sterilizacija

Gost · 390719

Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #420 : 08 Junij 2008, 13:20:11
Čim hitrejše okrevanje ;) :-*

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


nani

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #421 : 09 Junij 2008, 13:11:05
Pozdravljeni,

Zanima me, do kdaj je najbolje, da psička nosi zaščito okoli vratu? Veterinarka mi je sicer rekla, da 5 dni. Takrat ko sva na sprehodu, ali pa je spuščena, a pod nadzorom, še nisem opazila, da bi si lizala prav rano, zato me zanima. Od posega je minilo 3 dni, je zelo živahna, teka, ...



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #422 : 09 Junij 2008, 15:07:58
Meni so rekli, da naj bi psička nosila ovratnik 10 dni. Ker je rano res pustila pri miru sem ji ga že prej snela. Prvih nekaj dni ga je imela samo ponoči, in ko ni bila pod nadzorom, kasneje pa tudi to ne.

Pa jaz ji ne bi pustila, da že teka naokoli. Meni so naročili, da vsaj 10 dni ne sme divjati.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


nani

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #423 : 09 Junij 2008, 20:49:35
10 dni ?!? Znori !!!  :( :'( Moram še kje prebrati ali pa kje vprašati, kako je s tem divjanjem.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #424 : 09 Junij 2008, 20:54:50
A res? Ker moja je bila ful pridna. V glavnem je cel dan spala in se zadovoljila s tremi krajšimi sprehodi na vrvici. Pa je sicer ful aktivna.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #425 : 09 Junij 2008, 21:04:49
Meni je bilo rečeno, da ga mora nositi samo 4 do 5 dni. Smo ji ga pa dali takoj dol, seveda je bila ves čas pod nadzorom, če smo pa kam šli, smo ji ga pa nataknili gor.


nani

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #426 : 09 Junij 2008, 21:15:51
Danes 'smo' malo preveč pretiravale. Moram res pazit, da ji kakšni šivi ne popokajo, čeprav jo redno čekiram in je OK.
Se splača malo potrpeti.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #427 : 09 Junij 2008, 21:22:30
A ma notranje ali zunanje šive?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


nani

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #428 : 09 Junij 2008, 21:44:46
Notranje šive.



MOJČI

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • PES JE OGLEDALO LASTNIKA
Odgovori #429 : 13 Junij 2008, 17:22:44
Zdravo!
že dolgo nisem bila v tej temi, vseeno pa sem želela sporočiti, da je s psičko vse vredu in je bil vzrok vnetje mehurja. Po obisku veterinarja in ustreznem zdravljenju je psička takoj okrevala.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #430 : 09 Julij 2008, 21:07:13
V kratkem nameravamo sterilizirat Taro. Ima pa okoli 40 kg.
Zanimajo me izkušnje vseh, ki so dali psičke sterilizirat na Štajerskem (Celje z okolico) in sicer: kako ste bili zadovoljni s storitvijo, težo psičke in ceno operacije.
Za odgovore se vam najlepše zahvaljujem, bodo prišli zelo prav!



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #431 : 10 Julij 2008, 07:25:53
Matko, definitivno. Cene pa ne vem, žal.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #432 : 10 Julij 2008, 08:11:53
Naia saj veš če ti ni predaleč, je še vedno Tolmin ena opcija. Danes pokličem za ceno  ;) , če se boš odločila bom pa tako zrihtala da bo Tjaša operirala  ;) ( ji najbolj zaupam )


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #433 : 10 Julij 2008, 11:12:10
Evo da še tukaj napišem ceno, če bo kdo potreboval.
Za težo cca 36-37 kg pride sterilizacija 144€ plus še zdravila, tako da pride končna cena cca okoli 150 €
Jaz sem z njimi zelo zadovoljna, Bella ni imela nobenih problemov, pa res se maxsimalno potrudijo.
Če bo kdo rabil, se laho obrne tudi name in vam zrihtam termin in še našo veterinarko da operira  ;)


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #434 : 10 Julij 2008, 11:31:09
Receptorke pri Matku ne vejo povedat realne cene  :-\
Matka pa ne dobim... Mi je sicer prva izbira, vse svoje pse vozim k njemu, ampak dokler mi ni cena znana...  :-\

Drugače pa sem še mejle razposlala okoli, upam, da se bodo znali malo uskladit glede cen sterilizacije... Do jutri počakam na odgovore...če jih ne bo, oz. če bodo preveč zasoljene cene, potem pa, Ana, saj veš  :-*



Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Odgovori #435 : 10 Julij 2008, 12:04:46
Živjo,

Cena se lahko zelo razvleče.

