Mišina pasja trdnjava

MIŠA · 243581

MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #900 : 06 Maj 2008, 09:13:31
Hvala za r.d. cestitke!  :-*

Ze prejsnji teden smo se odpravili na hrvasko obalo v Zadar, kjer se je cez vikend zgodil dvojni CACIB! Zal, odnesli smo slab priokus na to razstavo, od nepredvidenih dogodkov, do tragedije, ki jo je zaznamovala, do nesramnega obnasanja nekaterih usluzbencev, do nenormalnega obnasanja carinikov na mejnem prehodu, kjer so namerno zadrzevali slovenske potnike. Ker pa si dobre spomine pisemo ljudje sami je nasa slovenska ekipa, Neyka, Satin in moja malenkost, poskrbela, da smo se imele zelo fajn! Namestili smo se na lepi lokaciji, ki smo jo potem delili z nasimi bliznjimi prijatelji, tudi razstavljalci.

Nasi pasji razvajenci so se na razstavi pokazali v najlepsi luci in zasluzeno pobrali nazive.
Moja neapeljska Zabica je po dolgem casu zopet stopila v ring in osvojila oba dneva CAC kar je zadostovalo za zakljucek osvojitve prestiznega naslova CH. HRO in s tem zakljucila svojo razstavno karijero:
Zoya, Crepesuzet of the Thatch Roof, 2x CAC, 2x R. CACIB




Njena razvajena hcerkica je oba dneva po rezultatu natolkla svojo lepo mamico in osvojila 2x CAC, 2x CACIB in 2x BOB:



S seboj smo po dolgem casu imeli tudi nasega edinega "moskega" predstavnika pasje trdnjave, Zokija. Tudi on je po dolgi razstavni pavzi ponovno stopil v ring in oba dneva, prakticno brez postene konkurence, pokasiral CAC, CACIB in BOB:





Imel je veliko obozevalcev, predvsem med zenskim spolom. Prav nesramno se je pustil razvajati:



Prvic v zivljenju se mi je zgodilo, da sem imela v BIS ringu dva svoja psa. Nasa Neyka mi je priskocila na pomoc v hendlanju in z Twisty sta se odlicno predstavili:



Zal je prislo do napake in nasa Seyka ni bila v katalogu. Zato pa je pozela veliko obcudovanja zunaj ringa:






Zahvaljujem se Neyki in Satin za pomoc pri psih, okrog hendlanja, za fotografske usluge! Seveda tudi za gospodinjska opravila, da sta skrbeli, da smo imeli vedno dovolj  pri roki za jesti, piti in seveda psi svezo vodo! Nase razvajene pasje ritke pa dovolj rok za cohljanje in crklanje:



Sama se hrvaskih razstav nerada udelezujem in tudi ta je pokazala, da se jih upraviceno izogibam. Zal, sem bila prisiljena sama dokoncati to, kar je moj Bobi zacel in nikoli dokoncal. Zadar mi je bila edina sprejemljiva lokacija kamor se lahko peljem pse na razstavo. Vse druge mi ne ustrezajo zaradi ranga razstave in predvsem casa, ko se dogajajo v najvecji vrocini!
Zadarsko razstavo so zaznamovali slabi dogodki, celo ena velika tragedija. Ni mi jasno, kako se lahko ljudje do socloveka obnasajo tako brezbrizno in nezainteresirano. In to do svojega kolega! Tragedija, ki se je zgodila enemu od razstavljalcev, tudi znanemu hrvaskemu sodniku, je organizatorje zadarske razstave kar obsla. V taksnih trenutkih se sama vedno vprasam, ali bi se nasel kdo, ki bi meni priskocil na pomoc, ce bi se mi zgodilo kaj nepredvidenega? Ali clovek ostane v taksnih trenutkih res sam?
No, na pomoc smo priskocili tudi slovenski razstavljaliki, ki se je silom nepredvidenih dogodkov doma morala predcasno vrniti v Slovenijo. Z odgovornostjo smo poskrbeli za njenega lepotca in ga drugi dan odhendlali. Neyka se je z Elmerjem odlicno znasla v ringu in osvojila sta CAC, CACIb in BOB:



Tako se je v nasi pasji trdnjavi na trenutke stiskalo sedem psov, za katere smo poskrbeli kot za svoje!

