sterilizacija

Gost · 390719

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #330 : 21 September 2007, 14:49:50
V kakšnem smislu še bolj psihopatski in popolnoma nor?

Ja, pač nor - ima svoje težave  ::) (ne bom tu o tem, ker nimajo nič s k/s).
Komentar je bil na kastracijo iz razloga odpravljanja vedenjskih težav. Po mojih izkušnjah sodeč več kot očitno ne pomaga. Pomaga kvečjemu v tej meri, da ga vsaj psičke, ki se gonijo, ne zanimajo več. Njegov odnos do samcev pa se ni spremenil. Še vedno misli, da je največji, najmočnejši in najstrašnejši...
Vse ostalo pa itak nima nobene povezave s spolnim nagonom, tako da...


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #331 : 21 September 2007, 15:00:53
Pri nas so se stvari izboljšale odkar je Kana sterilizirana, v bistvu ne izboljšale, bolj normalizirale.
Zadnja 3 leta so se ji po vsaki gonitvi pojavljale navidezne brejosti (dobila je mleko, začela skrbeti za igračke, se obnašati kot breja psica...) in to jo je posledično psihično precej zbilo, v času "brejosti" pa je bila tud precej bolj ležerna. Iz teh razlogov sem jo tudi dala sterilizirat in zaenkrat mi ni žal.
Sem jo pa vseh 6 let pazila in med gonitvijo drugih težav ni bilo- imeli smo pač ločene sprehode s tavelikim cucetom drugače pa komplikacij ni bilo.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #332 : 21 September 2007, 16:33:27
Sej edini razlog zakaj komu predlagam kastracijo, je ravno nezaželjena brejost ali "koga briga" brejost ali celo sej mora met enkrat mladičke...

Je pa v večini primerov za katere sama vem, pri samcih po kastracijo dosti izboljšal odnos do drugih samcev. Tak ki ni mogu delat z drugim ne da bi se stepu, je lepo po kastraciji postal čisto nekonflikten.

Stvar posameznega psa in njegovih nagnjenj in preferenc, navad... in seveda tudi nagonov...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #333 : 23 September 2007, 18:39:12
Stvar posameznega psa in njegovih nagnjenj in preferenc, navad... in seveda tudi nagonov...
...........ter vzgoje.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #334 : 24 September 2007, 09:25:41
To pa itak!  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #335 : 01 Oktober 2007, 15:56:09
Samo nasvet lastnikom psic ki ste iz Kranja in se odločate za sterilizacijo. Ne dajte psice v roke kranjskemu veterinarju. Za moje pojme bi na njegovih vratih moralo pisati "Mesarska ordinacija" in ne "Veterinarska o". To vam pravim iz lastnih izkušenj, saj sem pred 7 leti tja peljala Nalo (ker me nihče ni opozoril, da naj grem raje drugam  :-\ ). Ko sem jo prišla iskat je laufala kar mimo mene, samo da bi čimhitreje šla stran od tam, čeprav je bila še čisto omotična. Razparan je imela cel trebuh, koža je bila tako zašita da je bila ena plast čez drugo, pa malo poštukano s šivi (dobro da ji ni kaj ven pogledalo), dobila sem malo joda za domov in sem ji morala 8 dni 2x na dan čistiti šive. In celih 8 dni ji je iz šivov teklo  >:( Potem sem bila še obtožena da sem psici snela ovratnik med okrevanjem da si je  zlizala šive in je zato taka grda brzgotina.  >:( >:(

No, pa tudi za ostale stvari vam te klinike ne priporočam...jaz Enyo še cepit ne bi tja peljala.


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #336 : 01 Oktober 2007, 16:31:29
Ojoj!  :o ! Pa saj takih veterinarjev sploh ne bi smelo biti  :o !!

Nara gre pa v soboto zjutraj na sterilizacijo.


Lp



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #337 : 01 Oktober 2007, 16:40:20
Nari želim veliko sreče pri sterelizaciji!  ;)




Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #338 : 01 Oktober 2007, 16:47:40
Ojoj!  :o ! Pa saj takih veterinarjev sploh ne bi smelo biti  :o !!

Nara gre pa v soboto zjutraj na sterilizacijo.


Lp

Veliko sreče in zdravja ;) Kam jo boš peljala?



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #339 : 01 Oktober 2007, 16:53:17
Bela Stella:Hvala. Peljali jo bomo v Logatec, kjer dela tudi moja sestrična, da jo bo po operaciji malo crkljala,... ;)

tjas:  Hvala tudi tebi!


Lp Maja



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #340 : 01 Oktober 2007, 20:24:51
Ja takih vetov res ne bi smelo biti. Da ne govorim koliko psov je že spravil pod rušo...

Moja Enya je bila sterilizirana v petek. Prvi dan je bila malo bogica zaradi narkoze, zdaj je pa že v redu. Jo moram kar nazaj držati, da ne nori in skače. Ranica je čisto majhna in čista, tako da sem si kar oddahnila. Po slabi izkušnji me je kar malo skrbelo.

