sterilizacija

Gost · 390727

sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #450 : 25 Julij 2008, 19:23:10
Aja to :D Ja pa od mojga doma ocitno tud niso resnicni :o



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #451 : 26 Julij 2008, 08:43:18
Kam pa jo boste dali sterilizirat?
v črnomelju, imamo same pozitivne izkušnje, pa še blizu je...z avtom 5min stran



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #452 : 26 Julij 2008, 12:52:47
Jaz imam v Grosupljem-veterinarska ambulanta Buba same dobre izkušnje. In bi pohvalila vse delavce.



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #453 : 28 Julij 2008, 20:26:29
evo, danes ob 12  je bila op., tako dobro je prenesla  :D boljše kot jaz ::) ima 6cm veliko rano, vse so ji pobrali, sicer se še ni gonila, ampak preventivno, je povedala vet., vzamejo vse ven, malo sem bila jezna :-\ ker mi tega prej niso povedale, sem mislila da ji bojo vzele samo jajčnike ven, ker se še ni gonila, ampak... plačala še nisem, bom na koncu, ko bojo šive ven pobrali, pa pol sporočim ceno.

koliko sem se bala, je vse izpalo ok  :D sicer je 2x bruhala slino, slabost po narkozi, samo je čez dve ure bila kot prerojena, smo šle na wc brez problema in jela je ob šestih, konzerve(almo nature)-da bo bolj mehko blato, da se ne napenja...

aja, pa še to- prebudila se je brez inekcije, takoj ko je mene slišala, da sem noter prišla, sem jo pobožala, pa malo pocerklala, je začela z repom mahat ;D čez pet min je bila že čisto prebujena...

satelita nismo dobile, zaenkrat ima mrežico, samo če bo začela kaj "praskat" gremo ga iskat. dobile smo še tablete proti bolečinam, za dva dni.






aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #454 : 28 Julij 2008, 21:07:30
mika-nelly, na katero vet. kliniko pa si jo peljala?


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #455 : 28 Julij 2008, 21:12:35
Maja,
v črnomelju, imamo same pozitivne izkušnje, pa še blizu je...z avtom 5min stran

Mika-nelly, to je pa zanimivo, da so ji vse ven pobrali. Baje je bolj zahteven poseg. No, jaz sem tudi želela, da gre Tari vse ven, ker se mi zdi, da maternica nima funkcije brez jajčnikov in ne vidim razloga, da bi ostala noter.  :-\
Želim vama super hitro okrevanje  :-*



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #456 : 28 Julij 2008, 21:53:43
nyssa, hvala :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #457 : 29 Julij 2008, 14:20:47
Nyssa: vsak organ ima svojo funkcijo. Tudi maternica (celo brez jajčnikov) jo ima.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #458 : 29 Julij 2008, 16:14:45
Kakšno pa?



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #459 : 01 Avgust 2008, 22:51:43
ni me par dni blo... smo okrevale...
bila je op. v črnomlju, pupa je 4 dan dva šiva ven potegnila, koza, smo šle takoj k vet., ja čisto panična... ampak dobre novice :o njej se je že po šterih danih vse tako lepo zacelilo, da ni bilo potrebno nič tikat, samo jaz imam učke bolj na pecljih...
jaz sem tudi mislila da ji bojo vzeli samo jajčnike, sem bila res presenečena ko mi je rekla da so vse ven pobrali ( sem mislila tudi da jo bo bolj boleleo, ker so vse vzeli, po dveh urah, ona, kot da ni bilo nič, jaz pa bolj pomirjena)
samo do vnetja maternice lahko pride tudi brez gonitve, sicer je tole manj verjetno, ampak je, in tako se tole vse poštima, jaz sem želela da ji pustijo maternico, ampak kaj je je...samo da je zdrava in vesela in še bolj nagajiva, kot da nič ni bilo...
pa hvala nyssa  :-* :-* super nama gre



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #460 : 06 Avgust 2008, 11:06:21
pri nas sve OK, plačala sem 165€  ;)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #461 : 06 Avgust 2008, 20:25:43
Superca. Abby-ki se je tud dokaj hitro zacelil. Samo je enkrat skočila na drevopa je bila neprevidna in se je glih v trebušček-kje je imela šive in je malo krvi vn priteklo ampak je bilo potem vse ok.



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #462 : 09 Avgust 2008, 22:00:09
Evo, mi smo tudi sterilizirali našo psičko v kliniki za male živali Lesce.
Zdaj je 6. dan po sterilizaciji, in me zanima koliko približno lahko psička skače, se igra... Da ne bo preveč... (ker drugače, če pa nič ne dela jo pa kar "razganja")...

Aja, pa dali smo 165€ za 14kg...

