Border Collie

Lisa · 3993096

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #3180 : 22 Februar 2007, 21:20:45
 ???

5rca, pišem o psu.

Lastnik tega psa me je spraševal, če so lahko kakšne zdravstvene težave vzrok temu. Nisem mu znala povedati nič pametnega, ker ne vem kako je s tem pri borderjih. Doma imam psico, ki ima težave s hrbtenico, samo je njena hrbtna linija je popolnoma drugačna.

Kako pogoste so težave s hrbtenico pri borderjih? Zmotil me je verjetno zato, ker se ni gibal tipično bordersko, kot da ne teče na polno.

Dodajam, po prebiranju vmesnih postov: deteljica, mislim, da ima ta linijo lomljeno malo za vihrom, moja amstaffka pa recimo samo v zadnjem delu.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3181 : 22 Februar 2007, 21:28:07
če se pes drži skupaj, tako da izgleda hrbet izbočen, je lahko tudi bolan,ali pa ga kaj boli- in sploh ni povezave s hrbtenico (npr ledvica ).
da bi borderji imeli kakšne težave s hrbti, ne glede na to kako izgledajo , še nisem slišala.
Najbrž bi dal parvi odgovor pregled pri veterinarju s preslikavo hrbta , kolkov in splošnim pregledom.
Ampak celo z zelo slabimi kolki borderji nimajo težav. Tudi taki z D in E navadno to diagnozo  izvejo šele in samo ob slikanju.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3182 : 22 Februar 2007, 21:36:23
Urška, glede na to kako napadaš Ilirijo in njihov način učenja, sem napačno sklepala. :-[ In se opravičujem.  :'( :'(



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #3183 : 22 Februar 2007, 21:54:08
če se pes drži skupaj, tako da izgleda hrbet izbočen, je lahko tudi bolan,ali pa ga kaj boli- in sploh ni povezave s hrbtenico (npr ledvica ).
da bi borderji imeli kakšne težave s hrbti, ne glede na to kako izgledajo , še nisem slišala.
Najbrž bi dal parvi odgovor pregled pri veterinarju s preslikavo hrbta , kolkov in splošnim pregledom.
Ampak celo z zelo slabimi kolki borderji nimajo težav. Tudi taki z D in E navadno to diagnozo  izvejo šele in samo ob slikanju.

Ja, saj sem mu svetovala Zorka ali Matka. Zato sem vprašala, padel je iz konteksta tipičnega "norega" borderja, samo meni je najbolj potegnil na hrbtenico.



5rca, ni panike.  :)


cerae

  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 1
  • BC Ice
Odgovori #3184 : 22 Februar 2007, 21:59:55
BTW... Danes sem videla Ice-a in Sky na treningu. Ice je prav lep, kosmat kuža ratal. :P  Pa v Veni je zalublen.  :P 8) ;) Sky me pa na vsakem trenungu bolj navduši, kako dobro jima gre.  :o :)

Jaaa, še enkrat hvala, ker sem se vama s Tino smel pridružiti - bilo je luštno. Sicer ne sme postati stalnica, da se kar pojavim na treningu, še kdaj bi pa z veseljem prišel :)

Pa tudi bi bilo fajn, da ne bi ravno Ice, katerega lastnik je tekmoval z njegovo mamo, skozi hodil z najmanj treninga v leglu (šele 4 imava "na grbi"  :-[ :-[)

p.s. - najprej grbica, pol pa ljubav, ane  :P :P :o



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #3185 : 23 Februar 2007, 15:15:11
hehe cerae pol boš meu pa še mene!!  :P :P ne sej se hecam  ;D


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3186 : 24 Februar 2007, 13:18:12
cacy, Buffy se Bode-ju opravičuje za današnje ravnanje na poligonu. Punca mal preveč resno jemlje agility in ji je na poto čist vsak, ki pride mimo  :-[. Bo treba  tole mal poštimat v njeni glavi  >:(.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3187 : 24 Februar 2007, 13:23:41
petrca, sej ni panike ;D ga more nekdo mal vzgojit ;D
očitno tud njega moti, če nekdo uživa v agiju  ;D :P



tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #3188 : 24 Februar 2007, 14:19:24
5rca in Veni pa sta izpolnili prvi pogoj in zmagali v agilityju ;D