Enga  :-* za Naro, da bo vse v redu.


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #341 : 02 Oktober 2007, 13:49:32
regga: Hvala, kam pa si peljala Enyo sterilizirat?

Koliko časa pa mora psica ponovadi imeti tisti "ovratnik"?


lp Maja



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #342 : 02 Oktober 2007, 14:18:12
maya pri nas ga je Nala nosila celih 10 dni. Tako so nam svetovali in tako smo tudi naredili. Jasno je lahko pes brez ovratnika, kadar si ti zraven, se malo poigraš, kak trikec naučiš, ko greš ven, ko je in pije oz. kadarkoli pač ko ga imaš na očeh da si ne liže rane. Drugače pa sem ji ga jaz kar ves ostali čas in čez noč dajala gor in se je splačalo. Rana je res tako lepa, da se je sploh ne vidi več, vse je potekalo brez najmanjše težave.



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #343 : 02 Oktober 2007, 14:21:54
Pri nas bi ga Diva morala nositi 4 dni. Seveda sem ji ga dala takoj dol ampak je bila vsako sekundo pod nadzorom.


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #344 : 02 Oktober 2007, 14:31:11
Enyo sem peljala na Kliniko Loka v Škofjo Loko. Ovratnik je imela pa moja buča gor vsega skup ene tri minute, ker je tako panično opletala z glavo, rikvercala in se v tla metala, da sem ji ga raje dala dol. Me je skrbelo, da se ne bi poškodovala in ji ne bi šivi popokali. Ima pa tako mrežico, da si ne more lizat rane, pa ves čas je pod nadzorom. Ko greva na sprehod, ji pa mrežico dol vzamem. V temi o labradorcih je slikca če te zanima kako zgleda. Prov fensi je  ::)



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #345 : 02 Oktober 2007, 16:22:23
Najbrž je pri vsakem psu malo drugače kako sprejema imeti ovratnik na sebi. Naša je bila na začetku kar nesrečna, samo ji nisem hotla dol vzet pač zaradi rane. Potem se je pa zelo lepo navadila nanj in se je znala na koncu že igrat s to zadevo na glavi. Smo pa videli, da je bila zelo mirna in je bolj počivala če je imela ovratnik gor. Čim si ga snel je začela prec neki divjat okoli, kar pač ni dobro zaradi rane. Tako da smo vse skupaj lepo zvozili, četudi smo imeli 10 dni doma "lučko" :D Malo smo se pohecali, da bomo ovratnik kar nekam lepo spravili za vsak primer, če bi jo bilo treba kdaj umirit  :D



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #346 : 02 Oktober 2007, 17:49:37
Enak učinek pomirjanja ima tudi mrežica na Enyo.

Teli zlatkoti prenesejo vse. Tudi moja Nala se je tkoj navadila na ovratnik, pa kadarkoli sem ji morala kaj povezati je potrpežjivo nosila obvezo.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #347 : 02 Oktober 2007, 17:57:39
Pri nas pa Gaja sploh ni dobila ovratnika(oz.ga je imela za samo zelo kratek čas)-samo un srebrn sprej in mrežico. Celih deset dni,ko jo je morala nosit,se je držala,kot da bi ji kdo golaž s pred nosa vzel-ko pa sva bile na sprehodih,sem ji mrežico dala dol in je bil normalna(pač normalna na svoj nenormalen način  :D)



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #348 : 05 Oktober 2007, 12:46:12
A tisto mrežico se dobi pri veterinarju?

Danes ob petih (mora) dobiti zadnji obrok... pol pa nič več  ;)


lp Maja



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #349 : 05 Oktober 2007, 12:47:53
A tisto mrežico se dobi pri veterinarju?


Ja mrežico dobi pri veterinarju, mi pa smo še dve dobili za zraven. Čez rano pa da tudi gazo. Tako, da ni panike.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #350 : 05 Oktober 2007, 12:49:47
Mi pa mrežice sploh nismo imeli. Čez rano obliž okoli vratu pa zaščitni ovratnik in to je bilo to.

Lp nina



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #351 : 05 Oktober 2007, 13:06:12
Mi pa mrežice sploh nismo imeli. Čez rano obliž okoli vratu pa zaščitni ovratnik in to je bilo to.

Lp nina

Pri nas isto.


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #352 : 05 Oktober 2007, 13:25:56
Tudi pri nas je bil samo majhen obliž, ki ga snameš čez 2 dni in ovratnik za 10 dni. Pazit je samo treba, da je obliž suh, da ne pride do infekcije. Pa pravilno je treba dajat antibiotike, mi smo imeli še analgetike.



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #353 : 07 Oktober 2007, 10:15:40
Nara je bila včeraj sterilizirana. Več v temi Nara.

