Border Collie

Lisa · 3992995

petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3300 : 05 Marec 2007, 07:08:30
Midve sva imele takrat v skupini 2 samčka in ni bilo fer do njiju  :-[.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3301 : 05 Marec 2007, 12:47:07
Midve sva imele takrat v skupini 2 samčka in ni bilo fer do njiju  :-[.

Pa saj se morajo tudi oni naučiti, da delajo tudi, ko so gonečke v bližini. Misliš, da ne vohajo ostalih psic, ki se gonijo pa takrat, ko je mala šola, niso na poligonu? Midve z Veni delava istočasno z Makom pa mislim, da je Tina še precej vesela, da je Veni na poligonu ob njem tudi, ko se goni. Ko jo je zavohal, je po tistem brez problema delal naprej (pa je bila Veni pet metrov od njega). Na tekmah so tudi gonečke. In na razstavah. Jaz sem glede tega kar egoistična. Briga me za lastnike samcev.  8) ;)


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #3302 : 05 Marec 2007, 12:49:44
Briga me za lastnike samcev.  8) ;)

Dobro vedet  :P  ;)




5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3303 : 05 Marec 2007, 12:51:46
Ko smo že pri lastnikih samcev... gulu, kdaj začneta trenirati?


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #3304 : 05 Marec 2007, 12:57:41
Kaj pa stegujem jezik ... sama sem kriva  :-\
Hec! ;D

Pravkar sem poslala Poloni mail, kdaj bi se lahko zmenili. Zdaj pa čakamo ...  8)

Smo bili pa včeraj na Igu in se je naletal tako, da se je kar vlekel k avtu  :D Frizbi (ki ga je dokončno uničil), pa naučil se je skakat čez nogo in skozi obroč rok (sicer smo kliker pozabili doma, ampak mislim, da mu bo ob kratki ponovitvi jasno tudi brez žogice, kaj hočemo od njega), za intermezzo se je šel malo kopat, ko je bilo pa tako lepo vreme  ;), na zadnje je pa še žogico lovil ... Noro!

Se mu je pa očitno kondicija malo izboljšala, ker je kmalu po prihodu domov že težil z igračam  ::)

Danes po moji službi pa na Grad, da ne zaspimo!



tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #3305 : 05 Marec 2007, 13:03:29
Se strinjam s 5rco, se morajo navadit, da se dela tudi, če je goneča psica v bližini. Sem bila kar vesela, da ni razen občasnih izpadov kaj posebej reagiral na Veni-nočem ponovit poloma z Naklega... ::) :)


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #3306 : 05 Marec 2007, 13:11:16
Jaz sem glede tega kar egoistična. Briga me za lastnike samcev.  8) ;)

Dobro, da ne treniramo skupaj -  bi tudi jaz bila egoistična, ko bi ti mela čistokrvne mešance. :o ;D :D ;D


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3307 : 05 Marec 2007, 13:14:42
Dobro, da ne treniramo skupaj -  bi tudi jaz bila egoistična, ko bi ti mela čistokrvne mešance. :o ;D :D ;D

Ravno sem hotela isto napisat ;D :P

battito animale


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3308 : 05 Marec 2007, 13:16:21
goneče psice so problem, samo kadar psi ne delajo.
Moj "ljubimec in mačo" je delal čist brez problema na poligoniu, ko se je gonila psica s sosednjega vrta-sploh nisem nič opazila,da bi ga vleklo v tisto smer,al pa da bi vohal  8).
Je pa potem tisto noč splezal iz pesjaka, se splazil pod ograjo vrta in odšel vsopot do poligona,kjer se je v dežju namestil pred vrt z gonečko in tam ostal  >:(. Zagotovo je ni vohal do doma, ampak si je med treningom zapomnil,da je ena vroča tam  :o. Naslednjega dne je bi zjutraj tako moker in umazan, da ga sosednje niso prepoznali- poklicali so me,da je en neznan border pred vrati, najbrž zato,ker s enjihova goni, če slučajno jaz poznam lastnika. Sem rekla, da moj zagotovo ne,ker je varno zaprt v pesjaku  ::)
No zdaj ima še eno žico zamakjnjeno na notranjem robu vrha, da ne more zlest ven- vsaj upam :-\

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3309 : 05 Marec 2007, 13:16:42
Se strinjam s 5rco, se morajo navadit, da se dela tudi, če je goneča psica v bližini.

