Angleški koker španjel [English Cocker Spaniel]

Ewe · 634341

katajuska

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #870 : 19 Maj 2011, 10:41:54
V drugo se ne mislim spuščat, sem že pisala kako gledam na to. Ampak... povej mi prosim za en primer, kjer so preventivno, brez nobenih degeneracij odstranili ženski maternico, če je bilo sicer vse v redu in ta ni imela že 60 let.

Ker v praksi se upirajo do zadnjega, da bi celo bolnici z rakom na maternici, to kar odrezali, če se jim zdi, da lahko z drugačnim zdravljenjem, ki je sice dolgotrajnejše, pomagajo. Sploh, če so mlajše (okrog 30) in celo imajo že otroka.

Kot pri vsakem študiju, je tudi tu potrebno še marsikaj sam predelat in iskat raziskave po ostalih virih...

Rodila so tudi jajčniki, za katere priporočajo preventivno odstranitev pri dednih oblikah raka.



Pino

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #871 : 19 Maj 2011, 10:46:55
Je britje kokrove dlake veliko manjše "zlo".  ;D

 :D  :D  :D



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #872 : 19 Maj 2011, 11:28:40
Povej mi primer. Jaz iz prakse vem in slišim iz konkretnih primerov (nisem pa zdravnik, mogoče pa zvem kaj novega), da to ne drži in je odvisno od že nastalih degenerativnih sprememb, ne pa ker je neka možnost, ker je mela mama mogoče ali je bilo več primerov. Takrat se pa pač malo bolj spremlja in kontrole so pogostejše... Sigurno pa kastracije ni pri mladih, razne če je "nevemkaj". Če je pa veliko spremljajočih problemov pa se verjetno tudi na to gleda na starejša/zrelejša leta.
In da ponovim, pri mladih se otepajo tudi, ko rak že je, če je možnost, da se pozdravi brez rezanja in se telo odziva na zdravljenje.

In res, dejte se izobraževat tudi na lastno pest.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #873 : 19 Maj 2011, 12:02:01

 Sramota za naš izobraževalni sistem   :'(  Treba še kaj etologije naučit o posameznih vrstah , ne samo mesarske posle    >:(
[/quote]  Joj deteljica kako res je tole >:(

Kar se sterilizacij in kastracij tiče sem jaz za če so zdravstveno pogojene, moti me pa da vsak veterinar ko dobi na mizo mladička za cepit že prepričuje novega lastnika kako je to oh in sploh zaželjeno in dobro in ga straši za kaj vse lahko kužek zboli če mu ne odrežejo jajčk in jajčnikov.

Nezzek kar se tiče Sh. Ch. je bil s strani zbora sodnikov potrjen tako da ni več nobene ovire da bo priznan  tudi v SLO, je pa vprašanje v kakšnem času. Mogoče bi bilo smiselno napisat na KZS kakšen dopis ki bi bil podpisan iz strani razstavljalcev. ( med vrsticami povedano napiši dopis ga bomo na Hrušici podpisali in poslali naprej)

Kar se zdravstvenih testov tiče mislim da bi morali postopati enako, napisati dopis, podkrepiti ga z dejstvi in praksami v tujini,  predpisati minimalne standarde (jaz sem zaenkrat pristaš možnosti oz variante da mora imeti vsaj eden od staršev HD A, OPTIGEN clear in FN clear - ta varianta je bolj mila in upam da bi šla skozi) Prinese pa veliko ker noben mladič ne more zboleti tudi če en od staršev ni pregledan.

Vzrejno oceno I /0,  je res da pri nas dobi že skoraj vsak ki pride na pregled, poleg tega  kvazi vzreditelji nimajo nobenega znanja in izkušenj in brez slabe vesti pišejo v oglase vse mogoče stvari. Ravno letos je eden skopiral moj oglas z vsemi pregledi in testi DNK in prodajal svoje mladiče na Bolhi. Ko sem ga vprašala kako to lahko piše pa je odgovoril da ima njegova psica narejeno vse kar mora imeti narejeno(telesno oceno, vzrejni pregled) poleg tega pa ima še mladi CAC iz razstave Gornja Radgona.
Sicer načeloma kupce vsi ti testi in ocene in podobne stvari ne zanimajo kaj dosti, vendar je treba to uvesti ker je to v dobro psom .

