Umetnine PeSjanarjev

Azu · 447902

Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #300 : 01 Januar 2007, 19:58:24
Glede grafičnih tablic...
Jaz uporabljam trenutno Trust Tablet (1200) in sem z njo zelo zadovoljna. Imam jo že več kot eno leto in ne kaže še velikih znakov obrabe, čeprav z njo pogosto delam. Če se ne motim je oči plačal cca. 100€ kupljena pa je bila nekje v BTC-ju (BOF ali Big Bang ali nekaj podobnega ???)
Drugače sem pa slišala same dobre stvari o Wacom tablicah tako da je na mojem seznamu to-buy PC opreme že nekaj časa. Najraje pa bi si seveda kupila tole Wacom's Cintiq 21UX :-*

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #301 : 01 Januar 2007, 20:13:02
Kako pa?  ???
V meniju za layerje klinkes desno puscico v krogcu  ::) in potem po potrebi izbiras med Flatten Image, Merge Layers, Merge visible (ce imas kaksne layerje nevidne)

Citiraj
No da probam razložim tiste layerje...Saj se mi je zdelo, da je bolj težko razumljivo...
V prvem layerju narišem skico. Potem jo grem v drugem layerju barvat. Potem mi pa pade na pamet, da še nekaj napacam gor v tretjem layerju in bi rada, da  to prekrije tisto, kar sem barvala v drugem layerju in, da mi hkrati ne prekrije črt od skice (se pravi prvega layerja).
Saj ce imas opacity nastiman na 100% ti tako ali tako prekrije (ce je tretji layer nad drugim), ce pa hoces, da tistega v drugem layerju ni sploh, bos mogla pa zbrisat (radirka)

Citiraj
Z miško je res nekako zoprno risat skice...  :-\
Zakaj pa ne narises na roko in potem poskeniras?

Citiraj
Super zgleda ta ilustracija! Maš še kakšne?  :)
Saj pravim, vecina je narisanih na roke ... in ce jih potem rabim za kaksno rec (ta je za eno znamko), jih po potrebi obdelam v fotosopu. Bom malo pobrskala, pa pofotkala bom par risb (nekaj sem ti itak obljubljala, da pokazem).
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #302 : 01 Januar 2007, 20:44:50
Saj ce imas opacity nastiman na 100% ti tako ali tako prekrije (ce je tretji layer nad drugim), ce pa hoces, da tistega v drugem layerju ni sploh, bos mogla pa zbrisat (radirka)

Sem šla za vsak primer poskusit še enkrat in lahko tole narediš tudi tako, da malo spremeniš vrstni red layer-jev in blending change tretjega. ;) Ali pa preprosto izklopiš 'oko' (indicates layer visibility) drugega layer-ja.

Jaz bi trenutno ubijala za eno Wacom grafično tablico. ::) Res upam, da jo čimprej dobim. Azu, kakšen format pa imaš ti? A5, A4,...?

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #303 : 01 Januar 2007, 21:06:44
Sem šla za vsak primer poskusit še enkrat in lahko tole narediš tudi tako, da malo spremeniš vrstni red layer-jev in blending change tretjega. ;) Ali pa preprosto izklopiš 'oko' (indicates layer visibility) drugega layer-ja.

Ja seveda, ampak potem ti izklopi celoten layer, oz. ga pomakne nekam drugam ... Jaz sem Saro razumela, da zeli, da tisti vmesni layer ostane in da se ga vidi, da pa s tretjim (zadnjim) prekrije samo en dela drugega layerja.

Citiraj
Jaz bi trenutno ubijala za eno Wacom grafično tablico. ::)
hmm... je bila enkratna priloznost, da jo dobis, samo dedku mrazu bi blo treba pisat ...  ;D ;D ;D ;)

enih par mojih slikc je tukaj: http://www.moj-album.com/album/6264944/
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #304 : 01 Januar 2007, 21:13:50
Ja seveda, ampak potem ti izklopi celoten layer, oz. ga pomakne nekam drugam ... Jaz sem Saro razumela, da zeli, da tisti vmesni layer ostane in da se ga vidi, da pa s tretjim (zadnjim) prekrije samo en dela drugega layerja.

Jaz pa, da želi prekriti celotni 2. layer. XD Sicer se pa z izklopom 'očesa' nikamor ne pomakne, ampak samo 'izgine' oz. se 'prikaže nazaj' če ga zopet potrebuješ.

hmm... je bila enkratna priloznost, da jo dobis, samo dedku mrazu bi blo treba pisat ...  ;D ;D ;D ;)

 ;D Dedek Mraz žal ni opcija. Prav tako ne božiček in sveti trije kralji ipd. sem ateist tako da ne dobivam ravno pisanke in daril 'dedka mraza' ali pa 'božička'. Rajši iz žepnine shranim denar in si sama priskrbim tisto, kar potrebujem ali pa čakam eno leto na rojstni dan, kar pa ni ravno najboljše. Ampak zdajle shranjujem denar za registracijo psarne, tako da tablice še nekaj časa ne dobim, žal.

