Border Collie

Lisa · 3992967

Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #4050 : 22 April 2007, 15:02:15
Hay,
te pasje ute so res noro dobre.
Pa še pohvala, ker imate vsi tako lepe psičke (vam kar zavidam  :P )
Sicer pa sama imam doma kastriranega airedalca Zora (lapi me že pozna z drugih forumov) in bom verjetno si kupila še eno borderko (samo doma morem še do konca prepričat) in sma se z Anjo že malo pogovarjale, ker ima noro dobro kombinacijo (vsaj za mene). Sama sem sicer bolj za razstavno linijo, a če bi imela delovno linijo bi bila zadovoljna tudi s to. Ni važna zunanja lepota, važna je notranja lepota (vsaj za mene).
Deteljica in lapi: obe imata izkušnje z airedalci in borderji (kakor je meni znano) in me zanima kakšne so glavne značilnosti med tema dvema pasmama (seveda po karakterju).
lp,
Anja


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #4051 : 22 April 2007, 15:43:48
hej!

kaj nič ne poveste, kako je bilo na tekmi! Mene ferbec matra! ::)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #4052 : 22 April 2007, 15:48:41
Nekaj se nas je šele danes vrnilo domov. Jaz zase lahko rečem, da je bla super tekma, dobro organizirano, luštni in hitri parkurji, vendar sva bili z Buffy pri obeh tekih DIS. Pri prvem mi je pri tretji oviri kar na most zavila, pri drugem teku pa sva imeli 3x izogibanje - ni hotla it v ohlapni tunel. Drugače pa je bilo vse kot je treba in sem s prvo tekmo zelo zadovoljna. Posnetki bodo objavljeni naknadno, ker jih šele sedaj nalagam na računalnik.


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #4053 : 22 April 2007, 16:00:40
aha....jest sem se pa že čudila, zakaj se nihče ne oglasi, ker ponavadi še isti večer čestitamo  ::) Drugače, pa fajn da si zadovoljna, ker mislem, da je najbolj potreben prvi vtis, da se še kdaj vrneš  ::) pohiti z posnetki!! :-[ :P

pa četitam!!!!

LP
K.


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #4054 : 22 April 2007, 18:56:00
Hay,
no čestitke vsem, ki ste bili na tekmi (je bila danes a ne) za takšne ali drugačne uspehe. Sem čisto pozabila, da je bila tekma.
lp,
Anja


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #4055 : 22 April 2007, 19:49:39
Tekma je bila v soboto v Gornji radgoni.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4056 : 22 April 2007, 19:55:20
Jaz sem šele zdaj prišla k sebi po vrnitvi iz Pomurja.  :-\ ;D

Z Veni sva bili disk v obeh tekih. V prvem mi je poletela z vrha gugalnice dol (v polnem šusu, brez ustavljanja). Potem sva imeli pa še napako v slalomu in pri popravljanju šle namerno v disk. V drugem pa izogibanje v ohlapnem tunelu (tale izogibanja pri nama so že prav grozna  :-\ ) in skok na naslednjo oviro. Ampak sva zadovoljni.  ;D ;D


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4057 : 22 April 2007, 20:07:21
5rca, mam pa res srečo jst :D :D :D
Imaš kake filmčke?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4058 : 22 April 2007, 20:18:31
5rca, mam pa res srečo jst :D :D :D
Imaš kake filmčke?


Hehe...  ;D ;D Se bom načakala na tole torto.  ;D ;D

Filme je snemala petrca in mislim, da mi jih je že poslala (samo ne na moj računalnik, tako da moram še prenesti) in jih bom objavila.

