Border Collie

Lisa · 3993207

Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #4560 : 01 Junij 2007, 17:53:22
Hay,
držim pesti, da bo tudi Veni okrevala čim prej.
Je bilo z Zorom isto, pred parimi dnevi. Prvi dan mu je repvisel dol in ga ni nič premikal, pa tudi igrati se ni želel, je bil čisto žalosten. Drugi dan je bilo bolje je že premikal rep in bil živahen. No zdaj pa je že vredu, samo če ga kdo potreplja po repu potem mu še malo visi potem pa je O.K. Me pa zanima kaj je to povzročilo. Njegova košara, v kateri včasih ne zna ležati ali pa ga je spet kdo brcnal, ker pač obstajajo eni ljudje, ki jim gre Zora na živce.
lp,
Anja


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #4561 : 04 Junij 2007, 10:31:16
Boga veni, upam da je zdaj ze bolje.

Mi smo bili vceraj na razstavi, danes pa bova z daso zacele malo na agilitiju delat.  ;D



Gayo

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • BC Gayo
Odgovori #4562 : 04 Junij 2007, 10:34:48
Oj, Isla. :)
Kako so ti sodniki napisali na ocenjevalni list za Asha ? :)
Ste bli še dolgo na Hrušici ?

Za danes pa vama z Gayotom želiva dober začetek treningov.  :)

5trca ... Kako je z Veni ?

Mojca


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #4563 : 04 Junij 2007, 10:43:32
ej gayo  ;D

Ash je dobil zp1, lista sicer nimam zraven ampak pisalo je nekaj v smislu: samec star 4 mesece dobro grajen, lepa linija,  lepi koti (kaj to pomeni nimam pojma?  :-[ ), baby dlaka, v fazi menjave zob, dobra hoja in nekaj v smislu dobre prezentacije (za kar gre zahvala Maši, ki ga je vodila). Hvala maša.  :-*

Mislim da je Gayo zdaj pripravljen na trbovlje?!  ;)

Pregledovanje zob in tipanje jajčk mu ni bilo najbolj všeč  >:D

Treninga pa se ze veselimo.  :o



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4564 : 04 Junij 2007, 10:48:13
Gayo, Veni je že čisto kul. Maha kot zmešana. Sem prav pogrešala to njeno mahanje.  :D

Čestitke vsem na razstavi, najbolje pa seveda Varviki.  :o :o :D


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #4565 : 04 Junij 2007, 10:48:51
Isla, čestitam za dober rezultat. ;)
Katera je pa vajina naslednja rastava?

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #4566 : 04 Junij 2007, 10:51:40
Isla, čestitam za dober rezultat. ;)
Katera je pa vajina naslednja rastava?

Hvala Azu.. Ne vem kaj je naslednje, sem mislila Trbovlje ampak bo takrat se vedno v razredu mladicev tako, da se mi zdi malo brez veze se enkrat hodit. Mogoce bova pa vseeno sla. Ti si rekla, da do oktobra ne gres?

Aja tudi z moje strani cestitke vsem udelezenim in nagrajenim borderjem, se posebej pa familji: suri in odiju.  :D



Gayo

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • BC Gayo
Odgovori #4567 : 04 Junij 2007, 10:55:12
:)
saj tud jaz se moram naučit tolmačenja sodniških izrazov  8)
drugače pa bodo punce ostale pomagale prevest.

Ja, sem že danes gledala kdaj se je treba prijavi za Trbolje. Po mojem bodo Gayotu najbolj nagajali ušeski, ker ima enega čist dol (sam je zato tolk večji cuker  ;) )
Bova pa šla na razstavo, sam z Dašo sva rekli, da bova čez poletje malo potrenirali.  :)

Kdaj pa imata trening (midva imava ob 17:30) ? Mogoče se še vidimo.