Lp



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #463 : 10 Avgust 2008, 08:59:48
midve sva 6 dan ble še umirjene, smo pa šle na daljši sprehoh zjutraj pa zvečer (30 min) brez tekanja, lepo počasi  ;) če pa še to nebo ratalo, gresta pa lahko večkrat po malo ven, midve sva še vadile, ampak vse brez skakanje, boljše bit kakšen dan dlje previden  ;)
 ti si pa še dost plačala  :-\ jaz sem za 25kg dala 165€

lepo okrevajte  ;)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #464 : 10 Avgust 2008, 09:20:33
Se prav vidi da je v vsaki veterinarski ambulanti drugače, jaz sem plačala za Bellino sterilizacijo 153 € za težo 36kg


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #465 : 10 Avgust 2008, 09:26:39
*star* Zaenkrat ji še ne dopuščaj norenja, le ni tako daleč za Flo ta poseg. Imej jo sedaj bolj na povodcu na sprehodih, da kontroliraš lažje le to. Vsaj dokler ima še šive. Bo že potrpela teh par dni ali teden ali dva. Bo pa potem toliko bolj spet norela :D Za Askino sterilizacijo in njeno težo nekaj čez 30 kg sem dala okoli 50.000,00 bivših SIT (samo pri njej so naredili še kontrolo krvi zaradi erlihije - tako, da je bilo zaradi tega še več), pa kot sem že napisala, so jo imeli tudi po tem, ko se je prebudila še do večera na opazovanju. Od 8-ih zjutraj vse do 19. ure je bila tako tam.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #466 : 10 Avgust 2008, 20:51:22
Zakaj pa nesme noret?
(Abby ki je tak hiperaktivc je že drugi dan norela s prijatelji.)
Pa je bilo vse OK.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #467 : 10 Avgust 2008, 20:54:24
ABBY LABRA
Zakaj pa nesme noret?
Ker ni priporočljivo in niti dobro to za psico.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #468 : 10 Avgust 2008, 21:18:17
Abby, verjetno tudi ti ne bi dan po operaciji šla na telovadbo ane?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #469 : 10 Avgust 2008, 21:33:07
Alba je imela dva tedna po sterilizaciji strogo prepoved divjanja. Je bila non stop notri, le lulat in kakat ven, pa minimalno tačke premigat.

Prvi teden je potrebno paziti predvsem na šive.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #470 : 11 Avgust 2008, 19:58:16
Moja napaka po treh do štirih dneh je skakala. Sem se spomnila kako boga je še bila 1,2,3 dan. In se spomnim ko sem jo dan po operaciji peljala ven na WC in je prišel mimo en rotvajler in se je raj kar umikala.
Še enkrat moja napaka. :-[ Sem že sklerozna ratala.



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #471 : 15 Avgust 2008, 10:06:32
Jaz sem pa najprej mislila, da bo kakšne 3 dni malo boga in, da je ne bo tako težko "nazaj držati", kar se tiče divjanja. Je bila pa že 1. dan pripravljena za žogcam skakati, na sprehod je hotela....  ::) Ampak ji kakšen teden nisen skoraj nič pustila laufati, pa čeprav jo je kar razganjalo dobesedno. Zato, pa zdaj tako bolj uživa, ko nima več šivov.... Saj, zdaj lahko divja na minimum, ane? :)



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #472 : 15 November 2008, 11:36:33
Se opravičujem, ampak res nimam časa vseh strani prebrat...

prosim, če mi lahko kdo pove koliko časa po sterilizaciji so vaše psičke prišle h sebi? Koliko časa mora met mrežico gor? Ali ji naj tisto gazo, ki jo ima na rani kaj zamenjam, ali rajši ne? Opazila sem, da se sem pa tja malo trese, kot bi jo zeblo npr. Ali je to normalno, ali gre za kaj bolj resnega?

Prosim za pomoč :-*

...sledi svojim sanjam


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #473 : 15 November 2008, 11:53:34
Se opravičujem, ampak res nimam časa vseh strani prebrat...

prosim, če mi lahko kdo pove koliko časa po sterilizaciji so vaše psičke prišle h sebi? Koliko časa mora met mrežico gor? Ali ji naj tisto gazo, ki jo ima na rani kaj zamenjam, ali rajši ne? Opazila sem, da se sem pa tja malo trese, kot bi jo zeblo npr. Ali je to normalno, ali gre za kaj bolj resnega?