Mislim da bi morali vestni vzreditelji narediti sami nekaj na tem področju, mogoče spletno stran kjer bi lahko objavljali legla, rezultate iz razstav, zdravstvene teste, nasvete o striženju, nasvete o nakupu,...
Bi zbrali denar in si zakupili domeno in vse ostalo. Na strani bi lahko oglaševali svoje leglo le tisti ki bi izpolnili zahteve (zdravstvene, lepotne,..) poleg tega pa bi osveščali ljudi o pomembnosti testov, rodovnika, nesrečnih zgodb slabega nakupa,.. To res mislim da ne bi bilo težko narediti le začeti je treba in zbrati material.







katajuska

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #874 : 19 Maj 2011, 12:09:56
Povej mi primer. Jaz iz prakse vem in slišim iz konkretnih primerov (nisem pa zdravnik, mogoče pa zvem kaj novega), da to ne drži in je odvisno od že nastalih degenerativnih sprememb, ne pa ker je neka možnost, ker je mela mama mogoče ali je bilo več primerov. Takrat se pa pač malo bolj spremlja in kontrole so pogostejše... Sigurno pa kastracije ni pri mladih, razne če je "nevemkaj". Če je pa veliko spremljajočih problemov pa se verjetno tudi na to gleda na starejša/zrelejša leta.
In da ponovim, pri mladih se otepajo tudi, ko rak že je, če je možnost, da se pozdravi brez rezanja in se telo odziva na zdravljenje.

In res, dejte se izobraževat tudi na lastno pest.



Ce je to letelo na mene, si preberi tole (ceprav je cist izven teme)

http://www.dnevnik.si/novice/zdravje/1042434738
Citiraj
Drugi pristop pa je, da poskušamo preprečiti, da bi do raka sploh prišlo. To je mogoče zagotoviti samo, če tkiva, kjer se rak razvije, ni. Možna je preventivna odstranitev dojk, jajčnikov, ščitnice in debelega črevesa. Govorimo o ukrepih za zmanjševanje tveganja, saj stoodstotne preventive vsaj pri raku dojk ni - se pa z odstranitvijo tkiva tveganje, da se bo rak razvil, zmanjša za 99 odstotkov. Odstranitev dojk se zdi zelo drastičen ukrep in se zanj pri nas odloča malo žensk, zato o tej možnosti govorimo bolj blago. Pri jajčnikih pa povemo zelo odločno, da bi bilo dobro, da jih preventivno odstranimo, in sicer iz več razlogov: s tem praktično odstranimo verjetnost nastanka tega raka, saj je ta rak zelo težko ugotoviti in je zato velika verjetnost, da ženska zaradi njega umre. Če odstranimo jajčnike, se s tem vsaj za 50 odstotkov zmanjša tudi možnost nastanka raka dojk. Tretjič so jajčniki organ, ki se začne starati najhitreje in po 50. letu starosti ženska od jajčnikov praktično nima ničesar več razen tveganja, da bo kaj iz njih nastalo. Zato ženskam predlagamo, da po končanem rodnem obdobju oziroma ko več ne načrtujejo otrok, jajčnike preventivno odstranijo. Velika večina žensk se tudi odloči za to možnost.
Mogoce ta citat celo ni cisto mimo, so podobni razlogi, iz katerih se odlocas za sterilizacijo psice (zdravstveni).

dedni raki in degenerativne okvare pa niso isto....

Drugace pa je sterilizacija psice cisto odlocitev vsakega posameznika. Moderen nacin zivljenja pac to omogoca in je komot, da ne rabis prenasat gonitev 2x na leto. Se en razlog zakaj si jaz psicke ne zelim.
Kastracija samcka isto, po zelji. Za sebe lahko povem da me kdaj zapece vest. Ceprav za casa zivljenja Dina nismo nikoli pomislili da bi ga kastrirali...




