Border Collie

Lisa · 3993206

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4230 : 08 Maj 2007, 18:16:28
Se vidi, da so američani vzeli avstralskega borderja in potem neki zmiksali, da je ven prišel avstralec.  ;) ;) 8) 8)

Kakšna je šele razlika med avstralskim delovnim borderjem in razstavnim (teli suhci proti razstavnim)...


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #4231 : 08 Maj 2007, 18:45:27
Hay,
hja delovni psi proti razstavnim ta je pa huda. Katera država je začela sploh vzrejati razstvano linijo? Kolikor jaz vem je bila delovna prva in ustvarjena v Angliji.
Američani so pač hoteli imeti najlepše pse  :P in za nekatere so to dosegli, druge pa ne. Meni so itak po izgledu najbolj všeč razstavni in dlaka more bit naravna in ne tista, ki zgleda kot da jo ima do tal. Sicer mi je pa tako vseeno in ne bom gledala nikoli na izgled, bom bolj na karakter. In če bo pes grd ga zaradi tega tudi nikdar ne bom mela za eno smet. Nekaj malega vpliva pa bo že imel izgled, samo bom res bolj gledala na karakter, ko bom izbirala katerega koli psa.
Sicer pa, noben pes ni grd, je prej pasma grda in so predstaniki te pasme prav vsi pravi lepotci za svojo pasmo.
lp,
Anja


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4232 : 08 Maj 2007, 19:08:11
Nikakor nisem hotela spet priti na to temo razstavni/delovni. Ampak nisem še videla take razlike v eni državi.  ;D


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #4233 : 08 Maj 2007, 19:49:54
A tole je ameriška psarna?

Meni so nekateri v glavo res avstralski v telo pa ne eno ne drugo  ;D kako preteeeegnjeno  ;D so mi prav smešni.

Kar se pa barv tiče so mi pa tako med avstralci kot borderji najljubše rdeče/rjave barve - lilac, red merle,....

Kar se američanov tiče so večino Evropskih pasem naredili popolnoma po svoje in jih žal še vedno pojmujejo kot isto pasmo (npr nemška doga - z nekaterimi izjemami recimo ang in ameriški koker). Zanimivo, pri nekaterih ameriških pasmah pa se Evropejci trudimo držati linijo originalne države (njufki npr)  ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4234 : 08 Maj 2007, 20:03:43
A tole je ameriška psarna?

Avstralska...


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #4235 : 09 Maj 2007, 09:00:58
Ammmmm - kateri pes iz te psarne je tisti, ki naj bi bil "avstralec"?

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #4236 : 09 Maj 2007, 09:58:33
Na prvi pogled tale:

 


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4237 : 09 Maj 2007, 10:02:48
Na hitro bi skoraj rekla, da je na spodnji sliki Ginny :)
Zelo spominja na avstralca tudi ta http://web3.foxinternet.net/pep-lill/Taryn.html in ta http://mywebsite.bigpond.com/pep-lill/evepage.html

battito animale


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #4238 : 09 Maj 2007, 11:57:41
Lilit - a se ti zdijo podobni Grinu?

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4239 : 09 Maj 2007, 12:04:27
Meni se ti psi ne zdijo preveč podobni avstralcem...

Kaj pravite pa o tem blumerlčku:



http://www.blessedborders.hu/

Na splošno se mi zdi, da se prej najde avstralca, ki je podoben BCju kot obratno. Kar je tudi logično, saj so jih veliko umešali v sredini prejšnjega stoletja.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4240 : 09 Maj 2007, 12:10:00
V glavo... Grinu pac ne, samo Grin je razstavna linija...

Recimo temu http://www.lz-westerntraining.de/rosee.htm ali temu http://www.lz-westerntraining.de/yumae.htm

OK je pa res tezko rec samo po eni sliki :)

battito animale


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #4241 : 09 Maj 2007, 12:40:36
Lilit - a je za delovno linijo napisan drugačen standard za ocenjevanje zunanjosti kot za razstavno linijo?  8)

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4242 : 09 Maj 2007, 13:31:54
Ne, ampak jaz nimam v mislih standarda, ampak izgled :) ki, ok, naj bi bil cimboljsi priblizek standardu, ampak nisem imela v mislih, da so tisti borderji podobni idealnemu avstralcu, ampak da spominjajo na avstralce - saj si sama opazila, da so znotraj samih avstralcev velike razlike...

battito animale


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #4243 : 09 Maj 2007, 14:22:37
petrca, jest sm tut rekla da je ta border avstralc  :-\ res mi mu je tako podoben...


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4244 : 09 Maj 2007, 15:08:19
Meni s temi uhlji delujejo čisto avstralsko.  ;D


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4245 : 09 Maj 2007, 16:01:25
No, sem bila pa opozorjena, da so vsi psi pri tej psarni ali ameriški ali pa angleški (in noben ne izvira iz Avstralije).

Tako da vzamem nazaj tisto o različnih tipih v isti državi.  :-\ :-\

PS: Uhlji so mi še vedno hecni.


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #4246 : 09 Maj 2007, 16:42:25
Hay,
uf, zdaj je pa kr nastala debata o linijah borderjev. Men so itak vsi borderji všeč.
A je mogoče kdo videl borderja v reklami za en avto od Chevroleta, ko je border v prtljažnik skočil, da se je peljal z lastniki? To bi naš Zoro z veseljem igral, ker kar sam v prtljažnik skoči, če je odprt.
lp,
Anja


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #4247 : 09 Maj 2007, 17:10:46
niste enkrat govorili, da Sliviina Bu igra v neki taki reklami? enkrat sem jo videla, ampak nevem, če je bil avto notri  :-[


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4248 : 09 Maj 2007, 17:13:50
niste enkrat govorili, da Sliviina Bu igra v neki taki reklami? enkrat sem jo videla, ampak nevem, če je bil avto notri  :-[

Bu igra v reklami za Volksbank.  ;D


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #4249 : 09 Maj 2007, 17:14:46
Hay,
te reklame z Bu pa še nisem videla. A je kakšen posnetek kje na internetu?
lp,
Anja


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #4250 : 09 Maj 2007, 17:17:15
Bu igra v reklami za Volksbank.  ;D
Ja, jaz sem jo videla  :o ( Se mi zdi, da s tačko pokrije gobček ane ?)... Res je cuker.
Petrca <ne vem, katera je katera... tisto z Veni mislim> na kateri tekmi štartata v dvojki? Morda, pridemo kaj na obisk...No, na tekmo.  ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4251 : 09 Maj 2007, 17:18:51
A je kakšen posnetek kje na internetu?

Jaz je na netu še nisem vidla. Sem jo hotla doma posnet na računalnik pa mam preslab sprejem (pa še tako poredko je, da je ne ujamem).  >:( >:(

**Jackie**, midve začneva v Žalcu v dvojki. Ja, to je ta reklama.


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #4252 : 09 Maj 2007, 17:24:59
Hay,
5rca če bom tam se moge vidimo, zato se ne čudit, če bo kaka nora (js) pršla tja k tebi pa te vprašala, če je to Veni. Jo bom poskušala prepoznati.
lp,
Anja


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #4253 : 09 Maj 2007, 19:22:52
Hay,
5rca če bom tam se moge vidimo, zato se ne čudit, če bo kaka nora (js) pršla tja k tebi pa te vprašala, če je to Veni. Jo bom poskušala prepoznati.
lp,
Anja
Se pridružujem tebi... Bova 2 nori  z Veni fetišem ;D... No, pri meni lahko pričakuješ obilo cviljenja na začetku in malo pogovarjanja predvsem s psičko  ;D
V Žalec najbrž ne pridem , ker nimam prevoza, na potem naslednjo tekmo p že zelo verjetno,



Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #4254 : 09 Maj 2007, 19:28:44
A ni La še v eni reklami od Simobila? Dones sem gledala revijo Stop pa mislm da je ona notri...

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4255 : 09 Maj 2007, 19:49:09
A ni La še v eni reklami od Simobila? Dones sem gledala revijo Stop pa mislm da je ona notri...

La je itak v ful reklamah.  :D  Sem pa slišala, da je v eni novi zdaj, samo še nisem videla.  :-\

Če kdo hoče spoznat Veni, naj kar pristopi. Ne grizeva (no, jaz občasno... Če sem ful huda  :D ).


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #4256 : 09 Maj 2007, 19:51:14
A ni La še v eni reklami od Simobila? Dones sem gledala revijo Stop pa mislm da je ona notri...

jest sm tut vidla na reviji...zadi je neki, da bo kao mobitel uničla...
5rca če bom tam se moge vidimo, zato se ne čudit, če bo kaka nora (js) pršla tja k tebi pa te vprašala, če je to Veni. Jo bom poskušala prepoznati.

mislem, da veni nebo težko prepoznat, sma poglej na hrbet, če vidiš belo črto, pol je sigurno veni ;D  :P


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4257 : 09 Maj 2007, 20:24:09
Jst sm zanč Veni na TVju vidla :o je bil star prispevek, k so bli pr barbki in sašotu doma, ko so mel mladičke :o kake kepce :-*



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4258 : 09 Maj 2007, 20:26:39
Jst sm zanč Veni na TVju vidla :o je bil star prispevek, k so bli pr barbki in sašotu doma, ko so mel mladičke :o kake kepce :-*

Mene je Tinchy klicala, da je mala Veni po TV. Sem se skoraj stopila pred TV.  :'( :'( ;D ;D Kakšen cukerček je bila (zdaj je velik cuker).


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4259 : 09 Maj 2007, 20:28:06
Sm te tud jst hotla klicat, pa pol nism, k nism vedla kje si :D
ja res cukri  :-* sej zdej so tud :-*