Pri borderjih to verjetno ali skoraj sigurno ni problem. Jaz sem imela težavo z enim mešančkom, ki je stalno skakal za Buffy. In v takem primeru tudi tvoja psica težko dela.
Sicer sem bila pa jaz potem kmalu na bolniški in tud zarad tega nisva hodile.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #3310 : 05 Marec 2007, 13:32:29
Jaz sem glede tega kar egoistična. Briga me za lastnike samcev.  8) ;)

5rca saj ce bi ti en samec naskocil Veni, bi na koncu najvec problemov imela ti in ne samci oz. njihovi lastniki.  ::)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3311 : 05 Marec 2007, 13:39:42
Vi pazite na svoje pse, jaz bom pa na svojo.  ;) Saj sem imela tudi sama samca pa sem pazila, da ni sp!"%il kam. Če pes uide, to res ni moj problem. Če nadleguje mojo psico, verjetno ne bo prav dobro zanj, ker nad takimi psi nisem pretirano navdušena (in ukrepam temu primerno).

Če grem na trening z mojo, to pomeni, da je na poligonu maksimalno dvajset minut (s prekinitvami seveda). Ves čas pod kotrolo. Ko ne delava, je v boksu. Dajti mi povedat, kako bi lahko v takem primeru prišlo do skoka? Nehajte delati že tako paniko okrog tega. A nej jo imam zaprto doma cele tri tedne, ko se goni. Dajte no mir.  ::) ::) ::)

petrca, lastnici mešančka bi povedala, da naj ga ima privezanega.  Jaz vem, da bi tako naredila. Najprej se pogovoriš z lastnikom psa. Če ne pomaga, vzameš svoj štrik in ga privežeš za drevo. Pa naj se usajajo potem.  >:D ;)

Najbolje, da spet prepovejo gonečim psicam, da hodijo na tekme, da bodo lastniki psov lahko neovirano delali.  ::)


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #3312 : 05 Marec 2007, 13:45:03
A niso na treningih tudi psi, ki še nimajo "100%" odpoklica? Predvidevam, da ko trenirata veni ni privezana, tako da do skoka lahko pride ce si ona to zelo zaželi.  :P
Nimam nic proti gonecim psicam na razstavah, treningih, tekmah ampak mislim, da je odgovornost 100% na tebi in ne na lastnikih samcev.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3313 : 05 Marec 2007, 13:50:56
A niso na treningih tudi psi, ki še nimajo "100%" odpoklica? Predvidevam, da ko trenirata veni ni privezana, tako da do skoka lahko pride ce si ona to zelo zaželi.  :P
Nimam nic proti gonecim psicam na razstavah, treningih, tekmah ampak mislim, da je odgovornost 100% na tebi in ne na lastnikih samcev.

Pri meni je na treningu samo Mak.  ;) In kadar je Veni goneča, ves čas pazim, da ne prideta skupaj. Ko dela Veni, je v boksu Mak in obratno.  ;) Na treningih od Sky pa tudi mislim, da ni nobenega samca zraven. Da bi prišlo do skoka, bi morala Veni med treningom uiti ven (v kar zaenkrat kar dvomim, da bi ji uspelo). Če bi ušla iz poligona, mi lahko uide tudi doma iz ograjenega dvorišča.  ;)

Ja, odgovornost je definitivno na strani lastnikov samic. Samo ne bom pa zaradi tega ves čas doma, da je ne bi kdo naskočil.  ::) Na treningih je dejansko ves čas pod kontrolo. Ko dela, ni nobenega samca v okolici, da bi imel moznost, da jo naskoči. Ko pa ne dela, je pa v boksu (zaprta v avtu seveda).  :P



kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #3314 : 05 Marec 2007, 13:52:34
 ??? ??? ??? 5rca če se te bomo na tekmah izogibali, je to zato ker se te bomo bali.  :(

nihče ne dela panike. in smrtno resno res ni treba vzeti vsakega stavka. sem upala, da kužiš ko gre za šalo ampak...