Mojca


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #4568 : 04 Junij 2007, 11:06:11
Trening ob 3h, upam da ne bo zacelo dezevati.  :-\



Gayo

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • BC Gayo
Odgovori #4569 : 04 Junij 2007, 11:08:04
DRŽIM PESTI da ne bo dežja. :)

Mojca


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4570 : 04 Junij 2007, 11:10:11
Jst tudii... hočem trenirat :o



Gayo

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • BC Gayo
Odgovori #4571 : 04 Junij 2007, 11:23:39
5rca ... SUPER me veseli za Veni. :)
Upam da jo kmalu kaj vidiva z Gayotom :)

Mojca


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #4572 : 04 Junij 2007, 13:39:26
čestitam tudi tukaj, vsem udeležencem razstave!!

isla zabaven trening vama želim!! poročaj  :P ;)


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #4573 : 04 Junij 2007, 14:41:22
Hay,
vsem čestitke za dobre rezultate na razstavi.
Isli pa dober trening.
lp,
Anja


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #4574 : 04 Junij 2007, 16:45:29
Dobri koti oz. okotenost

To je ubistvu postavitev kosti v sprednjih in zadnjih tacah. Kako je za BCje ne vem, po videnem sklepam da precej podobno kot pri njufih, dogah..

Za lažjo predstavo:


Sprednje noge



Zadnje noge - na zadnji fotki pravila okotenost


Kako so kosti nastavljene v telo


Označeno z rdečo je kot, ki ga ocenjujejo sodniki

Nekateri pod kote smatrajo tudi postavitev tačke na tla:




pa tudi "vzporednost" nog (noge na O in noge na X so t.i. slabi koti..)



Slike so vzete iz AKC ilustriranega standarda za nemške doge (če za BCje obstaja...nisem našla  :-[)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki

isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #4576 : 05 Junij 2007, 13:54:46
čestitam tudi tukaj, vsem udeležencem razstave!!
isla zabaven trening vama želim!! poročaj  :P ;)

Trening je bil super, Ashu je slo bolje od mene.  :-[ :D Moram zaceti bolje koordinirati svoje gibe.  :D

Neyka hvala za pojasnilo, mi je ze malo bolj jasno ceprav sem prepricana, da bi v zivo bolj tezko ocenila ali ima kaksen pes dobre ali slabe kote.  :)



Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #4577 : 05 Junij 2007, 14:19:40
Sem že napisala na staneh nemških dog, pa moram še tuki, ker sem ful besna!!! >:( >:( >:( >:(

Ravnokar sem se pogovarjala z enim sodelavcem in mi je na vsak način zatrjeval, da v leglu dog dobijo rodovnik samo štiri oz. določeno število mladičev. Meni je popolnoma jasno, da to tudi približno ni res, samo je bil tako siguren vase, da se hočem prepričati.
Prav tako mi je rekel, da bi bilo meni treba psa vzeti, ker ga hranim izključno z briketi.   

Baje pozna nekoga iz Valvasor land in je tam tako! 

Pa tudi rodovnik je baje brez veze in rekel je tudi, da je treba vsake toliko psico spariti z kakim mešancem, da se linija okrepi.   :-\ :-\
Najhuje pa je da so bili pri njemu doma baje včasih vzreditelji nemških ovčarjev (in so imeli kao celo svetovne prvake).

V glavnem bolje za psa da ga dam v zavetišče, ker očitno revica boga pri meni strada!!!
Aha, pa ko sem mu rekla da zakaj potem sedaj kužki živijo toliko dlje kot včasih ko so jedli še domačo hrano je pa rekel, da je to zaradi genov. Ja sigurno.

Mislm, halo?



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #4578 : 05 Junij 2007, 14:24:18
Po njegovem bi potem vsem nam morali odvzeti pse  :D.