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #875 : 19 Maj 2011, 12:23:42
Se pravi najprej potekajo raziskave, pogovori in genski pregledi in šele pol mogoče... Zanimivo, ampak še vedno izredno majhno število na koncu dejansko kastrirajo. Ne pa kar tako.



http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


katajuska

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #876 : 19 Maj 2011, 12:26:13
Hehe, hotela si primer :P Seveda je govora tu o dednih rakih, ki so se ze pojavili pri ozjih sorodnikih in ima posameznik visoko tveganje za nastanek le-tega. Ne rezejo tega ven kr vsem povprek :) (sej pravim, cisto izven teme)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #877 : 19 Maj 2011, 12:44:20
Meni so tudi pri veterinarju omenjali kastracijo ??? :o >:( Me je skoraj kap...in to že pri prvem cepljenju >:D

Da ne bomo preveč OT. Zanima me, zakaj se sedaj tako propagira španjele brez nagona? In to je resno vprašanje. Vzrediteljica, ki je tudi v tej temi večkrat omenjena, se je s tem hvalila.
Meni se zdi, da le gre za eno izmed pomembnih značilnosti te pasme in brez tega, vsaj malega delčka, ni to to.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #878 : 19 Maj 2011, 12:49:23
Hehe, hotela si primer :P Seveda je govora tu o dednih rakih, ki so se ze pojavili pri ozjih sorodnikih in ima posameznik visoko tveganje za nastanek le-tega. Ne rezejo tega ven kr vsem povprek :) (sej pravim, cisto izven teme)
;)

Vsekakor poučno! Hvala :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #879 : 19 Maj 2011, 13:04:15
Meni so tudi pri veterinarju omenjali kastracijo ??? :o >:( Me je skoraj kap...in to že pri prvem cepljenju >:D

Da ne bomo preveč OT. Zanima me, zakaj se sedaj tako propagira španjele brez nagona? In to je resno vprašanje. Vzrediteljica, ki je tudi v tej temi večkrat omenjena, se je s tem hvalila.
Meni se zdi, da le gre za eno izmed pomembnih značilnosti te pasme in brez tega, vsaj malega delčka, ni to to.

Ja Inanna to imate pri prinašalcih lepo pošlihtano imate vzrejno preizkušnjo ali PNZ in brez tega ne gre, pri španjelih pa so popustili in se lahko vzreja brez lovskih preizkušenj. Na to temo sem jaz svoje mnenje že velikokrat napisala, tako da moji psi bodo delali tudi to ker kot praviš " da le gre za eno izmed pomembnih značilnosti te pasme in brez tega, vsaj malega delčka, ni to to."



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #880 : 19 Maj 2011, 13:07:48
Suzica, odlično!  :)
Meni tudi to šteje pri vzrediteljih. Ne glede na pasmo, da ostaja njeno bistvo in namen, pa četudi v manjši meri.
In res ne razumem, zakaj so prenehali s preizkušnjami pri španjelih. Pritisk s strani vzrediteljev?
Ker razstave v končni fazi tu sploh nimajo pomena. To je le pika na i, reklama...

Je imela teta španjela...krasen pes je bil. Na stara leta pa je zasedel en fotelj in NIHČE ni smel sesti nanj ::) ;D


tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #881 : 19 Maj 2011, 13:17:16
joj tprose4 to pa ni poznavanje življenja kanidov  ::)
V tropih kanidov ima mladiče samo ena samica in plodi samo en volk, pes itd. Vsi ostali se gonijo in gledajo gonitve vse življnje, nekatere psice pomagajo dojit, zato imajo mleko in navidezno brejost. In to je POPOLNOMA NARAVNO .
A nisi nekje rekla da si al boš veterinar ?  ???
 Sramota za naš izobraževalni sistem   :'(  Treba še kaj etologije naučit o posameznih vrstah , ne samo mesarske posle    >:(

