Border Collie

Lisa · 3993191

petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2910 : 30 Januar 2007, 15:42:12
Po mojem je pisal vsem, ki so med člani na netu v Klubu za britanske ovčarske pasme.
Če bi gledal po naših spletnih straneh (tisti, ki jih imamo), bi že tam našel polno povezav do psarn.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2911 : 30 Januar 2007, 18:09:44
Meni se zdi to čisto v redu, da se takole pozanima. Bolje to, kot pa da gre potem po kakšnega nerodovniškega.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2912 : 30 Januar 2007, 19:25:32
No, midve sva pa danes trenirali na ta novem poligonu in je bilo res fino. Sem malo gledala potem tiste belgijske ovčarje pa me je kar malo klasika začela mikati...  :P :P :P 8) :)  ;)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2913 : 30 Januar 2007, 19:44:57
Midve sva pa prejle zunaj za blokom najdle nove ovire: gugalnice  :o. Imamo 2 različna "modela". Ene so navadni drogi, druge so pa gume na ketni. Skozi to gumo pa prov lepo skoči. Čist tko za štos sva probale in je bla prov navdušena  :D.


zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #2914 : 31 Januar 2007, 09:44:20
5rca ti pa res kompliciraš glede prve tekme.
 Če ti pes na treningu dobro dela zakaj ne bi bilo tako tudi na tekmi. Če si z treningi zadovolen si potem tudi bolj samozavesten in si na tekmi rečeš, saj imava dobre treninge. Drugače pa je če nimata dobrih treningov....

Drugače se na tekmi ne trenira k temu so že sudiniki opozorili in tudi nekateri gledalci in nekateri tekmovalci (z kakšnimi izjemami) nismo zadovoljni če se kar naprej ponavlja con, še npr. zlasti most, če ti pes na koncu cono preskoči in greš ti na začetek mostu, in to mogoče še večkrat narediš. Drugače je pri izogibanju, takrat pač popraviš.

Najbolj me pa pogreje če pes naredi cono, vendar lastnik ni zadovoljen z njo, saj je ni naredil tako kot na treningu in zato to cono ponovi in tvega DIS. In ostali tekmovalci pa čakajo/mo in čakajo/mo da bomo končno prišli na vrsto. Vendar se zaradi takih tekma zavleče (še zlasti če je več takšnih ki trenirajo na tekmah). Na to bo treba opozoriti sodnike.

Tudi meni je pisal g.Silvo in sem mu tudi napisala nekaj od BC, učitno bo moral kar dobro premisliti preden si ga bo nabavil. Povedala sem mu, da bom imela leglo na začetku leta 2008  :o


http://freeweb.siol.net/ajakopic
http://anateja4.moj-album.com

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2915 : 31 Januar 2007, 09:59:15
Jaz pač bom treirala na tekmi- kadar se mi bo zdelo potrebno. In mislim, da tekmovalcu pripada čas, ki ga sodnik določi za maksimalnega - potem mora iz parkurja, to se strinjam-ampak ne spomnim se, da bi kdo tolk časa mutil da bi max čas presegel od teh , ki popravljajo. Če je plačal štartnino zato , da bo po lastni izbiri disk. , je to njegov problem.
Meni npr grejo lahko  na živce tud taki, ki nič ne ponavljajo, pa se jim psi večejo po parkurju- ti tudi ukradejo cel kup časa- in kaj zdaj - imajo svoj maksimalni čas na voljo , pa če se vsi razpočimo. In nekateri ga celo presežejo in sodnik vseeno čaka ,da se odplazijo iz parkurja.
čakanje na tekmah zaradi vseh takih zadev skupaj  pa je itak zanemrajivo v primerjavi s postavitvami parkurjev al pa preveč časa za ogled, ki ga pustijo eni organizatorji. Da ne bi o pavzah za malico in kosilo  ::)
Seveda sprejemam dejstvo, da gredo nekaterim treningi na tekmi na živce-ampak zadeva je taka, da je včasih pri nekaterih psih to nujno , ker drugače vodnik meče stran čas in štartnine za več let treninga, zato je primerno imeti malo razumevanja (do max časa seveda).Itak problem ni preč, ker so redki , ki imajo za tak način dela "jajca".

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #2916 : 31 Januar 2007, 10:39:00
Tjaša, čas za ogled določa sodnik, ne organizator  :P
Da morajo pa ljudje tudi kaj jesti pa... a si pozabila, da v Italiji naredijo eno do dve ure pavze za kosilo. Mislim, da si ljudje, ki delajo na parkurju, to zaslužijo.

