Angleški koker španjel [English Cocker Spaniel]

Ewe · 633775

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #930 : 03 Junij 2011, 18:48:01
diva1 ne vem kaksne zahteve so bile za kokre pri PNZju in pri delovnem izpitu, samo vem, da pri prinasalcih je razlika v zahtevnosti.. Recimo na PNZju je samo prinasanje iz kopnega in vode ter preizkus streloplahosti, pri delovnem izpitu je pa tu se vlecka pernate in dlakaste divjadi, iskanje pernate in dlakaste divjadi v visoki travi (tukaj pes ne vidi, kje je divjad, pri PNZju vidi), odlaganje s strelom, tudi tega pri pnz-ju ni. Saj pravim, tako je pri prinasalcih, ne vem kako je/bilo pri kokrih..  :-[

Lahko ti pa povem glede potrdila o opravljenem izpitu (ce bo dovolj PNZ ti bojo pa punce povedale, samo pomoje ni). Midva ko sva opravila delovni izpit sem poslala list z oceno na KZS in dobila po posti potrdilo oz. certifikat o opravljeni delovni preizkusnji, ki je predpisana za mojo pasmo.. To potrdilo moram priloziti zraven, kadar prijavljam v delovne..


Pa ce lahko se jaz prispevam svoje mnenje glede izpitov in preizkusov, ceprav nimam kokra.. Tudi meni je bila misel na opravljanje teh izpitov grozna, sploh ker se mi zivali smilijo, in si nisem predstavljala, da bi skakala okol z mrtvo raco/fazanom. Ampak, ok, sem rekla bom poiskusila in ugotovila, da pes izredno rad dela/prinasa/isce. Tako sva opravila PNZ in leto kasneje se TPR - za oba izpita sem ga vse naucila sama, se peljala 100km po raco/fazana, da sva lahko trenirala, itd.. In pes je blazno uzival v tem. Ker pa nisem lovec, se sedaj z divjadjo ne ukvarjava vec, prinasanje vadiva samo se z aporti. Je pa moje mnenje, da te pasme so bile ustvarjene za to delo, zakaj bi sedaj hoteli to izkoreniniti? In na tak nacin, z ukinjanjem PNZjev in delovnih izpitov se bo doseglo ravno to. Cisto razumem, je mucno za nekoga, ki ni v "teh vodah", ampak, potem se pa pac ne it vzreje, ne hodit na razstave in pricakovati sampionata, ce noces opravljati izpita. Dejansko s temi izpiti nekako se ohranjajo tisto "bit" pasme, saj tudi lastnikov, ki bi pse uporabljali za tisto kar so bili vzrejeni je vse manj, in psi so vecinoma ljubljencki (no, ceprav tudi moj ljubljencek se vseeno dela, prinasa, trenira rally obedience, frizbi, treniral je agility..).

Pa naj se to povem, ceprav je tudi moj "lovski" pes, ima veliko nagona (kar se je videlo na treningih), nimam nobenih problemov z divjadjo. Ce najde mrtvega ptica ali kaksno drugo zival pusti pri miru (povoha, to je pa tudi vse), enkrat sva celo srecala zajca, ki mu je svignil iz grmovja tik pred gobcom, za katerim je logicno da stekel, ampak po daljsem odpoklicu je prisel nazaj.

Pa se nekaj me zanima. nezzek: Rada bi prebala ta pravilnik, kjer je bilo napisano, da mora lastnik psa, ki gre opravljat delovni izpit nosit orozje. Me zanima od kdaj je ta pravilnik in kdo ga je izumil?  ::) Ker recimo v vseh pravilnikih, ki jih ima retriever klub tega ni, in tega tudi ne zahtevajo. Le kako naj, naj bo vsak lastnik prinasalca potem hkrati lovec? Oz. na racun psa postane lovec? To ni logicno in totalno nesmiselno..  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #931 : 03 Junij 2011, 19:40:13
Ej, Ovčka!

Resnično hvala za izčrpen odgovor. In sedaj vem, kako je pri prinašalcih.  Razlika med PNZ in delovnim izpitu je pri vas resnično velika... Ta delovni izpit pri tvoji pasmi spominja že na nekakšno specialno tekmo...  Kamor "prihajajo" le najboljši.... Najboljši psi in njihovi vodniki...  Specialka...Kot CACIT...

O vsem, kar bi  še vnaprej razmišljala..., so samo moje domneve,... hipoteze....Nepotrjene... Pri "mojih" šarivcih je PNZ kar velik zalogaj....  Zato sem pač razmišljaja po "svoje"....
Bom morala počakati na "uradno" tolmačenje...  Saj lahko tudi povprašam pri KZS... Vem pa, da je potrebno pridobiti  s strani KZS potrdilo oz. certifikat o opravljeni delovni preizkušnji.... , ki služi kot "obvezni" del k prijavi na razstavo za razred delovnih...

Sem razmišljala v smeri, da bi morda našega Tončka kdaj kasneje prijavili v razred delovnih (saj veš sama, da je  razstavno dlako izredno "težko vzdrževati" pri lovskem psu... Ker rine v vsako "packarijo..."  In posledice tega "raziskovanja" so na zunaj vidne ... Dlaka - pač takšna, kot se za lovskega psa spodobi....

Ovčka, da ga vidiš zdaj.., ta trenutek.... Pred nekaj minutami sta z  MIlanom prišla s "terena"... Mokra..., blatna...zavozlana...   Za razjokat.... Jaz pa se z njegovo "frizuro"trudim..., češem... "odvozlavam" vozle.... Pa saj se bomo  z njegovo dlako trudili še naprej...Ker drugače na razstavah nimamo kaj iskati...

