sterilizacija

Gost · 390766

saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #540 : 07 November 2009, 13:17:57
Odvisno kaj se operira.
Glede na to, da je tema sterilizacija psičke  :P : reprodukcijske organe  ;)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #541 : 07 November 2009, 13:33:56
dr. Tanja Plavec

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #542 : 07 November 2009, 13:39:05
Nisem še slišala zanjo - kar seveda nič ne pomeni, zaupam tvojemu priporočilu. Hvala :)



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #543 : 07 November 2009, 18:42:07
Plavčeva je super ;)



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #544 : 09 November 2009, 10:17:20
Cene so naslednje:

Matko: 216 EUR, ne glede na težo

VF: 250-300 EUR, za 15kg psičko

dr. Čop: 180 EUR, za 15kg

Mogoče komu prihranim kak telefonski klic  ;)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #545 : 09 November 2009, 10:42:25
Glede na te cene je fama Postojne, da je draga, čisto neosnovana!

V Postojni je bilo za 19 kg psičko okrog 240€.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #546 : 09 November 2009, 12:34:03
Mi smo dali na kliniki v Grosuplju nekaj cez 200 eur za sterilizacijo + odstranitev tumorja, ki so ga odkrili med posegom za 35 kg psicko.
 



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #547 : 09 November 2009, 13:24:54
Jaz sem dala na 300kosmatih za 23kg psico cca 230€.



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #548 : 09 November 2009, 16:57:36
V Postojni je sterilizacija za 14 kg težko psičko 180€ (klinični testi pred posegom so vključeni v ceno)



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #549 : 11 November 2009, 14:41:18
Sprašujem v imenu prijatelice: Koliko bi potem stala sterilizacija za psičko ki ima 6-7 kg? :)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #550 : 11 November 2009, 19:11:01
V Zvitorepki v Celju sterilizacija 7,5 kg težke psice 130 evrov.



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #551 : 05 December 2009, 09:51:52
Jaz sem se na koncu odločila za Matkota in včeraj je bila Lola operirana. Odstranil je samo jajčnike, kar mi je všeč, ima notranje šive, temeljito so ji pregledali kri, dobila je tudi ovratnik. Lahko sem bila zraven, dokler ni zaspala. Odnos do pacientke in do lastnice je bil krasen, skratka, jaz sem zelo zadovoljna. Lola je bila včeraj precej boga, danes pa je že v redu.

Imam pa še eno vprašanje: ima kdo kakšen nasvet, kako čimmanj boleče odstraniti obliž, ki pokriva rano? Jutri ga moram odstranit, pa me že zdaj skrbi  :'(



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #552 : 05 December 2009, 11:16:52
Prej ga navlaži. Drugače pa ta obliž ni kdove kako močno zaliman in pogosto sam opade prehitro  ::)



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #553 : 05 December 2009, 11:39:15
Odpadu ne bo, ker sem ji ravnokar skreirala roza body, da drži to reč na mesti in preprečuje, da bi si ga lizala ali pa sama odtrgala  ::) Z ovratnikom je namreč tako nesrečna, da mene boli  :'( in ga dobi samo za čez noč, ko ima več časa za "ustvarjanje"  ;)

Zmočit? Pa se sme močit dva-tri dni staro brazgotino? Verjetno, če to naredim s fiziološko, potem ne bo problema :-\



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #554 : 05 December 2009, 13:42:54
Lahko tudi z navadno vodo, ker bo takrat koža že "zaprta". Drugače pa samo potegni na hitro, ker se lepilo itak ne drži rane.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #555 : 05 December 2009, 18:23:39
Dol potegni pa je. Ni panike... :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #556 : 05 December 2009, 19:41:47
Najbolje kar dol potegnit, res. Nič mazat pa vlažit ;)


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #557 : 09 December 2009, 13:56:56
Mi mamo naš stelizirano.Je že 5 let od tega tako da se ne spominjam kako je bilo ;)

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


AnGeŁ

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Rada jih mam :)
Odgovori #558 : 09 December 2009, 18:46:44
o hudiča....
danes sem peljala svojo psičko k veterinarju, ker ima rahlo vnete učke...dobile smo zdravilo zdaj me pa zanima...
naslednji teden smo naročeni za sterilizacijo...a bo veterinar sam prestavil operacijo ali to nima vpliva in se operacija lahko izvede?

Ne jesti mesa pomeni: pustiti živali živeti  <3


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #559 : 09 December 2009, 18:53:41
O boga pesjanarka :(
Upam da bo z njo vse v redu.
Da bodo preložl stelerizacijo pa ne vem (verjetno ne)
VSO SREČO Z OČKAMI ;)

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Lara88

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #560 : 11 December 2009, 18:43:40
Sem nova na tem forumu, tako, da če bom vprašala kej neumnega me ne kregat :-[ Doma mamo kužiko maltežanko po imenu Lori. Stara je 4 leta in v pon. ima sterilizacijo. Ja, če koga zanima zakaj smo tako dolgo čakal, še sami ne vemo. Nekateri so nam svetoval, da nej jo damo drugi ne in na koncu smo se odločil da ja. Zanime me samo, če je to težka operacija in koliko časa bo moja psička okrevala? Res me skrbi, ker jo naravnost obožujem in mi je že ceu teden hudo in slabo... Vem , da mogoče pretiravam sam tok jo mam rada!!! :'( :'(hvala za vse odgovore