Zahvaljujem se vsem s katerimi smo preziveli stiri cudovite dneve! Lepop je bilo srecati znane obraze od vsepovsod, ki smo se zbrali na enem mestu. Z nekaterimi popili sok in kavico, z drugimo pojedli cevapcice s tretjimi samo na dolgo poklepetali. Bilo je veliko slovenskih razstavljalcev in za vsakega smo drzali pesti za dober rezultat, ki v veliki vecini ni nikoli izostal. To pomeni, da slovenci imamo kvalitetne pse, ki jih z veseljem tudi pokazemo.
 Vreme je drzalo, podnevi topli soncek, ponoci mir in svezina. Hvala Bogu, da smo sedaj zakljucili s hrvaskimi razstavami!

Missa



Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #901 : 06 Maj 2008, 10:36:33
MIŠA malce z gromozansko zamudico :-[ :-[ :-[ Vse najboljše! :)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #902 : 03 Junij 2008, 21:54:16
Nase macke fracke so napolnile dve leti:

Cucka Bucka in Simply:


Twisty in Seyka:



Ter ponosna mamica Zoya:



Mami, kaj delas?:




Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #903 : 04 Junij 2008, 08:30:47
Bejboline čestitamo za dopolnjene 2 leti, mami Miši pa čestitamo ob pisateljskih dosežkih in upamo da nam bo knjigo posodila da si jo preberemo ;D :-*


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #904 : 04 Junij 2008, 08:32:51
Čestitke za 2 leti!!!  :o :o :o  :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #905 : 04 Junij 2008, 09:55:14
čestitke :-*

***
rest in peace my precious friend


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #906 : 04 Junij 2008, 10:53:04
Dekleta, hvala za cestitke!

Bejboline čestitamo za dopolnjene 2 leti, mami Miši pa čestitamo ob pisateljskih dosežkih in upamo da nam bo knjigo posodila da si jo preberemo ;D :-*

Satinka, ne bos verjela, da je mama Missa dala  v samo zalozbi natisniti malo vec kot eno knjigico in ena je namenjena tebi kot darilo. Samo oglasit se bos se morala, da te nase princeske dodobra premuckajo, pa jo dobis!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #907 : 04 Junij 2008, 10:59:12
O buče luče, čestitke!

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #908 : 04 Junij 2008, 11:03:40
o kakšni knjigici je govora, če lahko vprašam :)

***
rest in peace my precious friend


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #909 : 04 Junij 2008, 11:09:04
Pupe in mama Miša hvala  :-* :-* :-* :-* :-* Si bo Satinka probala te dni 1x malo več časa vzet in malo naokoli prileteti  ;)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #910 : 04 Junij 2008, 11:10:16
Vse naj naj za za 2. leti :D :-*


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #911 : 04 Junij 2008, 11:10:47
http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,653.390.html si lahko vec preberes o knjigici, kjer so tudi slikce!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #912 : 10 Junij 2008, 09:28:23
Nasa Cucka Bucka je pravi pozeruh. V slast ji gre vse, kar je koliko toliko uzitno!
Zadnjic sedimo v dnevni sobi in gledamo film. Cucka dezura kdaj bo Bobi prisel od mesarja. Ona mora vedno prva precekirati kaj bo dobrega za vecerjo. Seveda ji uspe Bobija pricakati ze na vratih! Ugotovi, da je vrecja nekam majhna in da to ni vecerja zanjo ampak je Bobi poskrbel zase. Pride vsa zalostna v dnevno sobo in se vleze pred moje noge. Po navadi lezi zadovoljno kot vanilijev roglicek v svoji skatlici. Pogleduje na dogajanje na televiziji in zadovoljno dremucka. Sedaj pa lezi kot kupcek nesrece. Pocaka, da se Bobi ugnezdi pred racunalnikom in se odplazi v kuhinjo. Cez nekaj trenutkov vsa vesela pristopiclja v dnevno in se namesti polek mene na sedezni. Vendar ji neki vrazicek ne da miru in zopet jo popiha v kuhinjo. Medve s teto zaverovano gledava film, Cucka zopet pride nazaj z blazenim nasmeskom na licu. Ce bi jaz bila malo manj zatopljena v film, bi verjetno opazila, da se v kuhinji nekaj dogaja. Tako pa je Cucka imela nasmeh razpotegnjen od usesa do usesa. Veckrat kot je sla v kuhinjo, bolj ji je nasmeh lezel z lica. Na koncu je bila ze tako nesrecna, da se je vsedla direkt pred mene in mi zakrila pogled na ekran. Ko koncno uzrem vso tisto njeno nesreco v oceh vstanem in stopim v kuhinjo. In kaj vidim:



