Angleški koker španjel [English Cocker Spaniel]

Ewe · 633854

diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #810 : 16 Maj 2011, 21:36:43
Heej Nezzek,

vidiš,... "dober glas seže v deveto vas"...Te je pohvalila tudi Pino.....

Vsi člani "koker kluba" te imamo radi...   

CACIB Varaždin - v nedeljo vsi držimo pesti.... Za Bello, Buxija in Kasjo....  Bravo naši!!!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Suzica, kjeee siii?

Piknik???






suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #811 : 16 Maj 2011, 22:28:58
Za piknik bi bilo res treba v akcijo, zdaj se pa že splača ker smo se tako "namnožili" vedar je v maju in juniju še veliko razstav pa še vsaj tri legla so načrtovana v tem času. Mogoče v začetku septembra ko je še toplo. Bom jaz malo poslala okoli za cene najema poligona za en dan. Ima kdo kak predlog kje v kakšnem KD  ki imajo lepo urejeno pa da je poligon ograjen.



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #812 : 17 Maj 2011, 20:26:50
Bella bo v nedeljo počivala, mislim, da trenutno ni vredno.. rabi kakšen mesec, da se po gonitvi popravi. ;) Imam pa že v planu super specialko zanjo... :) :) :)

Za piknik se pa super sliši septembra, čeprav v začetku je Evropska.. ki jo mi planiramo... :) :) :)

Ne vem koliko ste kaj na tekočem ampak pred kratkim je bila CACIT tekma na poligonu (fuzbal igrišče) pri nas v Gabrju. Je lepo urejeno in če se ne motim vse okoli in okoli zagrajeno (lahko pa jutri preverim, imam tam busno postajo). Ne vem pa koliko stane vse skupaj. ;)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


Pino

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #813 : 18 Maj 2011, 10:10:26
No tudi jaz lahko preverim za lokacijo šole Švrk, če slučajno tudi kaj oddajajo, je pa to na Barju-Lj.. Luštkan ograjen prostor, samo sence je bolj malo  ;)

Drugače pa sem bila včeraj prav žalostna, saj sem videla pobritega koker španjela - GROZA  :'(  :'(  :'(  Sem kar 2x pogledala če prav vidim!

Le zakaj se ljudje odločajo za bolj odlakanega psa, če ga potem ne negujejo ... je res potrebno samo 5 minut na dan si vzeti (pa še to ne, če mi ne uide v potok :P ), pa ga počesati, nič več! Samo to ...

Nezzek torej spet potuješ ta vikend - Varaždin?

Uživajte



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #814 : 18 Maj 2011, 10:31:43
Pino- psa lahko neguješ tudi tako,da ga briješ. Nenegovan pes je nekaj drugega kot pobrit ali postrižen.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Pino

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #815 : 18 Maj 2011, 12:03:29
@deteljica s tem sem mislila povedati, da če se odločiš za psa z daljšo dlako, potem jo moraš tudi negovati (ja negovanje dolge dlake-to je bilo mišljeno), ker drugače bi bilo mogoče bolje imeti kakšno kratkodlako različico psa, in pri kratkodlakih tako res ni dela z negovanjem dolge dlake  ::)
KŠ imajo tako lepo dlako in jih naredi za moje oči najlepše pse, da jo je za moje pojme res škoda briti, bolje jo je negovati (oblikovati, striči, česati), vrjamem pa, da je z pobritim psom manj oz. nič dela glede nege dlake  :-\

Upam, da je sedaj razumljivo napisano, da ne bo videti, kot da je pobrit pes zame nenegovan  ::)  ... lastniki se pač odločijo za bolj preprosto nego, kar pa meni ni všeč  :)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #816 : 18 Maj 2011, 12:10:30
Če citiram samo sebe iz ene druge teme: psa naredi predvsem in v veliki meri marsikaj drugega kot samo dlaka. ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #817 : 18 Maj 2011, 12:35:11
Če pes ni razstavni je bolj praktično pobrit ali pa postriči, sploh za listje, gozdne vejice. Pa ne zaradi lenobe lastnika, ampak zaradi psa. Najbrž nobenemu ni v užitek, če bi dnevno psa šetal po gozdu potem pa bi blo treba očistit dlako-ne psu, ne lastniku.