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3189 : 24 Februar 2007, 15:52:47
oooooo super :o bravo 8)

5rca, spet bom mogla torto delat ane :o :P ::) ;D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3190 : 24 Februar 2007, 17:26:41
Nope. Zajebala v drugem.  :'( Spet pričakovala, da bo 100% skočila pa je šla mimo.  :'( Pa še tako sem se skoncentrirala, da moram laufati, ker so bile iz tunela tri v bistvu naravnost, da sem samo na to mislila (bom objavila potem filme).  :'(  Pa še eno je podrla.  :'( Na koncu deseti, ampak pogoj pa je.  ;D


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #3191 : 24 Februar 2007, 17:32:21
Ah, glavno, da je pogoj, pokalov bo še veliko :) Sedaj pa hitro filmčke gor, da vidim kaj sem bila prisilena zamudit ;) :-\


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3192 : 24 Februar 2007, 17:37:06
5rca in Veni pa sta izpolnili prvi pogoj in zmagali v agilityju ;D

SUPER  :o. Čestitke obema. Prav tako pa tudi vsem ostalim na tekmi.
Hitr filmčke naloži, da si ogledamo teke.

Pa glih dons mi ni uspel pridt  :'(. Sm imela že vse spakiran in pripravljen, potem je pa vmes prišla višja sila in sva imela s fantom še do popoldneva opravke  >:(. Še celo predčasno sem se zbudila. Pa naslednji mesec  ;).

petrca, sej ni panike ;D ga more nekdo mal vzgojit ;D
očitno tud njega moti, če nekdo uživa v agiju  ;D :P

Vseeno ji morm tako obnašanje izbit z glave, ker je men neprijetno.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3193 : 24 Februar 2007, 17:39:44
Ma, sem bla tolk vesela po prvem teku, ker sva šle res super. Potem pa taka butasta napaka. Pa tako ali tako ne bi bile prav visoko uvrščeni, ker je podrla (pa se za tisto nisem sekirala), ampak sem res nase jezna zaradi tistega izogibanja.  >:(

Najboljše sta ble Polona pa Silvia, k sta prišle, ko sem že končala (so začeli s standardom in sva ble že druge na vrsti) in jima ni bilo nič jasno.  ;D 


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3194 : 24 Februar 2007, 18:16:17
5rca, čestitke  ;D ;D, pa ne se preveč sekirat zaradi napak  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #3195 : 24 Februar 2007, 18:24:35
joj kok sem smotana :-[ bom pa zdaj čestitala  ::) 5rca čestitke za pogoj ::) malo sem vaju z veni le ujela, ko je bila tamala tečka vsaj približno primiru!  :-[  ::)
seveda čestitke tudi vsem ostalim!!!
LP
K.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3196 : 24 Februar 2007, 18:25:06
5rca, čestitke  ;D ;D, pa ne se preveč sekirat zaradi napak  :)

PA se sekiram. Ker ima tako super pes tako tupo lastnico.  >:(


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3197 : 24 Februar 2007, 18:27:54
Ja, najino srečanje s Kajo je bilo pa hecne sorte. Me pocuka ena punca za rokav in reče živjo. In jo jaz prav čudno gledam... Nič jasno.  ??? ??? Potem sem jo lepo prosila, naj me spomni, kdo je.  :-\ :-[ No, in potem smo šli na sprehod (čeprav Bebi še ne sme dirkati), potem me je pa Bebi še lepo po francosko polubčkala.  :D Prav simpatična punca tale Bebi.

