sterilizacija

Gost · 390689

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #751 : 03 Februar 2012, 15:40:53
Uh, res težko našla točno tisto, jih je toliko - ko jo bom ponovno videla, bom zanesljivo dala gor link.  v originalu je sicer pisalo, da prepreči prenos genetskih bolezni, kjer je našteta displazija (ja seveda, če ni potomcev, vrlo pametno), v kopijah je potem iz tega nastalo da prepreči  displazijo. Sicer pa obljubljajo še vse sorte, včasih točno obratno od dejanskega učinka.  Obljubim, da bom sproti dajala sem gor linke od najbolj lažnjivih agitk ko bom naletela nanje. zdajle iskat se mi jih pa res ne ljubi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #752 : 03 Februar 2012, 19:43:38
Pa zanimivo, da je ravno v ameriki kjer pokstrirajo vse kar leze in gre čisto nič manj živali po azilih... :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #753 : 03 Februar 2012, 19:48:45
Mene pa zanima, kako se psicke obnasajo po sterilizaciji? Se opazi razlika pri psicki prej in potem?

Mimi*


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #754 : 03 Februar 2012, 20:00:20
Andreja, ne le da jih ne gre v azile manj, gre jih največ v razvitem svetu, celo če računaš % glede na število prebivalcev. In ne samo to, nikjer drugje v razvitem svetu v zavetiščih ne pobijejo toliko psov kot prav tam.
Po drugi strani pa: najmanj psov po azilih (in najmanj pobitih) imajo v skandinavskih državah, kjer pse pustijo cele in kastrirajo večinoma samo če je nujno iz zdravstvenih razlogov. Zanimivo, ane. Imajo pa hkrati daleč največji % rodovniških psov ( in padejo tudi agitke v stilu ne kupuj, posvajaj), imajo daleč največji % šolanih psov, zelo veliko se ukvarjajo s pasjim športi, jemljejo pse s seboj v službe....


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #755 : 03 Februar 2012, 20:48:20
Tako napisano je še bolj zanimivo... oz. prav žalostno  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #756 : 03 Februar 2012, 20:49:15

Jezi me, ker se za posege odločajo ljudje, ki mislijo, da bodo s tem živali sami naredili neko  strašno uslugo, saj naj po tem posegu bolj zdravo in dlje živela. Ker nasedajo nagnusno lažnivim agitkam, ki se ponavadi začnejo s  slikcami ali filmčki zlorabljenih, pohabljenih, pobitih ali v azile zaprtih živali (po možnosti tam nekje iz Kitajske in Amerike), katerih trpljenje se lahko prepreči samo s kastracijo. Odgovoren lastnik je samo tisti, ki ima žival kastrirano. Nadaljuje se z lažnivo statistiko, po kateri kastrati živijo veliko dlje kot nekastrirane živali, sledi cela plejada bolezni, ki jih kastracija prepreči (res je samo to, da ne dobijo raka ali vnetja  na organih, ki jih ni več ali se niso razvili zaradi zgodnje kastracije), sledi cel niz vedenjskih problemov, ki naj jih bi kastracija preprečila.....
...nič pa o negativnih posledicah...ok, sem ter tja kdaj se omeni zaplete  ob anesteziji (ki naj bi bili silno redki), pa mogoče še (prav tako baje slino redko) inkontinenco. O novejših raziskavah, ki odkrivajo  vedno nove in nove negativne posledice za fizično in psihično zdravje živali pa seveda molčijo kot ribe.
[/quote]

Lanabela, super napisano.  Kot vedno.  Rada in z zanimanjem preberem tvoje poste. In še posebej cenim to, da rečeš bobu bob... Brez "olepšav" ....

Samo veterinarji modro molčijo... Je kakšen morda med nami?  Zanmivo bi bilo slišati tudi njih...



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #757 : 03 Februar 2012, 21:36:16
Skandinavija je prava meka glede psov - imajo postimano v zakonih (po vsej verjetnosti jih tudi izvajajo) oz. tam je brez rodovnika prepovedano prodajati (lahko dajo zastonj). Oni bi morali biti za vzgled. Sem ze veckrat pomislila, da bi sla tja vsaj nafilati baterije za nekaj let.

Moj stereotip (ne brat kot zalitev): vsi, ki ste tako hudo proti S/K, ste z malcek vecjim emsom?

