sterilizacija

Gost · 390936

DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #630 : 05 Februar 2011, 12:26:32
Citiraj
Imaš popolnoma prav, tudi negativne posledice so, seveda. Če bi na hitro rekla se mi zdi, da je pri psici, ki ima težke gonitve, navidezne brejosti in podobno sterilizacija precej pozitivna reč, pri ostalih je za tehtat.

No, če bi jaz videla v prihodnost in vedela, da bo imela velike probleme med gonitvami, bi jo takoj sterilizirala. Samo ker je bila prva res blaga nekako upam da bo tako tudi v prihodnje.. Težave se pa pri nekaterih pojavijo šele kasneje (prijateljičino psico so sterilizirali pri petih letih zaradi hudih gonitev in mlečnih žlez). Poznam pa tudi eno, ki je pri dvanajstih umrla zaradi raka mlečnih žlez. Moja pasma je nasplošno nagnjena k raku, pri sterilizaciji pa se možnost za nekatere poveča, za druge zmanjša.
Moja je vedno notri in pod nadzorom, tako da mene ne skrbijo nezaželeni mladiči, ampak bolj "stranski učinki" gonitev-navidezne brejosti, snubci.



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #631 : 05 Februar 2011, 12:39:15
Jaz imam psičko border collie-ko, staro 8,5 mesecov. Nekateri so mi rekli, da se bo zdaj gonla ampak nisem prepričana če se je. Veliko se je čistla pa malo bolj je v mene lezla (da bi se cartlala pri meni). Sem pa brala da imajo nekatere psičke bolj neopazno gonitev. Psička je skoz pod nadzorom, veliko se ukvarjamo z njo, nebi je imeli za vzrejo. Me zanima kaj vi menite, bi jo dala sterilizirat? Trenutno še tehtamo doma odločitev, čeprav se mi zdi da pes ni več to kar je bil, nekaj mu/ji vzameš.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #632 : 05 Februar 2011, 12:42:14
Maša - trenutna doktrina je nekako taka, kot si napisala zgoraj. Tukaj se jaz ne strinjam - se bo , sem prepričana. spremenila. Kot marsikaj do sedaj v humani in veterinarski medicini.
Govorim o psih ( o mačkah nimam pojma) in lastnikih, ki so sposobni zadevo imeti pod kontrolo ( tako kot še marsikaj v zvezi s psi), govorim o drugi plati medalje z vidika zdravja od osteosarcoma, hemangiosarcoma in nikjer nisem zasledila kakšne študije o neznansko visokem številu psic z navidezno brejostjo - kar je seveda medicinska indikacija, kot še kaj drugega. Potem pač sterilizacija/kastracija  - da - kar počez pa ne, nikakor.
Živali je preveč - da - se strinjam - ampak vzgoja ljudi se začne mnogo prej že pri nabavi živali sploh.

Ne vem, o kakšnih problemih pri gonitvah teče beseda.. kar ni potrjen medicinski problem ( ki se reši s tsreilizacijo/kastracijo), je vse gonitev. Gonitve niso majhne, velike ali ne vem kaj..