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3315 : 05 Marec 2007, 13:57:01
??? ??? ??? 5rca če se te bomo na tekmah izogibali, je to zato ker se te bomo bali.  :(

 :D :D :D

nihče ne dela panike. in smrtno resno res ni treba vzeti vsakega stavka. sem upala, da kužiš ko gre za šalo ampak...

Saj ni tisto nate letelo (bolj na islo in na petrco). Mislim, da bi imela Veni in Hit izredno simpatične mladičke. Ampak sta prej na vrsti še Mak in Grin, tako da boš morala kar malo čakat na vrsto.  :P ;)

kalahit, kako ti urediš, ko se ti Kala goni? Kaj narediš s Hitom?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3316 : 05 Marec 2007, 13:58:56
Ni sploh nobenega problema s kontrolo,če le psi ubogajo  ne "ubogajo, ampak...., če , ko in tako dalje". Jaz sem misrno skupaj sprehajala odvezane moji 2 goneči samici in moja dava nekastrirana samca. Rečeš ne in je ne. Moraš pa seveda opazovat pes ves čas- ne moreš cajtnga brat pa klepetat med sprehodom.
Trening pa sploh ni noben problem. Tam mora jo bit psi in psice usmerjeni v človeka- vodnika . Nimajo časa o seksu rauzmišljat. Isto moteče kot psica na poligonu je vonj po psici- ta pa ostane ure in ure po tem,ko je že zdavnaj šla in se širi na poligon iz vseh okoliških hiš ,ker so morebiti psice doma.Edina razlika je, da vodniki ne vedo kaj psa moti in ne komplicirajo z izgovori  ampka neobremenjeno ukrepajo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #3317 : 05 Marec 2007, 14:06:13
tako da boš morala kar malo čakat na vrsto.  :P ;)

 ;D ;D ;D ;D ;D

Oh, Kala nikoli ni "vroča" ker nima tistih organov, tako je Hitu ta težava prihranjena. Bi ga pa sigurno bolj zanimale ovire v primeru, ki ga obravnavamo, kot pa vroča psička. Po končanem treningu bi pa sigurno bil ves slinast okoli nje, če bi imel priložnost priti do tja seveda, kar pa se ne bi zgodilo.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3318 : 05 Marec 2007, 14:09:18
Jaz pa mislim takole:
kdor ima s svojo psičko zelo velike delovne ambicije,take, da ne more kak dan manjkati na treningu, naj jo da sterilizirat..
Nekateri samci imajo zelo močan nagon ( 5rca, se spomniš, da ti je Chip povedal, da se bo Veni gonila, ko ni bilo še nič videti ).
Po drugi strani pa tudi nekatere psice ravno ne mislijo na delo v najbolj kritičnih dneh..ampak same iščejo samca, znajo biti zelo inventivne  5rca pazi, da ti ne pobegne..

Ali  imajo pa borderji mogoče manj nagona..mogoče je zanje delo, delo in še enkrat delo.. užitki pa nič..hihihi
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #3319 : 05 Marec 2007, 14:29:06
Saj ni tisto nate letelo (bolj na islo in na petrco).

Tudi jaz ne panicarim, diskutiram pač...  ;) Drugace pa je tako, ko kupujes samico vzames v zakup tudi gonitev, ki se dogaja 2x letno in tudi to, da so pac kaksen dan njeni izhodi omejeni samo na sprehode. Ti imas pac to sreco, da treniras samo z enim samcem katerega izmenicno zaprirate med treningi nekateri pa te srece ocitno nimajo.  ;)



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #3320 : 05 Marec 2007, 15:20:08
Zakaj pa moramo samo mi na svoje psice pazit? Tudi tisti, ki imajo samca, so morali vedet, da samci radi bežijo ko zavohajo samice, zato pa jih zaprite, zavežite,... če vam bežijo na sprehodu, jih imejte na povodcu...



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #3321 : 05 Marec 2007, 16:13:52
Zakaj pa moramo samo mi na svoje psice pazit? Tudi tisti, ki imajo samca, so morali vedet, da samci radi bežijo ko zavohajo samice, zato pa jih zaprite, zavežite,... če vam bežijo na sprehodu, jih imejte na povodcu...