S/K je odlocitev vsakega posameznika in ce pes ni za vzrejo, potem res ni potrebno skakati do stropa, ce se clovek odloci zanjo. Zal se pa res odlocajo za S/K vecinoma odgovorni ljudje.

Zal si veterinarji in veriga, ki zivi od zivalskih revezev, ne zeli imeti vseh nevzrejnih S/K, ker je to en velik biznis, o katerem se tudi molci. Lahko se pozanimate na Veterinarsko zbornico, kako se jim zdi ideja vseslovenske akcije S/K lastniskih zivali...


Kako imajo v Avstraliji (ne po celi; lani so v enem delu Avstralije sele uvedli obvezno cipiranje mladicev):
- 1x v zivljenju psa morajo placati 150$, ce ob registraciji ni S/K, sicer le 40$ (s certifikatom od veterinarja)
- ce se psa S/K po placilu 150$, razlike ne dobijo nazaj
- bistvene razlike med S/K in kasneje registriranim ter med registriranim nesterilnim, ni
- psi, ki dosezejo doloceno stopnjo solanja in prestanejo vec testov (da se jim lahko pribliza tujec, da lahko z njimi "rokuje", da lahko pogleda njihove zobe, brez da bi imel pes kaj proti... da testirajo, da pes ne bo ugriznil cloveka, ce seze proti njegovi ovratnici...), imajo cez celo zivljenje tega psa ugodnosti (rezultat je bil ta, da je slo na pasje tecaje veliko ljudi)
Skratka korencek sistem ;)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #758 : 03 Februar 2012, 21:51:57
Moja malenkost šteje 30 let  8)

Tele deželice so dokaz, da gre pri štepariji le za dnar, to so prepovedale oz. onemogočile, izvajale in uredile (sigurno ne tako prepropsto kot se sliši), Amerika po drugi strani pa kaže na to kako so kastracije butaste same po sebi.

Sicer pa noben ups ne odtehta kastracije. To, da odgovorni ljudje kastrirajo brez zdravstvene osnove je pač njihova odločitev, ampak je brez potrebe. Kastracija ima pluse in minuse. In vsak ima pravico, da pozna obe strani ne samo eno iz neke čudne preventive, ki ne zdrži vode.
Za tistega, ki psov nima pod kontrolo in obstaja možnost nezaželjenih mladičev pa je kastracija nujna. Ampak jaz tele štejem pod nesposobne lastnike.

Jp. Tale korenček sistem se kaže kot uspešnna pot. Valda da naši potem raje posežejo po palici...  >:D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #759 : 03 Februar 2012, 22:24:30
Barbara10, glede EMŠA - res sem "globoko"  iz prejšnjega tisočletja - BINGO!
 
Vendar bom povedala oz. napisala  čisto na kratko: nikoli me ne bodo ne veterinarji, ne veterinarski "zdravstveni"  članki prepričali o "koristnosti" S/K mlade, zdrave živali.   
Da je koristno in živalim v plus kar tako "preventivno" odstraniti katerikoli organ, ki sodi k tej živali, če ni resnih zdravstvenih težav.  Še posebej, če gre za žleze, hormonske žleze, ker vsi dobro vemo, da vsak hormon oz. hormonsko ravnovesje nečemu služi...
Mlada, zdrava žival gre pod "nož" izključno zaradi večjega "udobja in ugodja" njenega  lastnika In to vse pod pretvezo zdravja... In če velja kupiranje repov in ušes za pohabljanje, potem je tudi S/K mladih, zdravih živali pohabljanje!

In ne se bat...Slovenski šteparji  (dvoriščni rejci) zagotovo ne bodo sterilizirali svojih "proizvodnih linij". 
Ja, daleč je Skandinavija.... Utopični socializem...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #760 : 04 Februar 2012, 14:40:49
Večji emšo ima nekaj prednosti. Recimo to, da si z leti nabereš kar nekaj izkušenj, daš skozi precej svojih in še več tujih psov in da ne nasedeš prav vsakemu napihnjencu, ki hoče drugim prati glave. In tega vi  mladički ne morete nadomestiti. Čeprav mislite, da ste sneli z eno žlico  vso modrost sveta. Večji emšo ne pomeni, da ne moreš slediti novostim - včasih imam občutek, da ste tamladi veliko bolj okoreli od nas in se držite tistega, kar so vam vlili v betice kot pijanec plota. Kot da se vam bo svet podrl, če boste poskusili pogledati še drugo stran. Če temu ne bi bilo tako, potem bi lahko recimo sledili tudi novim študijam (ki jih je vse več, tako da ne gre za eno izjemo ampak za trend), ki kažejo na vse več negativnih posledic, ki jih s seboj nosi kastracija (samic in samcev). Moje mnenje do kastracij samcev in samic je bilo nevtralno - svojih sicer ne bi dala razen če bili bili življensko ogroženi, a kar se tiče drugih, sem bila nevtralna. Dokler nisem po sili razmer dobila nekaj lastnih izkušenj s kastrati, ki so izrazito slabe. In ugotovila, da lastniki kastratov obeh spolov o slabih straneh najraje molčijo - vsaj dokler ne ugotovijo, da imaš tudi ti podobno težavo. Potem pa kar leti iz njih.