Srčno rada pa bi  še občasno kdaj obiskala in sodelovala na kakšni razstavi.... Tudi v tujini... Ker nas vabijo...Ker je luštno....  Zaenkrat na razstavah še ne "uživam"....  Se še ne "sprostim" dovolj....In tudi naš Tonček še ne uživa v razstavah... Mi je pa všeč druženje z "istimi ptiči.."

Pa da ne bo pomote... Saj naši "pacienti" ne dvigujejo perja in dlake" vsak dan... Radi imajo tudi žogico in razne aporte...Pa hišni ljubljenčki so tudi....  Praktično 24 ur na dan.   Enakovredni "družinski člani"...Izredno radi "peglajo" kavč... Kavčpeglarji...   Tako, da vsi uživamo.... Od jutra, pa do poznega večera....

Tako, da se tudi jaz pridružujem tvojemu razmišljanju...  Da je lepo in prav, da se lastniki svojih kokerjev trudijo z delovnimi izpiti...  Da negujejo in ohranjajo dedičino...In ugotavljajo tako kot ti... Kot jaz...Da je psom  to v" krvi"....In da resnično uživajo ...  Da jim ne smemo vzeti "duše"....Da jim občasno privoščimo prosto tekanje (seveda pod nadzorom in v vidnem polju) v naravi....

Pa saj to ni "mesarsko" klanje... Da ne bo pomote.... V vsakdanjem življenju je to le malo daljši sprehod z veliko "tiščanja" smrčka  v tla in velikooooo tekanja....
Ter veselega lajanja....  "Antena" non stop v gibanju (rep).....Prava sprostitev.... In zvečer doma - zadovoljni kavčpeglarji...

Ovčka, pa lep večer še naprej.

Tatjana







Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #932 : 03 Junij 2011, 20:52:41
TP-R je dejansko tekma v prinasanju, kjer se podeli CACIT oz. CACT naslov..  ;)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #933 : 03 Junij 2011, 20:54:13
Ovcka in diva1, super sta se razpisali. Zanimivo branje tudi za tiste, ki nimamo kokrov :D
Jaz tudi ne vem, kako bo s temi izpiti, če se enkrat odločim, da bi se šla to. Vsaj o PNZ resno razmišljam. Ampak sem čisto bosa...
Ovcka, morda te nekoč kaj izkoristim ;) 8) Vsaka pomoč in nasvet bo dobrodošel :)

Diva1, vem, da pri kokrih PNZ-ja ni več, sem že zadnjič komentirala, da se mi zdi škoda :-\ Ker to da tisto "nekaj" pasmi, drugače ni to to...

Me pa res zanima, kako je s tem delovnim izpitom (katerim) za Ch. A tu nihče ne razstavlja v razredu delovnih ali kako?


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #934 : 03 Junij 2011, 21:20:11
Ovcka, morda te nekoč kaj izkoristim ;) 8) Vsaka pomoč in nasvet bo dobrodošel :)

Ni problema, z veseljem pomagam, ce le lahko.. :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #935 : 03 Junij 2011, 21:59:10
Sem zelo vesela, da ste se razpisale on PNZ in izpitih, ker bi o tem tudi sama rada čimveč izvedela, da bi kaj naredila na tem področju.  :) Ker se mi zdi bolj zanimivo kot razni pasji športi, ki so trenutno moderni

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #936 : 03 Junij 2011, 22:00:05
Ja Inanna,  tudi meni do nedavnega (in še danes, na žalost) ni prav jasno, kako je s tem delovnim izpitom....


Ja, razstavljajo (tudi naše vzrediteljice) v razredu delovnih... Zato verjemam, da bo odgovor "prišel" prej kot slej... Samo punce morajo "priti"  na Pesjanarja....
Danes je petek... So najbrž kje na "lepšem"....Mi "ta stari" ždimo doma, na kavču..., pred TV..., za računalnikom.... Ker nas nihče več ne povabi ven (hehe)...


Meni se je vedno zdelo (in posledica tega je tudi moj post malo nazaj), da je ta razred delovnih  tisti "ta pravi" razred za resnično vsakodnevne "lovce", "delavce"....  Tiste, ki jim je na razstavah "odpuščena" tudi malo "slabša" frizura ...Da je pač ta razstavni razred na nek način "rezerviran" za njih... Da imajo tudi ti kakšne možnosti za osvojitev lepotnih  naslov. Malo dodatne "reklame" je vedno dobrodošlo...  Razstave - pikica na i.... Saj nam vsem godi...

In kaj sem ugotovila.... Da so tudi v tem razredu prijavljeni samo lepotci....  Polikani..., sijoči....  Kot v ostalih razstavnih razredih... Včasih še lepši, še bolj negovani...Pa mi to ni šlo "skupaj"... Ker praksa  potrjuje drugače.... Eno z drugim pač ne gre... Običajno...

Pa mi je Suzica razložila... Malo poglejte nazaj, da se ne ponavljam....  V bistvu gre za 1x-no  opravljanje delovnega izpita (pa tudi ni vedela čisto natančno, kaj se zahteva) . Ker se ga potrebuje za dosego šampionata  (vezano izključno na lepotne naslove) pri nas in najbrž še tudi v kakšni drugi državi.... In dosmrtna pravica prijavljanja v razred delovnih...

Mislim, da je v tem razredu tudi manjša "konkurenca" kot v ostalih... Pa saj mi bodo punce povedale, kako je s tem...
In zato posledično temu tudi moje razmišljanje o prijavljanju našega Tončka v ta razred.... Kalkuliranje???  Saj vsi kalkuliramo!   Saj bi se tudi mi radi malo považili....