Cucki se je tista nesrecna klobasa zataknila in je nikakor ni mogla izveci iz vrecke. V vsej svoji vnemi je pozabila, da je na tatinskem pohodu in na koncu priznala svoje grehe, tudi za ceno tega, da jo dobimo na delu.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #913 : 25 Junij 2008, 08:17:33
Hehe..kako sem se nasmejala tvoji zgodbi.  :D Prava faca tvoja Čučka Bučka.  :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #914 : 10 Julij 2008, 10:10:34
Zacetek poti je bil bolj stojec, saj smo ze kmalu po vstopu v Avstrijo zabili dve debeli cakajoci uri v koloni na avtocesti:



Smo ugotovili, da je skoraj vsaki drugi avto imel s seboj kuzka:



Zaradi celodnevnega dela, poznega odhoda, slabega vremena in razmer na cesti smo se odlocile, da prvo noc prespimo na pocivaliscu nekje pri Nurenbegu.

Nadaljevali smo pot cez celo Nemcijo, ugotovile, da je Hamburg zelo lepo mesto in sklenile, da ga nazaj grede obiscemo.Ker je bilo nogometno prvenstvo in nemska ekipa se je uvrstila v finale, se je nogometno navdusenje preselilo na ulice in ceste. Prav lepo in veselje je bilo za videti povsod navdusene navijace okrasene z njihovimi zastavami.
Prestopile smo mejo med Nemcijo in Dansko. Ugotovile, da je Danska zelo lepo urejena dezela in da so njihove cene poskocile za 100% v nasprotju z Nemcijo. Prvi most, ki povezuje celinsko Dansko z otocjem je bil kratek in tudi brezplacen. Drugi most pa nas je fasciniral. Ravno se je spuscal mrak, v ozadju lucke, voda levo, voda desno, kamorkoli si pogledal, sama voda. Obcutek, kakor, da hodis po vodi in, da bos ravnokar poletel med oblake:



Prispele smo do Kobenhavna in ker je bila ze pozna ura poiskale pocivalisce na obrobju, se udobno namestile in zaspale kot ubite. Zjutraj smo si napravile ornk okrepcilo in celo nasle cas za slikanje:



Nato pa sle na oglede mesta, ki je naravnost fantasticno:















Pozno popoldan smo se odpravile na sever otocka do trajekta, kjer smo preckale kanal med Dansko in Svedsko:



Pri vstopu na Svedsko nas je pricakala obmejna carina. Ker sem se postavila v vrsto za EU, kjer ni nic za prijaviti, nam niso gledali niti osebnih izkaznic. In kljub temu, da je Twister vztrajno limala smrcek na sipo in sedela v srednji vrsti na sedezih, nas nihce ni povprasal po dokumentih zanjo. Dejansko je bila to edina kontrola, ki nas je doletela, pa se za to nismo bili dovolj zanimivi.

Ker smo bile dovolj hitre smo se odlocile, da malo skrenemo iz poti in se odpeljemo proti Goteburgu in si ga ogledamo. Tam smo tudi prespale na pocivaliscu lepega golf placa, kjer smo si zvecer privoscile obilno vecerjo in se desert za po vrhu. Goteburg nas ni preprical. Razen tega, da smo na poti do njega na pocivaliscu srecali lepega mastincka italijanskih linij, svedske lastnice se ni zgodilo nic presenetljivega:



Tega lepotca smo potem tudi srecali na razstavi in se seveda druzili z lastnico.