Pri Taji je bila sterelizacija okoli 150€ (300kosmatih), žal se ji je kasneje, na mestu kjer je dobila iglo, zagnojilo.
Tako, da smo na koncu za vse skupaj plačali okoli 300€.

lp vid



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #436 : 10 Julij 2008, 16:32:32
Uf, prav zagnojilo se ji je?  :-\ Kako pa to?
Zdaj malo zbiram mnenja in zanima me, če ima kdo izkušnje z veterino Jagodič iz Šentjurja ?



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #437 : 19 Julij 2008, 15:10:37

 še par vpr; - kako je velika postop. rana, če ostranijo samo jajčnike in kje je ta rana (blizu popka?)
                    -koliko časa mora pes strogo mirovat
                  - koliko časa bo trajala operacija
                  -a mora obvezno nosit "satelit"
                  - priporočate test pred narkozo itd...

čez en teden sem cel teden doma, da bom z njo, ko bo operirana. zdej me samo še zanima, a bo pol 3 tedne dovolj za okrevanje, ker pol gremo na morje





nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #438 : 19 Julij 2008, 18:40:36
No, da povem, da sem bila z veterino Jagodič zelo zadovoljna. Za 35 kg psico je bila cena 160 eur in opravili so več kot odlično! Veterinarka je zelo prijazna, ponudila je vse podatke o operaciji, ko smo jo prišli iskat, nam je opisala, kako poteka, dala točna navodila,se ponudila, da jo lahko kadarkoli pokličemo,nam opisala možne zaplete, itd...

Tarina rana je dolga 6 cm,ampak njej so še odstranili pruh, tako, da je verjetno še manjša. Rana je na sredini trebuščka.
Strogo mirovat mora psica vsaj tri dni, potem pa že lahko malo več miga. Čeprav nam ni ravno uspelo, ker je bila že drugi dan čisto naspidirana in smo naredili daljše sprehode. Oblekico (mrežo) je nosila tri dni, satelit pa nosi ponoči, ker jo čez dan gledamo, da si ne bi kaj zgrizla.
Prvi dan je prespala, bruhala, naslednji dan pa je bila, kot povedano spet dobra in smo imeli kar nekaj težav, da smo jo brzdali.
Vsaj do ponedeljka ne bo divjala, potem pa mislim, da bo že lahko. Ima pa ''notranje'' šive, tiste, ki jih ni treba odstranjevat.

Mislim, da je tri tedne dovolj časa za okrevanje...



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #439 : 19 Julij 2008, 21:54:55
Živjo,

Cena se lahko zelo razvleče.

Pri Taji je bila sterelizacija okoli 150€ (300kosmatih), žal se ji je kasneje, na mestu kjer je dobila iglo, zagnojilo.
Tako, da smo na koncu za vse skupaj plačali okoli 300€.

lp vid

...malo izven teme o sterilizaciji...
Če je bila napaka njihova (da se je pri vbodu zagnojilo) ne bi smela ti plačati sanacijo njihve napake.
V 300 kosmatih samo obirajo - po večkratnih izkušnjah mojih sorodnikov in kolegov! Za vsak nasvet, da mora vaš kužek jest dietno hrano, če mu je slabo, za vsak povoj, ki ga dobi vaš pes - zaračunajo 10, 20, 30€ več kot normalni veterinarji... in cena se kaaaaar veeeečaaaa.  >:(

Na mestu, kjer pes dobi iglo je treba kožo  dobro pobriti in RAZKUŽITI. Tudi igle morajo biti razkužene... ne vem, kako se lahko majhen vbod igle lahko zagnoji, če so vsi te postopki opravljeni...  ???