Moje mnenje - dokazljivo sicer. Odločitev lastnikov - po pameti.
Moje niso sterilizairane, tudi ne bodo, če ne bo medicinskih razlogov - pa imam dva samca ( eden je res že malo v letih)
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #633 : 05 Februar 2011, 13:23:40
Bom še jaz vprašala.
Ruby ni sterilizirana, je mešanka. Med gonitvami smo jo pazili, tako da mladičev ni bilo nikoli. Stara bo 5 let.
Sedaj je problem, odkar je Joy pri bajti in jo meče. Med prejšnjimi gonitvami je znala kakega samca nahrulit, ker ji ni sedlo vohanje. Joya ne zanima, tudi sredi gonitve je ni niti povohal. Ruby je pa njega kar veliko krat nahrulila, enkrat celo šavsnila (pa mali ni bil niti zraven). A je to normalno, da jo tako meče? Kdaj bi bil najboljši čas za sterilizacijo (koliko po gonitvi)? Smo jo imeli v planu sterilizirati pred Joyevim prihodom, pa nam ni zneslo ker nima rednih gonitev.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #634 : 05 Februar 2011, 13:24:57
Imaš popolnoma prav, tudi negativne posledice so, seveda. Če bi na hitro rekla se mi zdi, da je pri psici, ki ima težke gonitve, navidezne brejosti in podobno sterilizacija precej pozitivna reč, pri ostalih je za tehtat. Vsekakor pa sem mogoče malo 'poklicno deformirana' ob vseh teh zavrženih psih, ki jih pobiram s ceste in sem zato bolj pristaž sterilizacije. Vsekakor nekdo, ki ima psico in zanjo ne skrbi 100% (kavč, trening, notranje bivanje ipd.) in je psica zunaj, nenadzorovano spuščena - taki morajo sterilizirat, sicer pač tehtaš. Mene že rak mlečne žleze prepriča. O posledici S kot raku na kosteh pa se mi zdi, da ni dovolj raziskav, zato ne verjamem čisto. Inkontinenca ... možno, jaz nimam izkušenj z njo. Nobena sterilizirana psička, ki je šla do sedaj od mene je ni imela, kakor jaz vem.

S tem se pa cisto strinjam :)

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #635 : 05 Februar 2011, 13:30:13
Moje mnenje je, da je problem raka na mlečni žlezi pri psicah močno precenjen. Namreč....pri psicah so tovrstni tumorji v bistvu zelo lepo obvladljivi - pod pogojem, da so lastniki pozorni in jih najdejo dokler so majhni. V velikanski večini primerov ne metastazirajo, dokler niso nekje velikosti fižola. Razen v zelo redkih primerih, ko se pojavi naenkrat veliko število majhnih tumorjev in je treba odstraniti veliko žleznega tkiva, so operacije majhnih tumorjev povsem neproblematične, lahko se operira tudi zelo stare psice in pogosto se da celo narediti pod lokalno anestezijo.
Kar se tiče navideznih brejosti - v večini primerov sploh ne gre za pravo navidezno brejost (pri kateri se psica vede, kot da bo imela mladiče, koplje brloge, neguje igrače, ima mleko...) ampak za normalno obdobje po gonitvi, ko so psice pogosto ali požrešne ali ne jedo, lene, slabe volje, imajo povečane seske...kar pa mine samo od sebe po par dneh. Pri pravih navideznih brejostih, ki se ponavljajo, je vsekakor treba psico ali sterilizirati ali pa čim prej pariti, če si želimo leglo.
Edina resna prednost, ki jo vidim pri steriliziranih psicah je ta, da samo izjemoma dobijo piometro. To je pa res zelo zoprna zadeva, ki pa spet ni tako zelo pogosta, da bi morali zaradi nje preventivno sterilizirat. Spet, enako kot pri tumorjih na seskih: lastnik nesterilizirane psice mora bolezen dobro poznati in biti pozoren na znake.
Res zoprno je, če se piometra ali pa kakšne druge resne motnje pri gonitvah pojavijo pri zelo starih psicah, ki jih ni več mogoče operirati. Kar se rado zgodi. A če je treba, se da tudi te probleme zdraviti s hormoni in antibiotiki. je pa dolgotrajno in zoprno tako za lastnika kot za psico.

Kar se pa tiče trpljenja med gonitvijo: ljudje zelo radi zamnejujejo svoje muke in težave s temi od psa. lastnika motijo tuji psi, ki ščijejo po pragu, lastnika motijo krvavi fleki, lastnika moti....psice razen res redkih izjem med gonitvijo prav nič ne trpijo, če njihovi lastniki ne delajo cirkusa. Naše psice so recimo med gonitvami ekstra dobe volje, veliko bolj igrive kot sicer in celo delajo bolje kot normalno.

torej: nesterilizirane psice si lahko privoščijo tisti, ki so skrbni lastniki: imajo psico med gonitvijo v zaprtem prostoru, zunaj jo imajo vedno pod nadzorom, pazijo na morebitne tumorje, piometro...in jih težave, ki jih imajo oni sami med gonitvami ne motijo preveč.
in mimogrede - razen težav, ki so bile omenjene, so nesterilizirane psice v povprečju bolj zdrave in dlje živijo od steriliziranih - prav obratno kot se govori v reklamah za sterilizacije.