In nekako (zopet moje razmišljanje) sem bila mnenja, da je ta izpit najbrž "manj zahteven" kot pa  sama PNZ...  Saj gre vendar za vodnike, ki nimajo toliko "lovskih" izkušenj in vsakodnevnih "treningov"s psom ter "perjem"   kot pa nekdo, ki mu je to "način" življenja... Pa tudi psu...
In običajno lovci nimajo samo enega psa....Tako,  da psi "kopirajo" eden od drugega..., "tekmujejo" med seboj.... Hitreje osvojijo....

Nekje sem prebrala, da se v 3.kolenu nos in "lovski nagon" že kar precej "izrodita"...  V zadnjih letih pa je na svet privekalo veliko mladičkov potomcev staršev, ki nimajo obeh vzrejnih ocen...  Le exterierno. Pa sem se očitno zopet zmotila....
In v kolikor je ta delovni izpit za kokerje  zahtevnejši kot PNZ - potem punce KAPO DOL!!!!  Ker PNZ "obvladam", pa moram povedati, da ni ravno mačji kašelj....

DOBRE STE... In imate odlične pse!!!  S še vedno "ta pravimi" geni....


Tako, da ugotavljam (pa nič novega), da lovci svojih kokerjev ne razstavljajo... Ker nimajo na lepotnih razstavah "kaj delati", oz. pričakovati... Poskusijo..., pa tudi hitro "odnehajo"...  Ker je brezpredmetno...  Odidejo  "žalostni" domov... Z grenkim priokusom....
In so rekli... Škoda denarja... Raje  kupim svojemu "pomočniku" dober fojtr pa zaščito proti klopom... Pa še za klobaso v gostilni bo ostalo...
 
Tako.. Vem samo, da nič ne vem... Pri prinašalcih je očitno težje...  Delovni izpit veliko bolj zahteven kot PNZ... Praktično delovna speciialka...Tako, da velike čestitke vsem, ki ste ga opravili.... Ker vem koliko vloženega truda in dela je bilo potrebno... Ter tudi dobrega "genskega" potenciala vaših psov....

Odgovor bom pa že dobila...

Tatjana

 
 




deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #937 : 03 Junij 2011, 22:59:33
za razred delovni je izpit praviloma več kot samo PNZ. Pri terierjih rabi za razred delovnih VUP ( vsestranska preiskušnja, ki obsega: krvno sled, odlaganje ob streljanju, splošno vodljivost, delo v umetnem rovu, izvlačenje mrtve lisice, vodno delo šarenje in prinašanje iz vode, vlečko prejad in vlečko dlakave divjadi, prosto iskanje obojega  in sledoglasnost, ki pa se lahko prepiše iz prejšnjih preiskušenj, če je bila že dvakrat ocenjena).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #938 : 04 Junij 2011, 00:24:55
Joj spet ste se razpisale... komaj vam sledim.
Glede tega kje piše o puški,... vse to je bilo objavljeno v eni izmed številk Kinologa, mislim, da enkrat lani. Nisem niti v celoti brala, ker se ne zanimam v tej smeri.

Paša me veseli, da si se oglasila! Iskrene čestitke še enkrat ter seveda, še kdaj kar se pomoči tiče. ;) Mogoče te bom tudi jaz kdaj "ponucala" ;)

Glej dejstvo je, da v delovne nihče nima prijavljeno, ker smo vsi trmasti in ne hodimo na lovske preizkušnje in nevem kaj vse je tu še potrebno. In ker je ta klasa vedno prazna, tisti, ki so šli in so naredili na Hrvaškem po prirejenem programu to izkoristijo in prijavijo.

Vam pa takole rečem. V Avstriji imajo posebno "klaso" samo za IntCh ali Int ShCh. In točno tja smo tokrat prijavili Buxija. Ker je vedno prazna.. in kaj se nam zgodi, točno na tej razstavi imamo še nekoga v razredu. Prav v tem, kjer nikoli ni nobenega. Na toliko o izogibanju se konkurence. Kar se tega tiče, mi definitivno nimamo sreče, a imamo vsaj jajca da gremo in vidimo druge pse. Pa mene ne moti, če me premaga drug pes, le da je boljši, grem z veseljem tja in stisnem roko. Ker ne jemljem razstav tako kot mogoče nekateri drugi. Zame je to predvsem nek užitek, ki ga preživim s psom. In se vedno kaj novega naučim.

Res predlagam kakšne resne specialke drage moje punce, mi gremo ta vikend v Vicenzo, k vzrediteljici iz anglije (psarna Cassom). Pa bomo videli, koliko smo se ušteli. Prejšnji vikend, sem slišala veliko razočaranja s strani razstavljalcev, kljub angleškim sodnikom.
Vse gre v napačno smer imam občutek. Anglija je ponovno začela uvažat pse iz skandinavije in drugih delov evrope. In pri kombinaciji skandinavec-anglež le stežka dobiš angleža. Večinoma so prešibke linije angležov, da bi v leglih prevladale. Kar je sicer čudno, a žal, tako je. In vsako mešanje pripelje do netipičnih in neželjenih rezultatov. Slej ko prej.
Angleži so šli do tega, da so kokri tam bolj mirni, da ne marajo hudih hiperaktivcev. Tu pa je obratno, vsi bi radi videli samo leteče gibanje, ki ni značilno za pasmo. Je atraktivno, nič ne rečem, ampak pes, ki je pravilen "cobby type", nima možnosti, da se giblje tako kot bolj suhi in lahki skandinavci. To je dejstvo. Torej sodniki, ne vem kaj iščete, ko izbirate psa, ki lahko teče kot američan po ringu. Definitivno ne angleški tip, ANGLEŠKE pasme.
No in to temo načenjam ker si omenila, diva1, da lovci razočarani hodijo iz razstav. Hm.. nazadnje ko sem jaz videla lovca, je letel domov z oceno 3. Ja se ne čudim, da te nič kaj prav dosti ne mika da se bi vrnil. Ampak, če je pes slab, nima kaj delat na razstavi, ne glede na to, v kateri razred je prijavljen. Razred delovni, ni izgovor za to, da se tja prijavi slabe pse. Pridejo psi, ki so se potrudili in enkrat žrtvovali tisto dlako, ki so jo sčasoma dobili nazaj ob trudu lastnika. In ne vem, zakaj bi se v različnih razredih drugače ocenjevalo. Standard je isti za vse. Seveda je treba v mladih, puppijih in podobno vzet v zakup, da gre za nerazvite in neodrasle pse,... ampak to je druga tema.