Ker nam tudi vreme ni bilo prevec naklonjeno smo se odlocile, da se odpravimo po notranjosti proti koncni destinaciji. Vmes smo se ustavile v lepem mestecu ob jezeru Vatten, kjer smo imele celo colnarno in parkirisce zase. zato smo si privoscile obilno krepcilo, Twister pa se je lahko do mile volje naigrala:



Vreme nam je bilo resnicno naklonjeno za potovanje. Temperature so se gibale med 15C in 18C. Vcasih nas je narahlo opralo, kar je bilo za zunanjo lepoto nasega potovalnega "stanovanja" zelo priporocljivo. Zvecer smo prispele v Stockholm in se namestile na parkiriscu ob sejmiscu. Drugo jutro je izgledalo takole:



Ker smo nepricakovano hitro prispele smo imele dan viska za oglede, stikanje in nacrtovanje. Spoznale smo notranjost razstavisca, ki pa nas je razocarala, saj je razstavisce dajalo vtis povprecne cac razstave z dotrajano in pomanjkljivo opremo.
Ce vzamemo v obzir, da so imeli na voljo 2mio € za organizacijo potem je odvec moj komentar, da nismo videli nobene rozice ali pogrnjenih miz v ringih, kot je to navada v Kortrijku. Da so bili ringi "zavezani" naokrog in okrog in vcasih razstavljalci nismo vedeli ali igramo gumitvist ali preskakujemo ovire v visino. O razstavnih boksih ali kletkah ne duha ne sluha. Klopce so bile na vsake toliko case po sistemu gasilske veselice. Ce nisi pazil in si sedel bolj proti koncu klopi se ti je zgodil cudovit polet, ce je osebek na drugi strani zapustil svoje sedisce. Okupirale smo zelo lep hotel v katerem smo uporabljale sanitarije. Bili so zelo prijazni in nam dovolili uporabo elektricne omarce za potrebe polnjena baterij za fotkice in mobije. Dobile smo celo zastonj kavico in kartico za 24 urni vavcer za internet. Resnicno gostoljubni do amena. No, receptorji pa lustni kot hudic. Popoldan smo sle v mesto in si ga ogledale na brzino iz kombija, ker nas je prgnalo slabo vreme.
Zvecer smo v hotelu spoznale njihovo predsednico kinoloske zveze, ki nas je povabila na ogled njihove KZ in pasjega muzeja skupaj s sodniki. Ker jaz nisem zelela pustiti kombija in Twisty same na parkingu, smo se odlocile, da jih spremljamo s kombijem.

Najprej smo si ogledali njihovo KZ, ki je, blago recena, fantasticna:





Zaposleni imajo lahko kuzke v pisarni


Zaposlenih je 17 ljudi. Imajo svojega veterinarja. Za odcitavanje izvidov so za celo drzavo pristojni samo trije z licenco. V sklopu zveze je tudi pasji muzej, ki nas je totalno fasciniral:









In zunaj pred stavbo:


Ker smo imele dovolj casa, smo se odlocile, da obiscemo specialko tretje skupine. Na razstaviscu, ki je bilo na zelo lepem mestu pa presenecenje. Odvijalo se je vec specialk hkrati, zato sem uspela poslikati nemske doge, siperke, mastife, softije in se nekaj drugih pasem. Zapravili smo tudi prve svedske krone, ki smo jih preimenovale v "hrcke". To pa zato, ker smo danske krone poimenovale "kune". Vse samo zaradi lazjega razlocevanja. ceprav so locljivi tudi na prvi pogled, saj so prve brez druge pa z luknjami v kovancih. Papirnati denar pa nam je itaq hitro spolzel iz rok.









Psicka korzica za BOB:


Najbolj mi je bil vsec njihov razstavni sistem. Ob razstavnem ringu je bil brisani prostor, v katerem so lahko hodili samo fotografi i gledalci. Stanje in cakanje s psom pa je bilo zunaj te linije:


Kljub temu, da so vsi, ampak totalno vsi razstavljalci imeli ob ringih svoje sotore, je bilo dejansko prostora za vse, ceprav ringi niso bili pretirano veliki a vseeno dovolj prostorni.