Spet se je nekje našel eden izmed "pametnih". Meni je tudi ta vikend na Jesenicah starejša gospa (bližnja soseda) zatrjevala da je za samico dobro, da ima vsaj 1x mladiče  :D. Pa da se vse samice gonijo 2x na leto. In so vse samice napadalne.
Jaz takim povem svoje mišljenje in ko vidim, da se jim še vedno ne da nič dopovedat, jih pač preslišim, pustim pri miru in grem.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #4579 : 05 Junij 2007, 14:30:08
Lelika cez eno uho not cez drugo ven pa bo..  ;D

Sem ravno srecala sosedo, ko sem vlekla box od psa v stanovanje pri starsih pa je bila cisto v šoku, ker psa zapiramo v takšno škatlo. Njene besede: "zdaj sem pa čisto zaprepaščena"  ::) Sem se samo nasmejala in sla gor, kaj pa češ.



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #4580 : 05 Junij 2007, 14:57:47
Hay,
joj so eni takšni pametnjakoviči. Sem tudi jaz že nekje slišala, da je za psičko dobro če se jo vsaj 1x pari, ampak je to stvar lastnika in ne drugih kaj bo počel s svojim psom in kako.
Meni je tudi enkrat ena pravila, da dobi samo prvih pet mladičev rodovnik, ker je pač branila lastnika "KD Mislinja", ker je pač pri njemu delala, ampak točno tako kot je isla napisala: skozi eno uho noter in skozi drugo ven pa je bilo O.K. in sem prestavila temo.
Glede tega kdo je napadalen in kdo ne je pa tako, da so samci bolj napadalni kot pa samičke, vsaj pri nam je bilo tako, da se je Zoro velikokrat skregal s samci, s samičkami pa niti enkrat ne, če izključimo gonitev. So pa menda najbolj dominantne sterilizirane samičke.
Če bi bilo mučenje psov s temi boxi in briketi jih potem ne bi prodajali in lastniki psov jih toliko kupovali. Jaz sem odločno proti dajanju domače hrane Zoru, ker se že njemu pozna, da ne mara domače hrane in ta ponavadi ne ostane dolgo v njegovemu trbuhu in pristane na tleh, ko vse ven zbruha. Je pa res, da dobi kako tako hrano, ki se lahko da psu (npr. nezačinjene testenine in meso vendar skuhano ali pečeno) ta pa mu je čisto O.K.
Glede boxa še to, da v njem lahko tudi psi uživajo, če imajo na voljo kakšno igračko ali kaj podobnega, se gre pač za njihovo varnost.
No to je samo moje mnenje in moje izkušnje, če pa je po vaše kako drugače ali sem napisala kaj narobe pa se opravičujem.
lp,
Anja


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #4581 : 05 Junij 2007, 15:20:52
Kar se rodovnika tiče:
Nekateri so pač sto let za luno, kaj češ. Ne sledijo novostim. Zaradi tega nima smisla izgubljati živcev in besed.

Kar se hrane tiče:
S kuhano hrano ni nič narobe, če le ni začinjena in če so sestavine v pravem razmerju. Nič ni narobe, če je pes na briketih in nič ne, če je kuhano hrano, ampak ne od mize, kar je ljudem ostalo od obrokov!!

Kristinca & Florinca


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4582 : 05 Junij 2007, 15:30:58
Kar se rodovnika tiče:
Nekateri so pač sto let za luno, kaj češ. Ne sledijo novostim. Zaradi tega nima smisla izgubljati živcev in besed.

To ne velja samo za rodovnik... To, da mora imeti psica enkrat mladičke, je itak splošno "znano" pri ljudeh.  ::) ::) Si predstavljate, koliko mladičkov bi šele potem bilo? Kar se pa tiče agresije je pa spet butasto nekaj primerjati med spolom, ker spol psa ne vpliva na socializacijo le-tega.

Drugače pa potem res čudno, da ima moja psica rodovnik (skotena sedma oziroma osma...). In čudno, da ga je imel samojed pred trinajstimi leti (tudi 8 mladičkov). Sem zgleda samo na take vzreditelje naletela, ki imajo veze.  ::) 8) ::)

kalahit, mimogrede... A bodo mladički ali ne?