Petra - zagotovo preveč kompliciraš. Če ne boš šla na tekmo, ne boš mogla vedeti, kaj vse bo še treba popraviti. Sej vem, da misliš, da moraš zaradi imena zmagati že prvo tekmo. Bodi no skromna, pa daj šele drugo  :o

A ja - gospod Silvo je verjento res kontaktiral vse ljudi, ki imajo borderje (po moje je poiskal spletne strani). Meni se zdi to super! Tako bo dobil en občutek, kaj lahko pričakuje in se odločil za tisto, kar bo po njegovem mnenju optimalno.

Maša - ni Tonkory Boris. Se ga pa ne bi branila  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2917 : 31 Januar 2007, 12:05:38
Privoščim vsem kosilo  :P šlo je za primerjavo porabe časa.
Npr če popravljajo vsi prav do izteka maximalnega časa (npr 40 sek več kot teče povprečen tekmovalec) in bi bil v vsaki kategoriji en tak (kar se še ni nikoli zgodilo -daleč od tega ::) ) 9 , znese to 40 sek x 9 = 360 sek = cca 5 minut.
Mislim, da ob vsej drugi kolobociji tekme tudi tak skrajni scenarij ne povzročoi omembe vrednega dodatnega čakanja.
Celo  če si s psom tik pred štartom (in tak profesinoalec, da ti deset sekund več ali manj od ogrevanja pomeni vprašanje življena ali smrti  ;)) je večja zamuda zaradi pregleda alge timinga, popravila padlih ali drugače pomanjkljivih ovir, iskanja ovratnic, snemanja ovratnic in kaj vem še vsega, kar se redno (normalno da se) dogaja.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #2918 : 31 Januar 2007, 12:09:05
Se strinjam z tabo Kalibri

Vendar se ne strinjam z tistimi lastniki ki na tekmah trenirajo npr. skoraj pol leta, vendar še ni učinka in potem začne pes celo počasi premagovati cone.

Mislim, da je problem pri lastniku in ne psu. Če boš psu pravi čas povedal kaj hočeš, bo to tudi  naredil. Če si pa že na štartu živcen in študiraš o tem ali ti bo naredil cono ali ta ovinek, se ponavadi naredi, da ti tisto problematično stvar naredi, a ga polomi pri drugi, za vse je pa kriva koncentracija vodnika ker se vodnik ne skoncentrira na cel prkur.

Veliko je vodnikov ki pravijo. Zakaj mi pes na treningu lepo dela na tekmi pa ne? Zakaj le, tukaj so živci in koncentracija in zaupanje med psom in vodnikom. Zaupanje si pa moraš najprej dobiti na treningu (dobri treningi) in kasneje na tekmi,(brez kompliciranja) če si tega ne znaš pridobiti, bo še vedno slaba volja na treningu in tekmi.

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2919 : 31 Januar 2007, 13:17:49
To z živci je res - in ni res  ;)
Pa ne pomeni popravljanje nujno kakršne koli slabe volje.
Vsekakor pa sem za to,da se striktno upošteva maksimalni dovoljeni čas, ki ga za posamezen parkur določi sodnik- ne glede na vzrok za prekoračitev. Kakor tudi, da se pošlje ven vse, ki so očitno slabe volje ali jezni  :P

Koliko msecev ali let pa kdo trenira brez uspeha ali s slabim uspehom, pa mi je pravzaprav čist vseeno. Če njega ne moti , zakaj bi mene ::) Vseno sva lahko ta boljša frenda  :P in sploh ni rečeno,da se njegov pes pri tem kaj manj zabava kot tak, ki teče optimalno .

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2921 : 31 Januar 2007, 15:11:29
Ampak ena ovca je pa izjema  :D in se dela, kot da ne vidi čivave  :D


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2922 : 31 Januar 2007, 17:00:16
hahahahahaha....kaj je huda ta čivava!!  ;D sam ta ovca jo je pa prou v glavo zezala, pa jo neumno gledala!  :D


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2923 : 31 Januar 2007, 17:38:51
zvezdica, na treningih s conami nisem zadovoljna. Daleč od tega. In pač ne bom šla na tekmo, če ne bodo dobre. Kar se tiče popravljanja con. Jaz jih bom popravljala. In to čisto cel most, če bo treba. In to tudi, če ne bo naredila cone tako kot bom sama hotla, da jo bo. Nad tistimi, ki pa slalom popravljajo, se pa nihče ne pritožuje. Most je zame isto kot slalom. Cono mora narediti, drugače ovira ni pravilno narejena. Isto kot slalom. Če ni 100% v redu, se gre popravljati. Pa vas ti nič ne motijo.

