Šepanje

scythe · 228930

roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #330 : 31 Avgust 2011, 22:47:05
Meni pa pes že drugi večer zapored malo šepa.
Čez dan nič, na sprehodu nič, po sprehodu in večerji gre počivat in ko se zbudi nekaj časa šepa. Čez nekaj minut je ok.

Bom počakala še par dni, če ne bo nehal, gremo direkt v Postojno.
Mi pa res ni jasno od kod zdaj to šepanje.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #331 : 01 September 2011, 10:31:11
Roy jaz bi testrirala klopne. Meni je psica tako šepala ko je bila pozitivna na anaplazmozo. Da je bilo videt kot da se je zaležala, par korakov ko se je razhodila /ogrela je bilo pa ok.  :-\



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #332 : 01 September 2011, 11:46:09
Roy jaz bi testrirala klopne. Meni je psica tako šepala ko je bila pozitivna na anaplazmozo. Da je bilo videt kot da se je zaležala, par korakov ko se je razhodila /ogrela je bilo pa ok.  :-\

Čudno se mi zdi samo to, da se to dogaja izključno zvečer.
Po jutranjem (krajšem) sprehodu in zajtrku gre tudi spat, pa potem ne šepa.




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #333 : 01 September 2011, 14:57:10
Čudno se mi zdi samo to, da se to dogaja izključno zvečer.
Po jutranjem (krajšem) sprehodu in zajtrku gre tudi spat, pa potem ne šepa.



Ja verjamem.  :-\ Seveda če misliš da je kaj drugega ga pelji do ortopeda in naj pogleda, samo če bi bila poškodba bi tudi pomojem šepal konstantno. Pri nas se je šepanje oz. ta "zaležanost" zelo čudno pojavljajo po počitku po daljših sprehodih ali večjih obremenitvah, da je vedno sovpadalo z nečim drugim in dolgo nismo posumili na klopne. Je bilo pa vedno tako, da ko se je psica ogrela je bila čisto ok :-\



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #334 : 22 Oktober 2011, 19:26:04
Mi imamo spet težave, 2 dni je prekipeval od energije zato smo bili zadnja 2 dni na daljših sprehodih, sedajle ko pridem domov pa se je glih komaj pobral, imel uskločen hrbet - kot v krču, glavo proti tlem, pa paše mu ležat. Uleže se pa tako naravnost dol (ne uleže se lepo kot ponavadi, na bok ampak se vrže naravnost dol in potem rit premakne). 4 mesece je dobival glukozamin sedaj pa ga ene 14 dni, 3 tedne ne. Je možno, da mu glukozamin res pomaga v takšni meri in da se tako hitro brez glukozamina vidi poslabšanje? Sedajle v parih minutah ko sva doma in ko je lulal je že malo bolje, ni več skrčen in se že malo sprehaja...
Drugače imamo pa mi že dolgo občasne težave s hrbtenico vendar se na slikah pri dveh različnih vetih ni videlo nič pametnega. Po navadi je bilo tako, da ni mogel po stopnicah in ga je bolelo v zadnjem koncu, okrog riti. Vendar se mi zdi, da ni bil nikoli tako skrčen....
Kakšno mnenje? Drugače pač ne bomo delali panike, če ga bo še bolelo bo dobil movali ali rimadyl, ker dokler se ne pojavlja to prepogosto ne bi delala panike, ker ima kuža že leta in leta različne težave...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #335 : 22 Oktober 2011, 19:50:27
Mi imamo spet težave, 2 dni je prekipeval od energije zato smo bili zadnja 2 dni na daljših sprehodih, sedajle ko pridem domov pa se je glih komaj pobral, imel uskločen hrbet - kot v krču, glavo proti tlem, pa paše mu ležat. Uleže se pa tako naravnost dol (ne uleže se lepo kot ponavadi, na bok ampak se vrže naravnost dol in potem rit premakne). 4 mesece je dobival glukozamin sedaj pa ga ene 14 dni, 3 tedne ne. Je možno, da mu glukozamin res pomaga v takšni meri in da se tako hitro brez glukozamina vidi poslabšanje? Sedajle v parih minutah ko sva doma in ko je lulal je že malo bolje, ni več skrčen in se že malo sprehaja...
Drugače imamo pa mi že dolgo občasne težave s hrbtenico vendar se na slikah pri dveh različnih vetih ni videlo nič pametnega. Po navadi je bilo tako, da ni mogel po stopnicah in ga je bolelo v zadnjem koncu, okrog riti. Vendar se mi zdi, da ni bil nikoli tako skrčen....
Kakšno mnenje? Drugače pač ne bomo delali panike, če ga bo še bolelo bo dobil movali ali rimadyl, ker dokler se ne pojavlja to prepogosto ne bi delala panike, ker ima kuža že leta in leta različne težave...

