Border Collie

Lisa · 3993038

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3360 : 09 Marec 2007, 17:41:16
CRUFTS?

Kolibri je šla tut bodočega frajerja pogledat.  ;D


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #3361 : 11 Marec 2007, 19:56:31
Fly se je odločila da je že čas za mladiče...približno 3 tedne prehmal  :-\ Tako da gremo čez približno 10-12 dni v Avstrijo  ;)


lp

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #3362 : 11 Marec 2007, 19:59:19
Super  :)! Kdo pa je srecni ocka (mogoce si ze kje napisala)?



Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #3363 : 11 Marec 2007, 19:59:57
Liza's border Q red

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3364 : 11 Marec 2007, 20:01:13
Fly's Line, super. Bomo najprej Mašine prežnofal, pol pa še tvoje.  :D


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3365 : 12 Marec 2007, 06:22:06
Jaz sem pa ugotovila, da imam najbolj strahopetnega borderja na svetu. Včeraj zvečer je Veni na tleh opazila muho in je šla seveda zadevo preveriti. In se približa čisto počasi, muha pa čisto počasi odleti (je nekaj časa mirovala, ko jo je Veni ovohavala). In je Veni naredila tako paniko iz tega, da je bilo grozno. In je potem panično iskala grozno muho in jo spet našla na istem mestu kot prej. Potem je začela panično lajati nanjo, da sem morala muho ujet in jo spustit skozi okno, da je dala mir. Potem je sledilo še ene pol ure, da se je umirila. Je šla v boks in potem kar naenkrat panično skočila na posteljo in potem spet dol.  ::) No, potem sva se pa pol ure crkljali, da se je umirila. Danes se pa čisto počasi približa čisto vsaki rapzpoki v tleh in jo previdno prevoha, da se prepriča, da pošasti res več ni v hiši.  ::) ;D  Če me bo še kdo spraševal, če je border primeren za čuvaja, mu lahko rečem, da se še muhe boji.  :D :D :D


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3366 : 12 Marec 2007, 07:49:24
Jaz sem pa ugotovila, da imam najbolj strahopetnega borderja na svetu. Včeraj zvečer je Veni na tleh opazila muho in je šla seveda zadevo preveriti. In se približa čisto počasi, muha pa čisto počasi odleti (je nekaj časa mirovala, ko jo je Veni ovohavala). In je Veni naredila tako paniko iz tega, da je bilo grozno. In je potem panično iskala grozno muho in jo spet našla na istem mestu kot prej. Potem je začela panično lajati nanjo, da sem morala muho ujet in jo spustit skozi okno, da je dala mir. Potem je sledilo še ene pol ure, da se je umirila. Je šla v boks in potem kar naenkrat panično skočila na posteljo in potem spet dol.  ::) No, potem sva se pa pol ure crkljali, da se je umirila. Danes se pa čisto počasi približa čisto vsaki rapzpoki v tleh in jo previdno prevoha, da se prepriča, da pošasti res več ni v hiši.  ::) ;D  Če me bo še kdo spraševal, če je border primeren za čuvaja, mu lahko rečem, da se še muhe boji.  :D :D :D

al pa , da je tako dober čuvaj, da  še najmanjša muha ne more prit neopažena v hišo!  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #3367 : 12 Marec 2007, 09:53:40
Joooooooooj - 5rca, vse si povedala  :o

Ja, bili smo na Cruftsu, kjer je bil tudi očka našega naslednjega legla (Oli se tudi goni, je bila pridna, in se je začela dva dni preden sva odpotovala  ::) ).