So vaše psičke tudi kaj cvilile? Kaj ste naredili?

Naša cvili in hkrati pa tudi laja  :(

lp



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #354 : 07 Oktober 2007, 10:36:26
Enya je začela cvilit kakšne 4 ure po tem, ko je domov prišla. Potem sem jo zbezala iz kletke, jo odnesla lulat in je nehala. Ko jo je spet tiščalo je začela cvilit, drugače je bila pa kar potrpežljiv bolnik  :)

Večji problem imam sedaj, ker mora vsaj 10 dni še mirovati, ona pa kljub temu da je na vrvici skače 1m v luft in preden mi jo uspe umiriti... :-\ Dolgi sprehodi in učenje trikcev ne pomagajo, ker ima še vedno ful preveč energije. Me je malo strah, da ne bi bilo kaj narobe  :'(


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #355 : 07 Oktober 2007, 14:10:41
Mi smo dobili ovratnik. To je vse. Ko sem prišla po psičko, sem želela izvedet kaj o tem, na kaj naj bom pozorna in kako naj jo pazim v prihodnjih dneh. Saj sem se prej pozanimala o tem, ampak vseeno sem želela zvedet še kaj iz prve roke ... Vet. je imel toliko časa, da nama je pokazal, kje naj poravnava račun, prijazen asistent se je sicer trudil, ampak to tako, da je na moja vprašanja odgovarjal z 'ne vem, pazite, da ne bodo šivi počili' ... Ker smo takrat dobili termin za sterilizacijo 'preko vrste' - v zadnjem trenutku sem izvedela, da bom lahko dobila dopust - smo se hitro pobrali od tam, prepričani, da bomo v primeru zapletov šli drugam. Zapletov na srečo ni bilo, psička pa je bila tudi tako pridna, da sem se kar čudila. Ko se je prebudila iz narkoze, naju je najprej oba polupčkala, potem pa nazaj zaspala  :-* Nad ovratnikom se ni pritoževala, zato smo ga sneli vsak dan samo toliko, da smo jo počohali po vratu  :)

Pred sterilizacijo so naju samo vprašali, če je psička že imela mladičke. Ko sem vprašala, če jo bodo pred narkozo pregledali, so mi rekli, da je videti zdrava. Žal imam tako neprijetno službo, da dopusta skoraj ne dobim, sem pa želela biti v času okrevanja z njo, zato drugače ni šlo. Ker imamo doma še nekastriranega samca, nisem mogla čakati na naslednjič, pa tudi nisem vedela, da bo vse skupaj tako porazno. Kot sem že rekla, tja ne gremo nikoli več, če bi vedela, kako bo, pa bi že prej iskala drugo možnost.



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #356 : 07 Oktober 2007, 17:38:25
thoranita hvalabogu da se je vse dobro izteklo in da niste imeli nobenih komplikacij. Za drugič pa veš da pač tja ne boš šla pa je. Eni si res ne vzamejo dovolj časa, na žalost je pač tko. Ko sem jst mojo Nalo peljala so jo celo pregledali, poslušali srce, šteli vdihe na minuto itd. Plus kasneje smo dobili vse možne informacije, vzeli so si dovolj časa, skratka brez ene najmanjše pritožbe (bili smo pa v 300 kosmatih).

Kako se spopadati z odvečno energijo - mi smo ugotovili, da če ima gor ovratnik je res neverjetno mirna. Malo se je poigrala, sicer pa več al manj mirovala oz. brez nekih hitrih gibov in norenja. Čim smo ovratnik sneli je dobila turbo pogon, tako da je takrat morala biti obvezno na povodcu. Ker se ni preveč upirala če je imela ovratnik smo se tako kar lepo držali navodil in ga je nosila celih 10 dni.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #357 : 09 Oktober 2007, 19:50:46
Jaz sem z Ajko prve tri noči spala skupaj z njo (spi v hiši). Ker sem ji ponoči dala tableto, ko jo je bolelo (tablete mi je dal veterinar). Ovratnika pa ni imela (imeli smo ga doma), ker je bila res pridna in si je dala dopovedati že prvi dan, da mora šive pustiti pri miru.  :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #358 : 10 November 2007, 14:47:19
Od nekega kinologa sem dobila info, da naj bi sterilizirane psice vseeno "disale" psom. Sicer ne z vonjem po gonitvi, ampak naj bi kljub vsemu oddajale nek vonj, vseskozi, ki pse privlaci. In z tem, da das psico sterilizirati ne bos preprecil, da bi jo pohotni pasji zenini nehali obletavati?  ???

Je to res?  :-[


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #359 : 10 November 2007, 15:55:56
Hm...Da bi zaradi tega letali psi okoli bajte? Ne, to ne! Se pa dostikrat zgodi, da pes začne osvajati sterilizirano psico in jo poskuša naskočiti. Ampak ni pa tako, da bi imela kar celo četico psov s seboj na sprehodu   ;)