A je testiran na klopne? Naša je bila tako trda v hrbtu, ko je imela anaplazmozo. Ko se je razhodila je bilo ok, drugače je pa zgledalo kot da je vsa v krču, sploh potem ko je dlje časa ležala in je bilo potrebno vstat.



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #336 : 22 Oktober 2011, 21:23:29
Ne za klopne še ni...čeprav pomoje ni, ker to pri nas traja že dolgo dolgo, z nekimi konstantnimi ponavljanji, pa glukozamin je pomagal, misliš, da bi pomagal tudi, če bi bile klopne? Je pa pesjan bil čez 10 min že čisto ok...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #337 : 22 Oktober 2011, 21:29:18
Ne za klopne še ni...čeprav pomoje ni, ker to pri nas traja že dolgo dolgo, z nekimi konstantnimi ponavljanji, pa glukozamin je pomagal, misliš, da bi pomagal tudi, če bi bile klopne? Je pa pesjan bil čez 10 min že čisto ok...

Ja tudi pri nas je trajalo dlje časa, in smo slikali hrbtenico. Kot praviš tudi naša je bila po parih minutah ok, toliko da se je malo razhodila pa je bilo kot da ni nič. Pa se je spet vlegla in spala, ko je bilo treba vstat se je pa stanje ponovilo. ČE bi glukozamin pomagal tudi v tem primeru ne vem, ampak jaz bi glede na zahrbtnost klopnih dala to testirat. Če sem prav spomnim ima on tudi glivična vnetja na tačkah? Od kolegice pes je imel isto, menjala je hrano, probavala vse živo, potem so zaradi šepanje testirali klopne in je po zdravljenju anaplazmoze izginilo tudi to vnetje med prsti na tačkah. Lahko je vzrok kej drugje pa je samo sovpadalo, ampak se splača probat.



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #338 : 22 Oktober 2011, 22:06:08
Ja mogoče bi res poizkusili še to....mi smo itak pokasirali že vse možno pa še nismo prišli do neke pametne diagnoze, le da je alergičen na prehransko pršico in da ima verjetno zaradi tega glivice, ampak poleti je normalno suhe brikete jedel pa je bilo čisto ok, sedaj mu jih pa spet zmrzujem pa prelivam pa je spet oranžen :-\...a te teste delajo povsod? Kakšna pa je okvirna cena?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #339 : 22 Oktober 2011, 22:13:53
Ja mogoče bi res poizkusili še to....mi smo itak pokasirali že vse možno pa še nismo prišli do neke pametne diagnoze, le da je alergičen na prehransko pršico in da ima verjetno zaradi tega glivice, ampak poleti je normalno suhe brikete jedel pa je bilo čisto ok, sedaj mu jih pa spet zmrzujem pa prelivam pa je spet oranžen :-\...a te teste delajo povsod? Kakšna pa je okvirna cena?

Hitre teste  dela sedaj že veliko veterinarjev, ampak baje niso pretirano zanesljivi. Za prave pa vzamejo kri in jo pošljejo v Lj., je pa treba ponavadi kar čakat nekej 14 dni do tri tedne. ČAkajo da se jim nabere dovolj vzorcev  ::) Glede cene pa zdajle ne vem, najbolje da vprašaš na kliniki.



Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #340 : 22 Oktober 2011, 23:43:09
Nekaj čez 80 evrov (84? 86? - ne spomnim se točno) stane testiranje za borelijo in erlihijo.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #341 : 23 Oktober 2011, 09:19:01
Jaz sem dala takrat delat hitre teste (da je bil vsaj en rezultat takoj) in je bilo vse skupaj okoli 30€. Plan je bil narediti še dolgega, pa smo prišli do druge diagnoze. Vsekakor bi priporočala daljši test, ker je res zanesljiv. In v takih primerih je tudi bolj smiseln, če je ostalo več ali manj izključeno. Upam, da kmalu ugotovite kaj je...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #342 : 23 Oktober 2011, 12:10:55
OMG V SG me  je hitri test lani poleti prešel okoli 20 eur. So kar razlike v cenah opažam. Pri vseh posegih in pregledih, razen cepljenih za steklino in kužne. :-X

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


riry

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #343 : 23 Oktober 2011, 12:51:30
Mi smo pred kratkim naredili test za klopne in je prišlo 80€  - borelija, erlihioza in odvzem krvi. So pa rezultati prišli v enem tednu, tako da ne vem ali je kaj na tem, da čakajo, da se nabere več vzorcev ???razen, če smo imeli srečo, pa smo padli v to skupino;) Aja, delali smo pa na VF.