Kaj naj rečem? Crufts je za doživet. 5 ogromnih dvoran + dve dvorani za spremljajoči program. Skoraj 24.000 psov iz vsega sveta. Srečala sem ogormno prijateljev in znancev, spoznala vzreditelje iz psarn border collijev iz vsega sveta, s Sašotom sva postala prva člana angleškega border collie kluba iz Slovenije. Na temo "border collie" se je dalo zapraviti premoženje - od plišastih igrač, obeskov, ur, oblek, predpražnikov, DVD-jev, piščalk, palic do knjig na vse teme - od paše, razstav, groominga, agilitya, dog-dancinga (obe varianti), obidienca. Noro veliko vsega. Ljudje zelo prijazni, pripravljeni na pogovore. Videla sem borderje od "klasikov" do belih, red merlov, blue merlov, Australian red, blue-trikolor -ma, ni da ni. Sedaj je čisto jasno, kaj je working sheepdog in kaj border collie. Bila pri organizaciji, ki rešuje border collijev, pri "pastirjih". V glavnem - noro dobr.  :D


Pa še mimo tega - naša Vivi (Viva La Vie Seta del Oro) je bila tudi prvič razstavljena - in dobila oceno CAC, CACIB in BOB. Go, Vivi, go!

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3368 : 12 Marec 2007, 10:25:28
. Sedaj je čisto jasno, kaj je working sheepdog in kaj border collie. Bila pri organizaciji, ki rešuje border collijev, pri "pastirjih". V glavnem - noro dobr.  :D


a tebi je jasno al vsem,ali komu  :-\ ? Ker meni npr že ni  :P? Oz do sedaj sem mislila,da so to "original borderji"oz "borderoliki psi ", ki jih kmetje uporabljajo in selekcionirajo po starem z izključnim namenom paše in niso vpisani v nobeno uradno rodovno knjigo (niti ISDS niti FCI).
Torej ? A to so working sheepo dog- kar imajo pastirji (in ostali) brez rodovnikov, ali taki z brez/samo ISDS rodovniki štejejo za working sheep dog ? Al psi podobni borderjem,ki pasejo štejejo za workong sheep dog? Ali ni odvisno od načina ne/registracije in so uradno določili neke kriterije po drugih lastnostih?
A ta organizacija rešuje potem border collije, ki niso working sheep dog ?
 Dej kej več povej  :)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #3369 : 12 Marec 2007, 11:03:32
deteljica - dileme, ki sem jih imela jaz, so se razblinile  ;) Kar je že nekaj vredno, a ne  :o

rescue border collie organizacije pomagajo border collijem in working sheepdogom v stiski.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3370 : 12 Marec 2007, 12:21:03
deteljica - dileme, ki sem jih imela jaz, so se razblinile  ;) Kar je že nekaj vredno, a ne  :o

rescue border collie organizacije pomagajo border collijem in working sheepdogom v stiski.


A dileme? Prej je bilo slišai kot da definicija .
Če veš definicijo besede Working sheepdog, bi bilo fino, da najdeš minutko in jo napišeš ;) ,ker vsak, ki gleda rezultate angleških tekem, se vpraša kaj to je  ;)

Dileme pa seveda so stvar vsakega posameznika in nihče ne more rešit tujih  :D
Me veseli , če si se vsaj ene svoje rešila- vredno poti tudi okoli sveta :o .
Ne dvomim pa, da ti jih še vedno precej ostaja na raznih področjih življenja  ;), ker z dilemami (o.p.: po kmečko- težkimi odločitvami ) se vsi dnevno spopadamo  :-\

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #3371 : 12 Marec 2007, 12:37:45
sej ni treba samo rezultate tekem gledat, tudi na Crufstu- razstavni del so nastopili working sheepdogi (mislim sicer, da samo v working razredu).

A ja - ima pa Christine Charpentier novega borderja. Je bila z njim gor. Spet kratkodlakega, samo, da je to pot čokoladno-bel. In leti kot sneta sekira :-) (v agilityu, seveda, ne kot "red bul ti da krila  :o )

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3372 : 12 Marec 2007, 15:24:16
al pa , da je tako dober čuvaj, da  še najmanjša muha ne more prit neopažena v hišo!  :P

No, tole mi je bolj všeč.  :o  Ni se ustrašila, ampak je nazorno pokazala, da muha nima kaj iskat v spalnici.   :D ;)

Kolibri, saj veš, da mi moraš prav posebno razložiti, kaj lahko in česa ne smem povedati naprej.  :-\ 8) A imaš kaj novih fotk od Vive mogoče?