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #561 : 11 December 2009, 19:48:22
Lara88 operacija ni zahtev.Okrevala pa bo (verjetno) hitro.
Pa ne se bat da bo kaj narobe z njo , saj je ponavadi zmeraj vse ok
No  ti bodo odgovoril še drugi ;)

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #562 : 11 December 2009, 21:45:41
Lara88 po vsej verjetnosti boš najbolj trpela ti  ;) psička bo dobila pomirjevalo, med operacijo bo uspavana, po operacij bo dobila pa še kaj proti bolečinam. Prvi dan bo malo boga (posledica anestezije), mogoče še pol drugega dne, potem jo boš morala pa mirit, da ne bo preveč norela in skakala :)
Moja je danes en tedn po sterilizaciji in se ji že kar meša, ker je na sprehodu na fleksiju in ne more bezljat okrog ::)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #563 : 17 December 2009, 16:21:28
Lara88, ti po operaciji samo pazi, da ne bo skakala in preveč norela, sprehodi naj bodo na povodcu. Glede na to, da je majhna, naj ne skače po stopnicah, ampak jo nesi. Občasno (1-2x dnevno) preglej rano. Če ni pordečela, ni gnojnega izcedka, potem je vse OK. Pa rane nič močit, poskrbi, da je ne bo lizala. Ostalo ti bo povedal veterinar - če ne bo sam, vprašaj. Ker gre za rutinsko operacijo, bi moralo biti vse OK!

p.s. Boš ti bolj boga kot ona, se mi zdi  ;D Vseeno, držte se, punce. Aja, zdaj, ko je zunaj mokro in ker gre za malega psa pazi, da rana ostaja suha!


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #564 : 17 December 2009, 17:09:10
saba, kako sta spravili obliž dol? pri nas je bil to nekajdnevni proces, ampak pri psu, psička ne komplicira. on je tulil in zganjal dramo, samo da sem pogledala na področje, kjer so bla nekoč jajčka  ;D zvečer, ko je trdno zaspal, sem z vato po malem namakala samo rob obliža, dokler se ni zbudil. čez tri dni se je obliž samo še na enem koščku kože držal in mu je na sprehodu hvalabogu sam odpadel :)



AnGeŁ

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Rada jih mam :)
Odgovori #565 : 17 December 2009, 18:14:22
danes zjutraj je Kaya imela operacijo in je trenutno še čist "zakomirana" se zbudi na vsake 20 pa mal gleda bogo okoli....pa zaspi nazaj   :( pa ko se vstane začne cvilit  :'(
a je pametno da ji dam danes jesti. veterinar je rekel da lahko proti večerom. a bi blo kaj narobe če dobi šele zjutraj? Ker še , da bi pila nima moči :( je dobila mal  vode po brizgi sam kolk vode ji dat pa spet nevem. Se mi zdi da je kr žejna sam se bojim da ji nebom dala preveč.

Tak se mi smiiil :'(


Ne jesti mesa pomeni: pustiti živali živeti  <3


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #566 : 17 December 2009, 19:40:40
Ponudi ji malo hrane. Če je ne bo hotla jest, ni problema. Vzami stran, pa ji zjutraj daj normalno za jest. Vodo naj ima pa normalno na razpolago. Pa racunaj, da bo morala it veckrat lulat, ker je bila na flasi (infuziji) in je dobila vse veliko tekocine.



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #567 : 17 December 2009, 19:55:33
saba, kako sta spravili obliž dol? pri nas je bil to nekajdnevni proces, ampak pri psu, psička ne komplicira. on je tulil in zganjal dramo, samo da sem pogledala na področje, kjer so bla nekoč jajčka  ;D zvečer, ko je trdno zaspal, sem z vato po malem namakala samo rob obliža, dokler se ni zbudil. čez tri dni se je obliž samo še na enem koščku kože držal in mu je na sprehodu hvalabogu sam odpadel :)

Ni bilo panike. Robove sem namazala z mastno kremo, da je lepilo popustilo, potem je šlo pa z lahkoto dol. Punce so bolj korajžne, itak  ;) ;)

Angel, meni je veterinar svetoval naj zvečer dobi le četrtino običajnega obroka zvečer. Naslednji dan je pa normalno jedla. Za vodo ni problem, ker je sigurno dobila infuzijo - na razpolago pa naj jo le ima.

Jutri bo že čisto dobra, boš videla :)



AnGeŁ

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Rada jih mam :)
Odgovori #568 : 18 December 2009, 23:03:00
ja danes je že veliko boljše. Že zjutraj je normalno vstala, vn lulat pa hitro nazaj na toplo  :D
in bli smo pridni....smo jedli in nič jokali pa veliikooo počivali ;D

hja....ta obliž pa zdaj tudi mene matra.....kolk časa sploh mora ostat gor (v četrtek je bila operirana)...zgleda, da sem to informacijo preslišala, ker sem bila popolnoma zmedena od njenega cviljenja, ko smo jo nesli iz ambulante v avto  :'(...kaj takega pa še ne  :(
A so vaši tut tko glasno cvilili ali je samo moja tako hudo občutljiva  ???

Ne jesti mesa pomeni: pustiti živali živeti  <3


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #569 : 19 December 2009, 08:36:21
No vidiš  :) Pa počiva naj še cel teden.

Lola je bila operirana v petek, obliž sem ji morala odstranit pa v nedeljo. Imela je pa notranje šive. Cvilila je pa tudi moja in bilo mi je fejst žal, da sem šla sama na pot, ker jo potem med vožnjo nisem mogla tolažit  :'(