Volk in pes sta se ločila že tako dolgo nazaj v zgodovini, da je primerjava neprimerna. Pa tudi kolikor vem o volkovih, se gonijo izključno alfa samice, oziroma ob ugodnem času, ko je dovolj hrane itd. samice na hirearhični lestvici za njo, vse ostale pa so "samske tetke", ki pomagajo skrbeti za potomce vodilne samice. V neki raziskavi sem prebrala, da se da primerjati psa in volčjega mladiča... Tako da bi potem težko primerjali samo razmnoževanje volkov in psov, glede na to, da se mladiči ne parijo...
In ja... Se strinjam da je naš izobraževalni sistem zelo slab. Ker bi moral biti zasnovan na čisto drugačen način... Ampak potem imamo pa tudi slabe odvetnike, učitelje, zdravnike in ne samo veterinarje a ne? In mislim, da propagiranje S/K ne poteka zaradi denarnih razlogov ampak zaradi zavetišč, ki pokajo po šivih in vseh zavrženih živali, ki se jih trudimo oddati med tahujšo sezono mladičkov in izven... Ko pridejo dudarji, za katere je vedno premalo prostovoljcev... In verjeli ali ne-manjše zlo je to, kot pa toliko nezaželenih mladičev, ki se dušijo v kantah za smeti, rekah, ki jih zmečejo ob zid... Dokler ne vidiš vseh teh grozot, se mogoče K/S zdi res grozna... Ampak ko pa je tega toliko... Vsak dan se najdejo... Psička v jarku ali ob cesti z mladički...
Predvidevam, da na tem forumu ni takšnih ljudi, ki bi kaj takšnega počeli, zato so te debate dokaj nesmiselne, ker imamo vsak svoje mnenje... Ampak zaradi različnega mnenja še ni treba da pride do žaljenja... Ker bi rekla, da je naš skupni cilj, da bi bilo za naše in tudi za zapuščene pesjanarje najbolje poskrbljeno... Ampak tam zunaj... Tam pa je ogromno ljudi, ki sami sebi pravijo ljudje, počnejo pa nečloveške stvari. In zaradi takih se tako propagira S/K in ne zaradi denarja... Denar recimo država fino pridobiva s cepljenjem proti steklini, pa s tem prepogostim cepljenjem kljub vsemu vsi škodujemo svojim psom :(

Drugače pa je pri psih, ki so kriptorhidi (da nista oba testisa v mošnji), svetovana kastracija iz zdravstvenih razlogov (še sodnik na razstavi pregleda mošnjo, pa mislim da  ne iz lepotnih razlogov). Evo prilepim še link: http://blog.veterinar-ka.net/2011/03/16/kriptorhizem-pri-psih/

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #882 : 19 Maj 2011, 13:43:16
Drugače pa moram reči, da ste mi dale idejo... Ne bi bilo slabo, če bi bila v Slo narejena obsežna znanstvena študija in se ne bi vsi sklicevali samo na neke tuje vire in stare študije. Potem bi resnično videli, kakšno je stanje dandanes. Koliko je pozitivnih plati in koliko je negativnih... Mislim, da to sploh ni slaba ideja. Čeprav je slab šolski sistem in nimamo želje po lastnem izobraževanju  :P

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #883 : 19 Maj 2011, 14:50:29
Kako ste se razpasli s tole s/k...  :D

Ja suzica, veš da že nestrpno pričakujemo potrditev tega naziva, kot praviš, nihče ne ve kdaj bo to.. upam, da še letos! :) :) Sicer pa se je pritiskalo že od lani, poslana so bila mnoga pisma na KZS, vedno brez kakršnega koli odgovora. Tako, da mislim, da to sploh nima smisla.

Ja se strinjam glede testov. Mogoče bi to za začetek res bilo, da ni prehud udarec. Imeti enega od staršev popolnoma prostega, pomeni da so mladiči v najslabšem primeru prenašalci. To je super ideja. Mogoče, bi tudi zreduciralo kakšno leglo, samo je riziko, da se pojavi več nerodovniških.
Če se ne motim, se pa dobi popust na skupinskem pošiljanju krvi za FN in PRA? Mogoče se bi pa kdaj še to zmenili, če se bi to uvedlo.

