Border Collie

Lisa · 3993096

cerae

  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 1
  • BC Ice
Odgovori #3210 : 25 Februar 2007, 15:39:30
Ja, včeraj je bilo v Prestranku zelo fino :) Tudi jaz čestitam tako 5rci, kakor busquitu - razturila sta  :D :D

Verjetno se še spomnite, da smo govorili o leglu Rike in Aragorna - no, včeraj jih je Paolo pripeljal s seboj v Prestranek, moram reči, da so mladiči fajn; proste ima še 3:

1.



2.



3.



Sicer so pa mladički zelo živahni in se radi cartajo :) Še dokaz:




bosquito

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #3211 : 25 Februar 2007, 17:54:51
Hvala za pohvale!
Sam sem dosti bolj kritičen nad odlaufanim , kot to prikazuje rezultat. Najprej iskrene čestitke Veni in Varvari, ki sta prvi tek odlaufali, ma, skoraj brezhibno, drugega pa ne bom komentiral... Enako velja za našo familijo, kjer sem videl le prvi tek, ki je bil prav tako perfekten, drugi pa  ???
Sam sem imel velike probleme z vodljivostjo psa, kar ni njegova karakteristika. Sva šla danes popoldan za hec par kombinacij odteč ( v rahlo vinjenem stanju), pa če bi ga hotel zafrkavat, ne bi šel v napačno kombinacijo...Tako da, trening je trening, tekma je pa tekma. Nič, gremo novim zmagam naproti.  >:D  :o   :P


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #3212 : 25 Februar 2007, 18:59:17
A je bil kdo v Celju danes?
5rca, zmenjeno :)
lp

Nič nima smisla. Smisel nastane.


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #3213 : 25 Februar 2007, 19:45:15
Bilo je 8 borderjev in od tega 6 samičk.

Jaz sem pričakovala več borderjev, zato sem bila malo razočarana nad udeležbo .


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #3214 : 25 Februar 2007, 19:57:45
A se ti da prepisat? Ali pa mi samo povej, ce je bilo kaj iz tujine? Kdo je bil pa BOB?

Hvala :)

Nič nima smisla. Smisel nastane.


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #3215 : 25 Februar 2007, 20:08:50
Kalahit - čestitke za PRM  :o
kataloga še nisem pogledala - ampak, na koncu sem pa srečala Borisa  8). Čakajo export rodovnik, potem bo pa tudi na kakšni razstavi predstavljen.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #3216 : 25 Februar 2007, 20:24:21
Hvala!

Tole so udeleženci razstave

Mladi - psi
OLYMPIC AT REAL PEARL, SLO
FLOWER OF OLD HILL FELLOW, SLO

Najmlajši - psice
BORDERBAY MIDNIGHT SERENADE, I

Mladi - psice
POSEIDON RAMINA - REGAL, SLO
FREE SPIRIT, I
MAWLCH LACEY, SLO

Vmesni - psice
MYSTIC BRAINS BEFORE BEAUTY, A
BORDERBAY OMBRA, I

BOB pa BORDERBAY OMBRA


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3217 : 25 Februar 2007, 21:28:02
kalahit, še en PRM za JCH, a ne? Čestitke.  :o


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #3218 : 25 Februar 2007, 22:23:43
kalahit, še enkrat hvala in čestitke za PRM.
lp

Nič nima smisla. Smisel nastane.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3219 : 25 Februar 2007, 22:25:19
Kalahit, čestitke tudi od mene...

Un puppy od Borderbay je bil pa sweetkan :-*



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3220 : 26 Februar 2007, 06:21:40
Haha, sem imela prav. Oče Aragorn:

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1670.msg103701#msg103701

 8) 8) 8)

Evo, še eno slikico iz agility foruma:



kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #3221 : 26 Februar 2007, 07:49:37
Hvala za čestitke,

vendar zadovoljstvo ob tem rezultatu včeraj ni tako, kot npr. v LJ ali ZG, ko je bilo prisotnih več psov.

Sodnik, ko je izbiral za BOB je pripomnil, da je res krasen samček, zelo lep ampak rep nosi nekoliko previsoko med tekom. To sem razumela kot vzrok, da je potem zmagala Ombra.