Vrnile smo se na sejmisce, kjer smo nasle prijeten prostorcek in prespale. Koncno je prisel dan mojega razstavljanja. Zal nama je slo vse narobe. Twisty se je zacela goniti, nekaj jo je picilo v levi skocni zglob in ji je rahlo otekel. Sama sem vstala ob 6h zjutraj, bila prva pri ringu, postavila najin mastino sotorcek. Se sla uredit in nato zopet v vrsto za vstop na razstavisce. Kontrola na vratih pomanjkliva predvsem zato, ker najeti studentje niso vedeli kaj naj gledajo v knjizicah. Veterinarka se je ocitno bala pasem, ki jih ni poznala, zato je pri "grozljivih" pasmah pregled odpadel. Ravno tako niso vlekli iz potovalnih kletk in boksev psov ampak so samo bezno presteli knjizice. Kako je bilo druge dneve ne vem, vem pa, da je bil prvi dan pravi kaos glede pregledov a je kljub vsemu vse potekalo tekoce, saj se niso obremenjevali s papirologijo.
Twisty je bila na vrsti kot 42 od 45 mastinckov v katalogu.





Samicka na sredini je odnesla vse titule in se BOB:


Zal niso bili prijavljeni veliki in priznani vzreditelji. Ker so nam tudi zamenjali sodnika jih skoraj polovica od prijavljenih ni prisla. Sodnik je odsodil tako kot je. Upam samo, da se je prodal za dober denar, kajti dovolj ocitno je bilo, da je najlepsi in najboljsi mastino pristal komaj na drugem mestu.
Bili sta dve diskvalifikaciji, dobra ocena, nekaj pravdobrih. Na splosno je bilo na kompletni razstavi zelo tezko pokasirati odlicno oceno, se bolj pa prisepati do stopnick.

Moja cokoladna princeska je kljub tezavam, ki so naju pestile, suvereno zastopala nase mastino ritke in si prisluzila odlicno cetrto mesto v skupini sampionov ter tako stopila na zmagovalne stopnicke kot cetrta najlepsa psica na svetu v skupini sampionk. Prisluzili sva si kar nekaj rozetk, diplomco in trakec. Zal so bile rozetke proti placilu in seveda je mama Missa za svojo piccko lepoticko  odprla zakeljcek in razkirala cekincke za posteno prisluzene nagrade. Slikca je na mobilcu in jo moram se obdelati.

Samo razstavisce me je presenetilo. Katalogi so bili placljivi in zasoljeno dragi, zato jih vec kot polovica ni kupila. V restavracijah v notranjosti hal je bilo prepovedano vstopiti z psom. Ker ni bilo na voljo kletk za pse je bil problem za toplo prehrano, razen za hot doge in burgerje.



Stojnic je bilo dovolj in tudi ponudba je bila pestra. Cene so bile prvi dan dokaj pristopne le evre nisopovsod sprejemali. Tam kjer pa so jih pa je bila neugodna menjava ( 1 / 7 ali 8 ), kar so druge dneve popravili in naredili menjavo 1 / 10. Vecinoma je bilo vse po 100 "hrckov" kar je zneslo 10 €. Bilo je na voljo tudi veliko testerckov, prisoten je bil pedigre, tako, da se je Twisty oborozila s priboljski, ki so ji zelo teknili, saj je ves cas potovanja natepavala mesne konzerve. Zaradi spremembe klime je bila zelo jesca in je potrebovala dnevno dozo 3x po 1250g in eno dodatno po 850g.

