sterilizacija

Gost · 390702

ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #390 : 12 Marec 2008, 12:35:35
Pa še, če nima rodovnika je pol dobr-mešančki.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #391 : 12 Marec 2008, 16:27:00
Če ne želiš dati psice sterilizirat je ni treba. Če z gonitvami nima težav ne ona ne ti in če znaš tako paziti nanjo, da ne bo prišlo do paritve. Ker mladičev ji pa prav zares ni treba imeti. Paziš na seske in na morebitna vnetja, pa je.


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #392 : 12 Marec 2008, 16:37:57
V Nemčiji klubi niso več za sterilizacije, celo v kupoprodajnih pogodbah piše, da je dovoljena samo iz zdravstvenih razlogov na predlog veterinarja.. Pravijo, da onemogočajo naraven razvoj psice.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #393 : 12 Marec 2008, 16:50:43
Če je psica ob sterilizaciji že dozorela (po prvi ali drugi gonitvi) potem na razvoj ne vpliva. Ni pa prav nobene potrebe, da bi bile sterilizirane vse psice po vrsti, če imajo odgovorne lastnike seveda.


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #394 : 04 Maj 2008, 11:19:58
pozdravljeni
nelly bo tudi sterilizirana, jaz sem že zdej v strahu, sam ste me mali potolažili, zdej ko berem to temo. vsi mi pravijo naj ima 1x mladičke, ker je pač rodovniška in ker je zelo lepa, da bi bilo škoda da jih nima in bla bla bla
operirana bo pred prvo gonitvijo, tako mi je svetovala naša veterinarka
samo mene nekaj zanima, a greš pol vseeno na razstave z njo če je sterilna



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #395 : 04 Maj 2008, 11:52:48
Ja lahko greš na razstave z njo.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #396 : 04 Maj 2008, 14:33:33
rapgirl- hvala za odg.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #397 : 05 Maj 2008, 16:26:03
Ali so uvedli nov razred za kastrate? Kolikor vem, kastrirane živali ne morejo sodelovati na razstavah. Lahko pa da so kaj spremenili, nekaj časa že nisem bila na nobeni.


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #398 : 05 Maj 2008, 16:39:27
Za psičke tako ne vedo, če so sterilizirane, tako da ni problem na razstavah.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #399 : 05 Maj 2008, 16:49:03
Nekaterim se to pošteno pozna (kvaliteta dlake pri dolgodlakih recimo), tako da tudi, če jo prešvercaš na razstavo ni konkurenčna. Goldnom običajno se kar lepo pozna.


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #400 : 05 Maj 2008, 16:52:26
No ja...očitno je to osvisno od posameznika. Sama poznam veliko steriliziranih psic in ne izgledajo nič drugače kot nesterilizirane.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #401 : 05 Maj 2008, 16:54:58
Kakšen je sploh namen razstavljanja s/k živali, razen če niso v čisto ločeni kategoriji? Mar naj ne bi bile razstave namenjene izbiranju plemenjakinj in plemenjakov?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #402 : 05 Maj 2008, 16:58:18
Sicer res ne vidim nekega smisla zakaj bi razstavljali kastrirane živali. Ampak ker očitno je interes velik, bi lahko uvedli poseben razred kastratov, kot je to urejeno pri mačkih. Nekaterim se pozna, drugim se nič ne pozna. Ali pa se pozna, pa nepoznavalci razlike ne opazijo. Vsekakor nima smisla kastrirati psice, če jo želiš razstavljati.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #403 : 05 Maj 2008, 17:05:48
Sicer je tudi meni malo čudno razstavljat kastrirane  živali, ampak vsak ima svoj hobi...  ;)
Mogoče pa bi se kdo šel junior handling   :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Mateya

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #404 : 16 Maj 2008, 11:11:12
Živjo, odločila sem se za sterilizacijo svoje psičke, zanima me kje ste ta poseg opravili vi z vašimi psičkami, ste bili zadovoljni in koliko ste plačali? moja psička ima dobri 2 kili.edina informacija ki jo imam sedaj  je veterinarska fakulteta, kjer stane 250€. lep pozdrav in hvala za odgovore