Vsekakor ampak, noben lastnik samca ni izjavil da ga lastniki gonecih se psic ne zanimajo. Ce bi bili vsi tako "egoisticni" ne bi prav dalec prisli, a ne?! Malo tezje je na treningih obvladovati mlade samce, ki se nimajo ne vem kako dobrega odpoklica + ne pozabimo da v sole ne hodijo samo borderji ampak tudi kaksni drugi psi (manj učljivi in z močnimi nagoni).
Vse se da ce se hoce, 5rca ima sreco ker trenira samo z enim samcem. Ce bi jaz imela psico in ce bi bilo v klubu vec samcev, pac kaksen teden (tisti najbolj kriticen) ne bi sla na trening. Ce pa mislite, da je to dobro tudi za to da se vidi kako so samci poslusni pa imate se vedno tista dva od treh tednov ko psicke še dišijo.
5rca gonece psice ti nikakor ni treba imeti zaprte 3 tedne, saj vendar ves da je kriznih le par dni oz. en teden.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3322 : 05 Marec 2007, 16:17:42
Zakaj pa moramo samo mi na svoje psice pazit? Tudi tisti, ki imajo samca, so morali vedet, da samci radi bežijo ko zavohajo samice, zato pa jih zaprite, zavežite,... če vam bežijo na sprehodu, jih imejte na povodcu...

Sploh ne gre za to... kot je rekla isla: ce nekoga "ne briga", da njegova gonecka vznemirja samce, potem tudi mene "ne briga", ce moj vznemirjeni samec naredi, kar mu narekujejo hormoni ::)

Moj pes je ze tako precej raztresen, s takimi motnjami ga pa se bolj "odnese"...

battito animale


cerae

  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 1
  • BC Ice
Odgovori #3323 : 05 Marec 2007, 16:52:06
Imate pa tako močno debato, kakor da imamo vsak mesec tri legla borderskih mešancev :) Mislim, da nihče na temu forumu ni tako problematičen, da bi do takšnih skokov prihajalo. Problem so kakšni mešančki "on-the-loose", ki pregrizejo še kamen, da ti gonečo psičko naskočijo :) Teh pa - koliko mi je znano in kolikor mi logika še deluje - ni na temu forumu. Tako se vsajamo samo drug na drugega, ki znamo svoje pse pravilno mirkati :)

Pan je sicer pravi seksualni manijak, ampak se ga nekako da odpoklicati, Ice pa (še) ne ve, kaj je to fora. Razen, da je videl, da je nekaj fino za Veni bluzit, preden se je začela gonit  :o :o :o



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3324 : 05 Marec 2007, 18:17:25
Samci bi morali delati tudi, ko je zraven goneča psica. Če ne delajo, potem vi delate nekaj narobe. Mak recimo je v Naklem naredil celo štalo, ker je zavohal gonečo psico (in je imela Tina velike probleme s tem, da sta to rešila, ampak sta). Pa potem Veni sploh ni jeb*** na treningu (v bistvu, če ne bi imela jaz žoge, sploh ne bi ugotovil, da se Veni goni). Ice in Pan sta ravno tako skakala okrog Veni en dan preden sem opazila, da se goni pa Andraž ni imel problemov z odpoklicem, niti z delom, ko je bilo treba delati (pa je sam rekel, da je Pan seksualni maniak). Grin po drugi strani pa je nadlegoval Varvi in ne Veni.  :P ;)

isla, kaj je smisel potem, če bi izpustila samo tisti kritičen teden? Saj menda veš, da diši precej pred tem in tudi po tem.  ::) ::) ::) Pa tudi drugače je v klubu kar dosti samcev. Pa tudi tisti za mano vohajo psico, ne samo Mak. Da o psicah, ki jih imajo sosedje na poligonu pa tiste, ki se mimo sprehajajo, ne govorimo.