Normalno je, da so psice med gonitvijo zoprne do tistih samcev, ki jim niso všeč. pri koncu gonitve, ko še vedno dišijo, parile se pa ne bi več, so še ekstra žleht do samcev. Žlehtnoba jih mine v parih dneh. To, da je psica zoprna  do novega psa ni nujno povezano z gonitvami.


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #636 : 05 Februar 2011, 15:19:00
Citiraj
Moje mnenje je, da je problem raka na mlečni žlezi pri psicah močno precenjen. Namreč....pri psicah so tovrstni tumorji v bistvu zelo lepo obvladljivi - pod pogojem, da so lastniki pozorni in jih najdejo dokler so majhni. V velikanski večini primerov ne metastazirajo, dokler niso nekje velikosti fižola. Razen v zelo redkih primerih, ko se pojavi naenkrat veliko število majhnih tumorjev in je treba odstraniti veliko žleznega tkiva, so operacije majhnih tumorjev povsem neproblematične, lahko se operira tudi zelo stare psice in pogosto se da celo narediti pod lokalno anestezijo.

Hvala za info. Drugače je bila pa tista psica pri starosti 12 let operirana dvakrat preden so jo uspavali-imela je namreč veliko malih tumorjev.

Citiraj
Kar se pa tiče trpljenja med gonitvijo: ljudje zelo radi zamnejujejo svoje muke in težave s temi od psa. lastnika motijo tuji psi, ki ščijejo po pragu, lastnika motijo krvavi fleki, lastnika moti....psice razen res redkih izjem med gonitvijo prav nič ne trpijo, če njihovi lastniki ne delajo cirkusa. Naše psice so recimo med gonitvami ekstra dobe volje, veliko bolj igrive kot sicer in celo delajo bolje kot normalno.


No moja je par dni kar trpela. V menstrualnih hlačkah namreč ni najbolj uživala. Hehe >:D



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #637 : 05 Februar 2011, 15:53:32


Kar se pa tiče trpljenja med gonitvijo: ljudje zelo radi zamnejujejo svoje muke in težave s temi od psa. lastnika motijo tuji psi, ki ščijejo po pragu, lastnika motijo krvavi fleki, lastnika moti....psice razen res redkih izjem med gonitvijo prav nič ne trpijo, če njihovi lastniki ne delajo cirkusa. Naše psice so recimo med gonitvami ekstra dobe volje, veliko bolj igrive kot sicer in celo delajo bolje kot normalno.


ali pa nekateri s kastracijo poskušajo reševati svojo nesposobnost vzgojiti psa tako, kot je treba

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #638 : 06 Februar 2011, 23:43:48
ali pa nekateri s kastracijo poskušajo reševati svojo nesposobnost vzgojiti psa tako, kot je treba

Kaj pa vem....jaz si v trenutni situaciji ne bi upala reskirati z nesterilizirano psico.
Živimo v stanovanju in imamo nekastriranega samca, je moja prva psička (smo imeli same fante) in nimam nobenih izkušenj z gonitvami, pa še mešanka/najdenka je in se redno sprašujem, kje je njena mama končala in koliko legel je še sproducirala.