diva1, toliko si že napisala o svojem Mistru, pa daj prosim te, privošči nam kakšno sliko. Res me že nekaj časa muči, kakšen je bil ta tvoj dečko.

Pa lep pozdrav.

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #939 : 04 Junij 2011, 00:33:45
Nezzek, vidim, da si še budna...

Misterja lahko vidiš na tem forumu, na strani 22.

Glede razreda delovnih - če se ne motim, ker nimam več kataloga iz Hrušice, je Paša prijavila Pupo v razred delovnih...

Lahko noč.
Tatjana



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #940 : 04 Junij 2011, 00:39:12
Bom pogledala.
Ja seveda, saj je delala izpit letos na Hrvaškem. In s tem zaključila Slo Ch.

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #941 : 04 Junij 2011, 01:04:01
Torej delovni izpit na Hrvaškem: bom prepisala kar z ocenjevalnega lista, discipline so podobne kot pri PNZ vendar je več prinašanja: nos, traženje, ponašanje na pucanj, glasno gonjenje ( zeca, ili kuniča ili park. divljači), odloživost, slobodno donošenje pernate divljači, donošanje na povlaci pernate divljači, donošenje na povlaci zeca ili kuniča, donošenje patke iz duboke vode, poslušnost.
Preden gre lahko pes na delovni izpit mora narediti PNZ.
Še enkrat zakaj hodimo delat izpite na Hrvaško, ker se pri nas ne organizira tekme oz delovni izpit , pred nekaj leti je bilo že dogovorjeno z enim LKD da bo, pa je bilo potem premalo prijavljenih. (seveda saj samo tri vzrediteljice zaenkrat imamo željo delat ta izpit)
Diva1, pnz ni zadosti, najbolje da se vpraša na KZS če je mogoče dosti uporabnostna preizkušnja ali mladinska preizkušnja ki jo delajo nemški prepeličarji.
Res je nezzek pred mogoče dvemi leti je bil v kinologu objavljen pravilnik za delo španjelov - šarivcev in med drugim je bilo napisano da mora imeti vodnik seboj puško, nahrbtik, lovski nož in podobne traparije. Mislim da če bi prišlo do udejanjanja tega pravilnika in bi prišel kakšen nelovec ga sicer nebi izločili ampak vseeno. Se bom potrudila in poiskala ta pravilnik.
Srečno v nedeljo v Vicenzi, sem gledala statistiko in je če se ne motim 63 angležev, od tega 41 večbarvnih.



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #942 : 04 Junij 2011, 01:10:47
Nezzek,

včasih se mi zdi, da najina komunikacija kar noče "steči"... Ker sva na različnih "bregovih... Velikokrat (morda pa imam samo tak občutek) negiraš ....

npr. kot tvoj prejšnji zapis:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Citiram: Glej dejstvo je, da v delovne nihče nima prijavljeno, ker smo vsi trmasti in ne hodimo na lovske preizkušnje in nevem kaj vse je tu še potrebno. In ker je ta klasa vedno prazna, tisti, ki so šli in so naredili na Hrvaškem po prirejenem programu to izkoristijo in prijavijo.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

In potem odgovor na moje vprašanje oz. ugotovitev, da je bila Pupa prijavljena v razred delovnih:  Ja, seveda je Paša prijavila Pupo v razred delovnih.... Je delala izpit letos na Hrvaškem... In s tem zaključila Slo Ch....
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ne razumem???

Mene pa dejansko samo zanima, kaj je potrebno "obvladati" za za delovni izpit...  Ker kot sem napisala, mi  je ta razred bil  "blizu"... že po nazivu....In sem prosila za obrazložitev.

In ne mislim se "skrivati" za razredom delovnih... Ni potrebe... Res pa je, da mi ime RAZRED DELOVNIH več  ne sede... Meni osebno... Ker sem imela  o njem drugačno predstavo....

Slab pes??? Ne vem, kako naj to razumem.... Na razstavi nima kaj delati???  Standard je za vse enak, si napisala...  Ja, res je....  In tudi nekoč je bil....
V mojih "železnih" časih....Drugačen... Meni bolj "všečen"... "Sestavljen" iz dveh kriterijev....  

In več kot očitno je, da ne morem iz svoje kože...In več kot očitno je, da bomo "uničili" dediščino angleškega koker španjela....  Ki se po klasifikaciji FCI še vedno uvršča med lovske pse, med šarivce....  Se bomo pač morali  prilagodili "tržnim razmeram"....  In pozabiti na preteklost... Žal.

Pa brez zamere... Osebno si mi zelo všeč...  In upam, da ostajava "na vezi"... Saj sva se komaj spoznali...

Lepo bodi in lahko noč.

Tatjana






diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #943 : 04 Junij 2011, 01:28:48
Suzica,

zdaj pa sem dobila odgovor.... Hvala....  Kdor čaka..., dočaka.
 