Kar se pa tiče Martininega posta... Jaz ne hodim na poligon zaradi tekmovalnosti. Tja hodim zaradi tega, ker uzivam v tem (če bi hodila tja zaradi tekmovalnosti, bi bila vsak dan tam, ne samo dvakrat na teden). In tudi med gonitvijo bo moja psica morala delati. In Veni dela tudi med gonitvijo. In to nič slabše kot takrat, ko se ne goni. Isto bi bilo za samca. Pes mora ubogati pa tudi če se okrog njega cel kup samic goni. Jaz bi lahko rekla obratno: Če psa tako močno motijo psice, da pobegne vsakič, ko kakšno zavoha, dajte pse kastrirat (ker roko na srce, samice se ne gonijo vse isti čas v letu).  ;) Ali pa jih imejte ves čas privezane.  ;)

Kar se pa tiče tistega, da je lastnikov samce lahko vseeno, kam samci vtikajo svoje stvari... Pri meni naj kar probajo, če upajo. Ali bo pes končal ob kakšnem drevesu privezan, ali bo pa odpeljan v zavetišče.  :)  sem enkrat srečala (ko je bila Veni še majhna) eno žensko s psom in, ko je izvedela, da je Veni psička, je že kar najavila svojega psa k nam (ker bo itak ušel). No, k sreči ga še ni bilo naokrog. Ljudje na žalost uporabijo goneče psice kot izgovor, da jih psi ne ubogajo.
 
Če vas tako motijo goneče psice, zakaj potem res ne pridemo spet na tisto, da gonečke ne smejo na tekme. Pa bi bil mir.  ::) Že to, da morajo nastopati na tekmah zadnje, je čisti idiotizem (psi jo res v takem primeru res ne bodo zavohali...  ::) ). Jaz vem, da, če bom kdaj imela še kakšnega samca, bom vesela, če bom lahko delala istočasno s kakšno gonečko, da se tudi na to navadi (in če se ne bo navadil, bova delala toliko več, da se bo).

Aja, pa da vas pomirim. Veni bo šla po tej gonitvi na sterilizacijo (če bom našla pogum za to), da vas ne bom na kakšni tekmi dekoncentrirala.  ;D ;)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #3325 : 05 Marec 2007, 18:21:34
Citiraj
Ali  imajo pa borderji mogoče manj nagona..mogoče je zanje delo, delo in še enkrat delo.. užitki pa nič..hihihi

Ne vem,če imajo manj nagona,so pa očitno bolj skoncentrirani na delo.
Kadar delava,Loka goneča psička niti približno ne moti,tudi če je v neposredni bližini tik zraven njega.Ravno tako ga ne motijo vonjave,ki za takšnimi psičkami ostanejo.

Kadar pa je v "stanju mirovanja",pa seveda prevoha kakšno lužico,ki ostane na tleh.



Pa na nekaj drugega:  ;)
Sem ravno danes se spominjal,da me je takrat,ko se kupil Loka kontaktirala določena oseba in me skoraj napadla,da kaj sem mislil,da sem si kupil borderja za reševalnega psa,ker mi itak nikoli ne bo uspelo,ga izučit za reševalca,ker to do sedaj naj ne bi uspelo še nikomur v Sloveniji.

Hm,res ne vem,kakšni nesposobni vodniki so do sedaj imeli borderje,da jim ni uspelo,ko pa je pes za to naravnost fantastičen.
Lok je pri starosti 3.mesecev na reševalnem taboru iskal tujo osebo,pri starosti pol leta pa je delal že na 4-5 markerjev.

No,ta oseba pa je neki drugi celo izjavila,da je bil moj nakup Loka "svetovni nateg".


Sicer vse skupaj nima več smisla,ampak zanimivo se je spominjat,kako se nekateri ljudje obremenjujejo zdrugimi ljudmi in psmi.



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #3326 : 05 Marec 2007, 19:03:50
Ne vem sky, jaz te razprave nisem vzela kot vtikanje v tuje ljudi in pse ampak splosno razpravo o gonecih psicah na treningih, razstavah itd.  Glede na to da tudi sama v kratkem dobim samca mi je bilo zanimivo slisati mnenja o tem.
Jaz osebno vem da bi ce bi trenirala z psico v casu gonitve bi tako zaradi svojega miru kot obzira do drugih uporabila neutralizator "gonitvenega vonja". Pse, ki zasledujejo gonece se psice je vcasih zelo tezko prijeti in odpeljati kam stran ali pa privezati na drevo. Govorim iz izkusenj, ker sem do sedaj vedno imela samo samice in so mi taksna zalezovanja znana, ceprav mi ni nikoli padlo na pamet da bi pse vozila v zavetisca, pa sem se jih vseeno skusala otresti na razno razne nacine, velikokrat neuspesno. 



