sterilizacija

Gost · 390938

Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #480 : 15 November 2008, 12:27:50
A pol mislte, da bo ok? Da ni panike, če se trese? :-[

...sledi svojim sanjam


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #481 : 15 November 2008, 12:43:41
Če se trese samo na ''obroke'' in če je in gre lulat in vse, mislim, da ni hujšega - ponavadi je po vsaki operaciji malo krize.
Opazuj jo in če bo šlo na slabše, pa le pokliči veterinarko...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #482 : 15 November 2008, 14:56:40
Pri mrežici razširi luknje pri tacah, da jo ne bo žulilo. nabavi si tudi rezervno mrežico v lekarni (vzameš največjo za prsni koš) da boš naredila novo oblekco če bo treba. Če ima gazo prišito, jo tri dni pustiš pri miru, samo z razkužilom jo parkrat na dan zmočiš (razredčen plivasept recimo). če gaza ni prišita, si lahko nabaviš vatirance in jih dvakrat na dan menjaš, vmes pa daš na rano  obkadek z razkužilom (pri nas ponavadi plivasept ali betadin.) Z obliži pa nimam izkušenj.

Zavedati se moraš, da je operacija neprimerljiva z navadno sterilizacijo. Če se ti karkoli ne zdi v redu, pokliči veterinarko in jo vprašaj. Tisti, ki operira, je dolžan tudi odgovarjati na taka in drugačna vprašanja pa makar ob polnoči. Vročino ji povsem mirno lahko pomeriš sama z navadnim termometrom. da se sem ter tja malo trese je sicer normalno, ampak če se ti zdi, da ne gre na bolje, pokliči. Ker so zaradi zastrupitve in operacije ledvice preobremenjene.

Giblje naj se še par dni samo toliko, kolikor je najbolj nujno, ker je vprašanje, kako se rana celi. Nobenega skakanja na kavč recimo, sploh pa ne dol s kavča.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #483 : 15 November 2008, 15:57:36
Pri mrežici razširi luknje pri tacah, da jo ne bo žulilo. nabavi si tudi rezervno mrežico v lekarni (vzameš največjo za prsni koš) da boš naredila novo oblekco če bo treba. Če ima gazo prišito, jo tri dni pustiš pri miru, samo z razkužilom jo parkrat na dan zmočiš (razredčen plivasept recimo). če gaza ni prišita, si lahko nabaviš vatirance in jih dvakrat na dan menjaš, vmes pa daš na rano  obkadek z razkužilom (pri nas ponavadi plivasept ali betadin.) Z obliži pa nimam izkušenj.

Zavedati se moraš, da je operacija neprimerljiva z navadno sterilizacijo. Če se ti karkoli ne zdi v redu, pokliči veterinarko in jo vprašaj. Tisti, ki operira, je dolžan tudi odgovarjati na taka in drugačna vprašanja pa makar ob polnoči. Vročino ji povsem mirno lahko pomeriš sama z navadnim termometrom. da se sem ter tja malo trese je sicer normalno, ampak če se ti zdi, da ne gre na bolje, pokliči. Ker so zaradi zastrupitve in operacije ledvice preobremenjene.

Giblje naj se še par dni samo toliko, kolikor je najbolj nujno, ker je vprašanje, kako se rana celi. Nobenega skakanja na kavč recimo, sploh pa ne dol s kavča.

Obliži so super Vivapore recimo od Tosame. Se super obnesejo v takih primerih.

Lp, nina




Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #484 : 16 November 2008, 10:38:45
Kakšna je pa preventiva pri vnetju šivov?

In kaj vet. naredi, če do tega vseeno pride? :-[

...sledi svojim sanjam


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #485 : 16 November 2008, 12:14:14
Nama so dali antibiotike..



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #486 : 16 November 2008, 16:04:34
Sasha, katere pa? A takoj po sterilizaciji jih pa niste imele?

...sledi svojim sanjam


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #487 : 16 November 2008, 17:18:35
Ne takoj po sterilizaciji jih nisva imela, ker jaz ne maram kej prevec antibiotikov v psa tlacit ce ni nujno potrebno. Lahko da ne bi bilo nobenih problemov in jih sploh ne bi rabila. Ko so se ji pa vneli sivi je pa dobila 2 injekciji antibiotika (pozabila katerega), potem pa se za 10 dni Efloran (v tabletkah).

Pri tebi je drugace, ker je bilo vnetje ze prisotno, zato sta ze takoj dobili antibiotike. Po moji logiki do vnetja ne bi smelo pridet, ce pa ze bo, bosta verjetno dobili se kaksno injekcijo antibiotika.

So se pa Zari vneli sivi sele 3 dan po sterilizaciji..je pa to izgledalo tako, da ji je skos cez oblize prihajalo. Sem ob 16h mislila, da ni tako hudo in da bova lahko pocakali do drugega dne, potem je pa ob 18h imela ze ves obliz krvav in gnojen, tako da sva se isti dan leteli nazaj.