Drugo so vzrejni in razstavni psi-tam bi kar verjela nezzek kar je napisala.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #818 : 18 Maj 2011, 12:38:08
Js sem mojo brila, ker je po sterilizaciji dobila ogromno dlake, zelo puhaste in jo je bilo treba prečesat po dvakrat na dan, ker drugače se je vse čist prehitro zavozljajo, sploh ker je stalno po šavju lazla. Men je bilo komot, psička je bila pa še bolj lušna  :)





Pa še kjut vmesno obdobje



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #819 : 18 Maj 2011, 13:18:56
KŠ imajo tako lepo dlako in jih naredi za moje oči najlepše pse,
ja to je res, ampak mnogi ne kupujejo določene pasme za gledat, ampak z drugačnimi cilji  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Pino

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #820 : 18 Maj 2011, 13:44:51
@kalsang absolutno se tudi jaz podpišem pod to. Če kokr španjel ne bi bili karakterno meni ustrezen, ga absolutno ne bi imela. Dlaka dol ali gor. KŠ sem si izbrala predvsem zaradi njega samega, ne zaradi dlake, le ta pa je bila v paketu  ::) 

@čara tukaj se strinjam do te mere, da se psa striže (krajša dolžino dlake ter da se dlaka razredči), z britjem KŠ se ne strinjam. Dlaka tudi ni tako dolga, da bi ga le ta ovirala pri njegovih aktivnostih tako v gozdu, kot na travniku. Z mojim sem vsak dan vsaj 2x na travniku, kjer je tudi prijeten potoček, do katerega mora skozi dračje. Torej vsak dan vsaj 2x moker, poln listja in vejic, za povrhu če blaten od kakšne zemlje, pa mi na kraj pameti ne pride, da bi ga brila. Tudi sam se je navadil, da je po vsakem sprehodu tuširanje "podvozja" in zvečer še hitro krtačenje, da odstraniva vso nesnago, ki s tuširanjem ni šla stran. Pač gre, si vzamem čas ...

@nika no torej ste jo pobrili zato, da ste imeli manj dela z dlako katera je postala prezahtevna, je tako!?! Bolj komot vam je tako, da je pobrita. Kot sem že zgoraj povedala, jaz tega nebi naredila.


@deteljica ja pse si nabavimo iz različnih razlogov. Jaz sem sebi in moji družini psa kupila iz popolnoma preprostega razloga: ljubezen do živali nasploh, predvsem pa do psov, ki so človekov res najboljši prijatelj. Nisem ga kupila za razstave, tudi njegovega lovskega nagona ne mislim razvijati (še manj zatirati!!!), mislim pa da se bova glede na njegov karakter (turbo pogon) poiskusila v kakšnem športu, mogoče agiliti.

In moje skromno mnejne še vedno ostane isto, da se z britjem žal ne strinjam. Kaj je lepšega, da njegova polno odlakana ušesa plapolajo po zraku, da mu vetr kuštra tačke in da mu dlaka po trebuhu kar plapola levo in desno ko teče proti vam ... moje mnenje je, da se splača potruditi za nego te dlake, da koker res izgleda koker. Če že, potem krajšanje, ne pa britje.

Še enkrat, to je moje mnenje, vsake oči pa imajo svojega malarja  ;)  ;)  ;)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #821 : 18 Maj 2011, 13:48:29
Pino, glede na to, kako mlad je tvoj kokerček (in temu primerno še ne polno odlakan) in da je navdušenje nad novim družinskim članom še zelo sveže, bo mogoče zanimivo to debato nadaljevat čez kakšno leto. ;)

Pa še en pripis:  nič ni narobe z britjem/krajšanjem dlake, če se s tem olajša življenje lastniku in psu. To avtomatično ne pomeni, da je lastnik prelen, razlogi so lahko zelo praktični in izključno v dobro kvalitetnejšega življenja psa.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #822 : 18 Maj 2011, 13:51:52
Ej Pino - če boš šel/šla v agility se kar nanavadi na pogled na nulo obrite kokre, šetije, shi zuje, beardije, borderje in ostale potencialne kosmatine  ;D
kar pa ne pomeni, da ne smeš imeti ti psa v polni dlaki  pa magari z razstavno frizuro pudla- tudi taki skačejo po parkurjih  ;)
vseeno pa jih mnogo da več na komot, zdravo in udobno , kot na "fensi look"  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #823 : 18 Maj 2011, 14:00:17
Ups, nekaj se dogaja....
Debata  o negi kokerjev....