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3327 : 05 Marec 2007, 19:06:11
Midva s Chipom sva rekreativca, on gre tudi ljudi pozdravljat. In zelo ga motijo goneče psičke. Bom pa zelo vesela, če bi mi kdo pomagal in povedal, kaj naj naredim in predvsem kako, da bo samo delal, kadar to jaz hočem... za vsak nasvet iskrena hvala vnaprej..

5rca - je pa razlika ko psička stoji in ko ne pusti, ko še niso "pravi " dnevi. Če samca ne pusti blizu, potem on to tudi razume, bolj kot če to človek pove.. če je pa ona pripravljena - raje pazi, da ne boš presenečena.. jaz ne bi bila preveč prepričana..kot sem rekla - tudi same iščejo in ko ti jo popiha, je ne dobiš več, dokler ne opravi svoje..
Veni tudi še ni zrela.. Lahko , da bo vedno tako.. ampak moja , ko je dozorela ima pred gonitvijo in po gonitvi obdobje "sanj" vse gre bolj počasi in zasanjano.. to so hormoni, nič ne moreš..če bi imela ambicije za delo, bi jo sterilizirala..
Si pa predstavlaj gonečo reševalko: spustijo pse, da sami iščejo, mislim, v pravi akciji..a bi ti zaupala, da bo ona in vsi samci okoli nje iskala, ker si ji tako rekla in nič drugega.. Človeka namreč ni prav blizu. Jaz dvomim..
Jaz ne grem na trening, kadar je moja psica na višku gonitve.. raje ne .. zaradi drugih in zaradi nje..


Razlike pač so med samci -Vzemimo italijane in Švede.. Šved bo šel mimo lepe punce in je še opazil ne bo.. in kaj naredi Italijan..?? Tako pač je...
LP

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3328 : 05 Marec 2007, 19:16:03
Martina, saj ne bi šla z gonečko zdaj izzivat pse. Samo trening, ko gre ven za tistih pet minut, da odlaufa parkur in je sama na poligonu in tisti, ki s teboj trenira, ve, da se ti psica goni in ima pod kontrolo še svojega psa, je čisto nekaj drugega kot pa tisto z reševanjem.  ;) Tudi v malo šolo bi po vsej verjetnosti šla ravno tako. Ker imam te izgovore, da se psica goni in psu ni treba ubogati, za to, kar so - izgovore.

isla, na vsakem koraku boš imela vonje samic. O tem sem ti govorila, ko si se odločala za spol. Pri samicah moraš vedeti, da se pač gonijo dvakrat na leto, pri samcih pa da se celo leto.  ;) In na Iliriji bo definitivno vonj po gonečih psicah (če se moja ne bo gonila, se bo pa kakšna druga ali pa bo vonj po kakšni drugi ostal).  In prej, ko bo pes vedel, da se dela v vsakih okoliščinah, bolje bo zanj.  ;) In takšna zalezovanja, ki si jih opisala, so samo zaradi takih ljudi, ki pravijo: "Joj, sosedova psička se goni - mu oprostimo, da jo popiha naokrog.".


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #3329 : 05 Marec 2007, 19:23:18
O tem sem ti govorila, ko si se odločala za spol. Pri samicah moraš vedeti, da se pač gonijo dvakrat na leto, pri samcih pa da se celo leto.  ;) In na Iliriji bo definitivno vonj po gonečih psicah (če se moja ne bo gonila, se bo pa kakšna druga ali pa bo vonj po kakšni drugi ostal).  In prej, ko bo pes vedel, da se dela v vsakih okoliščinah, bolje bo zanj.  ;) In takšna zalezovanja, ki si jih opisala, so samo zaradi takih ljudi, ki pravijo: "Joj, sosedova psička se goni - mu oprostimo, da jo popiha naokrog.".

Vonj po gonecih psicah je eno, goneca se psica pred nosom pa je nekaj drugega. Kot sem rekla ti treniras samo z enim samcem, ne vem pa kaj bi naredila ce bi jih z tabo treniralo še 5?! To kaksne izgovore imajo moji sosedje (ponavadi so te psi z cisto drugih koncev) ni moj problem, vem le da nimam casa v casu gonitve moje psice vsak dan v zavetisce odpeljati 3 pse. Mislim pa da ne gre za izgovore sosedov ampak pobegle pse z bliznjega tivolija in roznika.