Moram pa povedat še, da sem bla brez Tine čisto izgubljena, ker je z njo tako fajn si ogledati progo. Ni bilo nobenega, da bi si z mano delil mnenja, kako voditi.  :'( :'( :'( :'( Pa se smejat skozi ogled.  :'( :'(


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #3198 : 24 Februar 2007, 20:22:47
5rca in Veni pa Cvetka in Varvi sta danes v agilityu premočno pometli s konkurenco. Veni je sestrco Varvi prehitela za 3 sekunde! Bravo babe! Čestitke za pogoj!
Drugi tek pa... Zlatko, cvetkin mož, je komentiral - družinski problemi  :o  :o  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3199 : 24 Februar 2007, 21:50:19
5rca, bo pa drugič tortica :P :P :P Vseeno čestitke ;)
Pa hitro filmčke gor :o :o :o




cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3201 : 24 Februar 2007, 22:14:26
Tle se pa vidi, da je slabša svetloba, ampak so filmčki vseeno zanimivi ;D hvala 5rca ;)



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3202 : 24 Februar 2007, 23:46:10
Končno filmčki  :o

Cone ti pa že lepo dela. Boljše kot na prvi tekmi (al se samo men zdi  ;D).


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #3203 : 25 Februar 2007, 01:25:54
Razstavni pes pa tak :D ;) Čestitke 5rca!
lp

Nič nima smisla. Smisel nastane.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3204 : 25 Februar 2007, 07:08:30
5rca čestitke :)! Filmčki zanimivi kljub slabi svetlobi :o

Lp


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3205 : 25 Februar 2007, 08:58:30
Cone so precej boljše, čeprav še ne čisto prave. So še vedno počasne, ampak proti Železnikih so res super.  :D Še izogibanja rešimo pa bo.  ;D ;) 8)

No, tole smo pa počeli potem na sprehodu po tekmi: http://www.youtube.com/watch?v=Ky9eXj9tSJ8

Maša, čez tri tedne pridemo tamalčke pogledat.  ;)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3206 : 25 Februar 2007, 09:22:56
Zanimiv je bil tale sprehodek po tekmi :)


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #3207 : 25 Februar 2007, 10:06:35
5trca, cestitam ti za fuul dober zacetek na tekmah. Vedno bolse in boljse bosta. Kot team mislim.

O agilityju ne vem dosti, vem pa to, da na preizkusnjah itak ljudje delamo najvec napak. Zaradi nas naredijo kuzki vecino napak na tekmah.
Verjemi, sem en odlicen primerek tega. Trema, pritisk, ki si ga itak sami ustvarimo v glavi naredi svoje 8)
Ampak veckrat bosta v taksnem polozaju, bolje se bosta znasli. Psicka se bo navadila tudi tiste, malo zmedene 5trce, ki deluje drugace kot na treningih (drza, gibi, verjetno tudi vonj, ki ga oddajamo na tekmah), in tudi sama bos sebe potrenirala.
Vecinoma moramo pa itak sebe natrenirat. Pse naucit je najlazje in najlepse delo.
Verjemi vase in psicko in predvsem uzivaj. Bos videla, cedalje manj bo kiksov in cedalje boljsi bosta.

LP
Blumina

+1



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3208 : 25 Februar 2007, 10:29:44
No, enim nam niti dolga kilometrina nič ne pripomore k dobremu vodenju  >:(. Mi smo včeraj prikazali celoten spekter neumnosti,ki se jih da izvest v enem samem parkurju  ::). Sploh v drugem teku-edino napako ,ki je nisem naredila s prvim psom sem potem pa z drugim- očitno sistem kamor gre bik naj gre pa še štrik  ;D......še dobro da imamo tudi mi naraščaj, tako se lahko pohvalimo ( okitimo s  tujim perjem  ;) ) tokrat  z opravljenim prvim pogojem in skupnim drugim mestom našeg sinčka Bosquita na njegovi prvi tekmi  :o, (sami pa smo se morali zadovoljiti z nagrado za"minulo delo "  :-\  :D )

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3209 : 25 Februar 2007, 11:35:01
Hvala blumina za vzpodbudne besede.

in čestitke Bosquitu.  :o :o