sterilizacija

Gost · 390844

Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #510 : 28 April 2009, 21:01:58
čara, tudi mi smo bolj kot ne na vasi...in je nekaj spuščenih "cuckov". če te slučajno preseneti gonitev preden jo boš dala sterilizirat ti priporočam sprej, ki prikrije vonj gonečke. Dina se je dvakrat gonila in ob redni uporabi tega spreja sem jo normalno vozila ven itd...pa jo niti eden ni povohal, pa tudi nobenih vasovalcev ni bilo niti enkrat. na žalost na pamet ne vem kako se reče, lahko pa pogledam če te zanima.

...sledi svojim sanjam


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #511 : 29 April 2009, 11:32:26
Ja za sprej sem pa že slišala. So ga sosedi uporabljali. :) Pa tudi neke tablete. Čeprav no, karo je vseeno lizal tisti sprej dol s psice, tak da očitno pri lovcih ne deluje ???

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #512 : 29 April 2009, 11:51:42
Pri Chici sem uporabljala te klorofilne tablete in sprej, pa ni nobenemu psu dišala :)


AnGeŁ

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Rada jih mam :)
Odgovori #513 : 16 Avgust 2009, 14:59:32
Sem nova na forumu in ne vem če sem se uvrstila pod pravo temo pa vendar imam problem..... ???
Doma smo se odločili za novega družinskega člana. Izbrali smo pasmo in se odločili za psičko, ker pravijo da so manj "trmaste" in pa predvsem pa tudi zato ker imamo doma že enega psička (12 let), ki ni kastriran in se bolje razume s psičkami kot s psi.

Problem pa je, da je ta psička rodovniška (ker te pasme v Sloveniji brez rodovnika ni oz. so mešanci ali redko se zgodi ne rodovniško leglo te pasme ) in jo želim sterilizirati saj je samček že prestar za poseg kastracije...oz. bojim se kako bi prenesel narkozo itd...

Ker pa so mladički rodovniški mi vzreditelj priporoča, da sterilizacija ni dobra, saj naj bi morala meti prvo mladiče, lahko se spremeni karakter in lahko bi jo vozila po razstavah in bi lahko imela mladičke....

Meni pa ideja o razstavah ni všeč in tudi mladičev ne želim imeti.

zanima me če ima kdo doma kastriranega/steriliziranega psa z rodovnikom??
Ker še nikjer nisem videla da bi se rodovniške pse kastriralo / steriliziralo  :(

a mi lahko kdo kako svetuje??

Ne jesti mesa pomeni: pustiti živali živeti  <3


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #514 : 16 Avgust 2009, 15:29:55
Med rodovniškimi in nerodovniškimi ni nobene razlike. Razen te, da je včasih res škoda streilizirati lepo psico, ki bi bila uspešna na razstavah in bi bila perspektivna za vzrejo. Pač ne vzasmeš najbolj pespektivne psičke iz legla, pa je.


Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Odgovori #515 : 16 Avgust 2009, 15:57:15
AnGeL,

pri nas imamo 2 rodovniški psici, ena je sterilizirana, druga bo pa tudi zelo kmalu.
Nimamo namena z njima vzrejati, živimo v bloku, nimamo znanja, prostora ne časa, pravtako psici nista vzrejno zelo perspektivni -  zato smo se odločili za sterilizacijo.
Nobenih zadržkov ni glede sterilizacije/kastracije rodovniških psov. Razen tako kot je rekla Lanabela, če je psica / pes perspektiven za nadaljnjo vzrejo - in imate obenem čas, znanje, željo in pogoje za leglo.

Lep dan,
Laura



AnGeŁ

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Rada jih mam :)
Odgovori #516 : 16 Avgust 2009, 20:18:27
huuh...mi je že prec malo lažje :)
 
hvala vam za odgovore ;D

Ne jesti mesa pomeni: pustiti živali živeti  <3


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #517 : 20 September 2009, 11:18:37
Bina je bila očitno tik pred gonitvijo, ko smo jo dali sterelizirat (je bilo že fejst prekrvavljeno). Takrat je odmetavala dlako-zdaj jo pa še vedno in to traja od konca maja :-\.