Za spletno stran se z veseljem javim, če se zbere denar, da urejam. Se bom med poletjem učila teh zadev, oz. bom obnavljala znanje prejšnjega leta.. :D Tako ali tako pa mi je to v veliko veselje. Članek tudi z veseljem kakšen napišem, če ga uzamete. :) Ali pa vsaj slikice :P
Mogoče bi pa, če bi bilo veliko članov in zanimanja, le lahko spacali skupaj še kakšen klub.. potem bi bila tudi možnost specialk in drugih zadev bolj odprta.

Sicer pa punce me veseli, da rade berete te monotone, dolge poste brez smajlijev, sama se učasih prav težko spravim. :D :P

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #884 : 19 Maj 2011, 15:25:42
Prav zaradi tega ker se je lani veliko pošiljalo je letos prišlo na dnevni red zbora sodnikov, drugače sugurno ne bi bilo, ker nihče ne bi dal pobude. Zdaj pa če se ne bo drezalo naprej se bo zapisnik od zbora spravil v arhiv in to bo vse kar se bo zgodilo. Zdaj je potrebno priganjat drugače se bo pozabilo. Če je zapisnik že podpisan in na KZS je treba vprašati koker.

Nezzek tako ali tako je že "napeljano "  :-[ :-[tako da bi ti urejala to stran, imaš največ energije in zagnanosti tako ali tako. Ko se bo pa to spravilo skozi se bo pa res videlo koliko nas je za stvar in če nas je dosti za klub.

Za zdravstvene teste, če ne bi šlo skozi pod obvezne bi naredili zaenkrat kot priporočilo vzrejne komisije kot imajo prinašalci, potem pa počasi na obvezno. Zato je pa treba narediti nekaj da se sploh osvesti ljudi zakaj so sploh ti testi in kaj dobrega prinesejo.



tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #885 : 19 Maj 2011, 19:54:14
Potrebovala bi nasvet, pa upam, da mi pomagate :) Ali vašim kokrom tudi poganjajo takšne dolge dlake v šopih na spodnji stran gobčka? Ker naša Taja postaja kot volkodlak :) Predvidevam da to enostavno postrižem? Hvala za pomoč  :)

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #886 : 19 Maj 2011, 20:11:35
Ja to samo postrižeš, vsem raste ta kozja bradica, nekaterim bolj drugim manj.

suzica če pa je tako, se bomo lotili in še malo pisali. Sem mislila, da se je vse "izgubilo" ker nismo dobili niti enega odgovora, da je bilo pismo sprejeto in da se bo ideja obravnavala.

Hehehe pa že ;) Samo dajmo se potem to lotit letos poleti, da bom imela kaj delat med počitnicami. Naslednje leto bo matura, pa več kot updejtov ne bi več delala. :)

Za teste se strinjam, naj se to postopoma uvaja, da ne bo prehud šok. Saj samo, da se ljudje začnejo bolj resno ubadat s problemom, ve aktivne vzrediteljice tako ali tako imate to v mezinčku. Naj se navadijo še tisti, ki na vsak način želijo leglo, da ne bo slabo za pasmo, da so vsaj zdravi.
Klub sem začela omenjat ponovno zato, ker opažam da se je pojavilo ponovno več španjelov. Pa saj, vzrediteljev je že kar nekaj, pa če se kakšni lastniki še priključijo.. se pač ponudi, ko se proda psa, še ta dodatna možnost, sem prepričana, da bi se vsaj 1 odločil tudi za to v kolikor bi imel kakšno korist in ne bi bilo predrago. Bomo videli s časom kako bo.
Najprej pa napad na ShCh naziv, bo še kdo več prišel na razstavo v tem primeru... ;)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #887 : 19 Maj 2011, 20:16:57
Hvala Nezzek :) Sem mislila, da imamo malega volkodlaka  :D Bomo postrigli. Sem pa čisto navdušena, da ji je končno zrasla daljša dlaka na repu in ima na sprehodu lepo zastavico, s katero veselo maha  ;D