Sicer pa: spolni hormoni imajo v razvoju osebka številne vloge, ki niso povezane s razmnoževanjem. Svetujem, da si preberete kakšno dobro primerjalno fiziologijo, ki vsebuje tudi ontogenijo. Tak taprav špeh, enkrat za spremembo, ne iz vseh vetrov nabranih ništrcev iz neta. Potem bo postalo jasno marsikaj. Recimo to, zakaj se pri zgodaj kastriranih pojavlja nesorazmerna rast in z njo povezane ortopedske težave in se pri večjih pasmah zelo poveča nevarnost za osteosarkom, zakaj se spremeni razmerje med maščobo in mišicami ne glede na prehrano, zakaj se večina (ne vsi) kastratov ali zredi ali pa jim moraš tako omejiti hrano, da so neprestano lačni, zakaj prihaja do inkontinence, ki ni niti redka niti prijetna, zakaj se pri kastratih poveča nevarnost za razne hormonske, imunske in rakave bolezni - skratka kaj pomeni izguba zaščitne vloge, ki jo igrajo spolni hormoni v organizmu. Nekatere najnovejše študije kažejo tudi na to, da imajo kastrati obeh spolov VEČ vedenjskih motenj od nekastriranih - ne samo samice, za katere je že dolgo znano, da po kastraciji lahko postanejo agresivne do drugih psov - ampak vse mogoče od anksioznih motenj naprej.

Torej: nehajte se sprenevedati, kastracije so pohabljanje, enako ali bolj kot rezanje ušes, repov, glasilk.... včasih je pač treba izbrati manjše zlo in če živali nismo sposobni zagotoviti primernih bivalnih pogojev in kontrole, je boljša kastracija kot nezaželena legla in potepuški donhuani. Čeprav bi bilo najmanjše zlo, če si v takih razmerah živali niti omislili ne bi.

In fino bi bilo, če bi se pravičniki ozrli po pravih krivcih za zavržene živali. To vsekakor niso odgovorni lastniki nekastriranih živali, še celo če kdaj pa kdaj vzredijo kakšno nenačrtovano leglo. Pravi krivec je potrošniška miselnost, nepremišljen nakup živali  in lenoba (psa ne socializirajo, ne vzgojijo, ga ne šolajo, mu ne omogočijo dovolj gibanja).



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #761 : 04 Februar 2012, 15:37:54
Citiraj
A bill has been introduced in Hawaii that would prohibit selling or giving away an unsterilized cat or dog. The Senate Commerce and Consumer Protection Committee and Economic Development and Technology Committee (CPN/EDT) have scheduled a public hearing on Senate Bill 2504 on Tuesday, February 7, 2012 at 9:00 a.m.
:-\

http://www.akc.org/news/index.cfm?article_id=4570


"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #762 : 04 Februar 2012, 18:18:15
Odlično. Čez 15 let bo na Havajih zelo malo mačk in psov, čez 30 pa nobenega več. AR nebesa. Hmmmm... še to so si zrihtali, da bodo edina izjema v tem zakonu oni sami..hm hm


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #763 : 04 Februar 2012, 18:44:23
 :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #764 : 04 Februar 2012, 19:08:38
Lanabela super napisano! O polovici teh problemov se mi niti sanjalo ni..  :-[