Je pa res,da ko bom nekoč spet imela psico doma (so se mi namreč zelo prikupile), bom krepko razmislila, kaj narediti v tej smeri.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #639 : 07 Februar 2011, 11:31:46
Citiraj
ali pa nekateri s kastracijo poskušajo reševati svojo nesposobnost vzgojiti psa tako, kot je treba

hja, ravno prej sem prebrala...psica ima težave s čuvanjem hrane...priporočeno zdravilo: sterilizacija. za počit res.
nesterilizirana psica in nekastriran pes v istem gospodinjstvu pa pomeni kar precejšen logistični zalogaj in je dejansko povsem spodoben razlog za to, da gre en od njiju pod nož.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #640 : 07 Februar 2011, 12:43:05
hja, ravno prej sem prebrala...psica ima težave s čuvanjem hrane...priporočeno zdravilo: sterilizacija. za počit res.
nesterilizirana psica in nekastriran pes v istem gospodinjstvu pa pomeni kar precejšen logistični zalogaj in je dejansko povsem spodoben razlog za to, da gre en od njiju pod nož.

Se nimaš kaj dosti za čudit, ker dobiš nasvet za s/k tudi pri vedenjski psihologinji, ki jo vsi takoj opevajo, kot prvo možnost, pa čeprav izjaviš, da je pes sobno nečist (po možnosti še poveš, da ga pelješ ven 1x dnevno npr.) :P
Sama s/k načeloma zagovarjam, ker žal ne poznam veliko dovolj odgovornih skrbnikov, da ne bi prihajalo do "ups legel".
Se pa da čist lepo imet v istem gospodinjstvu tudi ne s in ne k osebke, samo malo logistike je treba. Niti ni tako grozno v bistvu.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #641 : 07 Februar 2011, 13:10:41
hja, ravno prej sem prebrala...psica ima težave s čuvanjem hrane...priporočeno zdravilo: sterilizacija. za počit res.
nesterilizirana psica in nekastriran pes v istem gospodinjstvu pa pomeni kar precejšen logistični zalogaj in je dejansko povsem spodoben razlog za to, da gre en od njiju pod nož.

ja sem mislila točno to, Lanabella  - se ne razume s psi pa hop - kastracija - nož naj bi čudežno rešil vse težave - na lahek način, brez truda lastnika  :(  ali je premalo pozoren na lastnika ( zakaj neki) ? - hop - kastracija

se mi zdi na ta način reševat težave kot v prejšnjem stoletju - enako kot bi psa vzgajal / šolal s cukanjem pa vlečenjem pa vpitjem.


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #642 : 07 Februar 2011, 13:18:11
Zame tudi sterilizacija ni opcija.Sem živela tri leta v enosobnem stanovanju z psico,ki se je redno gonila vsakih šest mesecev 28 dni in samcem,ki je bil plemenjak.Nikoli nobenega upsa.
Tjaša



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #643 : 07 Februar 2011, 14:12:22
Saj se da, seveda, samo ni ravno enostavno. Pred leti smo tudi pri nas imeli med psicami celega samca, niti ni bilo tako grozno, ampak po pravici povedano lažje sfolgam 6 psic kot pa psico in psa med gonitvijo.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #644 : 10 Februar 2011, 20:17:56
Imam eno vprašanje. Sorodniki na vasi imajo eno psičko, ki se je veliko potepala, kadar se je gonila, potem, ko je imela že mislim, da drugič mladičke, pa so jo dali sterilizirat. Danes pa mi je babic povedala, da naj bi se ta psica še vedno gonila in da kar mrgoli samcev okoli hiše, teh sorodnikov.  Ali je to možno, da se je to zgodilo, ker po neki logiki, če je bila psica sterilizirana se nebi mogla več gonit, vsaj jaz ne poznam nobene take psice. Vem, tudi to da si je vmes ko šivov še ni imela popolnoma zaceljenega trebuha, da si je šive ven vlekla. Pa so jo nazaj zašili. Mislim, kaj bi to lahko bilo, da se kljub sterilizaciji še vedno goni ??? ???



