Vaše mnenje o letakih

MIŠA · 4831

MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
: 11 Maj 2006, 20:24:40
Velikokrat se zgodi, da se izgubi kakšna žival. Obupani lastniki poizkušajo na veliko načinov najti izgubljenčka. Ena izmed priljubljenih oblik iskanja pogrešančka je lepljenje obvestil in plakatov, največkrat po soseki kjer se je izgubil. Do tukaj vse lepo in prav.

 Zanima me nekaj drugega. Ali se kdaj zgodi, če je lastnik pogrešančka našel, ali če je od izginotja minilo veliko časa, da gre lastnik  po tej isti soseski in odlepi nalepljene plakate, ki visijo po vseh kandelabrih, električnih omaricah in drevesih?

Kakšne imate vi izkušnje in kakšno je vaše mnenje o tem ?

Miša


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #1 : 11 Maj 2006, 20:38:19
Ja no. Lepljenje letakov na mestih kjer je to dovoljeno. Se strinjam. Kjer pa ni dovoljeno. In tudi lepo prosijo da se tja letaki ne bi lepili .. tam pa res ni primerno.



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #2 : 11 Maj 2006, 23:14:55
Zanimiva tema.

Jaz lahko povem samo svojo izkusnjo. Ko se je izgubila nasa psicka  smo najprej dali oglase na vse mozne radijske postaje v blizini, obvestila na drustva, forume itd. Smo pa lepili tudi par letakov na mestih, kjer bi bilo mozno da bi se nahajala in bi jo kdo opazil. Ko se je psicka nasla sem pa preklicala se  enkrat vse mogoce in objave preklicala in jasno sla odlepiti tudi letake, saj niso vec sluzili svojemu namenu.

Opazam pa, da kdaj kje visi kaksen letak z objavo o pogresani zivali, se ustavis, preberes in si slikico poskusas cim bolje zapomniti ter v mislis ze ponavljas stevilko (jasno, ravno takrat nimas nic za zapisati pri sebi)  da bos imel oci na pecljih potem pa nekje v kotu vidis datum, star tudi kaksno leto. Mislim, da bi bilo fer od lastnikov, ki iscejo zivali, da letake po tem, ko se zival najde odlepijo, ker se zna zgoditi, da ce je nakupu 5 tako starih oglasov temu nihce vec ne posveca pozornosti, ker nekako postane samoumevno da pac so  in potem tiste, ki so res aktualni nazalost spregledas.

Tako da moje mnenje je tako, da proti letakom nimam nic in se mi zdi, da vcasih kar prav pridejo, ker vsi pac ne poslusajo radia in ne berejo casopisov..  Vendar se mi zdi prav, da po dolocenem casu, ce se zival ne pojavi oz. ce jo je lastnik ze nasel, da se te oglase pac pobere dol saj ne sluzijo vec svojemu namenu.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #3 : 11 Maj 2006, 23:20:38
Tudi jaz se strinjam, da je edinole primerne, da se letake (po najdbi živali) umakne oz. odstrani. Toda ste mogoče pomislili, da tam visijo (mogoče!) zaradi tega, ker živalce še niso našli? Res je, da je 1 leto dolga  doba - toda marsikdo ne izgubi upanja. Vsaj jaz zase vem, da če ne bi našla svojega ljubljenčka bi pustila viseti letake, dokler ga ne bi (četudi je to zelo dolga doba).


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #4 : 11 Maj 2006, 23:28:22
Jaz vsekakor podpiram letake in sem vesela, da se ljudje pobrigajo zato, da jih nalepijo. Tako vsaj vidiš, da jim ni vseeno. In tudi zelo rada se ustavim pri vsakem takem letaku. Pa naj gre za izgubljeno žival, za kakšno leglo, pomoč živalim,...
Se pa strinjam, da bi bilo fer, da se taki letaki tudi umaknejo, ko ni več njihovega pomena. Vendar je spet drugo, da nekateri polepijo po vseh možnih lokacijah, tako da po vsej verjetnosti kakšen letak tudi ostane, ker pozabiš kje vse je bilo in koliko jih je bilo.


Lanyca

  • Gost
Odgovori #5 : 12 Maj 2006, 09:24:58
Jaz vsekakor podpiram letake in sem vesela, da se ljudje pobrigajo zato, da jih nalepijo. Tako vsaj vidiš, da jim ni vseeno. In tudi zelo rada se ustavim pri vsakem takem letaku. Pa naj gre za izgubljeno žival, za kakšno leglo, pomoč živalim,...
Se pa strinjam, da bi bilo fer, da se taki letaki tudi umaknejo, ko ni več njihovega pomena. Vendar je spet drugo, da nekateri polepijo po vseh možnih lokacijah, tako da po vsej verjetnosti kakšen letak tudi ostane, ker pozabiš kje vse je bilo in koliko jih je bilo.