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #405 : 16 Maj 2008, 11:21:45
Mateya Moja psička je bila sterilizirana ravno na tej veterinarski fakulteti. Res so izredno lepo poskrbeli zanjo. Pripeljali smojo zjutraj ob 8 h in prišli iskati zvečer, ker je bila potem še cel popoldnan na opazovanju, če je uspešno prestala. Ponjo smo šli okoli 18-19 h (se ne spomnim več čisto točno :-[) Tako, da imam dobre izkušnje glede te ustanove kar se tega posega tiče.
Kakšna pa je cena bila točno za samo operacijo takrat pred dvema letoma, pa ne vem, ker pri Aski so naredili še ene dodatne teste krvi zaradi klopovske okužbe. Zato je bilo malce dražje. Mislim, da je vse skupaj prišlo okoli  bivših 50.000,00 SIT...lp


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #406 : 16 Maj 2008, 12:25:20
Živjo, odločila sem se za sterilizacijo svoje psičke, zanima me kje ste ta poseg opravili vi z vašimi psičkami, ste bili zadovoljni in koliko ste plačali? moja psička ima dobri 2 kili.edina informacija ki jo imam sedaj  je veterinarska fakulteta, kjer stane 250€. lep pozdrav in hvala za odgovore

jaz sem bila ful zadovoljna, vse super. naredili super, šive je imela noter 9 dni. tudi mačko pa mačkona sem tja peljala. in vse super.
v grosuplje, buba. no, malo več k 150 EUR, k je še ovratnik, tam 160 EUR, moram pogledat na račun kok je bilo točno. je pa ziher ceneje kot v drugih klinikah.
delajo ob sredah, pripelješ zjutraj in jo prideš iskat popoldne, več informacij ti pa dajo po telefonu ali pa mi piši na ZS. mislim d aje v Bubi najceneje.
moja je imela 38 kg, gre pa cena na kilažo od-do.


Mateya

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #407 : 16 Maj 2008, 23:31:13
hvala obema za odgovore, sm se malo bolj pozanimala, in so cene zelo različne, v eni privat kliniki 190€, pri enem drugem veterinarju, kateri je steriliziral tudi psičko od moje mami pa je 100€, sicer ne vem kako je lahko taka razlika. zaenkrat še nisem odločena kam jo bom peljala, se bom še malo pozanimala. hvala za odgovore



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #408 : 16 Maj 2008, 23:38:41
Mateya samo ni vse v ceni, ker včasih je bolje par cekinčkov več dati. Po večini psičko dobiš kmalu, ko iz narkoze pride. Meni npr. mi je bilo to res super, da so jo potem še opazovali, če je v redu vse skupaj prenesla. Meni je tak način bolj všeč. Kakor sem gledala takrat cene tudi drugod, pa niso bili najdražji. 


Mateya

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #409 : 17 Maj 2008, 23:09:40
aska, sej se mi ne gre da bi dala k najcenejšemu, zanimivo mi je samo kolikšna je razlika v cenah, glede na to da je doktor na veterinarski fakulteti rekel, da so oni cenejši od ostalih.ni glih fer da ti reče da so oni bol pocen, nej pač reče da je tok pa kaj vse dobiš za to. no bomo še mal prespal pa se odločil kako pa kaj. lep večer še naprej



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #410 : 18 Maj 2008, 07:31:00
Mateya jaz bi na tvojem mestu plačala malo več. Bi potem vsaj bolje naredil. Sorodniki so psico namreč stelerizirali za veliko manj kot mi toda so se ji šivi odprli. Malo je tudi ona pripomogla k temu ampak useeno..... No to je bilo samo moje mnenje.