Glede na dejstvo, da smo eni nasjtarejših "kokerašev" v Sloveniji (kakšnih 25 let pa že delimo naš dom z njimi), me je imelo, da bi se tudi jaz "oglasila....
Pa sem se "zadržala".., da me ne boste zopet "kregali"... Kaj je "prav" in kaj ni "prav"---
 
Pri nas so doma resnično "lovci".   In je dlaka takšna, kot se za delovnega psa spodobi.... Vedno pa čista..
Meni je pomembnejše, da so zdravi... In zadovoljni.... Meni najlepši... Pa četudi kdaj zapoje "mašinca"...



andreychika

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #824 : 18 Maj 2011, 14:00:43
Jaz sem tudi totalno proti britju kokrov, ampak je moja miš trenutno pobrita. Predvsem zaradi tega, ker je, kot je že nekdo napisal pred mano, po sterilizaciji dobila grozno dlako. Malo so jo zafrknili še frizerji in je bila res že grozna. Česanje je postajalo pravo mučenje in sem prepričana, da se zdaj počuti veliko bolje, ko s česanjem opravimo veliko hitreje. Še vedno ima "koker frizuro", samo da ima pač dlako krajšo, po hrbtu pa je pobrita. In ji čisto nič ne manjka, meni je še lepša, kot je bila prej.  :P



Pino

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #825 : 18 Maj 2011, 14:20:31
Ja res, moj Pino še tudi približno ni polno odlakan, tako da ni problemov, je pa tudi to res, da Pino ni moj prvi koker. Moj prejšnji tudi ni vedel kaj je "mašinca", celo življenje je bil polno odlakan, tudi na "razstavno frizuro" ni bil nikoli postrižen, tako, da je dlake res imel ogromno!!! Pa je šlo, ker mi je tako všeč  ::)  ::)  ::)

In tako bo tudi ostalo, bo kosmatinec, pa zato nič manj zdrav, dlake pa tudi nimajo tako dolge, da bi to vplivalo na njihovo udobje. Če vzamem za primerjavo odlakanost Shih-tzuja, potem so "kokrčki" proti njim "amaterji"  :o

@diva1 joj, ne, nihče se ne krega, vsaj iz moje strani temu ni tako!!!!!! Jaz nikomur ne solim pameti, kaj je prav in kaj ne, saj to vsak zase ve, jaz sem samo povedala svoje mnenje, in ga tudi zagovarjam, nikakor pa se ne kregam. Vsak naj ima svojega psa urejenega kakor želi, samo da je urejen, pa naj bo to z mašinco, s škarjami ali z krtačo ... meni osebno pa so "odlakani" kokri pač ljubši in svojega nebi nikoli brila.

Uživajte



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #826 : 18 Maj 2011, 14:25:17
Ja, Diva, bi rekela ,da pri lovskih dejavnostih tud prav pridejo škarje pa  mašinca občasno.

Ob tehtanju za britje in proti britju je treba pogledati zadevo celostno. Britje na nulo je fajn za agility pse, za športne, na splošno za pse, ki živijo v stanovanju.
Če pa gre za delovne pse, ki delajo na terenu ali take ki živijo zunaj, pa igra letni čas in tereni kjer delajo veliko vlogo. Dlaka je namreč tudi zaščita. Ne le pred mrazom , ampak tudi pred vročino, poškodbami , insekti. Z britjem odstranimo krovno dlako, ki je vodonepropustna.
Tako da ne navijam za britje niti ga ne opevam, zagotovo pa ima mesto med načini vzdrževanja psa. Moj border ni obrit- tudi zato ker mi je žal njegove lepe dlake, priznam  :-[. Ni pa pri ekstremno odlakanih  8).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #827 : 18 Maj 2011, 14:41:18
Hej punce!

Mi je resnično všeč, da ste malo "zmigale" koker forum...

Glede nege (britja,) pa glede nas nič ne skrbite... Vem, kaj delam.... In kaj pobrijem.... In kaj je treba pobriti pri vseh kokerjih...

Tudi jaz nisem pristaš britja po telesu.  In to ne počnem... Blazinice in notranje uho - to pa je nujno potrebno...

In vedno občudujem kokerje z dolgo, svileno, negovano dlako...  Res pa je razlika, ali je kuža zunaj 2 urci ali 12 ur...
   
Tako, da  mi še vedno lahko gremo na razstave.... Smo še  vedno dovolj "polikani"...




