Border Collie

Lisa · 3993207

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3750 : 02 April 2007, 13:46:52
Jst sm pa včeraj spoznala gospoda v Portorožu k mi je reku da ima 9mesečnega borderja iz Lj (od Tine), pa se tud meni ne sanja keri psi bi bilo to :-[

Od Gayota brat.  ;)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3751 : 02 April 2007, 14:37:10
ahaaa ;D
Je gospod reku, da ima en uček rjav, druzga pa belga (pomoje je mislu moderga)  ;D



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #3752 : 03 April 2007, 08:41:42
Iz katerega legla je Gayo?  :-[



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3753 : 03 April 2007, 08:45:05
Če se prov spomnim je očka Izi, mamica pa ena psica iz nemčije (nism sigurno, je tudi ne poznam)  ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3754 : 03 April 2007, 10:59:19
Če se prov spomnim je očka Izi, mamica pa ena psica iz nemčije (nism sigurno, je tudi ne poznam)  ;)

Mama je BRAINS'N BEAUTY KIR ROYAL: http://www.britanci.com/slike/BurgerTina_BrainsBeauty200.jpg


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #3755 : 03 April 2007, 14:08:55
Zivjo, pa se spet malo oglasam  ;D Prinas pridno rastemo in razgrajamo samo igrač pa ne maramo deliti z drugimi psmi. :-\ Me ze kar malo skrbi, ker aš tako besno reagira ce bi se se kaksen pes hotel igrati z igraco, ki jo ima on trenutno pa tudi ce ni njegova.  :-[ Žoge ga še vedno ne zanimajo preveč, čeprav se stanje izboljšuje. Rad nas tudi ignorira in nas samo opazuje iz kaksnega kota, najraje pa nas pase in grize za gležnje čeprav se trudimo, da bi ga tega odvadili.  :)
Slikice sledijo v kratkem, ko bom nasla koga, da ga spet malo pofotka

pa pa  :)



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3756 : 03 April 2007, 14:53:21
Slikice sledijo v kratkem, ko bom nasla koga, da ga spet malo pofotka

Z veseljem ga pridemo pofotkat  :o :o. Samo povej kam in kdaj  :D.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3757 : 03 April 2007, 14:55:22
druščina iz našega konca se odpravlja v nedeljo na Madžarsko v Siófok na tekmo agi in hkrati tudi peizkus "pašnega nagona". :o Končno ovčke tudi za naše kužke. :o :D 

Kako je bilo na tekmi in paši?


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #3758 : 03 April 2007, 20:54:31
Zelo lepo smo se imeli. In spet nekaj kar nas je začelo mikati in kar bomo sigurno še poskusili.
Več napisanega je tukaj:

http://kin-drustvo-ljutomer.si/ljutomer_glavne_novice.php?id=31

slike pa agilitaši našega društva dodajamo tukaj:

http://agilityljutomer.moj-album.com/


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3759 : 04 April 2007, 06:58:17
Vidim, da ste res uživali. Upam, da se kdaj tudi mi pridružimo  :o.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3760 : 04 April 2007, 08:55:38
Ena fotka zanimivo obarvanega borderčka iz psarne It's All Mine ;D. Gre za črno-belo psičko, ki se je skotila 29.3.2007.



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #3761 : 04 April 2007, 09:08:44
Ime za to lepoticko bi lahko bil
It's All Mine and Very Special  :-*

Pozdravcek
 Blumina



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3762 : 04 April 2007, 09:10:25
 :o :o :o

Zakon barva.  :D :D


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3763 : 04 April 2007, 09:17:48
Me prav zanima kako bo kasneje izgledalo vse skupaj, ko bo večja.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #3764 : 04 April 2007, 10:53:36
(se opravicujem, ker pisem po anglesko, ne bi znala to vprasati po slovensko]:

Does anyone have any experience doing the pot spominov in tovaristva walk with dogs? I'm thinking of taking part in the May 12 walk, but only if I can take Lyra along. Would she have to be leashed the whole time? Would the whole route (ca. 33 km) be too long for a dog? I'm familiar with the part near Roznik, where there's grass for her to walk on (if she can be off leash) and water for her to cool off in, but I'm concerned about the stretches that go through more urban areas. Would it be hard on her feet?

Hvala vnaprej za nasvet!



