Šepanje

scythe · 229021

wragec

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 11 Junij 2009, 12:11:19
Danes sma šla na kliniko, kjer je vet. najprej pogledal hojo in se prepričal kako šepa na prednjo desno nogo, nato je nogo tipal in nazadnje je prijel še za ramenski sklep takrat pa je psica zastokala. Sledilo je slikanje ramenskega sklepa in diagnoza okrušen hrustanec v ramenskem sklepu. Kako je do tega prišlo ne vem verjetno kakšen udarec ali kaj podobnega. Zaenkrat je naročeno počivanje (hoja samo na povodcu in nič skakanja) naslednjih 14 dni, dobila je tablete CORTA-VET katere jemlje eno zjutraj in eno zvečer, edino kar lahko počne je plavanje, to pa ne-bo problem ker je jezero zelo blizu.  Je kdo že dajal psu te tablete?



wragec

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #151 : 01 Julij 2009, 18:02:08
Po 14 dnevni terapiji se je stanje malo izboljšalo, vendar ne dovolj da bi bilo vse vredu (še vedno šepa). Sma bla na pregledu pri ortopedu, kateri je ugotovil, da se okrušek ni sprijel skupaj z hrustancem in da je glede na-to da je psička mlada najbolje operirat, da ne-bi prišlo do kakšnega hujšega vnetja. Na operacijo sma naročena 08.07.2009.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #152 : 01 Julij 2009, 21:18:04
Zoprnija zoprna. Samo da vaju na stara leta artritis ne zabaše.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


wragec

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #153 : 02 Julij 2009, 12:12:32
Ja upam da ne, v ponedeljek bo imela 1 leto v sredo pa operacija. Upam da bo vse v redu.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #154 : 09 Avgust 2009, 14:03:50
Ojla.

Tudi jaz bi prosila za kakšno mnenje oz. pomoč.  :'(

Danes ponoči sem peljala svojo ND lulat in ko sva se vračala, kar naenkrat ni mogel več stopiti na zadnjo levo tačko. Ko sva bila zunaj ni nič divjal ali kaj podobenga, prav tako, ne prejšnje dni. Ko sva prišla noter, je kuža rahlo počepnil in se hotel uležti, vendar nikakor ni šlo. Šele kasneje mu je končno uspelo. Sledilo je rahlo cviljenje, nato je zaspal. Zjutraj se nikakor ni mogel pobrati, ko pa mu je to končno uspelo, spet ni stopil na taco.

Če mu tačko pretipam ne čutim nobene spremembe, niti nič ne zacvili, ne pokaže, da bi ga bolelo.

Kuža je star 8 mesecev. Če jutri ne bo boljše, ga bom itak peljala k veterinarju, ampak vseeno me skrbi. :'( :'( :'( :'( :'( :'(



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #155 : 09 Avgust 2009, 14:08:35
Vnetje pokostnice mogoče? Sploh glede na to, da se je to šepanje oz. bolečina začela nenadno in praviš da ni posledica zunanje poškodbe...




Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 09 Avgust 2009, 14:16:09
Dvomim, da bi bilo od poškodbe, ker na sprehode te dni skoraj nismo hodili (sem v bolniški). Včeraj popoldne sicer je malo divjal po travniku, ampak to itak vedno.  ???

Čudno se mi zdi, ker je to na zadnji tački in se res tako težko vsede ali vleže.. Ga je tako težko gledat.  :'( :'( :'(



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #157 : 09 Avgust 2009, 15:17:32
mogoče kolenske vezi?



wragec

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 11 Avgust 2009, 23:33:13
Danes sma šla na kliniko, kjer je vet. najprej pogledal hojo in se prepričal kako šepa na prednjo desno nogo, nato je nogo tipal in nazadnje je prijel še za ramenski sklep takrat pa je psica zastokala. Sledilo je slikanje ramenskega sklepa in diagnoza okrušen hrustanec v ramenskem sklepu. Kako je do tega prišlo ne vem verjetno kakšen udarec ali kaj podobnega. Zaenkrat je naročeno počivanje (hoja samo na povodcu in nič skakanja) naslednjih 14 dni, dobila je tablete CORTA-VET katere jemlje eno zjutraj in eno zvečer, edino kar lahko počne je plavanje, to pa ne-bo problem ker je jezero zelo blizu.  Je kdo že dajal psu te tablete?

Ker je psička še vedno rahlo šepala sma se 6.08.2009 odpravila k drugem veterinarju v Topolšico do dr. Matka, kateri je ugotovil, da je poleg okruška kateri se je prijel nazaj počen tudi hrustanec. Dobila sma injekcijo ter mirovanje 14 dni (zgleda da se je res fajn udarla), po 14-tih dne pa se siišima in če ne bo v redu bo opravil artroskopsko operacijo.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 14 Avgust 2009, 16:38:22
Ojej, tole se pa slabo sliši.  :( :( Upam, da se uredi samo od sebe.