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #344 : 26 Oktober 2011, 10:51:27
Hm očitno ne pošiljajo vsi vzorcev v iste laboratorije. Na moji kliniki so mi odgovorili, da se za anaplazmozo pošlje na medicinsko fakulteto - cena okrog 50€, za borelijo in erhilijo skupaj pa v laboklin - nekaj čez 100€....
A to pomeni, da ta na medicinski fakulteti ni tako nezanesljiv kot hitri test, ki ga omenjate, ali je to isto?  ???



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #345 : 26 Oktober 2011, 11:27:14
Hm očitno ne pošiljajo vsi vzorcev v iste laboratorije. Na moji kliniki so mi odgovorili, da se za anaplazmozo pošlje na medicinsko fakulteto - cena okrog 50€, za borelijo in erhilijo skupaj pa v laboklin - nekaj čez 100€....
A to pomeni, da ta na medicinski fakulteti ni tako nezanesljiv kot hitri test, ki ga omenjate, ali je to isto?  ???

Ta na medicinski je ok. Ni kot hiter test. Hiter test ti lahko že pri vet. naredijo, če imajo aparature in imaš rezultat v cca. pol ure se mi zdi, cena tega je pa cca. 20€ - za vse tri + filarijo.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #346 : 26 Oktober 2011, 11:34:59
A na MF potem testirajo le za eno bolezen? V tem primeru je vseeno bolje poslati kri v tujino in testirajo vse bolezni. Drugače izključiš le eno, ostale pa...


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #347 : 26 Oktober 2011, 11:40:20
Hmmm saj ne vem več kako in kaj. Ne vem zakaj potem sploh obstajajo 3 vrste testov, verjetno, da zmedejo človeka še bolj ::)..., A so za obe bolezni simptomi isti? Ker če pravite, da ima moj simptome za anaplazmozo a potem ni ok če testiram samo za to?...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #348 : 26 Oktober 2011, 12:51:06
Je čisto možno da ima tudi kako drugo klopno-zato je pa fajn, da se vidijo titri.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #349 : 26 Oktober 2011, 12:57:42
Je čisto možno da ima tudi kako drugo klopno-zato je pa fajn, da se vidijo titri.
Ali celo 2 hkrati... :-\


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #350 : 26 Oktober 2011, 13:04:58
Obstajajo tudi taki nesrečniki, žal.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #351 : 26 Oktober 2011, 13:43:16
Tole je hitri test: KLIK.. Vzamejo kri, pustijo 5 minut, preberejo rezultate.. (tazga smo naredili pri mojem pri najinem veterinarju)

Za tadolg test pa lahko napisem kako je bilo pri nama. Takrat sva bila na VF na pregledu srca, in so mu mimogrede se kri vzeli. Ker je bilo ze iz krvne slike nekaj sumljivega videti (sum na anaplazmo), so mu se enkrat vzeli se dve epruvete krvi (ce se prav spomnim), in za tisto sem cakala izvide vec kot 3 tedne (bil je negativen). Takrat so mu delali samo test za anaplazmo, pa sem placala okoli 40 eur (to je zdaj ze kaksne tri leta nazaj)..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #352 : 26 Oktober 2011, 15:20:27
Ma tukaj pa piše da je 97% zanesljiv...mogoče bi pa naredila hitrega za obe bolezni, pa če bo pozitiven, potem podrobno, če bo pa negativen pa pač tega nima...če so te testi res tako nezanesljivi, zakaj potem sploh so  ???....Ovcka sta vidva to v Trb naredila, a ne? Okvirna cena?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #353 : 26 Oktober 2011, 19:51:40
Saj tudi mene je to zmedlo, ker sem sla takrat potem celo raziskavo naredit glede teh hitrih testov, in glede zanesljivosti in tega. Samo od vecih sem ze slisala, da je bil pes recimo na hitrem testu negativen, na tadolgem pa pozitiven..  :-[ Ne vem.. Jaz sem takrat rabila hiter odgovor, ker se mi pes ni pobral iz tal, in smo najprej posumili na klopne. Potem je bilo po inekciji in rymadilu boljse in se je izkazalo, da je bil ves nepokreten zaradi nategnjene misice..  :-[

Ja, pri Miranu sva ga delala.. Stalo me je nekaj cez 20 eur (to je bilo lani avgusta)..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


chicca

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #354 : 17 April 2012, 21:47:02
Pozdravljeni.