Bi kak preparat pomagal k manjšemu odmetavanju dlake? Saj mene ne moti, moti pa fotra.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #518 : 20 September 2009, 18:58:53
Redno krtačenje in sesanje  :P
Kolikor vem pa bi kaki preparat ali dodatek k prehrani bolj kot drugo spodbudil lepšo in hitrejšo rast nove dlake, če sploh kaj...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #519 : 22 September 2009, 19:59:44
Hmm krtačim jo po novem ne več oz. samo 1x tedensko potegnem s krtačo ob straneh. Pri vsakodnevnem krtačenju je dobila precej mastno dlako po hrbtu-s tuširanjem je sicer malo šlo dol in 1x sem jo mogla s šamponom zaradi drugačnega mnenja o tem kaj diši....Pa še vseeno se pozna, na hrbtu da je bolj mastna dlaka. :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #520 : 22 September 2009, 20:17:16
Kaj maš pa proti klopom? Budi vsak tak preparat ful zapaca dlako na hrbtu, na zadnje smo imeli še celo expot, ki ga je treba nanest na vsaj tri mesta po celi dolžini hrbta. obup  ::)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #521 : 22 September 2009, 21:49:07
Pri nas so za dlako krasno pomagale ribe - lososovo olje, briketi z ribami, kuhan oslic z rizem...
A je mozno, da ji hrana ne ustreza in ima zato mastno dlako?

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #522 : 23 September 2009, 11:24:35
Samo po hrbtu ima mastno. Proti klopom pa špricam z Zyzekom-po celem telesu. Na začetku je imela ProPac,potem 1 žakl RC, sedaj pa Bosh Adult in začenjamo drugi žakelj. V hrano ji dodajam olivno olje, sezamovo olje, ribe, korenček, brokoli, sama si hruške, češplje nabira, po novem (2.dan) dobiva strok česna na dan. Dobiva tudi kaj od mesa, malo polente, jogurt.

Sem 100% da je zaradi krtačenje. Prej, ko sem jo 1x tednsko malo pokrtčila je bilo OK. Potem pa sem začela vsak dan furminirat pa ekola. Saj sedaj je boljše, ampak jaz opazim, da če jo po hrbtu več pokrtačim dobi mastno-nikjer drugje.

Je tudi res, da je zdravstveno bolj rahla-sploh oči ima občutljive (že 3x vnetje) ampak sem ugotovila, da če je mokra ne sme bii n vetru, hladnem ampak sfrotirat in v hišo pa je OK.

Pa še vdno ima eno brezdlačno okroglo mesto na zadnjem delu, na boku oz. pregibom. Sem z jodom mzala 1x dnevno, zdaj pa z bepanthenom in se zarašča. Je pa to imela že ko je prišla k nam.

Vonj ima čisto normalen, tako da mislim da kakih težav s kožo (vnetij nima). Tudi prhlaja nima. Bom pa naslednjič vzela kake brikete ribe, pa da vidim če bo kaj razlike.

Exspot smo imeli na začetku gor 1x p ga ne dam več, ker ni učinkovit (aja veterinarka nam je dala do 29kg psa-psica pa celi kg več...če je to mogoče vplivalo)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #523 : 23 September 2009, 11:31:55
Zakaj pa jo sploh tolko krtacis? Ker ji tolko odpada dlaka? Ker mojadva jaz recimo 2-3x sfurminiram, ko menjujeta kozuh, pa gre vecina podlanke ven... drugace pa ju v glavnem ne...

Kaj pa kaksen suhi sampon, samo na predelu mastne dlake? Pa pac ne krtaci jo, dokler se koza ne pomiri in dlaka odmasti...

Aja - tudi voda z eno zlico kisa naj bi bila uredu - samo namocis krpo v to in jo obrises (naj bi zmanjsala tudi vonj).

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #524 : 23 September 2009, 13:17:16
Hmm krtačila sem jo toliko ker so mi doma težili-oz. je težil. Dlake, dlake, dlake. Zdaj ga pa že slišim ne več. Ja dlaka ji konstantno odpada, ampak ne več toliko-gre pa vsak dan za pol smetišnice dlak.

