Border Collie

Lisa · 3993153

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3780 : 04 April 2007, 11:49:59
Okej, sama nisem bila še nikoli, pa nisem vedela. Hvala. Pridete tudi letos?

Žal ne. Aja je pa fino če imate za pse kaj za pit s sabo, ker imajo na postojankah ponavadi samo sok in nič vode. Tako se je pri nas eno leto Smart kar s sokom nacejal ::)

Lp nina




Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #3781 : 04 April 2007, 11:51:52
A misli mogoče Jean na pohod - tradicionalni pohod ob 9. maju? Takrat je tam veliko ljudi ...  To je ta pohod Ob žici : http://www.pohod.si/

Ja, tocno, to imam v mislih:

http://www.pengovsky.com/2007/03/31/liberation-day-announcement-1/

Ni problem, da je Lyra obcasno na vrvici za dolocene dele (po cesti, v mestu..), tam, kjer sta travnik in voda, bo najbolj srecna, ce je lahko spuscena. Ce bi morala biti sest ur ves cas na vrvici , ne bi imela cisto nobenega veselja, to je samo mucenje in dolgcas, v tem primeru gremo rajsi na tekmo v Loznici. Ce je lahko spuscena, za spremembo bi sla z njo na eno novo pustolovscino. Je izredno pridna in zanesljiva v javnosti (v nasprotju z neko avstralko, ki jo poznam  ::) ), zmeraj glede nazaj in preveri, kje sem, se takoj vleze in caka na prostor, ce ji recem, obvlada odpoklic, nikogar ne moti, tudi drugih psov ne--jih kar izogiba in ignorira, razen ce oni vsiljujejo v njen osebni prostor, takrat pa malo renci in postavlja meje. Skrbi me samo to, ce bodo organizatorji oz. oblasti zahtevali, da je pes v mestu ves cas na vrvici, tako kot naj bi pisalo v zakonu, posebej zdaj, ko se vsi preplaseni zaradi napadov "nevarnih psov".  Pa tudi to me skrbi, da ne bi bilo prevec vroce in mucno za njo, da ne bi blazince na tackah trpeli od trdega vrocega asfalta, itn.

Hvala za odgovore, pa tudi za skrb glede moje sposobnosti  :P, jaz za vsak slucaj bom vzela vozicek za invalide, pa se bom lepo peljalace bodo noge prevec utrujene za korakanje naprej.  ;)



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #3782 : 04 April 2007, 11:53:41
Lynn ni bilo slabo edino če je bila ful zmatrana. Se pa res slabosti ustavijo, ko pes malo zraste.

Mislim da ta teden z obiskom še ne bo nič - smo bile obe z Mašo bolne, čez vikend nas ne bo, bi se pa lahko zmenile predvidoma za naslednji teden (sreda-petek).

Javi mi še kdaj boste imeli malo šolo, da pridem pogledat še vse tri hkrati.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #3783 : 04 April 2007, 11:57:36

Jean, sem pisala organizatorjem pohoda, kako je s štirinožnimi pohodniki pa bomo videli, kakšen bo odgovor!



Gulu, hvala!



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #3784 : 04 April 2007, 11:58:39
No, mi bomo šli mogoče samo del, ker je naš Lum po obnašanju v javnosti precej podoben eni avstralki, ki jo Jean pozna  :P  in ga ne bi mogla imeti vseskozi spuščenega. Čepav včeraj, ko sva se vračala čez Mostec domov, je bil zelo priden (in to še preden je bi itak preveč utrujen  ;)) in ga tudi kužki niso odvrnili od piskajočega ježka  ;D.

Skrbi me samo to, ce bodo organizatorji oz. oblasti zahtevali, da je pes v mestu ves cas na vrvici, tako kot naj bi pisalo v zakonu, posebej zdaj, ko se vsi preplaseni zaradi napadov "nevarnih psov". 

Saj zato pa sem jim pisala. Čeprav je tudi na Repkovem teku pisalo, da morajo biti psi na štriku, pa večinoma niso bili.




Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #3785 : 04 April 2007, 11:59:10
Lynn ni bilo slabo edino če je bila ful zmatrana. Se pa res slabosti ustavijo, ko pes malo zraste.

Mislim da ta teden z obiskom še ne bo nič - smo bile obe z Mašo bolne, čez vikend nas ne bo, bi se pa lahko zmenile predvidoma za naslednji teden (sreda-petek).

Javi mi še kdaj boste imeli malo šolo, da pridem pogledat še vse tri hkrati.