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #3373 : 12 Marec 2007, 20:43:45
5rca - itak da ni panike, sem se hecala  :P
Žal novih slik od Vivi nimam. Prisegajo na klasičen fotoaparat. Je pa vseeno lepo vedeti, da je vse OK.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3374 : 13 Marec 2007, 08:15:07
Kolibri, a bi bla prosim tako dobra in končno izdavila kaj so torej working sheepdogi in  kaj se ti je presvetlilo?
da bi se še komu ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3375 : 13 Marec 2007, 12:30:30
pravkar sem dobila tole sporočilo iz Avstrije:

Do you know anybody who wants a 6 year old Border Collie from working lines  with papers for free? The owner is studying in Vienna and thus is looking for a  new place for the dog. He is neutered, can stay alone for hours in the house and  seems to be healthy.
 
prevod :
oddaja se 6 let star BC z rodovnikom, delovnih linij, zdrav, kastriran. Navajen samote v satnovanju, lastnik odhaja zaradi študija.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #3376 : 13 Marec 2007, 21:04:20
deteljica - ne verjamem, da sem človek, ki lahko koga presvetli  :o  8) . Bom pa o vsem ob svojem času.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3377 : 15 Marec 2007, 18:52:56
Dons je pa Veni prvič laufala s Polono. Drugače sploh ni hotela delati, če ni bilo z mano.  8) 8) Tako da je tudi s tega vidika čisto pravi border.  8) :o 8) ;)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #3378 : 15 Marec 2007, 18:55:51
Citiraj
Tako da je tudi s tega vidika čisto pravi border

Moj še pa zmeraj ni.  :-\

Ni šans,da bi delal za koga drugega.(razen trikcev in prinašanja)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3379 : 15 Marec 2007, 18:56:47
Ni šans,da bi delal za koga drugega.(razen trikcev in prinašanja)

Moja še tega ni.  ;) Tako da je zdaj agility uradno postal bolj zanimiv od mene.  :'( :'( :o ;)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #3380 : 15 Marec 2007, 18:59:33
Citiraj
Tako da je zdaj agility uradno postal bolj zanimiv od mene. 

Ja,grenko sladki občutek,a ne?!   ;)

Tako verjetno pač je,če imaš borderja.

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3381 : 15 Marec 2007, 19:00:27
Ja,grenko sladki občutek,a ne?!   ;)

Je kar sladki. Se je videlo, da z mano vseeno raje dela.  ;) ;D


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #3382 : 15 Marec 2007, 19:04:00
Citiraj
Je kar sladki. Se je videlo, da z mano vseeno raje dela.

Sam men je itak prov,da noče z drugim delat.
Sem pri Loku bolj ljubosumen,kot pri punci.  ;)   :P   ;D

Se mi je prov fajn zdelo,ko je Mitja hotel z njim pokazat,kako je treba nekaj narest,pa je Lok neumno gledal vame češ,kaj pa tale hoče od mene.   8)


lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3383 : 15 Marec 2007, 19:08:31
Se mi je prov fajn zdelo,ko je Mitja hotel z njim pokazat,kako je treba nekaj narest,pa je Lok neumno gledal vame češ,kaj pa tale hoče od mene.   8)

Ja, saj Veni je bla ista. Danes je pa šla s Polono. Na začetku ji sicer ni blo ravno jasno, zakaj ni mene zraven, ampak je pa delala.  ;D

Sky, kaj je s tvojim agilityjem? Midve se že matrava, tebe pa od nikjer.  ??? ??? ;)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #3384 : 15 Marec 2007, 19:14:28
Citiraj
Sky, kaj je s tvojim agilityjem? Midve se že matrava, tebe pa od nikjer.

Ja,vidve se že precej uspešno matrata,midva pa.......
Hm,čez zimo smo pri nas čist zaspali.Pri nas je problem,ker sva samo dva,ki bi delala,ovire pa imamo shranjene v eni od tal dvignjeni hišici in si jih je treba vedno postavljat.In,lahko si misliš,da če si na treningu sam,da to odpade.
Nekje v roku dveh mesecev se seliva v Zreče in bova potem se vozla v Maribor na treninge,tako da upam,da bova nadoknadila zamujeno.