Pino

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #828 : 18 Maj 2011, 14:45:30

Tako, da  mi še vedno lahko gremo na razstave.... Smo še  vedno dovolj "polikani"...



 :o  :o  :o  :o kako lepo/prisrčno povedano: "polikani"  :o  :o  :o  :o


Ko pa smo že ravno pri ušesih ... Nezzek RABIM TE !!!!! Pinotova ušeska "KLIČEJO"

Lp



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #829 : 18 Maj 2011, 14:51:03
Uf tema, ki vedno dviga prah..  :D

Moje mnenje je naslednje. Britje NE, ne glede na to ali je pes razstavni ali domači. Z malo truda, se da imet lepo negovanega psa. Ali pa se ga 2x letno dodobra strima in postriže sproti kar je preveč. Seveda pa je pobrit itak vsak drugi španjel.. je pa velika razlika, ali je pobrit enobarven ali barvast pes. Če pobriješ črnega ali rdečega vrjamem da ne zgleda tako slabo (čeprav sama nisem pristaš), ampak britje barvastih.. dragi moji tu pa se ustavi. Jaz ne morem gledat pobritih barvastih psov. Tiste pikice.. kot dalmatinci.. joj ne ne ne. Raje sem 2h za tisto mizo in češem. :P :P

Seveda pa je odločitev na posamezniku, če misli, da je to bolje pa naj bo tako. Vsak ima svoj razlog in situacijo ter svojega psa. Moji pa sigurno ne bodo briti.

Pino, tvojega Pinota bova pa že zrihtali, zdaj počasi bo prišel k polsestri Belli, da mu pokaže "mučilnico" :D :D :D Prvo trimanje bo tako ali tako trajalo 3-4h :P Potem bo pa že dobro. :) Samo da se rešim šole,.. razen če prideš na kakšno razstavo, pa ti ga postrižem na licu mesta.

Ja v Varaždin pa gremo, upam, da bo vreme ok, ostalo bomo pa že sami poskrbeli ;)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #830 : 18 Maj 2011, 14:52:43
Če vzamem za primerjavo odlakanost Shih-tzuja, potem so "kokrčki" proti njim "amaterji"  :o
;D ;D ;D



tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #831 : 18 Maj 2011, 15:15:44
Mi se tudi ne brijemo in mislim da se ne bomo, smo pa kupili coat kinga, da poberemo odvečno dlako. Pa efilirke. Meni osebno tudi niso všeč pobriti kokri, ker so mi najlepši s svojimi valovitimi ušeski in dolgim kosmatim repkom. Sva pa s fantom vzela najmanj kosmato samičko iz legla, ker jo povsod vlečeva s seboj in nama je resnično všeč, da se lahko najina pujsa podi po lužah, blatu, listju grmovju, na koncu pa pride domov cela lepa in bleščeča. Če je potrebno, ji pod tušem stuširava tačke in bušija, večinoma pa samo blazinice obrišem z mokro brisačko. Tako da je to čisto napsrotje shih tzujki od mami, ki je imela najprej lepo dolgo dlako, dokler nismo ugotovili, da ji kljub rednemu česanju nastajajo vozlji prav pri koži in je zadnjič dobila "poletno frizurico" s katero sicer izgleda kot mali vesolčjek, ampak se počuti dosti bolje, ko lahko svobodno nori naokoli in ker se ji ni potrebno tolikokrat česati in kopati kot prej.
Je pa res, da naša Taja še ni dobila dokončnega kokrskega kožuha. Mislim da bo med manj kosmatimi, pa upam, da zaradi sterilizacije ne bo imela več dlake kot sedaj.

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


Pino

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #832 : 18 Maj 2011, 15:29:23
Nezzek, trimer ste mi zadnjič prinesle, ampak še nisem šla ponj h Alenki. Bom ga že malo jaz doma na trimanje navadila, tako, da ne bo pri tebi prehudo ... ušes pa se ne upam sama lotit, da ga ne zafušam že v prvo  :-[  :-[  :-[  :-[

Ti kar šolo v miru spelji, bodo ušesa in "fensi fizura" počakala ... imam pa malo v planu priti na Hrušico, boš tam?

@kalsang ... ja če je pa res  :o  :o  :o  Drugače pa imam prijateljico, ki ima dve Shih-tzujki in jih vozi h frizerju v naše konce, pa ima res tako prfekto "popedenani", da ju je res veselje videti ::)  ::)  ::) Obe pa imata samo skrajšano dlako, tako, da sta vseeno "levje košati".