Isti dan smo si ogledali BIS, ki je bil resnicno lepo pripravljen, lepo voden in okusno dekoriran. Mimo so udarili edino pri tv prenosu, ker so kamere snemale v temi in na ekranih skoraj nicesar nismo videli. BIS prvega dneva je nesel prekrasen angleski buldog, ki je bil taka faca v ringu, da za sprehod po njem prakticno ni potreboval hendlerja. Resnicno je bil faca in zasluzeno je nesel razstavo prvega dneva. Zal ga nimam na fotkah, sem ga pa posnela in, ko uredim filmcek, ga pripopam. Tukaj pa so vzrejne skupine:



V petek smo si vzele cas za oglede mesta:





Stockholm smo si ogledale iz avta:


Pesaka:


Iz starega tramvaja stevilka 7:



Trajekta:


Mesto nas je ocaralo:













In za konec, najnovejsi nacin hendlinga po stockholmsko:


Lahko me vprasate karkoli o irskih mehkodlakih psenicnih terierjih  :?  Vse vem o njih. Celo pot sem Sanciko poslusala o njih. Prvi dan na Svedskem sem bila na njihovi specialki. Potem sem tri dni letala po razstaviscu, da sem kaksnega ujela v objektiv. Potem sem v soboto bila se na svetovni za softije. Vam povem, slikala in snemala sem kot pri norcih!




Stoskholm je zelo lepo mesto. Tudi ce bi ostale se celi teden, bi si ga komaj vsega ogledale. Tako pa smo vesele, da smo videle vsaj toliko kot smo, saj nam je nagajalo vreme in pa casovna stiska:








Na Svedskem smo na cestah srecevali veliko oldtaimerjev in tudi v samem stockholmu jih je bilo veliko:



V soboto smo po razstavi odpeketale proti domaci Evropi. Prespale smo na pocivaliscu in zjutraj odpeketale proti Nizozemski kjer smo si po celodnevni voznji privoscile vecerjo in zvecer okrog polnoci prispele v Belgijo kjer smo nocile v idilicnem okolju med konji:



Ker smo tako cisto slucajno bile v blizini smo se odlocile skociti na obisk v znano psarno njufijev "VERCORDIA'S" in seveda "ovinek" do mojih najljubsih "thatchroofovcev". Ata Dore nas je pricakal s cajem in kavico, njegova ljubka soproga Elke pa z obilnim in dobrim kosilom. Nasa Neyka je skoraj padla cez ograjo ob pogledu na njufovsko lepoto:



Jaz pa sem imela rahle ocesne probleme ob tejle lepoti:


Na moj srcek se mi je prilimal kot cigumi na podplat tale gobezdavi frajer:



In kamorkoli si pogledal, se je na posestvu skrival kaksen lepotec:



ali lepoticka:


Tole je Toscana, od nasih cokoladnih princesk sestrica po ocetovi strani. Tiste, ki ste bile z menoj predlani v Luxu se je spominjate, ker je premagala naso Twister.

No, in tale lepotec je strl srce nasi Twistici:



Po obilnem kosilu nas je ata Dore spustil v svojo privatno knjiznico, kjer smo prelistale vso mozno literaturo, ki jo je imel. Druzbo nam je delal od Twistwe ocka Antimo:



Kljub dobremu pocutju in gostoljubnosti smo se proti veceru odpravile proti domu. Bile smo pridne in hitre in smo prespale malenkost pred Munchenom. Ko smo ze mislile, da je konec nasih pustolovscin nam jo zagode nasa Jelka. Bilo je slabo vreme in povezava s satelitom je bila obupna. Ker sem jo imela naravnano na najkrajso pot jo je ubrala po svoje. Na vsak nacin si je zelela ogledati St.Johan na Tirolskem in nas popeljala v idilicno dolinco, kjer se je tudi koncala cestna povezava z zunanjim svetom. Ko nas je obvestila, da bomo prestopile na trajekt smo seveda v visokogorskih Alpah padle v smeh, saj smo bile prepricane, da se dela iz nas norca:



A se je izkazalo, da je avtovlak zamenjala za trajekt. No, me smo bile na zacetku malo v skrbeh a kasneje zelo navdusene nad novo dogodivscino. Pristale smo v idilicni vasici:





Nalozile kombi na avtovlak:



In se v udobnem nadstropnem vagonu odpeljale na drugo stran Alp:





Malo pred slovensko mejo smo si se zadnjic privoscile kavico in kupile slovensko vinjeto. Ko smo se koncno ustavile pred naso hisko je Jelka pokazala:



To je bilo potovanje, ki si ga clovek zeli vse zivljenje uresnici pa samo enkrat. Bilo je nepozabno in je neponovljivo. Peljale smo se po mostu cez morje. V tunelu pod morjem:


Videle neskonca polja vetrnic:


Srecale nove ljudi in spoznale vzreditelje pasem, ki so nam pri srcu.