In priznam, tudi sama zadnje case razmisljam o kastraciji mojega (rodovniskega) samca, ki paril ni nikoli (in tudi nikoli ne bo), problemov z njim tako karakterno kot z odnosom do goneck nimam, na kastracijo sem potuhtala samo iz zdravstvenih razlogov (ko se ze toliko govori o tem, kako imajo starejsi nekastrirani psi probleme v starejsih letih - kaksen rak testisov, prostate, itd). Star je 5 let, ker je toliko govora o plusih kastracije sem razmisljala, da bi ga dala tam pri sestih/sedmih letih, ceprav me je ze od nekdaj strah narkoze (sploh ce je ta nepotrebna se je izogibam - do sedaj uspesno). Zdaj ko prebiram tole temo in vidim, kaksni problemi lahko sledijo ce se odlocim za kastracijo me pa do vsega skupaj malo mineva. Ker ocitno je se vedno veliko vec plusov proti kot pa za..  :-X

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #765 : 04 Februar 2012, 19:37:06
Uf, če nima nobenega problema, potem ne vem zakaj bi delala karkoli. Rak testisov ni tako zelo pogost, zelo lahko ga je odkriti (pač psa na par mescev enkrat temeljito pretipaš - enako kot delamo lastniki starejših nekastriranih psic zaradi tumorjev na seskih) in če tumor odkriješ zgodaj, daš psa kastrirat takrat in je zadeva rešena. Rak na prostati je pri psih veliko redkejši kot pri ljudeh, ga je pa po podatkih iz večih novejših raziskav pri kastarih celo več kot pri nekastriranih. Pač pa s kastracijo preprečiš ostale probleme s povečano prostato (tudi tu velja, da daš psa lahko kastrirat ko se težava pojavi, če se pojavi). S kastracijo zelo zmanjšaš možnost perianalne hernije, ena zelo zoprna zadeva, ki pa tudi ni zelo pogosta. Pridelaš pa večjo možnost, da zboli za raznimi oblikami raka, več je bolezni imunskega in hormonskega sistema....
Tako da...kakor obračaš, rit imaš vedno zadaj, nekaj profitiraš, nekaj izgubiš.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #766 : 05 Februar 2012, 13:50:00
Glede tistega linka, ki sem ga prilepila. Zgleda, da večini to le ni všeč in se bodo probali upreti zakonu. Vsaj nekaj.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #767 : 05 Februar 2012, 16:38:29
Čudi me, da se niso uprli prej, dokler zakon še ni bil sprejet. Amerikanci so ARjevce že dobro pogruntali - potem, ko so ponekod fino nasrkali.  Točno jim je jasno, kaj je njihov cilj, imajo oči na pecljih in zadnje čase pravočasno preprečijo vsak njihov poskus. Žal tako padejo v vodo tudi predlogi, ki bi bili za živali dejansko koristni.


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #768 : 05 Februar 2012, 18:53:21
Skandinavija je prava meka glede psov - imajo postimano v zakonih (po vsej verjetnosti jih tudi izvajajo) oz. tam je brez rodovnika prepovedano prodajati (lahko dajo zastonj). Oni bi morali biti za vzgled. Sem ze veckrat pomislila, da bi sla tja vsaj nafilati baterije za nekaj let.

Od kje je ta podatek? Ze drugic tole berem na tem forumu, ni nic bolj res kot nazadnje ko je bila debata o nerodovniskih psih.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #769 : 05 Februar 2012, 19:06:02
To (o prepovedi prodaje nerodovniških) velja v nekaterih, ne v vseh skandinavskih državah. Za vse pa velja, da imajo zelo visok odstotek rodovniških psov, da vzreditelji le teh veliko bolj vestno kot drugot opravljajo potrebne (ne samo obvezne zdravstvene teste in pazijo na to, kaj vzrejajo....) pa veste zakaj: ker vedo, da odgovarjajo za tisto, kar vzredijo in  zato, ker bodoči lastniki vedo kaj hočejo in premišljeno kupujejo pse, če vzreditelj nima vse urejeno kot je treba, mladiča pri njem ne kupijo.


lotty

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #770 : 01 Marec 2012, 08:16:00
Lep pozdrav, razmišljam o sterilizaciji 6 mesecov stare psičke, pa nisem prepričana da je že najboljši čas. ??? Psička je pritlikavi pinč in se meni zdi tako majhna za tako " krut poseg". :'( Je zelo aktivna in vem, da ji bo okrevanje trpljenje). >:(

Ne predstavljam si jo s tistim ovratniko na glavi, pa tudi nisem prepričana ali se ji bo ( v psihičnem smislu) to kaj poznalo.
Prav zaradi S/K sem prej imela samčka, ker se mi zdi okrevanje po sterilizaciji kruto-


Vesla bi bila komentarjev in drugih iskušenj ;D

Lp



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #771 : 01 Marec 2012, 10:37:43
Zakaj pa jo hočeš sterolizirati?