Jaz sem tudi Starja peljala k veterinarju zaradi zadnje tačke, ampak ni bilo nič videti narobe - niti ko ga je prijel, upogibal, raztegoval.. Vseeno je dobil antibiotikov za 10 dni, potem pa bomo videli kako bo naprej.

Danes je že 5 dan na antibiotikih in prva dva dni je bilo vse ok, zadnje dva dni pa sicer ne šepa, ampak ko stoji ima vedno to tačko malo zadaj in jo rahlo privzdiguje, tako, da očitno ga malo vseeno boli.

Mene samo skrbi, da bi se sedaj že moralo poznati izboljšanje. ???



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #160 : 14 Avgust 2009, 17:23:05
Jaz sem tudi Starja peljala k veterinarju zaradi zadnje tačke, ampak ni bilo nič videti narobe - niti ko ga je prijel, upogibal, raztegoval.. Vseeno je dobil antibiotikov za 10 dni, potem pa bomo videli kako bo naprej.

Pri katerem veterinarju sta pa bila?

Jaz bi šla raje h kakšnemu ortopedu. Če veterinar nima izkušenj s sklepi, ne bo nikoli ugotovil, kaj je narobe.

In zakaj je dobil antibiotike?  ???



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #161 : 14 Avgust 2009, 21:06:42
Veterinarja ne bi omenjala poimensko.  :-\ Če res še čez en teden ne bo bolje, bova šla k ortopedu.

Antibiotike je dobil pa zato, ker sumi na vnetje podkostnice.



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #162 : 14 Avgust 2009, 22:04:03
ne vem no :-\. moji psi niso nikoli nič dobili pri vnetju pokostnice. Če so pa že (se mi zdi, da samo 1x), je bil pa to Rimadyl (proti bolečinam).

in vnetje pokostnice na zadnji taci je zeloooo redko (po besedah mojega veterinarja).



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #163 : 14 Avgust 2009, 22:09:52
 ??? Res ne vem zakaj so nekateri veterinarji prepričani, da morajo ob vsakem obisku lastniku podturit antibiotike. Če pes šepa in ga boli, če na taco ne stopi jo je treba slikat. Ko bo pa dejansko rabil antibiotike in ne bodo prijeli bo pa jok in stok.  :-\



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #164 : 14 Avgust 2009, 22:15:09
Maruša, takrat ko je imel Marši težave s sprednjo taco, je dobil antibiotike šele potem, ko smo skozi dali slikanje tace, preglede za erlihijo in borelijo, pa smo prav tako tuhtali, če ni res kako vnetje, ker je imel tudi nizke trombocite, no potem ko nismo nič našli in je imel rahlo vročino pa je dobil antibiotike za par dni. Jaz tudi mislim da ni v redu kar takoj psa filati z antibiotiki.  :-\



Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #165 : 14 Avgust 2009, 22:28:34
Moja soseda oz. prijateljica ima kodra. In on šepa že od malega z zadnjo levo taco. Na kašnih 3oo metrov začne šepati. Če mu jo takoj zmasiraš je potem use ok. Če pa ne pa še naprej šepa kakšnih 5 min. To se dogaja vsak dan. Kakor vem so bili pri veterinarju in mu je dal antibiotike ampak mu niso pomagali.
Ima še kdo tako izkušnjo ?



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #166 : 15 Avgust 2009, 12:02:20
Tudi meni se zdi, da se je malo prenaglil z antibiotiki.  ??? Sicer se mi zdi, da je sedaj boljše, da jih poje do konca - še par dni, kot pa da nehamo nekje na sredini. Ni tako?

Drugače res ni videti, da bi ga bolelo - edino ko stoji pri miru ima zadnjo tačko vedno bolj zadaj kot drugo, pa malo se prestopa.

Katerega ortopeda mi pa svetujete?



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #167 : 15 Avgust 2009, 12:11:03
Jaz sem z Maršom po posvetu z mojimi veterinarji šla k dr. Matkotu  ;)


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #168 : 17 Avgust 2009, 10:29:44
Ana, hvala.  :)



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #169 : 21 Avgust 2009, 10:19:23
Ker je Star še vedno šepal, smo šli na rentgen k dr. Miklavžinu (dr. Matko ima čas šele 31.8.). Že na pregledu je povedal, da je nekaj narobe s kolenom, slike pa so to tudi potrdile - v kolenu je imel kri. Očitno je to od neke poškodbe, zato so kri punktirali.

Danes je Star že precej boljši. Šepa ne več, čeprav tačko še vedno pazi. Tudi dobra volja in nagajivost sta se povrnila. ;D Sedaj bomo kakšen teden še počivali, potem pa počasi začeli s čisto kratkimi sprehodi.