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #645 : 10 Februar 2011, 20:23:55
Mi smo malo pretuhtli te stvari pa me zdaj zanima malo več o tem. Kdaj jo je najbolje sterilizirat? Kje ste vi svoje sterilizirali? Po kolikih dnevih okrevajo? Se psička res zredi in postane bolj lena? Prednosti, slabosti?
Je kdo od tu lastnik sterilizirane border collie-ke in mi lahko pove kako je zdaj pri njih?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #646 : 10 Februar 2011, 21:53:27
Urša_Doggy, no odgovorim ti lahko na nekaj vprašanj. Mi smo jo sterilizirali v Bubi(Grosuplje, super osebje. ;)), psička okreva do končno se mi zdi da po 14 dneh, tega ne vem točno, ampak v tej temi zagotovo piše. ;) Sterilizirat je po mojem mnenju najbolje še pred prvo gonitvijo... Glede te lenobe in požrešnosti. Ajde, naša je res predebela, ne vem je vzrok sterilizacija ali pa ne nima veze, ker lena ni.! *z njo se lahko nemoteno gibaš kolikor hočeš, pa ne bo izdahnila, ker ima kljub svoji teži kondicijo. Saj tudi Martin Strel recimo ni suh pa še vseeno preplava nevem kakšne razdalje.  :P

Prednosti, ne boš imela samcev pred hišo vsakič ko se psička goni, ne bo te skrbelo za ne zaželene mladiče, zmanjšajo se možnosti za nastanek raznih tumorjev na seskih in podobnih bolezni. Pod slabosti, ne vem mogoče le to, da se NEKATERE psičke zredijo.
Sicer pa si preberi malo to temo, pa še kje drugje po forumu, pa po goooglaj malo. Zagotovo boš našla vse odgovore, če si želiš ti lahko skeniram en članek iz Mojega psa, kjer dobiš lepo razložene odgovore na vsa vprašanja, pa ti pošljem po mailu. ;)



spelyko

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #647 : 11 Februar 2011, 11:34:19
jaz pa sem zdaj naso Bello dobila nazaj je bila na sterilizaciji..pa se trese skoz ko lezi...kaj to je kaj narobe al to se od narkoze pa to? :(



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #648 : 11 Februar 2011, 12:48:35
Urša_Doggy, no odgovorim ti lahko na nekaj vprašanj. Mi smo jo sterilizirali v Bubi(Grosuplje, super osebje. ;)), psička okreva do končno se mi zdi da po 14 dneh, tega ne vem točno, ampak v tej temi zagotovo piše. ;) Sterilizirat je po mojem mnenju najbolje še pred prvo gonitvijo... Glede te lenobe in požrešnosti. Ajde, naša je res predebela, ne vem je vzrok sterilizacija ali pa ne nima veze, ker lena ni.! *z njo se lahko nemoteno gibaš kolikor hočeš, pa ne bo izdahnila, ker ima kljub svoji teži kondicijo. Saj tudi Martin Strel recimo ni suh pa še vseeno preplava nevem kakšne razdalje.  :P

Prednosti, ne boš imela samcev pred hišo vsakič ko se psička goni, ne bo te skrbelo za ne zaželene mladiče, zmanjšajo se možnosti za nastanek raznih tumorjev na seskih in podobnih bolezni. Pod slabosti, ne vem mogoče le to, da se NEKATERE psičke zredijo.
Sicer pa si preberi malo to temo, pa še kje drugje po forumu, pa po goooglaj malo. Zagotovo boš našla vse odgovore, če si želiš ti lahko skeniram en članek iz Mojega psa, kjer dobiš lepo razložene odgovore na vsa vprašanja, pa ti pošljem po mailu. ;)
Hvala. Meni se psička zdaj prvič goni (8,5 mesecev). Bi prosila za tisti članek :).