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #888 : 24 Maj 2011, 15:54:35
Moram se pohvalit!!! Od danes naprej imam uradno Hrvaško šampijonko v lepoti!!!! Jeeeej Bella!!  :o :o :D ;D ;D ;D 8) 8) 8)
Bella nikoli ni bila mišljena kot razstavni pes, niti ni tako izgledalo. In seveda, je moj prvi pes in moj prvi šampijon, tako da bomo odprli šampanjec danes!! (ok mal veselja, ker je prvič, drugi ste tega že vajeni..).  :P :P

Sicer pa smo to nedeljo preživeli v Varaždinu in je bilo prav super. Kasja je dobila ZP in best puppy, Buxi pa CAC, CACIB in BOB, kasneje pa je bil tudi v ožjem izboru v grupi! Sodila je specialistka Barbara Muller - CH, ki je tudi oba izredno pohvalila, seveda, smo zelo veseli. :)
Bom poskusila tudi kakšno slikico kolikor hitro se bo dalo ;)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #889 : 25 Maj 2011, 00:02:14
Končno doma...  Te službene poti niso več zame... Jih vedno bolj sovražim...
Včeraj  na nogah od 3.ure zjutraj... zamenjala 3 avione do Ljubljane, potem pa še vožnja do doma...  In to posedanje na letališčih....  Za umret....  Vsaj tako se mi je zdelo...

Sem pa vesela, da sem končno doma... Da samo vidite, kakšen čudovit sprejem sem doživela... Pesjanarski....  In moja lepa nova bela bluzica po vseh objemiih ni bila  več bela,... na njej je bilo kup črnih dlak, pasji odtisi...  Pa kaj potem... Saj imamo pralni stroj in Vanish...Še zdaj se jih ne morem otresti.... Dive, Kelice in pa Tončka...Kar tekmujejo za mojo pozornost...  Je pa fajn... Očitno moram večkrat od doma za nekaj dni (ha-ha)...

Samo mojega Misterja ni bilo... Od nikoder...Ni mi prišel naproti... Pa sem ga čakala... Iskala... Pogledala na njegovo pribljubljeno mesto, če morda dremucka...
Pa zopet tisti "cmok" v grlu ... Solze v očeh...  In bolečina v prsih... Pekoča.  Saj še kar ne dojamem....Razum in čustva - pri meni vedno "nasprotnika"... 

Madona, to pa ste se razpisale... Sem nekaj brala v hotelu... Pozno zvečer... Zdaj pa še enkrat doma... V miru...
Bravo punce!!!

Idej pa imate kar veliko... Mogoče pa nam jih s skupnimi močmi le uspe nekaj realizirati...  Samo dobiti se moramo...


Nezzek, kaj naj rečem... Ti se kar pohvali... Saj se imaš zakaj.  Iskrene čestitke... To je premalo... 3x čestitam...   Bella, hrvaška šampijonka v lepoti... lepo se sliši... Tako "nobel" zveni... Vesela tudi jaz... Zate...
Ker je tvoj trud "poplačan"... S šampanjcem pa le previdno...

Buxi pa je tako ali tako pravi "gospod", dedec in pol...  Lep... In uživa na razstavah... Kot da ve, da ga občudujemo. In se na "ogled" postavi...

Tako, da čestitke tudi Alenki...  Ker ima res lep "vozni park"...

Se pa bojim punce, da če bo šlo tako naprej, za našega Tončka ne bo nič "ostalo"... 

Je pa naš mladenič že pravi  "razbojnik"... Cefizelj.  Čeprav smo si želeli uglajenega "plemenitega" angleškega džentlman kokerja, se naše želje žal niso uresničile...Da ne boste resno mislili...  Želeli smo lumpa... In ga na srečo tudi dobili... Že postaja podoben psičkam... Vse vragolije sta ga "naučili".  Tonček  pa je bister fant  - je vse "prekopiral"... vklopil tipko "COPY"...  In osvojil v treh mesecih vso snov...
Ja, tudi "lovec" je že. Res pa je, da naš Milan veliko dela z njim...  Po nekaj ur dnevno....  Vsak dan, "na obroke"... Kot igra...   In Tonček je bister učenec..., veliko pa ima tudi v genih... tako, da res hitro gre. In tudi naš Milan uživa... Ponovno..  Tako, da sta s Tonyem že kar "usklajen" team... In lepo ju je gledati...
Ne vem, kdo bolj uživa... Milan ali Tony... Se ne morem odločiti...  Zagotovo pa oba...