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #4583 : 05 Junij 2007, 15:38:16
Hay,
to kar sem napisala pri agresiji sem prebrala v knjigah od dr. Bruca Fogla (ali kaj je že). Mi pa ni lepo pri njemu, ker tako opisuje, da je treba samce kastrirati. Ja kako bodo pa potem samičke imele legla, da bodo še ostale pasme? Menda ne bo psička dobila mladičkov z neba.
lp,
Anja


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #4584 : 05 Junij 2007, 15:54:35
Trening je bil super, Ashu je slo bolje od mene.  :-[ :D Moram zaceti bolje koordinirati svoje gibe. 

super, česa ste se pa že lotili?  ::)

ja meni je zadnjič ena gospa rekla " a imaš samčka, ker je tako živahen?"  ??? iz kje ji pa to? jest sem se ji samo smejala in odgovorila, da se je močno zmotila... :-\  ::) mi pa včasih zavre, ko ti kar eden trdi nekaj iz česar sploh nima izkušenj in je tako mimogrede izvedel  :-\  ali pa da so psičke nasplohšno boljše bolj učljve in bla bla bla. Kaj je pa z samčki narobe?  ???


pa še nekaj...mogoče kdo ve, kdaj oz. kje bi lahko videla kdaj so vzrejni pregledi, da preučim kdaj je možnost, da gremo  ::)


Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #4585 : 05 Junij 2007, 17:18:30
Da vam povem kaj se je meni včeraj zvečer zgodilo. :'( :'( >:( >:( >:(
S Suri sva šle zvečer ven, v parku sva se kot ponavadi dobile z nekaj ljudmi in psi, kateri se potem tam skupaj igrajo. In ko sva se že odpravljali domov je od nekod priletel en hrvaški ovčar in tam začel renčat in neki lajat. Suri je nič hudega sluteč šla do njega in ga povohala, kar naenkrat pa je začela ful cviliti in je z repom med nogami zbežala k meni. Meni valda nič jasno, ker nisem videla kaj se je zgodilo. Un tip, lastnik hrvata je hitro sp!"%il (z rolarji). Jaz sem pa šele doma videla, da jo je očitno šavsnil saj ji na glavi manjka košček dlake in prav do krvi je odrgnjena (tam se ni nič videlo). Se mi je pa zdelo čudno, ker Suri res ne cvili za brez veze.  In to ni bilo prvič, že enkrat prej je prišel mimo in renčal in lajal na vse ostale. Mislm.... >:( >:( >:(


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4586 : 05 Junij 2007, 17:34:57
Joj, boga Suri...  :'(
Pa dajte prijavit lastnika, če imate probleme z njim...



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #4587 : 05 Junij 2007, 17:38:04
Hay,
meni osebno s samčki ni nič narobe in če ne bi imeli Zora bi mi bilo vseeno ali je samček ali samička, ker pa imamo Zora in nočem kreganja doma pa sem se odločila za samičko.
Boga Suri, naj hitro okreva. Takšnega lastnika bi pa kar prijavila. Poznam eno starejšo gospo, sicer ima nerodovniškega pekinezarja, ki ji ga je že večkrat napadel nemški ovčar in je pes že večkrat bil na šivanju zaradi ugrizov. Samo v tem primeru je ponavadi lastnik pijan, pes pa ni na povodcu, gospa pa ima svojega psička lepo na povodcu.
lp,
Anja


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #4588 : 05 Junij 2007, 17:47:33
oooo groza!!! boga mala Suri  :'(  mislem haloooooo??!!!  :( >:( pismo, proklet butl!  >:( :-X


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4589 : 05 Junij 2007, 17:50:02
Folk pazite na svoje pse... tud vaša napaka je, če pride do ugriza :-\ žal :-[
Ni dobro da pes dobi slabo izkušnjo zaradi nevzgojenih psov.