Lp



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #833 : 18 Maj 2011, 15:33:45
Drugače pa imam prijateljico, ki ima dve Shih-tzujki in jih vozi h frizerju v naše konce, pa ima res tako prfekto "popedenani", da ju je res veselje videti ::)  ::)  ::) Obe pa imata samo skrajšano dlako, tako, da sta vseeno "levje košati".

Lahko vprašam, kateri konci so to? :)



Pino

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #834 : 18 Maj 2011, 16:00:19
Dolenjski konec  :) ... bolj natančno Grosuplje, ne vem zakaj, ampak se kar raje štejem pod "dolensko" kot pa pod "okoliš Ljubljane"  ;) 



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #835 : 18 Maj 2011, 16:10:13
Tam imate eno fejst pasjo frizerko, mojo znanko. ;)

Je mogoče tvoji prijateljici ime Nina?



Pino

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #836 : 18 Maj 2011, 16:17:03
Ja, Nina je, kužike sta pa LiMej in PoNja ... dve prav luštni princeski  :D  :D  :D
Frizerka pa je res super, saj teli dve res prfektno zrihta. Samo kolikor sem jaz obveščena, ne sprejema novih, saj jo je klicala soseda pred časom sa svojega Lasa-apsota, pa jo ni sprejela.

No, kako je svet majhen  :)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #837 : 18 Maj 2011, 16:38:46
O, Nino pa poznam! Ne samo, da imava obe šicuje. Je tudi moja kolegica terapevtka. ;) Super punca. Mejka in Ponja sta pa itak zakon.  :-*

Ko sem bila še v Ljubljani, sem tudi jaz z mojima hodila k tej isti frizerki (ki je prav tako Nina). Ja, zelo lepo zrihta pse. :) Pa všeč mi je, da pazi, da ni cele dneve v salonu, kot se hitro zgodi v tem biznisu. Zato verjetno tudi tvoja znanka ni prišla pri njej na vrsto ...



Pino

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #838 : 18 Maj 2011, 16:59:35
O, Nino pa poznam! Ne samo, da imava obe šicuje. Je tudi moja kolegica terapevtka. ;) Super punca.

Ja, res je, opravljate plemenito delo, tako, da kapo dol  ::)




diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #839 : 18 Maj 2011, 18:43:08
Tprose4, dobro razumem???....
Razmišljaš o sterilizaciji???

Glej, pred nekaj tedni sem "prispevala" članek na to temo... Vzemi si prosim nekaj časa in ga preberi....  In se potem "odloči"  po svoji vesti...
Hvala!



   
Sterilizacija psičke
« Odgovori #678 : 23 April 2011, 22:56:33 »
   Odgovori z citatom
Spoštovani forumovci!

...Veliko "modrujete" o sterilizaciji in  kastraciji svojih najboljših pasjih prijateljev...

Ampak, oprostite, ko sem prebirala vaše poste na to temo, sem se kar močno "znervirala...  Lasje mi gredo pokonci...

Repki (2. do 3. dan) se ne kupirajo več, ker to kužka "boli"....Tudi uhljev veterinarji ne kupirajo več, ker ste pač tako želeli...  Naj ostanejo "prvobitni, originalni"...
Tetoviranje - groza, hvala bogu da bodo kužki lahko samo še čipirani...Tudi na to temo ste se kar razpisali...
Ste veliki zagovorniki, da naj ne "nanašajmo" psu oz. psički  nepotrebnih bolečin.....

A ko vaš mlad in zdrav  samec oz. samička "pokažeta"  enega od svojih čudovitih nagonov (po ohranitvi vrste), ki vam pač ne odgovarja,  mora takoj ostati brez jajc (brez zamere).  In najdete sto in en razlog kot "opravičilo", da je sterilizacija oz. kastracija nujno potrebna.... Navajate tudi "zdravstvene" razloge...

Tudi psičkam se ne piše bolje; njeno poslanstvo v naravi je pač takšno. In se kar hitro "odločite"...Brez pomislekov, brez slabe vesti....In kje je zdaj vaša "morala?---

Brez pomislekov o bolečinah, ki jih boste VI "nanesli" svojim prijateljem... In že je vaša "najboljša" prijateljca  brez vseh naravnih organov (odrežejo-dobesedno, ji maternico in jajčnike, zavozlajo......)