Sva pa v reševanju tik pred izpitom,kar je za manj kot 2 leti starega borderja kar dobro.Sploh če imaš v mislih,da mi je bilo rečeno,da itak nikol ne bom naredil iz borderja reševalca.   ::)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3385 : 15 Marec 2007, 20:35:56
Zoran, saj pri borderju ne rabiš veliko, da zna vse ovire. Lastniki smo pa druga stvar.  :-[ ::) ;)

Drugače pa eno poročilo iz treninga v torek. Da boste vedeli, kako mi treniramo:

Najprej se na veliko nasmejimo (ponavadi med ogledom, da vse sproti pozabimo):



Sledi seveda obezen trening con:



Potem začnemo trenirati (ja, borderji so prehitri za moj fotoaparat):

   :-[ :-[ :-[ ::) ::)

Potem se spet malce smejimo (in poležavamo na mostu):



Medtem nas moški del čudno gleda in si misli svoje:



Ice pa je seveda vmes ves nestrpen in prosi lastnika, da naj neha zabušavati:



Moje fotografske sposobnosti sem sprobavala tudi na počasnejših psih (se opravičujem lastnikom Hrvatov  8) ):



Polonca nas takole utrudi:



In po vseh mojih fotografskih polomijah končno uspe narediti eno dokaj spodobno sliko (vem, da se bo Iztok spet smejal :-[ ):



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #3386 : 15 Marec 2007, 20:56:55
Js bi tut z vami trenirala!!! V nasem tecaju je samo garanje in mucenje  ;) Nobeno zabusavanje. Sploh, ce si stara baba in imas dve psici za zrihtat.

5rca, ce bova kdaj skupaj trenirali, delim Olivio s tabo, tako da bo vsaka imela psico in pol.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3387 : 16 Marec 2007, 06:17:54
Js bi tut z vami trenirala!!! V nasem tecaju je samo garanje in mucenje  ;) Nobeno zabusavanje. Sploh, ce si stara baba in imas dve psici za zrihtat.

5rca, ce bova kdaj skupaj trenirali, delim Olivio s tabo, tako da bo vsaka imela psico in pol.

 :D :D :D

Drugače pa Tina vedno poskrbi, da se res nasmejimo na treningu. Sem prav vesela, da skupaj trenirava.  :o :) 


cerae

  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 1
  • BC Ice
Odgovori #3388 : 16 Marec 2007, 10:05:42
Hahahaha, fajn reportaža ja. Pozabila si povedat, da sproti med ogledom parkurja premoremo toliko intelekta, da še strokovno ugotovimo, kdo ima doma pokvarjen pralni stroj  :D :D

Sicer pa - treningi s Tino in Petro so zelo fajni, sam moram pazit, da ne izkoristim gostoljubja in se pojavim tam (pre)večkrat  :-[ Sem vseeno intruder  :P ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3389 : 16 Marec 2007, 12:10:10
še nekaj podatkov o Avstrijskem borderju,ki se oddaja- če kdo pozna kog a,ki bi ga imel:

This Border Collie is out of a working line www.magic-borders.at from the H-litter.  He (Hope) has a pedigree. One of his sisters took part at Agility WC,  she is very good. You can see about her in the homepage under "Nachzucht  und ihre Erfolge". He is neutred and healthy, hips are okay. He had his shots  recently. If they find a good place they would give him away for free.
They want to give him away as the daughter lives now in Vienna and has  a Baby and no time for the dog. And for the mother the dog is too much  work. The dog needs more work.... But you can leave him alone and he makes no  trouble. So I was told. 
The Family lives in Kärnten near Klopeiner See. The name is Kassel,  their TelNr. 04239/3218.
I think that he is certainly suitable for sports and would be happy to  get some work to do. When the breeder heard that they want to give Hope away she  was angry about the owners and thus not very nice. So they don't give the  dog back to her...
 

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!