Bogme, ni mačji kašelj.... Še vlečka... pravzaprav dve vlečki;  pernata in "kosmata"....
Ja, zdaj razumem... PNZ ni dovolj. Ker se na  PNZ vlečka ne "polaga"... Vse ostale "discipline" pa so v bistvu zelo "blizu" PNZ.

Zdaj pa veselo na delo... 

"Srečno" tudi tebi v nedeljo...  In lepo, sončno ter toplo vreme ... Da boste uživali.. Prav vsi.

Lahko noč. (je pa res že čas za "krtovo deželo").
Tatjana









Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #944 : 04 Junij 2011, 08:51:10
Napovedane preizkušnje...LKD Ljubljana
http://www.lkdljubljana.si/index.php?option=com_content&view=article&id=54:prireditve-2011&catid=1:zadnje-novice&Itemid=66

Ima pa vsako lovsko k.d. objavljene datume in preizkušnje...


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #945 : 04 Junij 2011, 09:55:21
Mogoče bo komu zanimivo - za več lovskih pasem :) :
http://www.courtney-ess.de/moxon_index.htm

lp ž & l & h


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #946 : 04 Junij 2011, 10:40:30
Kapo dol vsem tistim, ki strmite za tem, da koker ostane delovna pasma......................z njim opravite vsaj PNZ če že ne kaksen višji izpit........................ ...in potem še razstavljate.
Kljub exterierju (ki na žalost ne pove mnogo oz. prav nič o psu oz. zdravju ;) ) z oceno 3 ste za moooooge zmagovalci.

Glede PNZ ja.......................kdaj se je tudi tam kar za nasmejat ;)  ...........................am pak vsaj razmisljanje je pravo, kar pa tudi že nekaj šteje (seveda nekaterim, za nekatere)

Osvajanje šampionatov z raznimi "kvazi" izpiti......................t udi tega je polno. Je pa to stvar "razporeda kolesc v glavi" vsakega posameznika. Ker pa živimo liberalno..................."bodimo vsi prijatelji" :)



tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #947 : 04 Junij 2011, 15:32:15
A za PNZ vse trenirate same doma ali se da kje tudi skupaj učiti? Pa koliko pride sam PNZ (brez nabave vse možne perutnine in kuncev)? Na PNZ lahko pridejo samo prijavljeni ali tudi gledalci? Sicer sem slišala, da se nič kaj dosti ne vidi, vendar me vseeno zanima, kako to dejansko zgleda  ;D

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #948 : 04 Junij 2011, 18:43:08
diva1 sem že močno zmedeno pisala ob polnoči, saj nisem mogla prav dobro več gledat.

Napisala sem da nihče nima prijavljeno.. tu sem mislila naju z Alenko, pa Dailo, ki je sama rekla, da ne misli več delat izpitov, ter še marsikaterega drugega. Seveda sem pa napisala, za Pupo namreč, ker je Paša sama rekla, da dela izpite predvsem zaradi tega, da ima šampionate.

Ja dejstvo je, da jaz nisem med lovci. Pa imam dedka ki je lovec. Ima doma bavarskega barvarja. Enega izmed najboljših nosov. Odličen pes, res samo za delo, za to rojen in to je vse kar počne. In ni bilo samo 1x, da je psica šla, in gonila nekega zajca, ter se po par dni ni vrnila. Ker živi sredi gozda, in hodijo zajci, srne,.. tik ob hiši. Ampak bavarci so res samo za v lovske roke, kljub temu da zna bit izredno nežen, to je delovna lovska pasma.
Medtem ko kokri niso bili lovska pasma povsem od začetka. Bili so klasificirani kot damski psi, ki so krasili kraljevske dvore, kasneje so gonilili po poljih. Zato to ni uničevanje pasme, ker so prvo bili domači ljubljenčki in potem lovski psi. In to sem že velikokrat napisala, pa se nekako vedno izgubi.
Sicer pa, imamo v 8 skupini tudi Ameriškega koker španjela. Zakaj pa oni ne delajo izpitov? Najbrž se zdaj vsi smejete, američan v polju, ampak dejansko jih v ameriki še uporabljajo za lov.. torej?

Občutek imam, da na razstavne pse gledate kot na pse, ki morajo bit cel čas doma zato, da ne bi dobil iglice v dlako. Pa to ni res. Dober razstavni pes, španjel, mora imeti veliko mišične mase, ki pa je ne pridobi z ležanjem na kavču in podobno. Mora veliko tečt, se gibat, ne glede na to kje to počne. A je to na velikem ograjenem vrtu, ali je to zunaj na travniku, gozdu, hribu,... s psom se veliko dela. To je dejstvo. In seveda, razlika med lovskim in razstavnim je ta, da ima razstavni lastnika, ki ga pridno češe in neguje. Ker je žal dlaka pomembna. Ni pa prikrajšan za zunanje užitke.

Enkrat sem tudi jaz probala z Bello, ko je še moj dedi treniral svojo za lovsko tekmo, it po vlečki. Prav videla se je razlika med Murko (bavarko) in Bello po načinu iskanja. Bella je tipično za šarivca preiskala cel teren. Je pa res, da je veter listje že močno razpihal in je imela kar težko nalogo. Ampak ko je našla sled je kot ferari tekla po njej in prišla do konca. In prepričana sem, da bi bila dobra lovska psica, če se bi jo učilo v tej smeri. Ampak jaz za ljubljenca tega ne potrebujem. Že na sprehodih imam hud problem s pozornostjo, zaradi njenega nosa. No in kljub vsemu ima nagon, čeprav njen oče in babica nista bila lovska psa.