Drugače pa, če bo kdo potreboval kdaj penočišče v Radencih, jim predlagam to, kjer smo bili mi. Super prijazni ljudje.  ;D


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #4059 : 22 April 2007, 20:23:19
Doma imam posnetke nekaterih tekmovalcev in me zanima, katere posnetke lahko objavim?

tincy - agility in jumping
5rca - agility in jumping
kalahit (Hit) - agility in jumping
kalahit (Kala) - agility in jumping
darrcha (Joy) - agility in jumping
Varvi - agility in jumping
Kolibri - agility, jumpinga je samo 30 sec, ker mi je zmanjkal baterije  :-[
cerae - agility in jumping
Jean - agility in jumping




petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #4060 : 22 April 2007, 20:25:12
Drugače pa, če bo kdo potreboval kdaj penočišče v Radencih, jim predlagam to, kjer smo bili mi. Super prijazni ljudje.  ;D

Prenočišča v Radencih, kjer smo bili sedaj, bodo kmalu objavljena tudi pod rubriko KAM. Sem že vse napisala. Še slikce prilepim in pošlem.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4061 : 22 April 2007, 20:31:05
Doma imam posnetke nekaterih tekmovalcev in me zanima, katere posnetke lahko objavim?

Saj lahko vse objaviš. Si snemala na javni prireditvi in nikjer ne piše, da se ne sme snemati.  ;) ;) Razen, če bi kakšen tekmovalec raje videl, da ne bi videli njegovih neumnosti.  ;D ;D



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #4062 : 22 April 2007, 20:45:17
Razen, če bi kakšen tekmovalec raje videl, da ne bi videli njegovih neumnosti.  ;D ;D

Sej glih to me zanima, kdo bi se rad videl in kdo ne  ;D. Oziroma, kdo bi rad videl da ga drugi vidjo.


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #4063 : 22 April 2007, 20:55:32
jaz nimam nič proti

Naj omenim, da smo na tekmi našli ženski temnomodri brezrokavnik. Če ga katera pogreša, naj se oglasi.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4064 : 22 April 2007, 22:46:15
Jst bi vse filmčke rada vidla :o :o 8) ;D



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #4065 : 22 April 2007, 23:31:10
Lyra je bila druga.  8) V prvem teku je bila skoraj disk (ce lahko tako recemo, ceprav to se mi zdi da je to tako kot nosecnost: ali si noseca, al pa nisi; si disk ali nisi). No, slo je za las--ce bi stegnila nogo (najbrz tisto avstralsko) 1 cm dalje, se bi dotaknila palisade-napacne ovire. K sreci, me je poslusala in obrnila proc pravocasno, ampak komaj komaj. Gugalnica je bila ful cudna--lahka, visoka, in drseca. Ze psom, ki ponavadi nimajo tezav pri gugalnici, je slo narobe. Tako da jaz sem dala Lyri kar en lep cas (boste videli v posnetku, trajalo je celo vecnost), da je pocasi ampak sigurno lezla gor in gugalnica dol. Ni marala prevec, najbrz bi rada skocila prej dol, mi je pa zaupala in ubogala. Kljub temu, da smo najbrz kakih 5 sekund (!) rabili samo za to oviro, je bila na drugem mestu ze po prvem agility teku, ker je bilo malo cistih tekov.

Pri jumpingu mi je dvakrat stala iz startnega polozaja  :-[, dvakrat sem hodila nazaj in jo popravila, morala bi ze tretjic  >:(, ampak sodnik je izgubil potrpljenje  :P in ukazal, naj startam takoj. Pa sem, pa sva kar laufali. Brez kt, cas je bil soliden, ce ne lih blestec.

Avstralec Grin v enki je isto naredil--startal lazno--ampak Lilit ga je dal na prostor od dalec, ko je bil nekaj korakov blize starta--in je podiral palico pri prvi oviri.  :( To se je meni ze prej zgodilo na kaksni tekmi, zato sem bila zdaj tako pedantna.




Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #4067 : 22 April 2007, 23:41:05
Hvala. Se vec cestitkov Kalahit, ki je bila prva  :o. Je ocitno bolj "humble" kot jaz, ker niti ni omenila.  ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4068 : 23 April 2007, 06:19:34
Tako da jaz sem dala Lyri kar en lep cas (boste videli v posnetku, trajalo je celo vecnost), da je pocasi ampak sigurno lezla gor in gugalnica dol. Ni marala prevec, najbrz bi rada skocila prej dol, mi je pa zaupala in ubogala. Kljub temu, da smo najbrz kakih 5 sekund (!) rabili samo za to oviro, je bila na drugem mestu ze po prvem agility teku, ker je bilo malo cistih tekov.