Če pa pogledamo samičke v razredu mladi so bile vse tri prav dobro ocenjene. Zanimiva je bila Free Spirit v lasti italijana, namreč samička je imela zelo kratek rep in na koncu s čisto kratko dlako. Zadeva je prav bodla v oči in nič kaj posrečeno. Nad prav dobro oceno pa se je italijan seveda pri sodniku pritoževal.


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #3222 : 26 Februar 2007, 08:37:38
Verjetno ima Ombra nekaj, če je svetovna prvakinja...

Psi od Borderbaya imajo resda kratko dlako na repih (seveda ne vsi), zato zgleda rep kratek, vendar ga imajo po standardu. So pa borderji, ki imajo dolgo dlako in zgleda rep zato daljši, vendar ni po standardu. Pred leti je krožil samec po Evropi, ki je imel dejansko rep prekratek in tudi dlake ni imel (na repu), pa je vseeno zmagoval povsod.

VSAK pes ima napake, sodnik bi po mojem moral dati na tehtnico vse pluse in vse minuse psa in potem oceniti kateremu psu bolj prevagajo plusi. Nekateri sodniki  pa pač najdejo eno (večinokrat najbolj "neumno") napako, da upravičijo BOB ali pa že CAC pri drugem psu.

Kalahit,
sprijazniti se bo potrebno, da se lahko na razstavah malokrat premaga starejše pse, sploh če so v razredu prvakov. To se lahko doživi samo pri pravih poznavalcih pasme in pri sodnikih, ki imajo j...a  :). Verjemi, teh pa ni veliko.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3223 : 26 Februar 2007, 09:13:39
kalahit, čestitke za osvojeni PRM. Še enega dobita (ali pa en CAC) in je osvojen JCh.
Gresta konec tedna tudi v Zagreb?

Jaz na to razstavo nisem šla, ker so me decembra preveč razočarali  :-[. Tako da bo najina naslednja udeležba na slovenski razstavi v Portorožu. Sem pa tudi jaz pri 2 sodnikih dobila pripombo za rep - ga nosi previsoko. In sedaj delava na tem, da ima čim bolj spuščenega  ;)


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #3224 : 26 Februar 2007, 09:57:33
5rca čestitke, malo z zamudo...  :)



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #3225 : 26 Februar 2007, 10:00:38
Uf, en vikend nas ni, pa že tolikoooo novega!
Čestitke vsem za vse uspehe, ne bom ponavljala vsega  ::), še prav extra pa 5rci in Veni, super vama gre (dajta še malo izboljšat, da ne bosta več v konkurenci, ko bomo mi začeli  :P).  ;D



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #3226 : 26 Februar 2007, 10:19:28
Najprej naj čestitam vsem,ki ste bili uspešni na tem ali onem področju.
Carji ste!

No,jaz pa bom očitno se lahko za naslednjim borderčkom začel ozirat precej hitreje,kot sem mislil.
Namreč v doglednem času se selim in v novem domu bom imel velikooo prostora za svoje pse,pa tudi resnejši treningi agilitya bodo bolj dostopni,ker bom precej bližje Mariboru.
Če me bodo seveda hoteli v svojih vrstah.

Žal smo v našem društvu agiliy mlce zanemarili,sva pa z Lokom toliko dlje pri reševanju,kjer nam manjka samo še nekaj detajlov do izpita

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #3227 : 26 Februar 2007, 10:37:05
Sodnik si je res vzel čas za čisto vsakega psa, ga temeljito pregledal, temeljito pretipal. Zobke res temeljito pogledal  in s prsti potipal tudi čisto do zadnjega zobka.
Jaz jih nisem veliko dala skozi pa vendar tale je bil zelo natančen. (vsaj občutek je dajal tak)

Kalahit,
sprijazniti se bo potrebno, da se lahko na razstavah malokrat premaga starejše pse, sploh če so v razredu prvakov. To se lahko doživi samo pri pravih poznavalcih pasme in pri sodnikih, ki imajo j...a  :). Verjemi, teh pa ni veliko.