Odpoklic je 100% (se moram tudi jaz pohvalit), prinašanje cca 80% (včasih bi raje bil  "odnašalec", sploh če sta "punci " v bližini),  v vodo je zaljubljen, prinašanje iz
vode v nulo, puška in gumi škornji  (pa glejte, da mi zdaj ne boste  nosa "naribale") - pa so no njegovi "najboljši" prijatelji. Ko to zagleda, je že v pripravljenosti...  Nekaj se bo dogajalo...  Takrat pa name pozabi... Oči ima samo za Milana...   Tudi s priboljški ga ne "premamim".   In prav je tako... In ko se vrneta iz "lovišča", naš Milan kar žari, ko pripoveduje o dogodivščinah tega dne...

 Da ne pozabim... "Nos" pa takšen, kot smo si ga želeli... Izvrsten... Super "potegne" po sledi.... In  tudi  včasih glasno...
Tako, da  bo PNZ (preizkušnja naravnih zasnov)  izvrstno opravil. Smo prepričani.. In bomo uspešno nadaljevali tradicijo...

Malo (preveč) sem se razpisala...  Pa vseeno hvala, da me "poslušate"... Saj tudi jaz vedno bolj postajam podobna našemu Milanu...Tako kot on, tudi jaz  z velikim navdušenjem pripovedujem o NAŠEM Tončku...  Saj veste.. Kar se mala Tatjanca nauči, to velika Tatjana zna...
Priznam, saj mi je že "zlezel" pod kožo... Samo malo časa sem rabila...   Prav ste imele. In hvala, da ste me "bodrile"...

...Moj dečko..., dečko na prečko..., to pa je bilo "rezervirano" samo za mojega Misterja. 

Pa lepo bodite... in pridite na "obisk", na Pesjanarja. Čimprej.   

Bo kdo od  "pesjanarjev" v nedeljo v Hrušici?  Rada bi vas spoznala, moji virtualni prijatelji...



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #890 : 25 Maj 2011, 07:24:03
Diva1, kako luštno te je brati!  :o Ko z navdušenjem in entuzijazmom pišeš o Tončku in njegovih "podvigih". Ja, življenje gre dalje.... In čez čas bolečina izgube pojenja in ostanejo lepi spomini. Življenje pa prinese nove radosti in izzive.  :-*
Joj, sem mogla to napisat.... v spodbudo tebi, ker te tako rada berem!
Aja, OT: upam da so šli avio.leti po planu? Glede na to, da SPET grozi vulkanski prah in posledično odpovedi letov!
Lp, Katja



Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #891 : 25 Maj 2011, 09:08:42
Ker naša Taja postaja kot volkodlak :)
iiiii še ena Taja :), moja sicer res da ni koker španjel ampak je kr faaajn slišat za še eno Tajo...Ker dostkrat mi kkšn reče, ja kako pa to da sm ji dala človeško ime..pa je moj odgovor, da nisem kriva če ma človek pasje ime :):)ps. bolj v šali kot zares :):) Drugač mam pa sestrično Tajo, sam je še mala :):) Drugače pa ful lep kuža, loh bi kšno slikco pokazal, da vidmo vaše pse :)

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #892 : 25 Maj 2011, 09:48:27
iiiii še ena Taja :), moja sicer res da ni koker španjel ampak je kr faaajn slišat za še eno Tajo...Ker dostkrat mi kkšn reče, ja kako pa to da sm ji dala človeško ime..pa je moj odgovor, da nisem kriva če ma človek pasje ime :):)ps. bolj v šali kot zares :):) Drugač mam pa sestrično Tajo, sam je še mala :):) Drugače pa ful lep kuža, loh bi kšno slikco pokazal, da vidmo vaše pse :)
;D ;D ;D Najprej bi morala biti Lia ali pa Reesa, pa še nekaj imen je bilo... Ampak ko je pa ta sladka mini kepica nedolžno zaspančkala v mojem naročju na poti domov, ko sva jo šla iskat... Je pa bila ena prava aja tutaja... Tako da je nazadnje postala Taja :) Ja, tudi meni včasih rečejo, da sem ji dala človeško ime... Ali pa, da je Taja zato, ker sem jaz Tanja (čeprav je samo ena črka razlike, mi imeni zvenita dosti različno :) ) Ampak-če lahko ljudje sedaj dajejo pasja imena otrokom, zakaj ne bi mi človeška našim kosmatinkotom?  :P  8)