Cez dan ali dva pa se ji je pojavil se gnojen izcedek iz vulve..vse skupaj je potem prenehalo po kaksnih 3-4 dneh.. je pa bil tudi ta izcedek posledica vnetja..



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #488 : 16 November 2008, 21:05:03
Jaz sem zdajle videla, da ima en izcedek...oz na tistem povštrčku (podložena gaza) je tak bolj bledo rdečkast. Zdaj pa ne vem, ali gre za vnetje šivov in letimo jutri nazaj h veterinarki, ali se pač rana čisti? :-[ sorry za butasta vprašanja, ampak to je zame prvič. :-[ :-[ :-[

...sledi svojim sanjam


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #489 : 16 November 2008, 21:24:33
Dina jaz sem Zari kar kupila oblize in sem ji jih menjala prve par dni. Na oblizu se lepo vidi, ali je samo kri ali je tudi kaj gnoja vmes. Sem ji pa po parih dneh zacela puscati rano na zraku, da se je hitreje celila, pa ves cas je imela gor ovratnik, da ni mogla do sivov.

Jaz bi na tvojem mestu samo poklicala veterinarko in jo vprasala ce je to normalno, ker res ne vem kako poteka zdravljenje po piometri..



vamana

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #490 : 07 Januar 2009, 16:38:34
Zdaj sem pa v še večji dilemo oz. strahu ko sem prebrala tole kar sem našla na tej temi:

Možni zapleti po posegu
Najpogostejši zaplet po sterilizaciji psice je inkontinenca (nehoteno puščanje urina). Pojavi se pri približno 20 odstotkih steriliziranih psic. Do nje pride zaradi popuščanja mišice zapiralke mehurja. Pojavi se lahko hitro po operaciji, lahko pa šele čez več let (med enim do dvanajst let, v povprečju pa 2,9 let po posegu).

Inkontinenci zaradi sterilizacije so pogosteje podvržene težje psice (tveganje za psico, težko 20 kg je 31%). Pasemsko najbolj izpostavljene pa so psice pasme nemški bokser (65%).
Pri psicah, ki so sterilizirane pred prvo gonitvijo, je možnost za inkontinenco manjša (v povprečju 11%).


mi imamo psičko nemški bokser staro 5 mesecev in smo jo mislili peljat sterilizirat pred prvo gonitvijo in ker jo zadnje čase samci ves čas naskakujejo upam, da ne bo že dobila menstruacije, zato bi jo kar ta mesec kodopolni 6 mesecev ampak ker imamo slabe izkušnje od prejšnjih psic, vedno bokserke, ki sta obe bili sterilizirane okrog 8 leta in obe imeli tudi leglo ter obe inkontineco, zdaj me pa res skrbi ali je to značilno za to pasmo? in kaj naj naredim?

Ali je morda tudi kaj v tem kdo jo operira? torej vprašanje tudi koga v Ljubljani priporočate za ta poseg, da bi le ne prišlo do inkontinece?



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #491 : 10 Februar 2009, 18:39:15
Moja psička je prav tako iz zavetišča in smo jo še naslednji dan,ko je prišla k nam sterilizirali :)
Zdej pa še eno vprašanje.
Moja prijatelica ima fox terierko staro 4 leta,ki najbrš nebo mela mladičev.... :)
Pa bi jo rada dala sterilizirat.
Ampak jo skrbi..ali se karkoli spremeni pri psici,ko jo steriliziraš?
Ker včasih kje piše,da postane bolj mirna in to.
Je to res? :-[



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #492 : 10 Februar 2009, 18:47:05
Pri Nari se ni nič spremenilo. Še vedno je zmešana kot je bila  ;D . Samo ratala je bolj taka, da se hoče crkljati, pa dlako je bolj čudno dobila.



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #493 : 10 Februar 2009, 18:58:06
Moja sicer še ni dolgo sterilizirana, ampak zanekrat ni sprememb, razen v tem da je še malo bolj zmešana in razigrana.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #494 : 10 Februar 2009, 19:03:03
Aha,hvala :)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #495 : 10 Februar 2009, 19:37:45
Pri moji tudi nobenih sprememb ;)



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #496 : 10 Februar 2009, 20:59:41
Hvala tudi tebi  :)
Sajj se splača sterilizirat psičko,če je stara že 4 leta,pa nebo imela mladičev? :-[
Pa še njena mama je imala tumorje na seskih in to... :-[
Pa da nebi bilo kej dedno.Ker ponavadi te tumorje dobijo nesterilizirane psiščke :)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #497 : 10 Februar 2009, 21:03:25
Moznosti za tumorje na seskih se zmanjsajo na minimum, ce je psica sterilizirana pred prvo gonitvijo. Z vsako naslednjo gonitvijo se % vecajo. Tako, da to, da je psica sterilizirana se ni zagotovilo, da ne bo dobila tumorjev..