Moj kavalirček že približno teden dni šepa. Zašepa predvsem tedaj ko dlje časa leži, počiva... Ko naredi nekaj korakov in se razgiba je vse v redu. Tudi ko gre ven, je hoja ok. Star je 1,5 leta. Pretežek ni, razpoloženje je super, apetit tudi... Tudi "joka" ne nič pri hoji ali vstajanju.
Prejšnji teden sem ga peljala k veterinarju, ki je dejal da je verjetno vnetje. Šele ko ga je močneje pretipal v predelu tačke čisto zgoraj je malce zajokal.  Dobil je inekcijo in tablete (onsior), po nekaj dneh bi moralo biti bolje. Prvo tableto je dobil v petek, a se je stanje do danes komaj kaj izboljšalo.
Jutri ga bom verjetno še enkrat peljala k veterinarju, a me vseeno zanima če ima kdo kakšno idejo v čem naj bi bil problem?

Hvala za pomoč in lp.



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #355 : 17 April 2012, 22:30:40
A si ga peljala k ortopedu? Če slučajno nisi, toplo priporočam, ker včasih "navadni" veterinarji ne znajo najti kakšne pametne rešitve.

Bulldogs... And nothing else...


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #356 : 17 April 2012, 22:36:56
Dobro bi bilo da greste do ortopeda na Veterinarski fakulteti dr Zorko ali pa dr Matko Topolščica



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #357 : 18 April 2012, 10:21:45
brez škode lahko počakaš še kakšna dva tedna, s tem, da mu res omejiš gibanje (ne da skače ko prideš domov, pa ko se zaigra)- samo sprehodi na vrvici in doma boks ali pa hišni privez kje ob tebi. Povsod kjer se giblje poskrbite,da ne drsi-mogočekakšen dodaten tekač položit. Potem pa čist po malo začni najprej na vrvici z njim tekat. Najbrž si je kaj nategnil (mišico, vez) ker za take poškodbe je tipično,da se najbolj pozna šepanje, ko je pes hladen. Ko se ogreje pa je bistveno bolje.
Od veterinarja nepričaj kaj dosti nasvetov razen počivanja in mogoče rymadila, samo zaračunali bodo mastno.
Če po treh tednih ne bo bolje dodaj še kakšen teden strogega režima( lahko tarja do 6 tednov šepanje, ampak izboljšanje mora bit vidno ob striknem počitku že po cca 10 dneh)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #358 : 25 April 2012, 13:21:43
Tudi moja Kala je začela šepat. Enako kot nekateri opisujete zgoraj. Po divjem dirjanju ali kopanju kakega rova in nato po kratkem počitku ne more stopit na srednjo taco. Vse to mine že po nekaj minutah. Čeprav jo zdaj zaradi tega že par tednov vozim okoli na povodcu, se to še vedno ponavlja (seveda po moji krivdi, ker sem jo zadnjič pustila letat okoli in kopat luknje - sem mislila, da je taca že OK). Testirali smo borelijo, izvid negativen, iz krvne slike (tiste ta osnovne) pa je razvidno, da tudi anaplazmoze skoraj sigurno nima (zato je veterinar rekel, da morda ni zares smiselno posebej testirat). Jutri je naročena pri dr. Matkotu.
Kako se ortopedi lotijo takih zadev? Pri Kali gre očitno za vnetje sklepa (vet. je rekla, da je bolečina po spanju in potem hitra regeneracija značilen znak za to)...glede na to, da je Kala labradorka, je mogoče, da gre za kaj klasično genetskega (sumljivo mi je, ker gre za spredno taco, najverjetneje prvi sklep- kaj je to, zapestje, komolec?) ali je več šans za kako poškodbo vezi, nateg mišice, ipd?
Vem, da je tole pisanje malo brezveze, ker bom jutri od dr. Matkota zvedela več, in so vaši odg. zgolj ugibanje, pa vseeno, je fino prebrat kako mnenje. Sporočim, za kaj je šlo, ko tej taci pridemo do dna!
LP
t.



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #359 : 25 April 2012, 16:28:27
Kaj pa kakšen okrušek mogoče? Mi smo ga imeli na sprednji nogi in je bilo tako, da včasih je šepal, včasih pa čisto nič.
Sicer pa boste jutri pri Matkotu v dobrih rokah. Nam ga je on odkril in odstranil. Drugi veterinarji so menili, da je vneta pokostnica ali pa nategnjena mišica.

Bulldogs... And nothing else...