Ja jaz mislim isto. ;)
No enkrat sem šla po eni ulici pa je bil letak na prometnem znaku. :o ::) Pa vse okrog, sam pomoje je šlo za kakega otroka, se je vidlo po pisavi.
Pisalo je da so izgubili muco pa da bi jo radi našli, da majo muco zelo radi. In takih je bilo ogromno pa vse s flomastri pa z roko napisano. pomoje bi bolje bilo, da enkrat napišejoo pa skenirajo, če nimajo doma skenerja pa bi lahko šli v kopirnico. no sej to nima veze hotela sem rečt, da to ba že ne more bit da folk lepi letake na prometne znake. ::)
Drugače če so tam, kjer se lahko lepijo nimam nič proti in ko grem mimo vse lepo pogledam, sej mogoče pa ta kuži ali kaj pač je mimo mene pride. :)



lp



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #6 : 13 Maj 2006, 12:41:31
Hvala za vaša mnenja. Verjetno je odgovorov tako malo, ker so redki tisti, ki čez čas gredo snet letake.

Osebno nimam nič proti limanju plakatov in me ne motijo če:

niso prilimani točno zraven napisa "prepovedano plakatiranje",

niso obešeni na vsakih 7 - 10 m,

in niso starejši od meseca dni !

Ste pomislili mogoče, da letaki, ki visijo dalj časa ne služijo več svojem namenu, saj :

so že obledeli, razstrgani, uničil jih je sonce, dež in veter, mogoče raztrgale živali ali ljudje in izgledajo kot star zmečkan papir, saj niso delani na kvalitetnem materijalu in s kvalitetnimi barvami, da o sami tehniki ne govorim.

Zanima me še nekaj: ali veste, da se za lepljenje letakov lahko plača tudi kazen in da ste s tem, ko ste plakat nalepili na prepovedano območje, lahko tudi kazensko odgovorni ? Predvsem za tiste letake, ki so na prepovedanih območjih in če visijo dlje kot 14 dni ali mesec dni - odvisno od namena ?

Zakaj že ne smete več lepiti reklamnih in drugih obvestil na avtobusne postaje... ???

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 16 Maj 2006, 08:57:36
Hvala za vaša mnenja. Verjetno je odgovorov tako malo, ker so redki tisti, ki čez čas gredo snet letake.

Verjetno je odgovorov tako malo, ker se nam večini še ni izgubil pes, muc ali kakšna druga žival.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8 : 16 Maj 2006, 09:29:47

so že obledeli, razstrgani, uničil jih je sonce, dež in veter, mogoče raztrgale živali ali ljudje in izgledajo kot star zmečkan papir, saj niso delani na kvalitetnem materijalu in s kvalitetnimi barvami, da o sami tehniki ne govorim.


Ko se ti izgubi žival sigurno nimaš časa, da boš zadevo še lično oblikoval, jo dal tiskat na kvaliteten papir, z ne vem kako kvalitetnimi barvami. Niti ni point lepljenja plakatov, ko iščeš žival, da bo tvoj plakat najlepši in najboljši ampak samo, da ga bo če se le da videlo čim več ljudi, ki bodo morda lahko pripomogli k najdi tvoje živali. Na srečo se meni še nobena ni izgubila in mi plakatov še ni bilo potrebno lepiti... če jih nalepši več pa je sigurno tako, da na katerega kje pozabiš.. in potem visi v nedogled.

En takih je sigurno letak za eno leglo psov, ki so se oglaševali tudi preko tega foruma. Letak visi na drevesu ko gremo na Šmarno goro iz smeri Pirnič. Najbrž ni ostal za to, da pobirajo rezervacije za naslednje leglo ampak je enostavno pozabljen.

Lp nina



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #9 : 16 Maj 2006, 20:23:13
Nina,

imaš prav. Vendar jaz nisem mislila tega, ko sem to pisala. Mišleno je bilo v kontekstu, da so letaki predolgo obešeni, ker jih nihče ne umakne, kljub temu, da so že zbledeli in se skoraj več ne vidi kaj gor piše.

In ni prav nič prijetno videti kup različnih letakov nalepljenih skupaj, ko se že vsi stari in obledeli, ter ne služijo svojemu namenu. Mogoče celo tam, kjer je to prepovedano.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.