa - običajno tudi skiciram na računalnik (parson, husky), včasih pa na papir (saluki, westy). Kakor me prime, in kakor imam v trenutku navdiha razpoložljive materiale  :P  včasih je dober tudi kak učbenik za faks, če ni med predavanji kaj bolj pametnega za počet  :P

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #1415 : 20 Maj 2010, 22:05:13
Aaaaa najlepša hvala :D Super si ;**



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1416 : 25 Maj 2010, 14:09:50
Jana, kakšen smooth collie??


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1417 : 25 Maj 2010, 14:49:31
Alma, imaš prav O_o smoothijev pa res ni dosti kje narisanih  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1418 : 25 Maj 2010, 15:54:00
res je, nekako se mi zdi da je kar težko zajet to eleganco...hitro postane neprepoznavna pasma...
sama sem poizkusila narisat glavo in neglede na to, da pač vem kako bi naj izgledala je narisat čisto druga pesem  :-[


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1419 : 25 Maj 2010, 23:17:24
Uh, sem se spomnila na en moj avatar, ki je slučajno smoothijev portret  :)




Pa še wire fox terrier

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #1420 : 26 Maj 2010, 07:25:50
Aaa fox terrier  :o
Oba sta krasna.
 
Se da kje pogledat vse te tvoje risbe? (: Mislim, imaš kakšen album na internetu? (:



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1421 : 26 Maj 2010, 11:31:27
uh, ful dobro izgleda...še še še  :D :D



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #1422 : 26 Maj 2010, 13:09:27
Jaa, še jih nalepi! :P
Kakšnega Borderja..  :P



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1423 : 26 Maj 2010, 21:51:54
Border v novem stilu še pride  :P

ja em na dAju je nekaj malega..
http://never-endingdreams.deviantart.com/

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #1424 : 27 Maj 2010, 07:36:20
Ooo, v kakšnem stilu pa?  :o  :D

Sem pregledala celo tole stran. Fantastične risbe, kot vedno ;***



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1425 : 27 Maj 2010, 11:58:18
Nov stil, ki ga preizkušam so recimo prt, slauki in westy. ;) drugačno senčenje uporabljam.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #1426 : 27 Maj 2010, 14:03:26
Aha, super (:



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1427 : 20 Junij 2010, 20:52:58
Še nekaj avatarčkov;

wheaten terrier, saluki in poodle  :)


If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #1428 : 21 Junij 2010, 07:52:30
Uaau, Saluki je fantastičen!
Prav tako druga dva. (:



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1429 : 07 Julij 2010, 20:46:37
Kaj, a samo jaz lepim kaj v to temo  :-[  dajte no, saj še kdo tudi kaj ustvarja  :P


Olje na platno; shih tzu. Po naročilu (od North)


If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1430 : 07 Julij 2010, 20:56:31
Jana, bjutiful! :-* Si hodila v kakšen tečaj? Kako rišeš tole dlako, mene malo zafrkava, kadar rišem na platno..


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1431 : 07 Julij 2010, 21:32:26
Hvala  :D   Ne, nobenega tečaja  :-[  dlako - najprej osnovne barve z debelejšim čopičem, svetle prej, temne na koncu; potem pa vzamem čopič 4 ali 6 (odvisno od formata slike) in grem čez vse bolj precizno, in točno v smeri rasti dlak. Mene zafkrava senčenje bele dlake, ker sivkasta vse pokvari  :(  na računalniku navadno senčim belo z odtenki modre, na platnu si še nisem upala v take skrajnosti  ;D

Olje je še kar hvaležna zadeva, lahko greš čez in popraviš brez da bi se pretirano videlo, vse skupaj tako ali tako pride bolj debelo.

Kakšno tehniko pa uporabljaš?

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1432 : 07 Julij 2010, 22:00:18
No, saj, senčenje sem mislila..čeprav saj na teli umetnini si tudi belo dlako prikazala s senčenjem al kako? (na sredini kužka)
Sem komaj na akrilnih barvah, so mi prav iz tega razloga ljube, ker lahko greš večkrat čez, če ti ni všeč :-[

Zdajle se ubadam z dvema kavalirčkoma v šprintu, pa sem si očitno malo težko nalogo zadala, ker mi gre zeloo počasi. Samo odprt gobec sem slikala 1 uro, da sem bila končno zadovoljna z barvami jezika, neba, zob, čeljusti.. Potem pa še postavitev tac in sence na njih in pa ta bela dlaka, ki je prov grozna za naslikat ::) ::) sem jo senčla s sivo (kr neki), zeleno-rjavo-črno-rumeno..skratka skoraj vse barve namešala skupej ::) :-[ :)

S svinčnikom mi gre veliko lažje in hitreje, tole bom delala pomoje cele počitnice, ker nisem tak freak, da bi risala vsak dan..mi je všeč-ko mi pač zapaše..(tukaj se akril izkaže za prav priročnega :P)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1433 : 07 Julij 2010, 22:10:28
Hehe. :) na fotografiji se ne vidi dobro (je malo popačena, še posebej belina), da je pravzaprav cela tekstura na platnu, ker je bolj na debelo nanešeno. Tako da malo pripomore k bolj resničnemu izgledu. U bistvu potem sam relief na sliki meče določene sence, odvisno iz katerega kota gledaš  :P  tako da sem se posluževala bele z rahlimi odtenki rozasto sive.