Stavim, da se nagon tako hitro ne mora zgubiti. In vse pse se pred izpitom mora učiti, nihče ni prišel na svet učen. In vedno se najdejo psi, ki kažejo več nagona kot drugi. Ampak pri španjelu je najbolj pomembno to, da ni plašen in da je odprt do vseh ljudi. Da je živahen in da vedno maha z repom. To so prve strvari, ki jih najdeš zapisane pri kokru. Mogoče še dolga ušesa in "melting expression".. ;)

Kar pa se klase delovnih tiče. Kot sem rekla, in zdaj veš še točno od suzice, so tja prijavljeni psi, ki so izpolnili določene pogoje da se tja prijavijo. In kot pravim, te izpite se da naredit povsod, samo da mogoče nekje prideš lažje skozi. Vem, da če si bi želela, bi lahko kupila izpit v srbiji ali pa kje drugje. Pa se mi zdi popolnoma brez veze. Ker ne bom razstavljala v delovnih, grem pač v open in imam 1x večjo konkurenco. Pač mi ni toliko pomembno ali bo dobila CAC ali ne, kar se moje Belle tiče imam jaz zelo realno predstavo o njej v glavi in se včasih še prav čudim koliko je dosegla. Pa se ne sekiram, če me kdo premaga, sem že vajena vsega hudega tukaj. Se pa seveda počutim smotano, če me nekdo premaga, ki ni boljši ampak potem se pač nekaj časa jezim, ne bom pa zato šla in nalimala čigumi v psa, npr. (kar se je meni že zgodilo na eni razstavi).
In ja glede lovcev. Kot sem rekla, samo 1x sem jih videla razstavljat španjela. Bil je pes toliko star kot Buxi, pa je bil v hudo slabši kondiciji, dlaka je bila očitno že pobrita (takrat torej star nekaj čez leto), žalosten, prestrašen. Očitno dosti slabše socializiran kot naši, ki se razstavljajo. Ok dlaka je bila slaba, normalno, če se je psa brilo, je bil res kot ovčka. Šape krive, kosti drobne, suh, nobene hude mase. Ne rečem, da so vsi taki, ampak ta mi res ni deloval pes, kot se šika. Si ne predstavljam, da bi nosil plen, prej bi zajec nesel njega.
In ja, napisala sem, da je dobil 3, ker se mi je zdelo zasluženo, da je tako oceno dobil. Ker dejansko, lovci ne gledajo na izgled psa niti ne na teste. In če bi samo lovci furali vzrejo, mislim, da nihče ne bi imel doma kokra. Ker bi itak prodali pse samo lovcem v roke. Psi ne bi bili podobni ničemer, ker se tudi na vzrejnih ne komplicira in se pogleda čez prste. Ampak zakaj, bi morali lovcem gledati skozi prste? Nekateri so super, ta, ki je vzreditelj Murke (bavarke od dedija) je vedno gledal oboje, in je primarno lovec. Ampak ima pse, ki so po standardu, je tudi sam v komisiji in psi dosegajo lepe rezultate (Murka, je bila 3x na razstavi in je dobila 3xCAC, 3xCACIB in 3xBOB). Pri kokrih, pa še nisem videla našega lovca, ki bi imel res predstavnika, ki bi lahko konkuriral po lepoti ostalim. Saj recimo na specialki, se dlaka ne gleda toliko, vsaj za recimo zmago v razredu ne. In če je pes lepo grajen, zakaj ne bi ga pri zmagi oviral. Samo mora potem res bit super grajen. Pa očitno ni to možno, ali pač?

No diva1, jaz se nič ne kregam, samo pišem, kar vem. Seveda, se spodobi, da prijaviš v delovne, če pes dejansko dela, ti bodo tudi dlako malo spregledali. Ampak to ne pomeni, da se potem psa pripelje na razstavo popolnoma zanemarjenega. Če se gre na razstavo, se šika, da se psa skopa in postriže. S španjelom je kar dosti dela, tisti, ki to sami počnete tako ali tako veste.



Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #949 : 04 Junij 2011, 20:36:52
Sicer pa hvala vsem za lepe želje, upam, da se bomo imeli lepo, predvsem pa si želim lepega vremena. :) Uživajte, poročilo pa v ponedeljek. :)

Ja suzica takole gre:
Cocker Spaniel Inglese rosso 5 M, 2 F, tot 7
Cocker Spaniel Inglese nero - nero focato 8 M, 7 F, tot 15
Cocker Spaniel Inglese a/c 22 M, 19 F, tot 41
Totale 35 M, 28 F, tot 63

Sem mislila da bo več, je pa res, da je bilo dokaj slabo oglaševano.. no bomo videli kako bo šlo. :)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #950 : 04 Junij 2011, 21:05:33
Ej, Nezzek,

ti si taki zlati sonček na Pesjanarju. Resnično.
Včeraj ponoči (se pravi danes zgodaj zjutraj) sem imela slabo vest, ker sem se "spravila" na tebe.
In za "nagrado", da si se vključila v nočno debato, sem potem  kar precej burno odreagirala. Ni bilo prav.

Saj si na koncu koncev zagovarjala samo svoje stališče, tako, kot tudi jaz svojega.
In saj sama veš, si ena redkih, ki pač poveš, kaj misliš. Tudi jaz.

Veseli pa me, da sva zopet "skupaj". 
In da se obe trudiva, da bodo naši prijateljčki še lepši, še boljši.

Pa dobro opravite jutri. Vsi.

Hvala.
Tatjana

P.s.

Moram pa vam povedati, da sem od administratorja pravkar  dobila "opozorilo", naj več ne pišem toliko pik (...).  Zaradi boljšega razumevanja mojih (pre)dolgih postov.
Bom poskušala pisati drugače, bolj razumljivo in z manj pikami (...), vendar se bojim, da to ne bom več jaz. Bomo videli.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #951 : 04 Junij 2011, 21:18:21

P.s.