Ni problema, mi imamo tudi drug teden čas kadarkoli po 16. uri. Malo šolo pa imamo jutri prvič (brez psov), čisto zares pa se začne 17.04.

Pozdravi doma pasjo in človeško družinico  :)

lp


Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #3786 : 04 April 2007, 12:03:18

U, mi tudi, mi tudi  ;)





Ni problema, lahko se zmenimo kadarkoli. Mi imamo čas danes popoldne, pa jutri cel dan (do 18. ure ko imamo privič šolo). V petek gremo pa do ponedeljka na dolenjsko.


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #3787 : 04 April 2007, 12:05:10
Pri nas se moramo samo zmenit, kdaj imamo vsi čas pa ti javimo. Po moje bo Žiga tudi kakšno košarko izpustil, samo da vidi Nosko  :o.

lp



Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #3788 : 04 April 2007, 12:15:30
Pri nas se moramo samo zmenit, kdaj imamo vsi čas pa ti javimo. Po moje bo Žiga tudi kakšno košarko izpustil, samo da vidi Nosko  :o.

lp


OK potem se pa slišimo, pa vidimo. Noska pa sploh ni več tako nedolžna.  :o Prva dva dni je tako žalostno gledala in se presedala iz enega konca na drugega, sedaj je pa že prava zverina. Grize za pete, skače v obraz, pa vsakemu, ki ga srečamo na sprehodu bi se prodala. Se takoj vleže na hrbet in hoče da jo čohajo.

Aja zna pa že tačko, gimme five in sedi  :) :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3789 : 04 April 2007, 12:49:28

Saj zato pa sem jim pisala. Čeprav je tudi na Repkovem teku pisalo, da morajo biti psi na štriku, pa večinoma niso bili.



mislim,da je čist brez veze ,da si jim pisala. Uradni odgovor , še toliko bolj če je pisen , ne more bit v neskladju z zakonom niti s pravilniki ali mestnimi odloki. In skladno s temi, mora bit privezan.
Torej tudi, če ne mislijo tako, morajo dat odgovor, da naj bodo psi na vrvici .

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #3790 : 04 April 2007, 13:16:08
Prosim za mnenje.
Moja Suri ful malo je.   :( :'( Poje okoli pol priporočene količine briketov na dan + kakšen košček salamce ali hrenovke, ko se učiva trikcov (pasjih priboljškov sploh ne mara). Zdaj ko sem doma sem ji kar puščala hrano v skledi, ker takrat ko ji daš ne je nič. Tako da je čez cel dan vsake 3 ure po malo briketov. Najbolj lačna je zvečer. Ali naj ji, glede na to da sploh ni požrešna hrano še naprej puščam v skledi, ali naj po 10 min. odmaknem stran?
Aja, ful pa ima rada tiste kosti za zvečenje, pa prašičje ušesa, čeveljčke... a se to šteje tudi kot hrana?  ???


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #3791 : 04 April 2007, 13:28:59
Pri nas je isto, aš poje samo malo ostalo pa pusti.. Včasih ga morava prav prositi da je. Na zacetku sem mu hrano puscala tako da jo je imel cel dan na voljo, zdaj pa mu jo umikam. Z veseljem pa požre kakšno konjsko figo sosedovega konja.  ::)



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3792 : 04 April 2007, 13:35:57
Lelika, glede bruhanja se ne sekirat preveč, bo vrjetno kmalu bolje ;) Moj ni bruhal, je pa prve 3 tedne v avtu toook tulu, k da bi ga nekdo klal :D
Hrane jst ne bi puščala. Mogoče se je naveličala briketkov teh ali pa ji niso več všeč... Pejt v kako pasjo trgovinico in prosi za testerje in boš videla če kako drugo hrano raje je. Jst sm tud zamenjala kmalu hrano, zdej je pa že dolgo na isti in mu je veliko bolj všeč. ;)
lp



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #3793 : 04 April 2007, 13:41:48
Moj pa v avtu spi kot top in komi caka da ga dam v boks, da se kam peljemo.  ;D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3794 : 04 April 2007, 13:52:43
Lelika, če je drugače s psico vse v redu, potem rabi pač manj hrane. Po desetih minutah odstrani pa bo že jedla, ko bo lačna. Tudi razno siljenje v to, da pes je pa prošnje, da naj je, niso ravno prava rešitev (bo že tako ali tako hitro ugotovil, kako vas lahko okrog obrača  ;) ). Menjava hrane po mojem ni ravno rešitev, ker, če se pes naveliča ene hrane, se bo tudi druge (posebno testerčki navadno teknejo - ker tisti testerčki so nekaj novega pa je boljše kot običajna hrana - ko pa dobi večkrat hrano, je pa potem lahko isto). Uhlji in podobne stvari prav tako nafilajo želodček, ampak prav hranljive te stvari niso.