Npr: ena veterinarka v kliniki Jagodič iz Šentjurja pa se ti bo posvetila z vsem znanjem in prijaznostjo, opravila zadevo strokovno (vsaj osnovne operacije in tretiranje psa, mačka), pa še zaračunali ti ne bodo vsega "na-veliko", kot v eni "fensi" kliniki    (ki sploh ni fensi - ampak je samo obiranje).





mika-nelly

  • Gost
Odgovori #440 : 20 Julij 2008, 11:53:48
cowgirl- se popolnoma strinjam s tabo, prejšni teden smo šle z nelly na pregled, imela je en ispuščaj, celo jo je pregledala, izpraznila analne zleze, uha pogledala, srček poslušala, vse, pol jaz rečem da bom plačala, ona pa meni da je vse OK ;D super a ne, kot ti praviš v kakšni fensi kliniki, bi sigurno dala minimalno 30€.
sterilizacija je pa tudi tako, pri nas, plačaš samo tisto osnovno, pregleda sploh ne zračunajo, pa nasvete pa to, lahko prideš kdaj hočeš, pa če je kaj manjšega je zastonj.
no jaz sem pa vsa živčna ker se bliža naš dan op., skoraj bi jo raje dala pol sept. op. , sam vem da nesmem zavlačevat, sam me je res strah...ona bo sept. stara 7,5 meseca, zdej je pa, danes točno 6 mesecev, tak da nevem, a bi rajši počakala še mesec in pol, da se še malo razvije, al gremo takoj, nevem, dej nej kdo iz izkušnje pove...



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #441 : 21 Julij 2008, 12:14:51
Živjo,

Cena se lahko zelo razvleče.

Pri Taji je bila sterelizacija okoli 150€ (300kosmatih), žal se ji je kasneje, na mestu kjer je dobila iglo, zagnojilo.
Tako, da smo na koncu za vse skupaj plačali okoli 300€.

lp vid

 

Ugotovila sem da se pri 300 kosmatih ressssss rado zakomplicira (pes znanke ma od takrat še vedno brazgotine...)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #442 : 25 Julij 2008, 13:11:27
imamo že datum, ta pon. gremo, smo bile včeraj na pregledu in posvetu, smo dobile informacije, tako da sem se tudi po pogovoru z vet. pomirila in mi je lažje, ker sem se res težko odločila za op. sicer sem ves čas govorila da jo bom dala op., tudi vzreditelju sem povedala. samo ko pride ta čas, srce se mi je tako treslo, dali se bom prav odločila al ne, in upam da sem se kajti nimam pogojev da bi imeli mladičke, in za njeno zdravlje je boljše da jo op.
(v sosedščini imamo same samce in ena tako flehtna gospodična navmes  ::) bi marsikomu vznemirila hormončke )



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #443 : 25 Julij 2008, 13:28:56
Kam pa jo boste dali sterilizirat?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #444 : 25 Julij 2008, 13:39:14
Ugotovila sem da se pri 300 kosmatih ressssss rado zakomplicira (pes znanke ma od takrat še vedno brazgotine...)

No jaz recimo sem pa ugotovila da tam naredijo ful dobro. Pri mojemu fantu imajo doma dve psicki, obe sterilizirani na 300 kosmatih (eno od njiju so komaj resili, ker je veterinar na fakulteti rekel lastnici, da to ni piometra, tako da je psica na koncu zacela sepati od vsega gnoja ki je bil v njej), obema se niti brazgotina ne pozna od sterilizacije..

Jaz mojo tudi vozim na 300 kosmatih, doslej je bilo vse bp, pa sva bili ze dostikrat tam. Kri so ji vzeli tako lepo, da tamala niti vedla ni (zdaj sem jo tudi prijavila za krvodajalko), ko so ji delali biopsijo in si je strgala en siv so tudi porihtali tako, da ni bilo treba ponovno sivati pa se ji nic ne pozna..



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #445 : 25 Julij 2008, 15:43:05
Ja vsak ma svoje izkušnje... sam ne poznam res nobenga(resničnga) k bi bil zadovoln s to kliniko  :(

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #446 : 25 Julij 2008, 16:11:05
Tudi moje izkušnje na 300 kosmatih so pozitivne. Psička je bila sterilizirana in je bilo vse bp, so bili tudi zelo prijazni, poleg tega so pregledali tudi najdenega mucka in ga operirali (trebušna prepona) in je bilo vse uredu, maček je bil pa že prvi dan po operaciji živahen.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #447 : 25 Julij 2008, 17:05:25
Saša,nisi resnična  :P


Sori, nisem si mogla pomagat  :-[



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #448 : 25 Julij 2008, 19:09:16
Naia zakaj? ;D



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #449 : 25 Julij 2008, 19:17:50
No jaz recimo sem pa ugotovila da tam naredijo ful dobro...

Ja vsak ma svoje izkušnje... sam ne poznam res nobenga(resničnga) k bi bil zadovoln s to kliniko  :(