 ;D ;D ;D Čedalje bolj dojemam vse skupaj. Mogoče bi bil rezultat čisto drugačen če bi mojega psa razstavljali pod drugim imenom in v rokah kakega handlerja ali vzreditelja. 

Da pa se razume, jaz sem z rezultatom zadovoljna!

petrca, hvala
v ZG ne grem. Razmišljam o Novem Marofu na Hrvaškem, ki bo maja ali junija nekje.
Bi pa rada vedela za tehniko kako spravljaš dol rep.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3228 : 26 Februar 2007, 10:43:46

Bi pa rada vedela za tehniko kako spravljaš dol rep.

Lahko ga npr fajn u rit suneš  :P ;D ;D

To je bedastoča, da jih moti kako rep nosi. Pogleda se kako je nastavljen (napak je če je previsoko nastvaljen).Če pa ga samo nosi gor, je pač dobre volje  ::)
Mnogi sodniki za zunajost se mi zdijo mal moteni  ::).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #3229 : 26 Februar 2007, 10:49:44
tudi po moje bi to edino pomagalo, da ga malo prebutam pred vhodom v ring.  :o

ja, ali pa mu zjutraj črtam 0,3 da ne bo dobre volje.  :o  :D hec

no res ne vem kako se to počne zato sem vprašala petrco kako to trenira.

če pes ni pod pritiskom vodnika in je sproščen ga ima pač gor. če pa bo ves usran laufau poleg mene ga bo imel dol, ampak tega pa meni res ni treba.


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #3230 : 26 Februar 2007, 10:52:31
Namreč v doglednem času se selim in v novem domu bom imel velikooo prostora za svoje pse,pa tudi resnejši treningi agilitya bodo bolj dostopni,ker bom precej bližje Mariboru.
Če me bodo seveda hoteli v svojih vrstah.

Ti kar pridi, veseli te bomo. Pa Mitju se bo gotovo prileglo malo resne moške družbe ;).

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #3231 : 26 Februar 2007, 10:57:52
kalahit - rep se nauči spuščati tako, kot dati tačko ali slalom. S treningom.
Hit nosi višje rep - vendar - to ni kakšna zelo huda napaka (ali vsaj tako huda, da bi se morala zares obremenjevati). Stvar se bo zagotovo popravila, ko bo starejši, bolj skuliran in ko mu na razstavah ne bo več tolk dogajalo.

deteljica - nikoli ne veš, kdo je kje zares moten. Enim se zdi(jo)mo pa agilitaši (sej ne, da nismo).
Zadeva z repom ni tolk nedolžna, kot zgleda - ampak - itak - ne bi o tem na forumu, ker bodo itak vsi planili po meni, da rep ni pomemben, vašen da pes pase (pa temu ni čisto tako...). Ni vse samo v nastavku pa križcu  :).

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #3232 : 26 Februar 2007, 11:09:39
Citiraj
Namreč v doglednem času se selim in v novem domu bom imel velikooo prostora za svoje pse,pa tudi resnejši treningi agilitya bodo bolj dostopni,ker bom precej bližje Mariboru.
Če me bodo seveda hoteli v svojih vrstah.


Sky, jaz bi te tudi z veseljem "ponucala" :o! Eehmm, za inštrukcije iz reševanja 8) sem mislila. Tako da čimprej pridi v Maribor ;D.

Lp, Mateja



kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #3233 : 26 Februar 2007, 11:20:30
Stvar se bo zagotovo popravila, ko bo starejši, bolj skuliran in ko mu na razstavah ne bo več tolk dogajalo.

 ;D starejši bo ziher, bolj skuliran pa ... :D

Ampak res bi rada vedela kako to narediti. Vendar, da je pes sproščen, živahen in ima rep dol.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3234 : 26 Februar 2007, 11:43:27
Midve to delava s klikerjem. Začeli sva pa predvsem po zelo divjem sprehodu. Takrat gre sama poleg, še vedno hodi lepo, veselo, ampak repa pa ne dvigne. In sem začela to klikat. Potem sva začeli vaditi na travniku za blokom, kjer je bila z razliko od prej privezana. In sem ji klikala in nagradila hojo, ki je še vedno vesela, vendar s spuščenim repom. In tako sva nadaljevali naprej.