Kar se bruhanja tiče, pa je Veni tudi občasno bruhala, ampak to se potem umiri.

Jaz bi šla pa v nedeljo na kakšen sprehodek...


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3795 : 04 April 2007, 14:02:39
Jaz bi šla pa v nedeljo na kakšen sprehodek...

Jaz bi šla tud na sprehod. Pa k isli AŠ-a poslikat  :o ;)


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #3796 : 04 April 2007, 14:05:28
Lahko pridete v nedeljo 5rca in cacy imata mojo tlf.

se vidimo

lp



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3797 : 04 April 2007, 14:06:53
Jaz bi šla tud na sprehod. Pa k isli AŠ-a poslikat  :o ;)

Gremo na sprehod k isli potem v nedeljo?


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #3798 : 04 April 2007, 14:08:12
isla- glede teh konjskih fig...to je rad vsaki pes, da ne govorimo o konjskih briketih! to je kot, da bi bila salama  ::) če pa imaš možnost dobiti, (ko se pri sosedu kuje) ostanke roževine, ko jim poreže ji pa daj....to imajo psi zelo radi, je pa tudi dobro za njihovo zdravje  ;)


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #3799 : 04 April 2007, 14:14:50
mislim,da je čist brez veze ,da si jim pisala. Uradni odgovor , še toliko bolj če je pisen , ne more bit v neskladju z zakonom niti s pravilniki ali mestnimi odloki. In skladno s temi, mora bit privezan.
Torej tudi, če ne mislijo tako, morajo dat odgovor, da naj bodo psi na vrvici .

Ja, saj je tak tudi prišel - odgovor namreč. Da morajo izpolnjeni vsi varnostni (nagobčnik in vrvica) in veterinrski (ceplenje) pogoji. Verjetno pa v praksi tako in tako ne bodo gledali.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3800 : 04 April 2007, 14:18:51
Gremo na sprehod k isli potem v nedeljo?

Ja, seveda  :o


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3801 : 04 April 2007, 14:19:15


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #3802 : 04 April 2007, 14:21:04
Hmmm  :-[ Kam to?



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3803 : 04 April 2007, 14:24:10
jst bom pa zdele Aša vidla :P :P :P lohk pa tud v nedeljo če bom mela čas ;D



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3804 : 04 April 2007, 14:25:55
Hmmm  :-[ Kam to?

Eno stran nazaj je isla napisala, kam


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #3805 : 04 April 2007, 14:27:54
Aha, nisem bila ziher, če se to tja nanaša. No, mogoče pa tudi mi pridemo. (odvisno, kdaj bomo moral it familije jajca nosit  :-\)



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #3806 : 04 April 2007, 14:39:08
Mi bi tudi Ash-a prišli pogledat in sicer naslednji teden če se da.

So mladiči prej več pojedli, ko so bili še skupaj. Ayashee je le če sta Lynn in Deep v bližini, drugače pa tudi ona poje polovičko priporočene doze. V hrani uživa le če zmakne Deepu kakšen adult brikete.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3807 : 04 April 2007, 15:52:34
Mi bi tudi Ash-a prišli pogledat in sicer naslednji teden če se da.

So mladiči prej več pojedli, ko so bili še skupaj. Ayashee je le če sta Lynn in Deep v bližini, drugače pa tudi ona poje polovičko priporočene doze. V hrani uživa le če zmakne Deepu kakšen adult brikete.

alenkab, a imate eno punco še vedno doma? Kdaj pa ona odhaja?


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3808 : 04 April 2007, 16:38:26
Evo par slikic Asha ;D

Najprej je Bodeju razložil da je on šefe :o


Pol mu je štrik hotu vzet :D


Pri frizbiju je uspel, in Bode je se užaljen umaknil :D


Pol je pa zmagovalno mal poziral 8)


Izredno je simpatičen in kot vsi mladiči, rad grize :o



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3809 : 04 April 2007, 16:50:05
alenkab, a imate eno punco še vedno doma? Kdaj pa ona odhaja?
Je to mogoče tista punca, ki maja odhaja v tujino?  :-[