Najina gugalnica pa še nikoli ni bila tako hitro narejena.  :D :D ::)

Drugače pa še enkrat čestitke kalihit (kako se to sklanja  ??? :-\ :-\ :) ) in Jean.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #4069 : 23 April 2007, 07:24:24
Tudi z moje strani čestitke za stopničke  :o.

Pravkar sem hotla naložit filmčke, pa s službenega računalnika ne gre  :(. Očitno spet ena izmed blokad pri nas  >:(


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #4070 : 23 April 2007, 07:58:34
Ja Kala je bila res prva ampak le za las. Zakaj, ker je njena kronična napaka (preskok cone na mostu >:( >:( >:() bila skoraj spet ponovljena. Vendar sem se tokrat odločila, da ji ne zaupam več in jo presenetim s tem, da se postavim pred njo in jo zablokiram :P :P. In, Kala se je že odločila, da skoči, vendar ni imela kam pristati, ko je videla, da sem ji zaprla pot ter položila zadnje tačke na cono.
To je to, ko ti pes na treningu dela cone kot jih lahko le narišeš, ko pa prideva na tekmo pa je obvezno čez. :'( :'( :'(
Sicer je Kala pokasirala še tretjji pogoj za trojko, vendar s prestopom še počakam.

Drugače sem bila zadovoljna tako s Kalo, kot tudi s Hitom, čeprav je bil tam rezultat drugačen, pa vendar boljši od pričakovanega. Všeč so mi bili Hüppejevi parkurji, čeprav sem se jih pri enki malo bala. Namreč zadnjič v Avstriji-Flavia Solva, so v enki postavili precej težke parkurje, sicer ni postavljal on pa vseeno. V soboto se je videlo, da si je sodnik vzel čas za parkurje in jih lepo pripravil.





Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #4071 : 23 April 2007, 08:19:21
Najina gugalnica pa še nikoli ni bila tako hitro narejena.  :D :D ::)

Drugače pa še enkrat čestitke kalihit (kako se to sklanja  ??? :-\ :-\ :) ) in Jean.

A temu se morda rece "leteca gugalnica"?

Ne vprasaj mene kako se sklanja  :-\ Ko sem naletela na ta problem, sem hotela cel post napisati po anglesko.  ;D



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #4072 : 23 April 2007, 08:36:58
Drugače pa še enkrat čestitke kalihit (kako se to sklanja  ??? :-\ :-\ :) ) in Jean.

Če ne veš kako se sklanja, pa napišeš "Kalahit in Jean, čestitke ......")  :D :P


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #4073 : 23 April 2007, 08:59:23
Kalahit (ali kdo drug), imas slike o podelitvi pokalov?



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #4074 : 23 April 2007, 09:11:25
Podelitev je slikal tudi cerae, če se ne motim.


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #4075 : 23 April 2007, 10:34:39
imam jiih tudi jaz, objavim pa jih zvečer


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #4076 : 23 April 2007, 11:50:55
Cestitke tudi z moje strani..  :)



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4077 : 23 April 2007, 11:58:43
ooooooo Isla, kako je stanje pri vas? kako kej Aš?  ;D
Spet bi se lohk kej dobil  8)

Meni se jutri zaključi "gužva", tko da bom lohk malo več naokoli hodila :o



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #4078 : 23 April 2007, 12:04:18
 :D Po enem tednu spet na internetu.... Pri nas rastemo in se ucimo, znamo ze: sedi, tacko, taptap, v krog, cik-cak med nogami in seveda glej me.  ;D
Lahko se kaj vidimo, ti kar poklici, ker nisem ravno pogosto na internetu, tako da...  :-\ :)



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4079 : 23 April 2007, 12:08:40
oooooooooo ste pa pridni :o ;D

No se bomo kej slišal, sploh če bo lepo vreme 8)