MOJČI

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • PES JE OGLEDALO LASTNIKA
Odgovori #411 : 23 Maj 2008, 10:47:27
Zdravo!
Rabim pomoč in nisem brala sporočil za nazaj, tako da prosim za konkretne odgovore, ker se malo mudi!!!
Prijateljica je pred več kot letom dala sterilizirat psičko, sedaj pa je pri 2 letih psička pričela krvavet, se malo umirila in včeraj ji je trikrat ušel urin! Ali je možno da sterilizacija ni bila uspešna?? To traja od včeraj opoldne!!



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #412 : 23 Maj 2008, 10:53:53
K veterinarju in to TAKOJ!


MOJČI

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • PES JE OGLEDALO LASTNIKA
Odgovori #413 : 23 Maj 2008, 10:55:12
zakaj k veterinarju, je kaj hujšega???



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #414 : 23 Maj 2008, 10:56:33
Kot je že Yo napisala. Peljati jo takoj k veterinarju!..lp


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #415 : 23 Maj 2008, 11:14:46
Kakšen je sploh namen razstavljanja s/k živali, razen če niso v čisto ločeni kategoriji? Mar naj ne bi bile razstave namenjene izbiranju plemenjakinj in plemenjakov?
ja to vse razumem, ampak če bi šle samo pofirbcat, pa sej veste da vsak za svojo žival ima za najboljšo, sam če dobi še kakšno potrdilo od sodnika, toliko boljše, a ne da??
no midve če bomo gdaj šle, gremo samo opazovat  :P



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #416 : 23 Maj 2008, 11:26:40
mika-nelly, a nisi ti malce teme zgrešila ???


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #417 : 26 Maj 2008, 11:11:04
mika-nelly, a nisi ti malce teme zgrešila ???
nisem zgrešila, mogoče malo  ::), že dolgo me ni bilo v temi, pa sem samo za nazaj odgovorila
MOJČI- kako je z psičko, kaj je bilo narobe  :-\



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #418 : 26 Maj 2008, 13:03:58
Mojči, upam, da je psička že bila pri veterinarju. Ponavadi je vzrok vnetje mehurja ali ledvic, lahko pa še kaj slabšega (podganji strup recimo). Nič takega kar bi minilo samo od sebe.

Mika, zakaj pa ne bi prijavila psičke na kakšno razstavo prej, preden bi jo dala sterilizirat - saj obstaja tudi razred mladičev. Če bo dobila oh in sploh lepe ocene in če boš videla, da te razstavljanje veseli, boš pač odložila sterilizacijo na čas, po zalkjučeni razstavni karieri. Zgodnje sterilizacije tako in tako nimajo samih pozitivnih efektov. V junior handlingu lahko nastopaš tudi s sterilizirano psico, samo tam se ocenjuje tebe in ne psice.


nani07

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #419 : 08 Junij 2008, 13:09:39
Pozdravljeni Pesjanarji,

Naša Nani je opravila operacijo - sterilizacijo v petek, predvčerajšnjim. Počuti se OK. Je že kar živahna, igriva, le skače in teka ne po travnikih, kljub temu, da ni vedno na povodcu kadar greva na kratke sprehode (sploh sedaj), saj verjetno sama vidi koliko se lahko napreza. Takrat, ko je sama v svojem domu (pesjaku) ji nadenem tisto grozno ovratnico in prav slabe volje postane. Rečeno mi je bilo, da jo mora nositi 5 dni, torej bo treba še malo potrpeti.
Naj povem, da sem precej odlašala s tole operacijo. Sprva sem bila proti, a me je prepričal tisti strah, 'kaj pa če tudi ona zboli z vnetjem maternice in pogine?', in to me je prepričalo. Maternice ji niso odstranili, pa tudi odsvetovali so mi to, saj je veterinarka rekla, da se pri tistih psičkah, pri katerih odstranijo maternico, rado pojavi inkontinenca (pogosto, nekontrolirano uriniranje), pa tudi manj naporen zanjo je bil ta poseg (ko so odstranili samo jajčnike). Le pri hrani bo treba v bodoče malo popaziti, če bi se ji slučajno pojavil večji apetit.