Aja, neverjetne slike. Tisti kuščar je osupljiv. A tele hrbte, lobanje, noge ali karkoli že si tudi sama naredila? OO;

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #305 : 01 Januar 2007, 21:29:45
Čisto mimo grede - Dedek Mraz je produkt komunističnega režima in ni "pripadnik" nobene religije.  ;) :D Zato se mu splača pisati, četudi si ateist.  :P ;) :)


Maja01 - kapo dol za tele tvoje risbe.


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #306 : 01 Januar 2007, 21:36:22
Ja, Maja me je prav razumela. No, hvala za vse nasvete! Bom probala še malo eksperimentirat.

Moram pa vse delat na kompu, ker sem bolj švoh z mojo opremo - nimam skenerja.  ::)

Waaa, te slikce so  :o! Tudi meni je najbolj všeč tisti kuščar. Pa mišice bi lahko ble vsaj pasje, ane.  :P Hec.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #307 : 01 Januar 2007, 21:40:05
Waw! :o Maja01, kako lepo rišeš, tista slikica z muco, mi je pa ful dobra, ker so tako živahne barve v ozadju! Bravo! Kar tako naprej! ;)



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #308 : 01 Januar 2007, 21:43:31
Newfka, saj lahko tudi poslikaš svoje umetnine potem pa samo dodaš transparentni layer in 'ink'-aš čez risbo, pa je kot da bi imel tabico. :)

No, pa še malo off topic, ampak vseeno:

Čisto mimo grede - Dedek Mraz je produkt komunističnega režima in ni "pripadnik" nobene religije.  ;) :D Zato se mu splača pisati, četudi si ateist.  :P ;) :)

Citiraj
The figure of Santa Claus has his roots in various cultures, produced by a blend of Christian imagery and Germanic folklore.

Saj božiček je podobno neki mix. ;D No saj je vse isti larifari. To je kot da bi pisal zobni miški/vili ali karkoli že, tako da - ne hvala. :P


"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #309 : 01 Januar 2007, 21:46:46
Newfka, saj lahko tudi poslikaš svoje umetnine potem pa samo dodaš transparentni layer in 'ink'-aš čez risbo, pa je kot da bi imel tabico. :)

Digitalca tudi nimam. Jaz sem še v kameni dobi.  ::)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #310 : 01 Januar 2007, 22:03:04
Aha. XD Potem je še najboljše, da si kar tablico nabaviš - mislim, da sta tako en vredu digitalec kot skener oba dražja, ampak predvsem za risbe in risanje veliko manj uporabna.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #311 : 01 Januar 2007, 22:11:44
A tele hrbte, lobanje, noge ali karkoli že si tudi sama naredila?

ja, seveda. Risane so pa po fotkah iz anatomskega atlasa ...
newfka, saj bodo tudi pasje misice ... ves, da se ne izognem  ;D

Kuscar je bil experiment s pastelom, muca je pa Muca C. - ilustracija za eno od simobilovih novoletnih vabil (ne letos).
m.

p.s. Tosy, upam, da tega dedka mraza nisi vzela kot da je bilo misljeno karkoli zaljivo (zdajle, ko sem se 1x prebrala svoj post, ga je razumeti malo dvoumno), je bila zgolj sala. Ful obcudujem to kar si napisala, da si sama sparas denar za stvari, ki jih zelis. Kapo dol.


-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #312 : 01 Januar 2007, 22:38:09
Waaa, res so super. :o Sem mislila, da je to slikano prav iz kake enciklopedije ali kaj, ampak, da pa tole ti narišeš po fotkah.... :o :o

Ah, seveda nisem vzela kot žaljivo (kako bi me sploh lahko užalilo?), jaz sem rojena za humor. ;D Se pa samo trudim biti čim bolj samostojna in ne drugim oteževat stvari, je včasih težko - si prikrajšan in ti vzame veliko časa, ampak se 100% splača, ker potem nekdaj ugotoviš, da to ni vredno in si lahko nabaviš kaj koristnejšega ali pa si v času zbiranja denarja pridobiš ogromno teorije (primer: Tosy). ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #313 : 02 Januar 2007, 15:22:15
Mi je uspelo še nekaj spravit skupaj. Bi se dalo še kaj naredit, ampak se mi ni ljubilo...  ::)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #314 : 02 Januar 2007, 18:53:38
o hudo ...  :o (ampak "cist malo" morbidno)