Tako so tudi veterinarji kar naenkrat  postali "strašni ljubitelji živali"....
In oprostite dragi veterinarji, tudi vi hitro pozabite, kako radi imate živali: pol urce /100 EUR... Zakaj pa ne? Sploh če gre za mlado in zdravo žival. A poskusite kdaj prepričati lastnike v nasprotno? Ne vem... Nisem še slišala...

Dragi bralci, predvsem tisti, ki razmišljate o teh "posegih": prosim, preden se odločite za sterilizacijo oz. kastracijo, se zamislite nad tem.... In ne verjemite "nasvetom tipa", da bo vaš dominantni samec  kasneje, po posegu, postal muca maca...  Ker to ni res... Edino želje po ljubezenski avanture ne bo več.... Temperament pa bo ostal... In kup novih težav... Ki pa bodo večje, hujše...

Če imate res radi vašega psa, ga imejte takšnega kot ga je narava "obdarila" (ne vem, kako bi človeštvo še obstojalo, če bi nam nekdo za vsako "napako",  ki jo naredimo, odrezal  jajca, ali pa "zavezal" jajčnike...).
Zato, ker VAS moti neka dnevno krvavenje, oz. močnejše lajanje... Ali pa vaše sosede... Pa lahko hitro sprejmeto odločitev, ki se je ne da več "popraviti"... Saj vemo, krvavenje in prekomerno lajanje  hitro mine in kmalu se zopet se vzpostavi  "klima", ki vam bo po godu...

Verjemite, dragi bralci, da je marsikdaj življenje s psičko ali psom po streilizaciji oz. kastraciji veliko bolj "naporno" ....

Sem velik nasprotnik kastracij oz. sterilizacij MLADIH, ZDRAVIH  živali. V mislih imam živali, za katere skrbite , (da ne bo pomote in vroče krvi v smislu "debatnega kluba"). Moj post je namenjen samo LASTNIKOM zdravih in mladih živali, ne potepuškim živalim, oz.  živalim, katerih lastnikom  je to predlagano iz "medicinskega" vidika kot npr. piometra,rak na modih......

Če vam vedenje vašega psa ne odgovarja si kupite hrčka; ta gotovo ne bo "skakal, se potepal, pretepal, krvavel, tulil, lajal.......
"Edino kaj bo  narobe z  znjim:  malo težko ga boste peljali na sprehod. Se družili in leteli z "istimi ptiči"... Pa brez zamere: jezna sem in žalostna, pa me je zaneslo...

Dragi moji, svojim "najboljšim" prijateljem  ste oz. boste naredili grozno krivico, ki se je ne da več popraviti...VI OSEBNO! In če bom "rešila" pred posegom le enega psa oz. psičko, je moj namen dosežen... Srčno pa upam, da sem s svojim "grobim" pisanjem vam, ki se odločate o teh "posegih", vzbudila dvom o pravilnosti vaše odločitve...  In da bo vaša odločitev "ta prava".  Da ne bo več "dvojne" morale...
In še nekaj: namenoma sem "uporabila" izraze kastracija in sterilizacija...., ker nam je bliže... (ni pomota...)

Pa lepo bodite...Prihajajo prazniki.... Malo več bomo doma.... Uživali  tudi v družbi svojih pesjanarjev... Lepo bo!
      
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------   

Hvala, da si prebrala.

Punce, da skrbite za "zunanjo podobo" svojih kokerjev   -  exterier -   pohvale vredno!
Razmišljajte prosim tudi  o  "interierju" svojih pasjih ljubljenčkov....


Ah, morda pa sem prestara,....  "staromodna"... old fashion .... Ne dohajam več mladih.... miselno.... (se mi vedno bolj dozdeva). Včasih pomislim, da ne "pašem" na ta forum.... Pogrešam malo bolj strokovne debate....Ne samo o "frizurcah", najboljših znamkah pasje hrane, kakcih, plaščkih....  Manjka  "globina"...

Moje vrednote, moja pričakovanja, moje želje, moj "pogled" na pse....  Velikokrat "drugačni" od vas, mladih...  Se mi dozdeva, da ne živimo na istem planetu....

Morda pa sem jaz "padla" z Marsa....    Ali pa je kriva samo "polna luna"... Ne vem...

Punce iz "koker kluba" - da ne bo pomote.... To ne velja osebno za vas....

Imejte se lepo in čuvajte svoje pesjanarčke. Predvsem pa veliko zadovoljstva z njimi.... To šteje...