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #772 : 01 Marec 2012, 12:43:56
Jaz ti pa predlagam, da se lotiš branja že odprtih tem o sterilizaciji in katraciji, je napisanega ogromno ... Tudi mnenja za in proti.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


lotty

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #773 : 01 Marec 2012, 13:34:21
Saj to je problem, prebrala sem preveč komentarjev za in proti, tako da res ne vem kaj naj naredim. Če jo ne dam sem brala o pogostosti rakov in navidezni brejosti......, če pa jo so pa drugi problemi....... ??? ???

Pa tudi mnenja kdaj so tako različna da ne morem izluščit iz objav kdaj je najboljše.....

Lp Janja



MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #774 : 01 Marec 2012, 14:27:53
Lej za in proti presodi pri sebi (glede na tvoj življenski stil). Mi imamo doma dve psici, ena sterilizirana pri letu in pol zaradi lažjega sobivanje s samcem, druga po 6 letu zaradi zdravstvenih težav, pa sta obe danes popolnoma zdravi (obe gresta trenutno proti 14 letu). Ne sterilizira pa se ponavadi vzrejnih psih, tekmovalnih psic itd...



lotty

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #775 : 01 Marec 2012, 15:45:58
Sem prebrala malo več in sem se odločila da "ne gori voda" in da bom še počakala in se odločila za nekaj mesecev....:) ;D



ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #776 : 11 April 2012, 19:57:46
Tudi mi smo se po 3 letih odločili sterilizirati našo Nikico (shih tzu).
Danes zjutraj smo jo odpeljali k veterinarju, in jo šli popoldne (17.00) iskat. Pričakovala sem da bom dobila popolnoma "zadetega" psa, sem bila pozitivno presenečena saj je sama priskakljala iz ordinacije :)
Ko sem jo pripeljala domov, se je zleknila na svojo posteljico in še vedno drema. Sem pa opazila, da ji med hojo zanaša zadnji del, zadnji nogi ji vsake toliko časa klecnita. In me zanima če je to normalno?

P.S.: sem zelo panična oseba in delam paniko za vsako malenkost  ;)

urša


lotty

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #777 : 10 Maj 2012, 08:28:31
evo, preden sem se jaz za karkoli odločila nas je pri osmih mesecih prehitela prva gonitev :-[

sem se malo informirala.... in ugotovila da bo kake tri tedne naše glavno delo čuvanje psičke :-\



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #778 : 23 Maj 2012, 00:33:21
Naša Črnuha bo 1.6. dopolnila šest mesecev. Prihaja čas, ko se bo treba odločiti za ali proti sterilizaciji. Prebral sem celotno temo in sem po branju še manj prepričan, kaj je bolje za psičko in za nas lastnike.
Psička je zdrava kot riba, zato bolj zdrava po sterilizaciji ne more biti.
Karakter ima neverjeten, boljši bi bil lahko edino, če sede na letalo in gre pomagat lačnim otrokom v Afriko.
Se trudimo biti odgovorni in verjamem, da bi nam jo lahko uspelo ubraniti pred snubci, čeprav obstaja tudi možnost, da bi nam kdaj popihala. Ne želimo, da družno s samci razmontira pesjak, vhodna vrata v hišo, fasado, balkonska vrata ipd. Ne želimo 50-kilskih samcev na vrtu, saj imamo 6 in 4 leta stara otroka, ki bi ju mrcine v svoji spolni ihti lahko spregledale ...
Ne želimo poscane fasade, tlakovcev, itd. Tudi nekateri odrasli družinski člani se nekoliko bojijo velikih mrcin ...
Čiščenje krvavih madežev bi bil še najmanjši problem. Če bi se pri posegu kaj zapletlo, če pes po posegu ne bo več pravi, se bom živega požrl. Zdaj pa vedi, kako naj se pošten človek odloči ... :-\ :-\ :-\


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #779 : 23 Maj 2012, 08:38:06
Lahko počakaš in vidiš kako bo med gonitvami in se kasneje odločiš za poseg (ko popolnoma odraste)... je pa treba vedet, da bo morala biti psička v času gonitve noter in ne v pesjaku. Pesjak je lahko pomanjkljiva zaščita.
Ostalo pa že itak veš ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P