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #315 : 02 Januar 2007, 18:58:00
 :o Awsome...Ampak res malce morbidno - kruto, ampak hudo.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #316 : 04 Januar 2007, 11:38:53
No, se bom potrudila, da bo prihodnja malo bolj nežna.  ;D

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


malena3

  • Gost
Odgovori #317 : 05 Januar 2007, 00:18:10
Lep pozdrav vsem.
Imam eno vprašanje za tiste, ki delate z Photoshopom.
Zanima me, kako naredim slikco (v mojem primeru slikca na profilu), da bi se videl samo kuža, ozadje pa bi bilo belo?
Če sem prav razumela, poteka delo preko plasti. Jaz nebi rada imela ozadja (v mojem primeru ozadja za psom-ograja itd.), ampak samo slikco Kala.
Mi lahko kdo razloži? :-[



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #318 : 05 Januar 2007, 12:40:27
V Photoshopu odpreš nov dokument, in si izbereš njegove dimenzije. Npr.za avatarček imaš lahko manjše. Lahko pa si vzameš tudi npr.500 x 500 pix. Potem pa v Photoshopu odpreš nov dokument, v tvojem primeru slikico s Kalom in jo obrežeš s lassotom, ali s filtrom extract, ali s katerim koli drugim načinom za obrezovanje. Ko imaš slikico obrezano zmanjšaš okno in slikico enostavno premakneš iz tega dokumenta v praznega. To narediš s orodjem za premikanje - črna puščica.
Ko Kala preneseš na prazen list, urediš še njegovo velikost, če se ne ujema s dimenzijami dokumenta. (temu se izogneš da kalov domument prej resamplaš v iste dimenzije kot je tvoj na novo odprt dokument.  :)

LP, Majchy

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


malena3

  • Gost
Odgovori #319 : 05 Januar 2007, 13:59:25
Oj.
Hvala na odgovoru.
Potem je postopek podobni kot pri ostalih programih, le da tam nimaš možnosti prenosa slik, če ni modula layerjov.

Hvala, sporočim rezultate. :-*



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #320 : 06 Januar 2007, 21:04:31
Ok, res bi rabila pomoč glede 'ink'-anja v photoshopu. :-\ Zadnje čase mi je vse v redu delovalo, zdaj pa kar naenkrat - nič. Namesto lepe črte, mi naredi nekakšne bunke na vsake toliko črte.



Help?

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #321 : 06 Januar 2007, 23:48:54
Sama sicer delam že vrsto let na včasih butastem Corel Photopaintu, ampak včasih tudi Photoshop mal sprobam. Kolikor sem probala je problem v tvojem klikanju. Če pri risanju črte samo klikneš za naslednjo točko, ti nariše ravno črto, če pa ob kliku še malo potegneš vstran z miško, ti pa temu primerno ukrivi črto na tej točki. Jaz delam s tablico in imam včasih podobne probleme nekam statično klikniti, takrat pač to opravim z navadno miško. Poskusi, če je to, kar ti dela težave. Upam, da sem kaj pomagala.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #322 : 07 Januar 2007, 00:12:22
Ooo kaj mate dobre umetnine  :o :o

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #323 : 19 Januar 2007, 15:18:35





lp, majchy  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #324 : 19 Januar 2007, 17:48:11
CowTarina, hvala. :) Sicer ni bilo to problem. Sem potem ugotovila, da z brushi, ki jih uporabljam ni mogoče delat z pen tool-om. Samo original Photoshop brushe 'prebere'. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #325 : 19 Januar 2007, 22:42:27
ojla  :P 

mene pa samo zanim kje si lahko  dawnlodaš photoshop  ali kakšnen program za risanje!


hvala že vnaprej



malena3

  • Gost
Odgovori #326 : 19 Januar 2007, 23:37:42
ojla  :P 

mene pa samo zanim kje si lahko  dawnlodaš photoshop  ali kakšnen program za risanje!


hvala že vnaprej

Oj.
Hm tega ravno naj nebi pisali na javni, ker krademo avtorskw pravice.
PS se da dobiti na kakem download programu (sej veš o čem govorim), imaš pa tudi Photofiltre in Photofiltre studio

http://www.photofiltre.com
http://www.photofiltre-studio.com



malena3

  • Gost
Odgovori #327 : 20 Januar 2007, 00:07:28
Maychy in ostali....lepe umetnine.

Ena moja:




majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #328 : 20 Januar 2007, 11:22:55
zelo lepo jaz tega nikoli ne bom znala :-[

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #329 : 20 Januar 2007, 13:37:34
ja jaz imam photofiltre pa neznam narediti tega :-\

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***