Barbka, saj si me sama poslala na Ilirijo. Kaj se zdaj pritožuješ?  ;)



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2924 : 31 Januar 2007, 20:24:03
Buffy je danes dobil svoj obesek.

Iz te slike (slikal cerae)



je nastal ta obesek (mogoče je mal meglena slika) - naredila Biby:



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2925 : 31 Januar 2007, 20:53:54
oooo fuuuul dobr :o
Kok te je prišlo tole? jst bi tud tkole mela (sam ne buffy :P:-[



Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #2926 : 31 Januar 2007, 22:24:37
Barbka škoda, se mi je zdelo rahlo neverjetno, sem pa upala zaradi starosti in ne prav pogostega imena :)
Drugače smo pa mi danes dali skozi vzrejnega referenta. Pridno pa tudi rastemo, večinoma smo težki okoli 500g, največja dva sta to že presegla :)
lp

Nič nima smisla. Smisel nastane.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2927 : 31 Januar 2007, 22:40:31
Maša, ne tako s fotkam šparat.  ;)


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #2928 : 31 Januar 2007, 22:47:40
 :D Pojma nimaš kako težko je tamalčke slikat. Vedno gre vsak v svojo stran, pa eden čez drugega, kaj šele ko se odločijo vrtet okol svoje osi. Groza :) Obljubljam celo galerijo in portrete v prihodnjih dneh.
lp


Nič nima smisla. Smisel nastane.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2929 : 31 Januar 2007, 23:23:06
:D Pojma nimaš kako težko je tamalčke slikat. Vedno gre vsak v svojo stran, pa eden čez drugega, kaj šele ko se odločijo vrtet okol svoje osi. Groza :) Obljubljam celo galerijo in portrete v prihodnjih dneh.
lp

Počakaj, da bodo kakšen mesec stari.  ;D To bo šele projekt jih ujet.  :D Ja, nič... V roke vsakega posebej pa poslikat. Ni druge.  ;) 8)

Kdaj je že tekma v Prestranku? Takrat bodo ravno pravi za "socializirat" (beri: prečohat vse po vrsti  ;D ).


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2930 : 01 Februar 2007, 07:07:18
oooo fuuuul dobr :o
Kok te je prišlo tole? jst bi tud tkole mela (sam ne buffy :P:-[

Kontaktiraj Biby na tem forumu, pa se bosta vse zmenile  ;). Za izdelavo rabi le sliko dobre resolucije in podatke o napisu, motivu, ... Motive imaš TUKAJ. Ostale zadeve (ura, pokal, namizno stojalo, napisna tabla) pa najdeš TUKAJ.



uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #2931 : 01 Februar 2007, 08:20:07

Na pomoč! :-\
Včeraj smo šli moj fant, psička in jaz na obisk k družini v našem kraju, kateri imajo border collija starega 1 leto (v nadaljevanju border). Večkrat smo se že srečali na sprehodih, vendar fanta vedno ni bilo zraven. Včeraj pa smo se odločili, da ju odpeljemo na travnik, kjer se bosta lahko igrala. :o Po petih minutah sta se vrnila v našo družbo in se malo pocrkljala pri nas, nato pa se odigrala naprej.  :o Po desetih minutah sta se vrnila k nam, border pa je agresivno zarenčal na fanta. Takoj smo ga okarali, nato pa sta se zopet odtekla igrat. Po petih  minuta sta se zopet vrnila, takrat pa je border odšel do fanta in ga šavsnil v obe nogi in zraven agresivno renčal.
 To je samo kratek opis zgodbice.

Ta border ima narejeno malo šolo (kjer ni bilo problemov), vendar ima od začetka probleme z agresijo na ljudi (razen, če imajo psa). Gospa ga ima vedno na povodcu, ker ga ne upa izpustiti. V šoli ji niso znali pomagati, kogarkoli vpraša ne ve kaj narediti.
Aja, še to, ves čas pogovora smo čepeli, da bi imel border boljši občutek. :)

Rada bi gospe pomagala, ker je dojemljiva za vse predloge, ki bi ji koristili.
 Upam, da imate kakšen predlog!  :-\ :-\ ???