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #649 : 11 Februar 2011, 13:01:42
Urša Doggy, potem bi ti nekako priporočila, da jo daste po gonitvi, saj se da vse z vetom zmenit. ;)
Pa še email, če mi pošlješ, po ZS-ju. ;)

Spelyko, kaj pa, če bi poklicala veta, pa bi ga vprašala, kaj je narobe ???
*ti ne znam svetovati.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #650 : 11 Februar 2011, 13:46:01
 Urša: 2-3 mesece po gonitvi, nič prej


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #651 : 11 Februar 2011, 13:57:04
Urša: 2-3 mesece po gonitvi, nič prej
Hvala :). O tem trenutno še samo razmišljamo. Ima kdo od vas sterilizirano psičko (oz. jo je dal sterilizirat pri takšni starosti)?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #652 : 11 Februar 2011, 18:30:38
Moja je bila pri cca. 8mesecih. ;)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #653 : 11 Februar 2011, 18:41:23
Moja je bila pri 14-ih - pred prvo gonitvijo.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #654 : 12 Februar 2011, 16:36:56
haha, ena naša je bila pri 13 letih zaradi zdravstvenih razlogov


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #655 : 12 Februar 2011, 19:06:02
Imam eno vprašanje. Sorodniki na vasi imajo eno psičko, ki se je veliko potepala, kadar se je gonila, potem, ko je imela že mislim, da drugič mladičke, pa so jo dali sterilizirat. Danes pa mi je babic povedala, da naj bi se ta psica še vedno gonila in da kar mrgoli samcev okoli hiše, teh sorodnikov.  Ali je to možno, da se je to zgodilo, ker po neki logiki, če je bila psica sterilizirana se nebi mogla več gonit, vsaj jaz ne poznam nobene take psice. Vem, tudi to da si je vmes ko šivov še ni imela popolnoma zaceljenega trebuha, da si je šive ven vlekla. Pa so jo nazaj zašili. Mislim, kaj bi to lahko bilo, da se kljub sterilizaciji še vedno goni ??? ???
??? ??? Kdorkoli?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #656 : 12 Februar 2011, 19:19:06
Naj se obrne na veterinarja, ki jo je steriliziral, pa naj pove, kaj je počel.


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #657 : 12 Februar 2011, 19:37:08
Zdravo,

Moja je bila sterilizirana včeraj, pri polnih 9 letih. Me je skrbelo kako bo prenesla, ampak je vse ok. Me je celo presenetila, že včeraj je bila skoraj normalna, in še danes ne pokaže nič kaj da jo boli. Tako da sem pozitivno presenečena :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #658 : 13 Februar 2011, 14:29:04
Hja, je treba malo počakati. Naša se je v zelo kratkem času razlezla v širino čeprav smo ji obroke oklestili za celo polovico, dobila je še enkrat daljšo dlako kot prej in to skravžljano in mehko, če je na dežju jo premoči do kože (prej je imela krajšo, ravno, trdo dlako, ki je bila praktično nepremočljiva in se ni umazala). Ampak kaj češ, če je mus je mus. me pa jezi, da jo moramo na stara leta dobesedno stradati, pa še je predebela.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #659 : 13 Februar 2011, 21:45:39
Imam eno vprašanje. Sorodniki na vasi imajo eno psičko, ki se je veliko potepala, kadar se je gonila, potem, ko je imela že mislim, da drugič mladičke, pa so jo dali sterilizirat. Danes pa mi je babic povedala, da naj bi se ta psica še vedno gonila in da kar mrgoli samcev okoli hiše, teh sorodnikov.  Ali je to možno, da se je to zgodilo, ker po neki logiki, če je bila psica sterilizirana se nebi mogla več gonit, vsaj jaz ne poznam nobene take psice. Vem, tudi to da si je vmes ko šivov še ni imela popolnoma zaceljenega trebuha, da si je šive ven vlekla. Pa so jo nazaj zašili. Mislim, kaj bi to lahko bilo, da se kljub sterilizaciji še vedno goni ??? ???

Jaz poznam primer, da so macki pri sterilizaciji pozabili en koscek jajcnika v trebuhu in se je se naprej gonila... si predstavljam, da je kaj takega mozno tudi pri psicah...

battito animale