Jaz pa rada dokončam, če se enkrat lotim. Pa če gre zraven 2 uri ali pa 10  :-[  zato pa tudi rišem samo takrat, ko imam dovolj časa in volje. In manjše formate slik, da sem res konec v nekem uglednem času (2-4h)  ;D
Sem poskusila enkrat z akrilom, pa mi olje bolj diši  :P

svinčnik pride prav pa med kakimi predavanji, če slučajno ne spim.  8)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1434 : 07 Julij 2010, 22:27:56
Pri svinčniku sem tudi jaz veliko bolj vztrajna-takrat rišem celo noč, magari 6 ur če je treba :D (nekaj mojega maš na 46.strani)

Ja saj, ponavadi ok izpade, če daš v senčenje tisto barvo, katera je tudi v ozadju (v tvojem primeru roza, v mojem zelena).


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1435 : 07 Julij 2010, 23:26:09
Super ti gre  :P

ah, komaj čakam da bodo "počitnice" tudi za nas  ::)  da še poskusim kakšno stvar izboljšat.  Samo iz teorije se bolj malo kaj naučiš  :-\

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


nicole

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #1436 : 12 Julij 2010, 22:02:49
Lep tigerček! Jaz ne bi znala barvati s flumastri in barvicami za nič na svetu. :-\
Anana: na čem si pa narisala tega flatka?

Tosy: Jaz sicer uporabljam Adobe PS7, vendar dvomim, da se verzija 8 tako drastično razlikuje, da opisanih elementov ne bi našla tudi tam. ;)
Tule pa je nekaj nasvetov, ko barvaš sliko, ki je skica (99% zato, ker smo ljudje preleni, da bi jo obrobili na računalniku z miško) in želiš, da se barva lepo "zlije" z skico oz. ni belih mest ali zmazane skice. ;D

1.korak:
Odpreš sliko v Photoshopu.

2.korak:
Klikneš v zgornji vrstici na Layer (na sliki z rdečo) in v zavihku na New Layer. Potem v Layer koncu (kjer imate prikazane vse "plasti" slike) v okencu (tudi z rdečo obkrožen) kliknete z Normal na Overlay. Potem izberite največji čopič in črno barvo in pojdite čez celotno sliko. Skica bo potemnela.


3.korak:
Spet narediš New Layer in v okencu (spet obkrožen z rdečo) klikneš na Multyply in začneš s poljubno barvo barvat skico. Lahko greš čez črte, barva jih ne bo izbrisala. Na koncu vse, kar si šel čez poprišeš z radirko in to je to.
 ;)


V priponki pa še ena slikica izpred 6 mesecev, ki ne bo nikoli dokončana. Dokaz da ne znam z barvicami barvat.
Če pa komu to ne bo popolnoma jasno, pa naj kar pove. Sem malo hitela, ker me čas priganja.

Ps.: Vem, da flatkoti niso sivi...samo črne barve se ne vidi tako dobro za prezentacijo. :P

Mi lahko prosim pošlješ link od photoshopa za dol naložit.Iskala sem na internetu a ne najdem.

Pes je človekov najboljši prijatelj. *--*
Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse. (:
Kakršen gospodar, takšen pes. ^.^
Pes ostane pes, čeprav zraste med levi. :$
Leni pastirji imajo dobre pse. xD
---------------------------------------------------------
I love you Mia ッ


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #1437 : 13 Julij 2010, 14:55:56
Mi lahko prosim pošlješ link od photoshopa za dol naložit.Iskala sem na internetu a ne najdem.
Photoshop je treba kupiti ali pa ga nekako dobiti na piratski način :D



nicole

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #1438 : 20 Julij 2010, 16:38:00
Photoshop je treba kupiti ali pa ga nekako dobiti na piratski način :D

aha.hvala za odgovor.


                             Lp. nicole

Pes je človekov najboljši prijatelj. *--*
Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse. (:
Kakršen gospodar, takšen pes. ^.^
Pes ostane pes, čeprav zraste med levi. :$
Leni pastirji imajo dobre pse. xD
---------------------------------------------------------
I love you Mia ッ


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1439 : 31 Julij 2010, 22:33:16
Po dolgem času še nekaj mojega :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)