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2932 : 01 Februar 2007, 08:35:13
a je poznane kombinacije in je hodil na Krim?(ne da bi bilo kaj s Krimom narobe,ampak sem že slišala za en tak primer od tam. In tisti je dal čez že vse psihologe, ki so v Sloveniji-brez uspeha  :-X)
sicer pa čez ekran in po opisu se ne da nič svetovat. treba videt in navadno tud sprobat.
Bistvene detalje namreč ljudje vedno spregledajo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #2933 : 01 Februar 2007, 09:34:11
a je poznane kombinacije in je hodil na Krim?(ne da bi bilo kaj s Krimom narobe,ampak sem že slišala za en tak primer od tam. In tisti je dal čez že vse psihologe, ki so v Sloveniji-brez uspeha  :-X)
sicer pa čez ekran in po opisu se ne da nič svetovat. treba videt in navadno tud sprobat.
Bistvene detalje namreč ljudje vedno spregledajo.


Kakšne kombinacije? Ja, je hodil v Krim in k pasji psihologinji!



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #2934 : 01 Februar 2007, 09:36:02

Kakšne kombinacije?
verjetno je mislila na starše.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2935 : 01 Februar 2007, 09:48:00

Kakšne kombinacije? Ja, je hodil v Krim in k pasji psihologinji!

pol vem kombinacijo-
ja, vedno sem trdila da je en del te linije čauhnen  ::).
Ma ne vem- a misliš,da bomo mi kaj več pogruntali kot psihologi  ::)
Lahko sicer poskusimo-ampak težava se res začne pri genetiki. Je pa možno vse natrenirat- se pravi oblikovat vedenje, ne da s e pa spremenit značaja. Kar pomeni, da bo treba psa "vedno vodit". Veliko je odvisno od talenta vodnika- spsobnosti opazovanj ain refleksov. Z leti se bo sicer obrusil in bo lažje z njim shajat popolnoma zanesljiv pa najbrž ne bo nikoli- se pravi večni nadzor. l

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #2936 : 01 Februar 2007, 09:52:38
Starša sta znane kombinacije; psarna Spiridom leglo C! Deteljica, verjetno pravega psa.



Maja

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #2937 : 01 Februar 2007, 10:14:18
Ja Deteljica... pravega psa si mislila ;) Drugače pa tudi sama dobro poznam dotičnega psa in moram povedati, da se je s kužkom resnično veliko delalo in to ne samo v mali šoli, temveč tudi na kasnejših tečajih in pa tudi individualno. Pes je dejansko izredno zahteven karakter (če se lahko temu tako reče), poleg tega pa so lastniki tudi začetniki, kar je pri takem psu ponavadi še dodatna težava. Glede na to, da so bili čisto sveži pasji lastniki, se je temu primerno lastnikom že predno so se odločili za dotičnega psa ogromno svetovalo. Tako, da se moram tukaj strinjati z Deteljico, da se težave začnejo pri genetiki. To sem v tem primeru namreč stalno trdila tudi sama. In kot pravi deteljica... značaja se ne da spremeniti, da se ga natrenirat, kar pa je za neizkušene lastnike zelo težko. Nikakor ne pravim, da ni mogoče, vendar je potrebno RESNIČNO VELIKO dela. Poleg tega je bil pes kupljen kot družinski pes, tako da mislim da vsi dobro veste, o kaki težavi je tu govora.
Drugače pa moram za tega kužka povedati še, da ima baje izredno izredno močan pašni nagon in kot je rekel g. Kramer, je to sanjski pes za nekega kmeta z ovcami.

LP

Maja



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #2938 : 01 Februar 2007, 10:22:17
Naša Eva ravnokar bere knjigo Cesar´s Way (Cesar Millan- Star of National Geographic Channel´s Dog Whisperer) veliko uspešnico v Ameriki. Da se, je pa veliko dela s takimi psi. On pravi: " I rehabilitate dogs. I train people" Je pa knjiga zelo poučna za vsakega lastnika psov in zelo zanimiva. Jo priporočam.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2939 : 01 Februar 2007, 10:31:43
Naša Eva ravnokar bere knjigo Cesar´s Way (Cesar Millan- Star of National Geographic Channel´s Dog Whisperer) veliko uspešnico v Ameriki. Da se, je pa veliko dela s takimi psi. On pravi: " I rehabilitate dogs. I train people" Je pa knjiga zelo poučna za vsakega lastnika psov in zelo zanimiva. Jo priporočam.


ne ta pes zagotovo ni za "Cesar's way".
Njegovi sistemi so za psihčno genetsko normalne (celo stabilne) pse, ki so postali tako kot so zaradi napačnega vpliva okolja.Po domače - razvajene.
Tu gre za obratno situacijo.
A veste kakšna je razlika med motnjami ,ki so za psihologa in tistimi, ki so za psihiatra ?- nI čist dobesedno tako,a v tem smislu.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!