Seveda pa tudi mene nekaj zanima. Na posnetkih razstav v tujini sem videla, da pes niti lastnika ne gleda in da psi ne tečejo čisto poleg vodnika. Midve še vedno delava poleg na način "glej me".


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #3235 : 26 Februar 2007, 12:35:10
Citiraj
Ti kar pridi, veseli te bomo. Pa Mitju se bo gotovo prileglo malo resne moške družbe

Ja,Mitja je itak že do sedaj,kolikor smo pač delali,bil moj inštruktor,tako da verjamem,da bi mu pasala moška družba.Je prav pojamral včasih.-hecam se,hecam! ;)

Citiraj
Sky, jaz bi te tudi z veseljem "ponucala" ! Eehmm, za inštrukcije iz reševanja  sem mislila. Tako da čimprej pridi v Maribor

Te zanima reševanje?
Super!
Sem se žebal,da se bom moral tej panogi odpovedat,ker v MB,oz.nikjer v okolici ni prav razvita.
Z veseljem bm delil svoje skromno znanje. ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #3236 : 26 Februar 2007, 12:38:23
Vsem čestitam za uspehe tako na razstavi, kot na agility-u! 8)




cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3237 : 26 Februar 2007, 12:42:29
pertca, v tujini je res praksa da pes teče pred lastnikom in gleda naprej (kokr da ni na povodcu oz štrikcu). Tudi včeraj sem gledala enega Yorkija v BISu kako je ponosno hitro hodil pred lastnikom, res je zgledal noro dobr :o

Tudi jst sm z Bodejem tekla tako kot ti praviš :-[
Vseeno pa mislim, da če znaš lepo razstavljati psa niti ni toliko pomembno kje teče (le da teče tako hitro kot more) ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3238 : 26 Februar 2007, 12:57:16
deteljica - nikoli ne veš, kdo je kje zares moten. Enim se zdi(jo)mo pa agilitaši (sej ne, da nismo).
Zadeva z repom ni tolk nedolžna, kot zgleda - ampak - itak - ne bi o tem na forumu, ker bodo itak vsi planili po meni, da rep ni pomemben, vašen da pes pase (pa temu ni čisto tako...). Ni vse samo v nastavku pa križcu  :).
ja ,sej ne da nismo  ;), ampak tud "sej ne da niso eni še bolj"  :P Poudarek na eni (na vsakem področju)
Tole o repu sem brala diskusije sodnikov za zunanjost borderjev med sabo- in oni, ki se jim zdi neumno zahtevati, da psu rep visi dol, kadar ne pase so mi delovali mnoooogo bolj prepričljivo od zagovornikov "zvončkov" zato jih podpiram v tej diskusiji ne zaradi mojega mnenja-meni je pahljačast rep celo zelo všeč   :o, ampak to je moje osebno mnenje, nevezano na standard in ne pričakujem,da ga bi kakšen sodnik delil z mano ;).
Poleg tega,da seveda lahko itak vsakega psa izšolaš da nosi rep kjer hočeš ;) in kaj ima potem to veze z zunanjostjo  ::) ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3239 : 26 Februar 2007, 13:00:16
Midve to delava s klikerjem. Začeli sva pa predvsem po zelo divjem sprehodu. Takrat gre sama poleg, še vedno hodi lepo, veselo, ampak repa pa ne dvigne. In sem začela to klikat. Potem sva začeli vaditi na travniku za blokom, kjer je bila z razliko od prej privezana. In sem ji klikala in nagradila hojo, ki je še vedno vesela, vendar s spuščenim repom. In tako sva nadaljevali naprej.

Seveda pa tudi mene nekaj zanima. Na posnetkih razstav v tujini sem videla, da pes niti lastnika ne gleda in da psi ne tečejo čisto poleg vodnika. Midve še vedno delava poleg na način "glej me".

razstavni tek po moje ni v nobeni povezavi z vajo poleg. Prej nasprotno.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!