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3765 : 04 April 2007, 10:58:40
Mi smo se že večkrat sprehajali po PST-ju, vendar večinom av popoldanskem času, ko je tam veliko ljudi. Zaenkrat Buffy ni bila niti enkrat privezana in je veselo skakala po travnikih poleg poti. Na določenih predelih pa bo vseeno potrebno pasa privezati, saj se hodi po cesti ali po pločniku ob cesti.
Za cel obhod Ljubljane po PST-ju se še nisem odločila, ker je malo preveč zame. Buffy bi bila sigurno vesela takega sprehoda  ;D. Tako, da se mi zdi, da za psa pot ni predolga. Kaj pa zate?  :P

zemljevid in opis celotne poti (za vse, ki poti še ne poznajo):
Pot poteka skozi mestne četrti, ki obkrožajo središče Ljubljane. Začetek poti je prepuščen individualni odločitvi. Če začnemo na kontrolni točki št.1 (četrtna skupnost Vič) in v smeri urinega kazalca obkrožimo mesto, nas pot najprej pelje okrog hriba Rožnik, skozi Koseze in Šiško, Bežigrad, mimo Gramozne jame skozi pokopališče Žale, med stanovanjskimi bloki v Novih Jaršah, vzdolž Ljubljanske obvoznice do reke Ljubljanice (Polje), skozi Štepansko naselje in preko hriba Golovec na Ljubljansko barje, kjer preko mestnih predelov Galjevica, Ilovica, Murgle in Mestni log sklenemo pot na Viču.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3766 : 04 April 2007, 11:00:51
(se opravicujem, ker pisem po anglesko, ne bi znala to vprasati po slovensko]:

Does anyone have any experience doing the pot spominov in tovaristva walk with dogs? I'm thinking of taking part in the May 12 walk, but only if I can take Lyra along. Would she have to be leashed the whole time? Would the whole route (ca. 33 km) be too long for a dog? I'm familiar with the part near Roznik, where there's grass for her to walk on (if she can be off leash) and water for her to cool off in, but I'm concerned about the stretches that go through more urban areas. Would it be hard on her feet?

Hvala vnaprej za nasvet!

Določen del poti poteka ob cesti, določen pa po travnikih in čez hribe in barje. Tam je pes lahko odvezan, mi nikoli nismo imeli problemov, vprašanje tudi kako se razume z ostalimi psi, ker jih je na pohodu ponavadi kar precej in koliko rine v druge ljudi. Skratka pot je super, samo če ni prevroče, ker ni ves čas na razpolago sence in vode.

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3767 : 04 April 2007, 11:01:21
Ah me je petrca prehitela... no pa bolje dvakrat kot nobenkrat 8)

Lp nina



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #3768 : 04 April 2007, 11:01:50
Z veseljem ga pridemo pofotkat  :o :o. Samo povej kam in kdaj  :D.

Lahko za vikend, brezovica-plešivica  :)



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3769 : 04 April 2007, 11:04:31
Lahko za vikend, brezovica-plešivica  :)

Se bomo zmenili  ;).


Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #3770 : 04 April 2007, 11:07:00
Hoj,

jaz imam pa en problem.  :( :'(
Moji Suri je vsakič ko se peljemo z avtom ful slabo. Sedaj je že dvakrat bruhala, tako da sem danes poklicala veterinarja in greva po ene tablete proti slabosti. Ali ima katera kakšne izkušnje s tem? Ali je sploh varno dati taka zdravila tako majhnemu psu? ??? ???
Jaz veterinarjem ne zaupam kaj dosti, pa raje vprašam, če ima katera kakšne podobne izkušnje.

Aja, včeraj se je pa prvič srečala z ovcami  :o. Ful je bila smešna, je ful paniko zagnala. Sem pa nažalost pozabila fotoaparat doma, tako da za vikend jo bom pa slikala. Mogoče bo že bolj pogumna.  :)

+1


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #3771 : 04 April 2007, 11:07:30
Lahko za vikend, brezovica-plešivica  :)

Se je meni zdelo po fotkah nekam sumljivo znan konec barja. Se sprehajamo po priblizno istem koncu.

Blumina



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #3772 : 04 April 2007, 11:17:52
Mi smo se že večkrat sprehajali po PST-ju, vendar večinom av popoldanskem času, ko je tam veliko ljudi. Zaenkrat Buffy ni bila niti enkrat privezana in je veselo skakala po travnikih poleg poti. Na določenih predelih pa bo vseeno potrebno pasa privezati, saj se hodi po cesti ali po pločniku ob cesti.
Za cel obhod Ljubljane po PST-ju se še nisem odločila, ker je malo preveč zame. Buffy bi bila sigurno vesela takega sprehoda  ;D. Tako, da se mi zdi, da za psa pot ni predolga. Kaj pa zate?  :P

A misli mogoče Jean na pohod - tradicionalni pohod ob 9. maju? Takrat je tam veliko ljudi ...  To je ta pohod Ob žici : http://www.pohod.si/



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #3773 : 04 April 2007, 11:23:42
Moji Suri je vsakič ko se peljemo z avtom ful slabo. Sedaj je že dvakrat bruhala, tako da sem danes poklicala veterinarja in greva po ene tablete proti slabosti. Ali ima katera kakšne izkušnje s tem? Ali je sploh varno dati taka zdravila tako majhnemu psu? ??? ???
Jaz veterinarjem ne zaupam kaj dosti, pa raje vprašam, če ima katera kakšne podobne izkušnje.