Se pa seveda splaca sterilizirat psicko, saj ni se zelo stara ;)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #498 : 10 Februar 2009, 21:31:50
Sajj se splača sterilizirat psičko,če je stara že 4 leta,pa nebo imela mladičev? :-[

Mi smo psičko sterilizirali pri 5ih letih (skoraj 6ih) pa ni bilo nobenih problemov (imeli smo le srečo saj so med posegom odkrili tumor na črevesju). Spremenila se ni nič. Mogoče še bolj scrkljana  ::) :)



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #499 : 10 Februar 2009, 21:40:41
Moja pa ni nič bolj scrkljana - gospoda se pač crkljajo izključno ko njej to paše in to stanje traja samo nekaj trenutkov potem more bit pa že akcija :D

Spremenila se u bistvu ni nič. Še vedno je tak norc kot je bila - oz. skorajda še mal večji :)

...sledi svojim sanjam


friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #500 : 11 Februar 2009, 19:08:27
Kaj pa to,da je bolj požrešna ?
Če je sterilizirana.
Moja je bila že pred sterilizacijo požrešna ::) :D



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #501 : 11 Februar 2009, 20:54:01
Nič bolj požrešna, pa v treh mesecih po sterilizaciji se ni zredila niti za gram. Dobila je nazaj tisto njeno normalno težo in je še vedno taka kot je bila.

...sledi svojim sanjam


san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #502 : 16 Marec 2009, 07:14:19
Js sem pa danes zjutraj na moji psici opazila da ji teče malo kri pri/po šivih.Sterilizirana je bila v četrtek.A je to lahko sigurno vnetje šivov,ali si je to naredila ko,si je lizala...? Je bla sama 5min,pa pridem nazaj in sem vidla da se neki liže..  >:(  Sej jo bom peljala h veterinarki pokazat,ampak komaj popoldne.
Do danes je blo uredu,je pustila rano na miru,danes pa jo use moti.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #503 : 16 Marec 2009, 07:51:41
Ja, zdaj se je zacelo vse celit in jo je zacelo srbeti.
Moji je teklo ven iz sivov (kri+gnoj), ker so se ji vneli sivi..

Pocakaj do popoldne, vmes pa glej, da se psica ne bo se bolj lizala.



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #504 : 16 Marec 2009, 09:08:05
po kolkih dneh pa so se ji šivi vneli? A če je samo kri,brez gnoja ni panike? Sej jo pazim,negrem niti v trgovino  :) ker bi si sigurno spet lizala.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #505 : 16 Marec 2009, 09:55:07
Moja je bila sterilizirana v torek, v petek so se ji vneli sivi in ji je skos nekaj ven teklo, tako da sva dobili dve injekciji antibiotika in tabletke za domov. V ponedeljek je dobila se krvav izcedek iz vulve, ker je bilo vse vneto. Vse skupaj se ji je umirilo nekje v cetrtek..

A ovratnika nimas? Jaz sem ji dala gor tavelik ovratnik pa je bilo v redu. Sem pa imela rano kar na zraku (brez obliza), da se ji je hitreje celilo..

Aja, pa meni je pri moji tudi zgledala samo kri, pa so mi pol povedali, da je tudi malo gnoja vmes.



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #506 : 16 Marec 2009, 10:13:26
Mi smo dobili samo tabletke(rimadyl) proti bolečinam za dva dni.Čez šive pa ima gazo in povito z elastčnim povojem,da si ne tika,prej je imela uno mrežico čez.Ovratnika mi ni dala,ker je rekla,da ne rabi,da ponavadi je dovolj ta mrežica  :-\ Drugače pa  ne skače,pa doma počiva,po stopnicah jo nosimo pa na sprehodu ne divja alpa je na fleksiju.
Fora je v temu, ker ne vem,če ji teče kri ,ker si je sama rano zlizala ali je vneto in si je zato lizala  :-[ joojj


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #507 : 27 April 2009, 08:01:20
Oj!

Naša draga občina ne plačuje več sterelizacij zavetišču...torej je Brina nesterelizirana. V začetku decembra  so opazili, da je breja. Po moji izračunih se je gonila nekje novembra. Kdaj lahko pričakujem naslednjo gonitev? Bi jo rada že prej dala sterelizirat. Po drugi strani pa bi mi najbolj pasalo v sredini junija, ker sem pač doma, konec faxa in bi si vzela prosto tisti teden. Ker smo na vasi je zoprno imeti samce povsod in vse poscno.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kajči

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #508 : 27 April 2009, 17:33:26
Iz katerega zavetisca pa je psicka? Oni bi ti jo morali sterilizirat ne glede na to kaj placa obcina in kaj ne, ker jih k temu zavezuje zakon. Ocitno nekaterim zavetiscem ni treba delat po zakonu.  :-X



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #509 : 28 April 2009, 18:04:04
Bojda jim niti dovoljujejo ne ???. Se ne spoznam na zakon. No, po praznikih se bomo zmenli z veterinarji za termin. Ker po mojih izračunih se lahko že maja enkrat začne gonit. Ne poznam pa njenega ciklusa in računam, da ima na 6 mesecev gonitve.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!