Drugače je pa naša Taja največkrat Tajco ali pa Tajček Kitajček, Tajcolin, Tajcolinda dinda in še tisoč imen, ki jih uporabljava pri igri, Taja pa naj bi bilo bolj "uradno", za pridobivanje pozornosti, ker se naj ne bi preveč uporabljalo pasjega imena :D

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #893 : 25 Maj 2011, 09:52:41
Tako je... :P moja bi pa najprej mogla bit Tia, vendar je potem postala Taja... :) in mi je čisto ušeč, se mi zdi, da mali gospodični prov paše tako ime  :D

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #894 : 25 Maj 2011, 20:05:08
Hehehehe Tia je blo tudi eno izmed imen, ki so mi bila všeč  :D  8)

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #895 : 25 Maj 2011, 20:50:37
diva1, če se spravimo skupaj, potem lahko uresničimo vse kar si zamislimo. Kot pravim, treba je držat skupaj in sprejet kakšno novo mišljenje. :)

Hehe bom poleti se res lotila spletke, mislim čisto resno!!  ;)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #896 : 25 Maj 2011, 22:03:11
Še ena novička.. od včeraj naprej imamo 7 novih Tamalanncev! 4 psičke in 3 samčke, vse črno-bele kombinacije. Vso srečo srčki!! :-*


Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #897 : 25 Maj 2011, 22:36:12

Joj, poglej, poglej....
Saj ne morem verjeti...

Da me zdaj vidite... jokam, da mi solze kar tipkovnico zalivajo... Od sreče!!!


To je nekaj tako lepega...  Čustvenega... Zame... Novo življenje...

In to kar 7 malih debelih kepic... Pravljično število...  7 palčkov, Nezzek pa Sneguljčica - botrca.....
In kako "krepki "... izenačeni.. Black&white... Glamour...

Kaj bi dala, da bi jih lahko malo pokukala...   V živo.... Čisto malo....

Nezzek, nas boš obveščala, kako mali cukri napredujejo ?
Obljubi, da boš...

Tako, zdaj pa le izberite imena... Pa lepa morajo biti...  Pa saj  Alenka vedno izbere posebna imena...

Alenka, lepo vas pozdravljam,  mamici pa 7x iskrene čestitke... . Pa se vam je povečala "familija"...

Nezzek, hvala, da si mi polepšala ta večer...



Pino

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #898 : 26 Maj 2011, 08:25:14
Jeeeeeeeeee, pa so prišli Tamalannčki ... smo držali pesti  :o  :o  :o

No sedaj pa naj bodo zdravi in veselo naj rastejo, da bodo razveseljevali nove lastnike (v kar absolutno ne dvomim).

Nezzek ti pa le poročaj (tudi s fotkami) kako bodo mali "knedelčki" rasli.

No pa še enkrat čestitke Alenki in Marjanu!!!!!

Lp



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #899 : 26 Maj 2011, 15:31:27
Imena že imajo, ampak naj vas še malo matra. D je kar zoprna črka. Jaz sem se že informirala o E-ju, kjer tudi nisem tako navdušena nad besedami... bomo videli.

Sicer pa je Alenka navdušena nad Pikico, ki je super mama in lepo skrbi za male pujske ;)

Kot pa vidite, bodo lise spet v modi. Imet svetlega psa je preteklost, lise so ponovno in!!! :D :D Sem se spomnila na enega izmed prednikov.. ShCh Spinneyhill Stormy Weather Over Fonesse.. imam sliko na svojem računalniku, pa jo bom dodala, ko se spravim tja.. ;)

Me prav zanima, če bo kakšen ostal črno bel.. :) :)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/