Skratka, danes se mi samo  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D..

Dr. Miklavžin je super veterinar, vzame si čas, se pogovori in razloži stvari... Skratka, tako njemu kot kliniki se lahko samo zahvalim za prijaznost, za pomoč... :)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #170 : 21 Avgust 2009, 10:21:59
Maruša me veseli da ste ugotovili vzrok šepanja, čimbolj kakovostno okrevanje, da bo Star potem spet OK.  ;)


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #171 : 21 Avgust 2009, 11:20:41
Ana, ti povem, da sem danes čisto drugačne volje kot prejšnje dni. ;D ;D ;D ;D ;D Zdaj bo edini problem počivanje, ker hudiček ne more biti pri miru. :D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #172 : 21 Avgust 2009, 12:42:28
Kake miselne igrice, učenje pogleda v oči (če tega še ne zna), dotikanje raznih predmetov s smrčkom pa bo. Najbrž bosta tako porabila ves obrok. To se meni konstantno dogaja. :) Sem psici še dajala hrano v posodo, pa se mi je zdaj zredila.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #173 : 21 Avgust 2009, 12:43:58
Maruša vem kako je to, jaz sem takrat z Maršom veliko delala z miselnimi igricami in je kar šlo, samo zaposlit ga moraš tako da ne obremenjuje tace pa bo;)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #174 : 01 September 2009, 16:07:40
Mi smo včeraj šli s kolesi na Rašico, kot že dostikrat do zdaj. izgledalo je vse lepo. V bistvu zelo počasno kolesrjenje. ko sem šla pred spanjem pogledati Albo, je šepala na prednjo desno tačko. Zjutraj je sicer že stopila na tačko, ampak še vedno je malo šepala. Sumim ali kak tujek, nateg vezi ali pa pik. na otip ni videti nič boleče, tudi umakne ne tačke. Bom danes še onk pogledala, če pa ne bo dobro gremo pa k vetu.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #175 : 02 September 2009, 08:38:42
Tujek lahko sama poiščeš. Če ga ni ga ni.
Potem imej psa en teden na kratki vrci , čist kratki izhodi in doma naj ne divja (kletka ali pa če itak mirna tud v redu če je spuščena). Če bo v enem tednu bistveno bolje začni po malem podaljševat sprehode po občutku, ne pa je  spuščat da divja prekmalu Če ne bo bolje je šele čas da zapravljaš denar za veterinarske preglede. lahkpa da se je samo udarila- tako šepanje popolnoma mine v treh dneh počitka in ne rabiš pol več komplicirat
Za večino vzrokov je terapija itak samo mirovanje. Pravi vzrok pa tako in tako v 80 % ne odkrijejo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #176 : 02 September 2009, 09:20:10
Tujka nima, šepa sicer še malo, je pa bolje. Strogo mirujemo, kar pomeni - večjinoma spanje na comfortu. Deteljica hvala za nasvet. Sem pa ugotovila, da ji masaža zelo paše.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #177 : 03 September 2009, 09:12:43
Jaz bi tudi počakala par dni, ker je čisto možno, da se je malo udarila ali pa mogoče nerodno stopila. Če pa ne bo boljše, pa k veterinarju.



anas

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • Lu
Odgovori #178 : 10 September 2009, 17:09:55
Kake miselne igrice, učenje pogleda v oči (če tega še ne zna), dotikanje raznih predmetov s smrčkom pa bo. Najbrž bosta tako porabila ves obrok. To se meni konstantno dogaja. :) Sem psici še dajala hrano v posodo, pa se mi je zdaj zredila.

Zanima me, kako točno gre ta igra "dotikanje raznih predmetov s smrčkom". Moja psička že nekaj tednov šepa in ima bo imela v kratkem operacijo, pa iščem nove načine, kako jo zaposliti ne da bi bila pretirano fizično aktivna. Dobrodošle so tudi kakšne druge ideje za igre. Gledanje v oči že poznava, nabavili pa ji bomo tudi kakšno miselno igro.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #179 : 10 September 2009, 20:06:56
S shapingom :)
Jaz sem postavila dlan ali pa kak drug predmet. in čakala, da je pogledala v smeri predmeta, potem nagrajevala korake proti predmeti in potem dotikanje... Potem sem sem dodala "nos". Potem sem menjavala predmete.... Lahko jo naučiš tudi kimanja, oblizovanje (daš najprej priboljšek), ko se oblizne pa klikneš in nagradiš in tako dalje.

"nos"
http://www.youtube.com/watch?v=GZFkdIuvmcM

Super so igrače kot je dog fighter, kjer s smrčkom odriva predmete da pride do priboljškov. 

Gledanje v oči če mahš z rokami, nogami, v čepečem, ležečem polažaju?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!