Skratka potovanje, ki bi ga bilo vredno ponoviti v enaki zasedbi samo na kaksni drugacni in zanimivi destinaciji.

Nejka in Sancika sta se izkazali kot odlicni druzabnici, sogovornici, predvsem pa kot neumorni podpornici Twistine razvajenosti.Vesela sem, da smo se tako lepo ujele in da vama je moja Twisty prirasla k srcku. Obljubim vama, ce bo nas Twister kdaj postala mamica, da bosta vsaka svojemu mastincku za pasjo botrco z vsemi ugodnostmi in obveznosti, ki priticejo takemu naslovu.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #915 : 10 Julij 2008, 10:13:52
In se v udobnem nadstropnem vagonu odpeljale na drugo stran Alp:





Malo pred slovensko mejo smo si se zadnjic privoscile kavico in kupile slovensko vinjeto. Ko smo se koncno ustavile pred naso hisko je Jelka pokazala:



To je bilo potovanje, ki si ga clovek zeli vse zivljenje uresnici pa samo enkrat. Bilo je nepozabno in je neponovljivo. Peljale smo se po mostu cez morje. V tunelu pod morjem:


Videle neskonca polja vetrnic:


Srecale nove ljudi in spoznale vzreditelje pasem, ki so nam pri srcu.

Skratka potovanje, ki bi ga bilo vredno ponoviti v enaki zasedbi samo na kaksni drugacni in zanimivi destinaciji.

Nejka in Sancika sta se izkazali kot odlicni druzabnici, sogovornici, predvsem pa kot neumorni podpornici Twistine razvajenosti.Vesela sem, da smo se tako lepo ujele in da vama je moja Twisty prirasla k srcku. Obljubim vama, ce bo nas Twister kdaj postala mamica, da bosta vsaka svojemu mastincku za pasjo botrco z vsemi ugodnostmi in obveznosti, ki priticejo takemu naslovu.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #916 : 10 Julij 2008, 10:33:29
Waaaa Miša, super opis :o :o :o Ste se imele res super 8)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #917 : 10 Julij 2008, 12:01:56
Naslednja kniga bo potopisna?  :o ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #918 : 10 Julij 2008, 14:27:14
Miša, tvoji potopisi se krasno berejo  8) Sploh, ko jih še podkrepiš s slikovnim materialom  :)



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #919 : 11 Julij 2008, 04:05:45
Neyka je skoraj padla čez ograjo, jaz pa zdajle v ekran - od foušije  >:D :P :P

Samo, da ste se uspešno prikrmarili domov in se fajn imeli v kar niti ne dvomim. Smo tudi mi doma držali pesti za čim boljše rezultate, iskrene čestitke :-* :-* :-*


kimmi

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #920 : 11 Julij 2008, 09:12:07
Dobrodošli nazaj, čestitke za uspehe in za super poročilo o potovanju. Se mi zdi kot da bi bili en delček poti tudi mi z vami. Slikce so prav uživaške. Kaj pa pravijo ostale mastinke,, ki so morale ostati doma ? Se nič ne pritožujejo? :P

lep dan

Kimmi



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #921 : 11 Julij 2008, 10:11:51
Waaaa, kako super napisano (kot vedno).  8)
Super fotke! Me je kar zamikalo da bi si še sama nekoč privoščila takšen road trip.  :o

Twisty... čestitke za odlično 4.mesto v skupini šampionov! :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #922 : 11 Julij 2008, 10:25:36
Fuuul dobr  :o :D

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #923 : 21 Avgust 2008, 10:39:37
Sem šele danes pogledala tole temo..super slike in potopis :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.