Moram pa vam povedati, da sem od administratorja pravkar  dobila "opozorilo", naj več ne pišem toliko pik (...).  Zaradi boljšega razumevanja mojih (pre)dolgih postov.
Bom poskušala pisati drugače, bolj razumljivo in z manj pikami (...), vendar se bojim, da to ne bom več jaz. Bomo videli.

Ne ne, to da so posti dolgi je pohvalno, ker imate zanimivo in dobro debato. Le količina pikic jih naredi težje berljive. ;) Kar se pa debate tiče pa kar tako naprej.



suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #952 : 04 Junij 2011, 21:58:48
A za PNZ vse trenirate same doma ali se da kje tudi skupaj učiti? Pa koliko pride sam PNZ (brez nabave vse možne perutnine in kuncev)? Na PNZ lahko pridejo samo prijavljeni ali tudi gledalci? Sicer sem slišala, da se nič kaj dosti ne vidi, vendar me vseeno zanima, kako to dejansko zgleda  ;D
PNZ za španjele obsega samo veselje do vodo (mora prinest iz vode nekaj in zaplavat), glasno gonjo ( se ponavadi hodi s sodnikom in dvema vodnikoma po terenu in išče divjad, ko jo psi najdejo morajo glasno pognati in goniti nekaj časa),  strelomirnost.Za goli PNZ je to vse, če se dela še uporabnostna preizkušnja je pa še vlečka zajca in prosto prinašanje fazana.
Cena je za člane LKD (če delaš v domačem društvu ) zastonj, če greš pa v drugo društvo kjer nisi član je bilo pa lani v Postojni 40E za plačat.
Ponavadi se trenira doma oz tam kjer veš da te lovci ne bodo grdo gledali ko iščeš po terenu kakšnega zajčka. Pri nas na zgornjem gorenjskem ni v gozdu nič drugega kot srne zato se moram sama peljati vsaj do Sorškega polja v Kranju da vidim kakšnega dolgouhca.



tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #953 : 04 Junij 2011, 22:41:05
PNZ za španjele obsega samo veselje do vodo (mora prinest iz vode nekaj in zaplavat), glasno gonjo ( se ponavadi hodi s sodnikom in dvema vodnikoma po terenu in išče divjad, ko jo psi najdejo morajo glasno pognati in goniti nekaj časa),  strelomirnost.Za goli PNZ je to vse, če se dela še uporabnostna preizkušnja je pa še vlečka zajca in prosto prinašanje fazana.
Cena je za člane LKD (če delaš v domačem društvu ) zastonj, če greš pa v drugo društvo kjer nisi član je bilo pa lani v Postojni 40E za plačat.
Ponavadi se trenira doma oz tam kjer veš da te lovci ne bodo grdo gledali ko iščeš po terenu kakšnega zajčka. Pri nas na zgornjem gorenjskem ni v gozdu nič drugega kot srne zato se moram sama peljati vsaj do Sorškega polja v Kranju da vidim kakšnega dolgouhca.

O hvala :) Z vodo že pridno vadimo, strelomirnost smo sicer sprobavali s pomočjo posnetih zvokov strelov in je bilo vredu, kako pa bo pri realnem strelu, pa ne vem  :-\ Trenutno uspešno zganja sosedove kokoši v hlev, ampak glede glasne gonje pa imava malce probleme, ker jo zaradi tankih sten v bloku poskušava odvaditi lajanja in spuščanja vseh možnih zanimivih zvokov, kadar delamo trikce... Drugače pa obožuje ptiče in imamo na sprehodu velike težave s pozornostjo na vodnika, ker bi se za vsakim zapodila... Pa nisem povsem prepričana ali naj to zatiramo ali spodbujamo... Ter vlečenje na oprsnici, kadar ni na poleg? Ali mora lovski pes vleči na povodcu?

V bistvu še vedno malce kolebamo ali bi šle v "lovske" vode ali reševalne... Do sedaj sem dobila več informacij s strani kinoloških društev za reševanje, medtem ko so lovska kinološka društva bolj nekako zaprta za lovce, se mi zdi  :(

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #954 : 05 Junij 2011, 00:09:07
Tprose4


1. Glede PNZ za španjele - obstaja Pravilnik o delu in ocenjevanju za šarivce - španjele  (za PNZ , za uporabnostno tekmo...)
    Našla sem PDF verzijo tega Pravilnika
    (saj veš, da ne znam "pripopati" linka...)

    Ti samo lepo vtipkaj  naslednje in si v miru preberi: LKD NOVA GORICA PRAVILNIKI
     - zadnja alineja je veljavni Pravilnik za delo in ocenjevanje šarivcev

To pa je zdaj dilema: ali v "lovske" vode ali reševalne vode. Tudi zame, priznam.  Ker ti enostavno ne "znam" svetovati.
Sem kar malo razmišljala...
Onih  "ta pravih" zelenih dečkov oz. dedcev   (s puškami in lovskimi psi) verjetno osebno ne poznaš. Ti bi ti v bistvu nabolj "koristili", če bi se odločila za lovske vode. Res  bi bila velika "prednost" ravno osebno poznanstvo.  Ker bi te vzeli s sabo v "lovišče". Še posebej če bi kdo izmed njih že imel kokerja... Ta bi ti najbolj "koristil".
In verjemi, bilo bi mu v veliko veselje, da lahko svetuje, "pomaga"...