Zdaj ji samo ob straneh, kjer se rebra končajo pobiram ven kosmiče. No, vem za naprej-pretiravat ni za s krtačenjem. Tudi ostalim sem povedala, da je ne smejo krtačit več, ker je koža-dlaka nadražena.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #525 : 23 September 2009, 15:12:32
huuh...mi je že prec malo lažje :)
 
hvala vam za odgovore ;D
zdaj ti bo še lažje:
1.) 12 let star pes NI pretsar za kastracijo  8)
2.) jaz imam nekastriranega samca (pred nedavnim sem imela dva  :)) in dve nesterilizirani psici, pa smo brez neželjenih mladičev  ;). Pač v dnevih gonitve ne puščaš smca/ev skupaj z gonečko brez nadzora pa je  :P.

Imaš torej najmanj tri opcije med katerimi lahko prosto izbiraš. Po mojem mnenju je sterilizacija psice "na vrat na nos" najslabša.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Tinkerbell

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #526 : 04 Oktober 2009, 18:16:26
Pozdravljeni.
Imam vprasanje: imam westyko staro 8 let,ki je imela pred enim letom sterelizacijo,vmes ni imela nikakrsnih tezav,rana se je lepo zacelila,ni se zredila,prav tako se njeno vedenje ni spremenilo. Danes pa je dobila krvavitev(kri),ki je taksna kot bi imela dneve gonitve. Ker sem klicala veterinarja in ni dosegljiv za psickin pregled,prosim za pomoc kaj bi to lahko bilo? Zelo me skrbi  :'(... in bi se rada vsaj za trenutek pomirila z vasimi odgovori.
Jutri zjutraj jo peljem ze ob 7 k veterinarju,danes pa samo upam da prespi noc in da bo vse ok. Psicka ne kaze zunanjih znakov: bolecin,hitrega ali pocasnega dihanja...kot bi bilo vse vredu.
Krvavitev pa prihaja iz spolovila...

Prosim za vaso pomoc in odgovore in najlepsa hvala vsem. Jutri pa upam da bo vse vredu.



Princes11a

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #527 : 03 November 2009, 13:14:38
Pozdravljeni,

Mene pa zanima, če je imel kdo podobne težave po sterilizaciji?
Psička je bila sterilizirana pred 6 dnevi. Stara je eno leto, imela je že eno gonitev, pri sterilizaciji so ji odstranili tudi maternico. Po sterilizaciji smo opazili, da so se povečali spodnji seski (oz. mlečne žleze). Zgleda tako, kot da bi imela preveliko kožo. prej tega ni bilo, čeprav nam je veterinar trdil drugače. Mogoče kdo ve, kaj bi to bilo?
Zadnje dva dni tudi slabo je, res pa da ne dobiva več tablet proti bolečinam.

Hvala za odgovore.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #528 : 03 November 2009, 16:23:23
Ja moja ima to že od kar smo jo stelerizirali se pravi že skoraj 1 leto....Pomoje ni to nič hudega....



Princes11a

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #529 : 03 November 2009, 21:32:50
A potem ji bo to ostalo? Veterinar je rekel da so to mlečne žleze, sam meni ne zgleda tko. No ja, saj če stoji, se ne vidi niti tolko, samo ko pa spi na hrbtu ali pa sedi (naša sedi prov na riti, tako da vidiš cel trebušček) je pa kr grdo.

A je imel še kdo izkušnjo, da psička ni hotela več jesti (no ja salamce pa take stvari še zmeraj je:))? Pa moja je kr neki podivjala, nič ne posluša pa danes je na enga psa renčala (sicer je bolj zgledalo, da se hoče igrat z njim, ampak je zraven renčala). Prej to nikol ni delala, je vsakmu ful težila, da bi se igral z njo.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #530 : 04 November 2009, 08:16:45
Povečani seski (mlečne žleze) so posledica delovanja hormonov v obdobju po gonitvi, v katerem lahko nastopi navidezna brejost, ki jo očitno ima tudi vaša psička. Sterilizacijo je drugače najbolje opraviti v obdobju popolnega mirovanja hormonov. Psičko ste sterilizirali, ko so bili hormoni dejavni in zdaj to še traja. Renčanje in neješčnost sta tudi lahko znaka navidezne brejosti.