Prosim za pomoč :-*

Obliž pustiš gor 3 dni, nato ga odstraniš, vsaj pri nas je bilo tako. Mrežice ni imela, samo obliž in satelit. Je pa to odvisno od vet. do veterinarja. Ko ji boš dala dol obliž ji lahko načeloma pomoje odstraniš tudi mrežico, naj pa še nosi zaščitni ovratnik, da si ne bo potrgala šivov- te se odstrani po 10-em dnevu. Če pa se bo obliž zmočil, ko gresta lulat ker je zunaj mokro pa ji ga zamenjaj.
Če se trese - lahko da ima vročino in je prišlo do kakšnega vnetja. Pri vama je itak že stanje drugačno, ker je psica že dejansko bila okužena. A dobiva kakšne antibiotike? Jaz za Rumbo ne vem, da bi se tresla, je pa prvi in mogoče drugi dan bila malo bolj boga potem pa je normalno opravljala potrebe in sprehode in se tudi obnašala kot da ni nič posebnega

Lp, nina



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #474 : 15 November 2008, 11:56:13
Cca. teden dni, večina psičk pa že prej skače okoli - kot npr. Tara  ::) ki je že tretji dan norela, ker ni mogla ven divjat.
Mrežico naj bi imele gor, dokler se ne poberejo šivi, mi smo dali že prej dol. Obliž pa menjaš na par dni. Tara je bila čisto ok, Gaja se je pa tresla še cel teden, dokler ni šla mrežica dol in šivi ven.
Ponavadi se tresejo zato, ker jih zaboli, ko se premaknejo. So pa tudi take, kot je Gaja, ki se tresejo kar tako - ker se ne počutijo dobro, pač. Ampak tako je po vsaki operaciji, bolečine... Mogoče je tudi kako vnetje, sploh če so notranji šivi, ampak za zdaj je možno, da je od bolečine. Jaz sem takoj klicala veterinarko, ko se se Tari vneli tej notranji šivi, to se je pokazalo šele po dobrem tednu. Se je pozdravila in smo bili ok.
A je Dina dobila notranje šive? Koliko sta pa plačali?



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #475 : 15 November 2008, 12:02:43
Ja, Dina je dobila notranje šive.

Ne trese se non stop, ampak tko sem pa tja... vročino sm ji probala zmerit, sam ne pusti, potem jo pa nisem silla, ker je ne upam pod trebuh prjet, da se nebi vsedla... Ko je mela vročino sem pošinla, ker je imela suh in topel smrček. Zdaj ima pa čisto normalno mrzlega in vlažnega.

Dobiva antibiotike Synulox, dvakrat na dan po eno tableto in pol. Zdaj že malo je, lula tudi...na sprehod je pa ne vozim. Samo lulat in nazaj. Ker tudi nima kakšnega interesa bit zuni. Skoz se crklja, zdi se mi da je preplašena...pa kr v naročje mi leze. Pa tko cmoka, kot da bi mela skoz suh gobček.

Naia, kako si pa ugotovila, da so se ji šivi vneli? Jaz sem plačala vse skupaj 215 eur.

...sledi svojim sanjam


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #476 : 15 November 2008, 12:05:51
Psi dobijo vročino tudi od stresa oz. zaradi ''izrednih razmer''.
Zdaj jo fejst pazi, naj ne nori in jo razvajaj na polno  :-*  :-*  :-*
Da so se ji vneli, pa smo vedeli zato, ker se ji je že pri zaceljeni rani naredila ena luknjica in tam ven je odtekala tekočina. Pa srbelo jo je zelo.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #477 : 15 November 2008, 12:09:10
Ja, Dina je dobila notranje šive.

Ne trese se non stop, ampak tko sem pa tja... vročino sm ji probala zmerit, sam ne pusti, potem jo pa nisem silla, ker je ne upam pod trebuh prjet, da se nebi vsedla... Ko je mela vročino sem pošinla, ker je imela suh in topel smrček. Zdaj ima pa čisto normalno mrzlega in vlažnega.

Dobiva antibiotike Synulox, dvakrat na dan po eno tableto in pol. Zdaj že malo je, lula tudi...na sprehod je pa ne vozim. Samo lulat in nazaj. Ker tudi nima kakšnega interesa bit zuni. Skoz se crklja, zdi se mi da je preplašena...pa kr v naročje mi leze. Pa tko cmoka, kot da bi mela skoz suh gobček.

Naia, kako si pa ugotovila, da so se ji šivi vneli? Jaz sem plačala vse skupaj 215 eur.

Mislim, da ji ne bo hudega. Antibiotik bi zdaj že moral prijet, tako da glede na stanje, ki ga opisuješ najbrž tudi vročine nima. Pomoje sta iz najhujšega ven, tako da se zdaj samo fajn crkljajta pa bo.  ;)

Vneti šivi se lahko vidijo tudi, če je okolica rane vroča in rdeča, če pa zraven še kje kaj ven teče, je pa sploh "urgenca" .







Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #478 : 15 November 2008, 12:11:14
Jaz sem tak panik, kar se psov tiče, da bom zihr vidla izredne razmere, tud če jih ne bo... :o

Zaenkrat ji nisem nič gledala rane...ker ma še vse tko k je mela. Sam mrežica jo je mal ogulila po tačkah.

...sledi svojim sanjam


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #479 : 15 November 2008, 12:22:44
ne moreš primerjat sterilizacije zdrave psice s sterilizacijo zaradi dokaj hudega vnetja maternice.
Običano se vnetja zdravi pred posegom ,ampak v primeru piometre to  ni možno, ker je treba hitro ukrepat.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!