In ker si mlada punca, zagnana in novopečena lastnica mične koker gospodične, verjamem, da bi bili ti zelenkoti celo ponosni in "počaščeni", da te zanima koker kot lovec.  In bi ti bili "naklonjeni". In  bi radi s tabo delili svoje izkušnje. Ti poiskali "perje" in "dlako", da bi tvoja psička okusila te "veščine". Ti pokazali, kje je malo prej počival zajček.. Ti potegnili vlečko.

 In ker sem leta in leta odraščala  in se tudi postarala z njimi, vem, da so v svojem srcu to krasni, dobri, iskreni  ljudje.. Res pa je, da so malo robati. Dokler se jih ne navadiš.

Moj predlog bi bil, da bi v kolikor se boš odločala za lovske vode, moraš "poiskati "mentorja". Nekoga ki te bo "vzel" pod svoje okrilje.   In na ta način bi bil led prebit.
Pri zelenkotih je pač tako;  ko si enkrat "njihov", je to za vedno...  Čisto preprosto. Samo "zraven" moraš priti.
Nisem pa čisto prepričana, da boš "mirno prenesla"  tudi kakšno smrt.  Jaz se tega še do  zdaj nisem "navadila". In se nikoli ne bom. Sem "premehka". In me gane, prizadene še vedno...Zaboli... Kot prvič.

Glede reševalnih vod pa iskreno povem, da nič ne vem...  Je pa verjetno zelo zanimivo. In občutek imam, da bi znalo biti super.

Sem ti pomagala?  Poskušala sem.

Lepo bodita, obe.
Tatjana





suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #955 : 05 Junij 2011, 01:45:47
Hvala diva1 da si poiskala, ja to je   pravilnik  o katerem smo zgoraj govorili.

 http://www.lkd-gorica.si/images/stories/pravilniki/spanjeli.pdf

TALE DEL  ČLENA JE SPOREN IN JE BILO GOVORA ZGORAJ da moraš imeti puško in ostale stvari.

Vodnik s psom mora preizkušnjo opravljati z ustrezno lovsko opremo, s puško, strelivom,
primerno obleko in obutvijo. V primeru opravljanja vsestransko uporabnostne preizkušnje pa
tudi nahrbtnik, lovski nož, za psa pa sledni jermen, dolg najmanj 6 m, in široko podloženo
sledno ovratnico z vrtljivim obročem.
Brez zahtevane opreme sodnik ne sme dovoliti vodniku opravljati preizkušnje.

Vendar na PNZ še nikoli ni nihče zahteval kaj takega.

diva1 zdaj grem pa res spat, do sedaj sem grumala Viny.



tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #956 : 05 Junij 2011, 11:00:33
diva1 in suzica najlepša hvala  :) bo definitivno pomagalo  :)
S strici jagri pa sem že nekaj poskušala, to še predno sem imela Tajo... Sem namreč "na zihr" človeč, ki se mora o vsaki stvari pozanimat, še predno sploh pride do česarkoli  :) Ampak nekako nismo prišli do skupne besede, ker sem jim bila preveč kot "zanimivost" in me po pravici povedano niso jemali resno. Saj sem prepričana, da če bi bila dovolj vztrajna in sitna, da bi potem mogoče ugotovili, da je v meni ravno toliko trme kot v koker španjelu, oziroma včasih še več  :D V bistvu se mi zdi, da bi v naših koncih slej ali prej naletela na koga, ki bi mi bil pripravjen pomagati-ker se pač v manjših krajih vsi poznajo in že ko samo poveš kako se pišeš, takoj vsi strici poznajo tvojega starega ateta in očeta in je kar lažje navezati stike  :) Ampak glede na to, da smo s Tajo zaradi šolskih in delovnih obveznosti skoraj ves čas v Ljubljani, se potem stvari malce bolj zakomplicirajo. Spomladi sem malce poizvedovala na LKD Ljubljana in so organizirali nekakšen tečaj, vendar je bila Taja premlada, tako da kaj takega pride na vrsto šele naslednje leto, do takrat se pa poskušamo same naučiti največ. Navlekla sem si cel kup literature, filmčkov... Ampak nekdo s prakso, ko ti dejansko pove kaj delaš narobe, je pa čisto nekaj drugega :) Ker standardno šolanje ni problem (ok problem je nos v travi in nepozornost na vodnika, ampak da bo to težavno sem vedela, preden sem dobila kokra  ;D), z lovskim šolanjem pa resnično še nimam izkušenj. Ampak nekaj bomo že. Glede na pomoč prijaznih članic s pesjanarja, ni hudir, da nama ne uspe  ;D

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


Tequilla

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
Odgovori #957 : 05 Junij 2011, 17:53:51
No, pa, da se pohvalimo...Tudi Psarna Of English Lady in mi smo od danes zjutraj bogatejši za 9 malih repkov...7 frajlic in 2 falotka!!!  ;D ;D ;D ;D
(5 rjavih psičk, 2 črni psički in 2 črna fantka)





Mladički in mamica se zaenkrat počutijo dobro!!!  ;D ;D ;D

Najlepši in najbolj iskren poljub je ta,
ki ti ga s svojim smrčkom tvoj kosmatinec da.

www.bewitcheddreams.com
http://www.facebook.com/maja.frelih


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #958 : 05 Junij 2011, 18:17:42

Veeelikeee   čestitkeeee !!!!


Tako mnogoštevilčnega legla pri kokerjih pa še ne...
Vsaj jaz še nisem slišala oz. videla.  Čudež! 
Tako, da ja..  Čudeži obstajajo!

Pasji mamici in njenim devetorčkom pa želim vse dobro.

P.s.
Tequilla,  delno sem "zadela".  Število 7... Tokrat v korist "deklic"...




tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #959 : 05 Junij 2011, 19:26:04
Čestitke za male buhteljčke!!!  :D   ;D  :)

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote