Border Collie

Lisa · 3993183

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4290 : 13 Maj 2007, 22:18:36
Ful hudi filmčki! Čestitke vsem, ki ste se dobro uvrstili, ostali pa več sreče prihodnjič :)

Morate pazit, da boste petrco častili po tekmi, drugače bo težko prišla čez parkur, ko vas je toliko, ki jo morate častit ;D ;D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #4291 : 14 Maj 2007, 07:16:20
uuuu.....petrca  :o  ni kaj pridna si pridna..te bomom mogli še kam s sabo vzet  :P drugače pa res fajn filmčki.

Kaj je Bu hitra  :o


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #4292 : 14 Maj 2007, 13:13:17
Ogledala si filmčke. Uf, ste dobri! Kako si zapomnete vrstni red? Jaz bi sproti pozabila, kaj je na vrsti...  ::) A se samo meni zdi ali v agilitiju prevladujejo borderji?

Kristinca & Florinca


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #4293 : 14 Maj 2007, 13:22:35
Uf, ste dobri! Kako si zapomnete vrstni red? Jaz bi sproti pozabila, kaj je na vrsti...  ::) A se samo meni zdi ali v agilitiju prevladujejo borderji?

Saj zato imaš pa ogled in tolk časa gor in dol hodiš, da si zapomniš. Oziroma naj bi si zapomnil  :D.

Nič se ti ne zdi, res prevladujejo borderji  :P


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #4294 : 14 Maj 2007, 14:00:03
Ogledala si filmčke. Uf, ste dobri! Kako si zapomnete vrstni red? Jaz bi sproti pozabila, kaj je na vrsti...  ::)

Filmči so res super - komaj čakam, da bova tudi midva lahko gledala, kaj sva ga polomila  ;D.

Vrstni red pa tudi mene skrbi - ža na treningu si komaj zapomnim tistih par ovir, kaj šele ...  ::)

Je pa agility res fajn - vsakič se bolj veselim treninga, Lum je pa itak čisto nor. Zdaj sem lahko že skoraj brez skrbi na poligonu, če ni res nekaj zelo zanimivega, so ovire prve, kar se pozna tudi že na sprehodih, ko mu gre kar malo na "jetra", da ga pride kakšen pasji prijateljček pozdravit, če slučajno vadiva kakšne obrate okoli dreves  :o!



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #4295 : 14 Maj 2007, 14:14:20
Filmči so res super - komaj čakam, da bova tudi midva lahko gledala, kaj sva ga polomila  ;D.

Vrstni red pa tudi mene skrbi - ža na treningu si komaj zapomnim tistih par ovir, kaj šele ...  ::)

Je pa agility res fajn - vsakič se bolj veselim treninga, Lum je pa itak čisto nor. Zdaj sem lahko že skoraj brez skrbi na poligonu, če ni res nekaj zelo zanimivega, so ovire prve

to mi je pa nekam znano! Moja ne vidi ne priboljška, ne vode ko je na poligonu, ko pa prideva stran pa je žejna ko slon  :o ;D


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #4296 : 14 Maj 2007, 20:57:08
Naš Shepko je pa v soboto dopolnil prvo dekado. 10 let  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4297 : 14 Maj 2007, 21:12:36
ČESTITKE SHEP!!!

Sem dolžna še nekaj posnetkov (upam, da že delajo). Nekaj jih je posnela petrca, nekaj Tina, nekaj Simona... V glavnem, nobem ni moj.  :D

Day-jumping
Djurdja-jumping
Veni-jumping
Lo-jumping
La-jumping
Varvi-agility
Veni-agility
Varvi-jumping
Šja-jumping


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #4298 : 14 Maj 2007, 21:33:20
cacy, a nisi tud ti nekaj snemala v soboto? Zmagovalna kombinacija teka Pan - cerae nam manjka. Jaz imam samo jumping, ker mi je pri agility teku zmanjkal kartice  :-[


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4299 : 14 Maj 2007, 22:28:49
Končno mi je uspelo dobiti reklamo od Bu:  http://www.youtube.com/watch?v=dZbxV9MbIG8



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4301 : 14 Maj 2007, 23:44:40
Jst morm pogledat kaj mam sploh na fotiču... ste ble ve tok pridne, da nism še niti gledala kaj mam, ampak sm sigurna skor da mam Pana agility ;D bom jutri če bo čas objavila...



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #4302 : 15 Maj 2007, 14:01:53
wiii....končno jo vidim v celoti...videla sem jo 1x pa še to ne celo, sam tok da sm se zavedla je blo, da je to tista reklama, o kateri je govorila 5rca  ::)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4303 : 15 Maj 2007, 21:02:04
Kaj si vaši borderji mislijo o čiščenju? Moja sesanje naravnost obožuje in seveda pomaga: klik   :D :D


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #4304 : 15 Maj 2007, 21:23:08
To se je pa pri nas doma naučila  :o . Shep in Oli delata isto. S tem, da Oli takole tudi zunaj pomaga čistiti teraso in zalivati  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4305 : 15 Maj 2007, 21:36:31
To se je pa pri nas doma naučila  :o . Shep in Oli delata isto. S tem, da Oli takole tudi zunaj pomaga čistiti teraso in zalivati  :o

Zaliva tudi Veni rada.  :D :D Terase pa nimamo.  :-\ :-\ Ko je bila mlajša je bila navdušena tudi nad pomivanjem tal (to je bilo tako moteče, da jo je bilo treba odvaditi  ;D ). Pa obvezno mora biti zraven, ko se briše prah (da kaj ne zgrešim) in potem na koncu preveri, kakšna je voda, ko jo zlijem stran. In seveda ne sme manjkati, ko se daje umazana posoda v pomivalni stroj. Je dežurni inšpektor in vedno preveri, če ni slučajno še kaj užitnega ostalo na krožnikih (ko je bila majhna, sem ji priprla gobček med vratca (je nisem videla), kar je seveda ni izučilo, da ga ne sme tja vmes vtikati). Aja, pa pri kuhanju tudi ne sme manjkati.  :D :P :P V glavnem, prava gospodinjska pomočnica.  ;D ;D


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #4306 : 15 Maj 2007, 21:42:15
Kaj si vaši borderji mislijo o čiščenju? Moja sesanje naravnost obožuje in seveda pomaga: klik   :D :D

hihi....naša pa tako paniko dela, ko kaj zaropota...sesalec gognedaj da ga vidi  :-\  drugače pa kuhati pa zelooo rada pomaga  ;D


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #4307 : 15 Maj 2007, 22:02:54
  >
Kaj si vaši borderji mislijo o čiščenju? Moja sesanje naravnost obožuje in seveda pomaga: klik   :D :D

Nasi dve se zelo bojita sesalnega stroja. Pobegneta cimbolj stran. Oli pa je vcasih rada napadla vrtno kosilnico  >:D ampak smo jo odvadili.



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #4308 : 15 Maj 2007, 22:07:21
Vrtna kosilnica je bila pri nas vedno ločena od Oli. Enkrat jo je Oli prijela med košnjo... Je imela srečo -Oli, ne kosilnica :)

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4309 : 15 Maj 2007, 22:08:58
Kosilnico pusti Veni pri miru. Je res, da smo vedno pozorni nanjo, ko kdo kosi, ampak tudi, ko sem jaz, se ji ni približala.

Do sesalca pa res goji eno posebno čustvo. Če bolj navdušena je mogoče samo še takrat, ko si sušimo lase (ko sliši, da se odpira omara, v kateri je fen, je efekt isti, kot če sliši, da se odpirajo vrata od hladilnika).  :o :o :o


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #4310 : 15 Maj 2007, 22:21:59
Fen je pa v Shepovi domeni ;)

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4311 : 15 Maj 2007, 22:46:23
Fen je pa v Shepovi domeni ;)

Sesanje po mami, feniranje po očimu... Od strica Bafina je pa crkljanje podedovala verjetno.  ;D ;D

PS: Predvidevam, da fehtajo vsi trije tvoji, ker je to tako močno razvito, da ni možnosti, da je samo od enega.  :P :P :D :D


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #4312 : 16 Maj 2007, 08:27:21
Tudi Buffy nama je doma v veliko pomoč pri gospodinjskih opravilih. Nikjer ne sme manjkati. Ko sesamo, se prilepi na sesalec, ga nekajkrat proba, če je okusen, potem pa jezno laja nanj, ker ji "nagaj". Pri pometanju in pomivanju po tleh, skrbno sledi metli in jo poskuša ustavit. Al pa jo le na ta način vzpodbuja k delu  :D.
Med kuhanjem skrbno pazi, da kaj ne zleti po tleh. Med samim obrokom, opazuje, če sva s skuhanim zadovoljna. Pri zlaganju posode v pomivalni stroj, pa pazi, da je vse na svojem mestu in da na krožnikih ni ostalo preveč hrane.
Tudi pri zlaganju perila v in iz pralnega stroja opazuje, kako to gre. Ne vem...mogoče bo pa nekega dne sama to delala  :o.
In da ne bo pomote...pri vseh opravilih mi pomaga tudi mucka Suki  ;).


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #4313 : 16 Maj 2007, 09:34:38
Kaj si vaši borderji mislijo o čiščenju? Moja sesanje naravnost obožuje in seveda pomaga :D :D

Strašno lušen filmček.  ;D

Upam, da smem tudi jaz napisat, kako pri nas zgleda sesanje, čeprav nimam borderke, ampak setrko.  :-[ Na setrski strani se nič ne dogaja... :'(

Naša misli, da se bo sesalec igral z njo, pa ga vedno vabi h igri.  ::)  Če se ji pa preveč približa, pa pobegne stran, ampak samo za trenutek. Zato pa pri hiši skoraj ne rabimo metle, ker po jedi vedno pogleda pod mizo, če kaka drobtina dol padla. Revci nič jest ne damo.  ::)

Kristinca & Florinca


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #4314 : 16 Maj 2007, 09:37:03
Do sesalca pa res goji eno posebno čustvo. Če bolj navdušena je mogoče samo še takrat, ko si sušimo lase (ko sliši, da se odpira omara, v kateri je fen, je efekt isti, kot če sliši, da se odpirajo vrata od hladilnika).  :o :o :o


Ja, zdaj vidim, da se je Lum preveč družil z Veni in Buffy, ko je bil mali  :P Na sesalnik je namreč nor - je bil od Veni posnetek kot da bi gledala Luma, samo da se on tako zaganja vanj, da mora v sosednjo sobo, ker sicer mu bom enkrat posesala smrček!  ::) Seveda je isto s pomivanjem tal. Fenamo se pa zelo redko, tako da (še) ni pogruntal te zabave, je pa blazno zanimivo likanje, čeprav tačk ne položi na likalno desko, ko gleda gor, in zato hodi okoli po zadnjih tacah, da vidi, če so vsi robovi poravnani  :o  



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4315 : 16 Maj 2007, 09:38:51
Strašno lušen filmček.  ;D

Upam, da smem tudi jaz napisat, kako pri nas zgleda sesanje, čeprav nimam borderke, ampak setrko.  :-[ Na setrski strani se nič ne dogaja... :'(

Naša misli, da se bo sesalec igral z njo, pa ga vedno vabi h igri.  ::)  Če se ji pa preveč približa, pa pobegne stran, ampak samo za trenutek. Zato pa pri hiši skoraj ne rabimo metle, ker po jedi vedno pogleda pod mizo, če kaka drobtina dol padla. Revci nič jest ne damo.  ::)

 :D :D :D Jaz si jo kar predstavljam.  :D :D

Moram enkrat posneti, kakšne počne, če ji dam Greeniese (upam, da sem prav napisala). To se ji pa čisto zmeša.  :o :o :o


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #4316 : 16 Maj 2007, 12:41:08
jaz moran lovsko terierko obvezno odnest v avto,če hočem kaj posesat ali pomest.Je namreč trdno prepričana, da je oboje lisica.
Najprej je zadoščalo,da sem jo dala v kletko, zdaj pa bi si polomila zobe če bi sesala s psico v kletki. Samo stopim proti mestu,kjer je sesalec že dobi napad besnila.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


mitja

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 1
Odgovori #4317 : 16 Maj 2007, 12:53:14
Moja Ceri seka kot kaca v sesalec, zato je med sesanjem zaprta v drug prostor (najboljse v drugi etazi hise).
Seka tudi v kolesa vrtne kosilnice (to je ze nevarnejse) in pri tem kaze odlicen pasni stil (razen seveda ugrizov). Isto je kazala tudi pri ovcah - k sreci so bile v penu tako, da ni bilo poskodovanih. Morda bi bila uspesen govedar, saj veste tisto o grizenju bika v zadnje tace ....



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #4318 : 16 Maj 2007, 13:34:05
Morda bi bila uspesen govedar, saj veste tisto o grizenju bika v zadnje tace ....

Ta stil napadanja nasa avstralka Olivia odlicno obvlada. Ker pa nima vedno kaksnega bika lih na razpalogi, ga pridno uporablja tudi pri pasi enega bokserja, ki ga poznamo (no, res je, da je ta precej podoben biku), vrtne kosilnice, instruktorice agilityja  :-[ :-[ :-[...

Ampak sesalnega stroja se pa res boji.



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #4319 : 16 Maj 2007, 16:16:07
no sodeč po vaših postih je moja prava reva   :-[ :D :D