Si poskusila tako, da ji nisi dala kar nekaj časa pred vožnjo nič za jest in pit? Ko je bilo Lumu vroče, je tudi bruhal, ali pa če je bila ovinkasta cesta. Tablet nismo šli iskat, ker se je uredilo samo po sebi. Mogoče, če imaš možnost, se med vožnjo večkrat ustavi, ko boš videla, da se je začela bolj slinit in da izgleda, kot da ji je slabo. Prevsem pa res nič vode ali hrane.

+1



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #3774 : 04 April 2007, 11:27:02
Ne samo Suri - tudi Ayashee oz. Aji - mi je punca zadnjič še Deep-a pobruhala.

Lynn je tudi bruhala v avtu nekako do petega, šestega meseca, potem vedno manj in zdaj se normalno vozi, ker tudi ne skače več po boksu ampak leži. Smo ji dali nekajkrat tableto proti slabosti, vendar je potem še to izbruhala, potem ne več, ker se mi je zdelo, da nič ne pomagajo.

Tudi Lynn je bila včeraj prvič pri ovcah, pa smo tudi mi na žalost brez slikc.

LP

Alenka




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3775 : 04 April 2007, 11:32:28
Hoj,

jaz imam pa en problem.  :( :'(
Moji Suri je vsakič ko se peljemo z avtom ful slabo. Sedaj je že dvakrat bruhala, tako da sem danes poklicala veterinarja in greva po ene tablete proti slabosti. Ali ima katera kakšne izkušnje s tem? Ali je sploh varno dati taka zdravila tako majhnemu psu? ??? ???
Jaz veterinarjem ne zaupam kaj dosti, pa raje vprašam, če ima katera kakšne podobne izkušnje.

Ojla,

tudi Ginny je ful bruhala, ko je bila majhna. Takoj, ko smo se malo dlje peljali, je šel obrok po gobe  ::) Te pa lahko potolažim, da se je pri nas stanje bistveno izboljšalo. Zdaj bruha le občasno na daljše ovinkaste razdalje. Še vedno pa ji, preden kam grem, ne dam nič za jesti. Za nazaj je pa ponavadi tako zmatrana, da samo spi in sploh ne misli na bruhanje  ;D
Naj te ne skrbi preveč, sama nisem uporabljala nobenih tablet. So pač eni kužki bruhci  ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #3776 : 04 April 2007, 11:34:46
Živjo Alenka,

ja sej veterinar je rekel, da je pri borderjih to pogosto in da mine samo po sebi. Ampak fora je v tem, da ji prej nisva dala nič za jest, pa tudi ustavila sva se večkrat (itak je pa vožnja trajala samo 50 min). Ampak bruhala je že po 10 min.  :(
Ne vem kaj naj naredim, je ful nemirna, pa cvili, ko pa bruha pa takoj zaspi in potem je vse OK. Ampak se mi ful smili. Bom jaz tudi probala tablete (čeprav sem bolj skeptična) ampak mogoče pa pomaga (probat je treba).

p.s. - kdaj pridete na obisk?


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #3777 : 04 April 2007, 11:40:05


p.s. - kdaj pridete na obisk?


U, mi tudi, mi tudi  ;)


Jean, sem pisala organizatorjem pohoda, kako je s štirinožnimi pohodniki pa bomo videli, kakšen bo odgovor!




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3778 : 04 April 2007, 11:44:54
Jean, sem pisala organizatorjem pohoda, kako je s štirinožnimi pohodniki pa bomo videli, kakšen bo odgovor!

Saj ne rabiš nič komplicirat ;) Mi smo bili že 3x in nikoli ni bilo nobenih problemov. Smo pa vedno srečali veliko št. psov in ljudi, tako da je to ali je pes na povodcu ali ne tako kot vsakodnevni sprehod, odvisno od psa in lastnika. Če se te pes drži in ne rine v ljudi in druge pse je lahko spuščen, če ne pa bolje, da ne, ker srečaš na pohodu vse sorte ljudi in pse ;)

Lp nina



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #3779 : 04 April 2007, 11:47:38
Saj ne rabiš nič komplicirat ;) Mi smo bili že 3x in nikoli ni bilo nobenih problemov. Smo pa vedno srečali veliko št. psov in ljudi, tako da je to ali je pes na povodcu ali ne tako kot vsakodnevni sprehod, odvisno od psa in lastnika. Če se te pes drži in ne rine v ljudi in druge pse je lahko spuščen, če ne pa bolje, da ne, ker srečaš na pohodu vse sorte ljudi in pse ;)

Lp nina

Okej, sama nisem bila še nikoli, pa nisem vedela. Hvala. Pridete tudi letos?