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #531 : 07 November 2009, 10:31:46
Decembra imam namen sterilizat mojo Lolo, pa me zanima katera veterinarska ambulanta ima ugodne cene (pa kvalitetno opravlja svoje storitve, seveda). Glede na to, da se je treba naročit vnaprej, da si bom morala vzet prost dan službi, mi je vseeno tudi če se zapeljem kam ven iz Ljubljane. Zaenkrat so mi priporočali Čopovo in Matkota (za ceno še nisem vprašala), še kakšen drug predlog?

A je potrebno, da ji odstranijo tudi maternico, če psica drugače nima nobenih težav? Psica je sedaj po drugi gonitvi, stara je dobro leto in pol, za sterilizacijo sem se odločila pa zaradi vedenjskih sprememb, ki sledijo vsaki gonitvi (še dva meseca po gonitvi je "limonca", trenutno ima tudi blažjo navidezno brejost s povečanimi seski in mlekom  :( )



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #532 : 07 November 2009, 10:41:16
Postojna je tudi zelo uredu, ceprav imajo nadpovprecne cene :-\

Ni nujno, da odstranijo maternico...

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #533 : 07 November 2009, 10:42:30
Živjo,

moji so po dveh gonitvah odstranili samo jajčnike :)
Mogoče je najlažje, da pokličeš ambulante in vprašaš po ceni, potem pa vprašaš za izkušnje posamezne ambulante.
Se mi pa zdi, da je priporočanje določenega veterinarja ali ambulante lahko malo nehvaležno, saj ni nujno, da bo vedno šlo vse brez zapletov.
Ginny je bila sterilizirana na veterinarsku fakulteti. Dobila je notranje šive, popolnoma nič se ji ni vnelo in 10 dni mirovanja je dobro prenesla.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #534 : 07 November 2009, 10:47:09
Povečani seski (mlečne žleze) so posledica delovanja hormonov v obdobju po gonitvi, v katerem lahko nastopi navidezna brejost, ki jo očitno ima tudi vaša psička. Sterilizacijo je drugače najbolje opraviti v obdobju popolnega mirovanja hormonov. Psičko ste sterilizirali, ko so bili hormoni dejavni in zdaj to še traja. Renčanje in neješčnost sta tudi lahko znaka navidezne brejosti.
Kako mi smo našo stelrizirali še pred prvo gonitvijo pa ima povešene(mlečne žleze)....(no nevem če mislimo isto)bom nalepila kakšno sliko kjer se dobro vidi...



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #535 : 07 November 2009, 10:48:46
Meni je veterinarska ambulanta Buba super...jo priporočam...



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #536 : 07 November 2009, 11:25:20
Moja je bila sterilizirana na VF, sem bila zelo zadovoljna z odnosom, ko sem jo dobila nazaj je bila že čisto pri sebi, nobenih problemov pri okrevanju, verjetno pa niso najcenejši. Odstranili so ji samo jajčnike pa je bilo to po 4 gonitvi, maternico odstranijo le v primeru, da so na njej opazne kakšne spremembe. Ima pa tudi malo trebuščka oz. joškic zdaj po sterilizaciji (ampak nič v primerjavi s tem kar je imela prej po gonitvah). Za sterilizacijo sem se tudi odločila zaradi raznih problemčkov s hormoni in dolgimi gonitvami.



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #537 : 07 November 2009, 11:59:27
Pomoje je še najboljša varianta VF. Cene so normalne in pri operaciji so kirurg, tehnik in anestezist (+še kak študent ki dela gužvo =P). Ponavadi pa je praksa taka, da je en vet vse skupaj  8)



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #538 : 07 November 2009, 13:00:42
Kateremu kirurgu na VF pa najbolj zaupate? Lola ni imela sicer še nobene operacije, samo k nekaterim veterinarjem z VF vem, da je ne bom več peljala  :-\



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #539 : 07 November 2009, 13:14:57
Odvisno kaj se operira.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --