Border Collie

Lisa · 3992985

gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #4920 : 29 Junij 2007, 16:57:23
a prideta jutri v Domžale na tekmo pogledat? Da vaju pocukam za rokav in malega preferbčkam!  ;D

Kaja, a prideš?  :o  :o  :o Suuper! Mi bomo tudi prileteli malo pošnofat. Kdaj pa kaj nameravate ostali biti tam?

Rdečkasta dlaka je lahko tudi posledica "obšlesanosti" zaradi sonca ali pa zaradi menjave dlake. Veni je bila lani čisto rdeča pa so mi vsi rekli, da je zaradi Eukanube. Pa sem šla potem menjati na AG in ni bilo nič bolje (še slabše jo je prenašala). Šla nazaj na Eukanubo in čez zimo je čudežno postala nazaj črna... Zdaj je pa spet malo rdečkasta.

Tudi Lum ima že kakšen mesec bolj rdečkasto/rjavkasto dlako kot po navadi, mislim, da bo kar zaradi sonca, ker ima isto hrano že kar dolgo in ne verjamem, da bi se zdaj pojavili problemi, poleg tega je dlaka obledela na hrbtu,  kjer je mnogo bolj izpostavljen soncu, na trebuhu (ob straneh) pa niti ne.




kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #4921 : 29 Junij 2007, 17:01:30
Kaja, a prideš?  :o  :o  :o Suuper! Mi bomo tudi prileteli malo pošnofat. Kdaj pa kaj nameravate ostali biti tam?


pridemo, ja  ;D  ;D  super, da pridete, bom še malega Lumpka končno videla!!  :D


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #4922 : 29 Junij 2007, 23:26:13
Na razstavah sodniki vedno preverimo uhlja. velikost, nasajenost, teksturo. Strinjam se z deteljico, da pes ne pase z uhljema. In - bay ima prav, zadnje čase sodniki niso več občutljivi na polpokončna uhlja ali čisto pokončna uhlja (in to v angleškem standardu piše, američani pa npr. zahtevajo, da sta oba uhlja enako nošena...) , kot so bili še nekaj let nazaj. To je v bistvu vseeno . Pomembno je, da so dvignjena, ker tudi po tem vidiš, kako in kaj pes dela in misli (deteljica, malo premisli o tem...).
Čisto ne-dvignjena uhlja pa popolnoma spremenijo izraz psa (moje osebno opažanje). Je pa nekaj - uhlja se kar dolgo postavljata, in šele, ko je pes odrasel, lahko vidiš, kako jih dejansko nosi.

Rjava dlaka - po mojih izkušnjah nima veze z vrsto hrane temveč z starostjo dlake oziroma fazo v življenju dlake.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #4923 : 02 Julij 2007, 14:16:48
No kako ste se odrezali v domzalah?



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #4924 : 02 Julij 2007, 15:06:23
Veni & 5rca sta bili ful dobri. Po prvem teku sta vodili, tekli brek KT. V drugem sta bili pa najhitrejši, ampak žal z 10 KT. Skupaj tretji  :o . Bravo!
Ostale "naše babe" so imele - po večini samo en - slab trenutek na parkurju. Kar nas je pa vse stalo uvrstitve  8).

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #4925 : 02 Julij 2007, 15:18:49

Rjava dlaka - po mojih izkušnjah nima veze z vrsto hrane temveč z starostjo dlake oziroma fazo v življenju dlake.
rjav dlaka - meni se zdi,da imajo psi različno dlako po tem, kako reagira na sonce. Nekateri črni hitro postanejo rjavi -abšlesani, drugi plahko ležijo na sonci vse poletje in so še vedno črni.
Griff npr je vedno čist črn, Dayu posmezne dlake rdečijon asoncu a ne preveč, izi je bil takoj bolj rjav kot rdeč in sploh če stoji zraven drugih črnih psov se zdi, daje manj črn.
vsekakor bi rekla,da je to primarno od sonca(oz foto sensitivity)  ne od hrane. Nima pa noben veze ,razen da nekare očitno moti vizualno.

Kolibri tisto z ušesi  in pašo pa ni na mojem zelniku zraslo, je samo citirano. Meni so bolj všeč psi z uhlji bolj gor (na škota, mal mahedrajoče špičke al pa čistpokonc-samo če niso preveliki)in predvsem simertični. Se ne morem navadit na močno nesimetrične, ampak če bi bila sodnik , bi zavestno pazila, da me to (moj osebni okus) ne bi zavedlo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #4926 : 02 Julij 2007, 20:13:54
ooo 5rca in Veni čestitke!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4927 : 02 Julij 2007, 20:22:42
ooo 5rca in Veni čestitke!

Hvala. In hvala Barbki.

Ja, grdo je podrla dve oviri. Bomo še to odpravili, potem pa bo.  :P :P ;)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #4928 : 02 Julij 2007, 20:34:50
Hvala. In hvala Barbki.

Ja, grdo je podrla dve oviri. Bomo še to odpravili, potem pa bo.  :P :P ;)

ja sej , če pomisliš koliko si že zmanjšala rušenja zagotovo kmalu  bo  :).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #4929 : 02 Julij 2007, 20:43:01
Citiraj
ja sej , če pomisliš koliko si že zmanjšala rušenja zagotovo kmalu  bo 

Naš najveeeečji problem!   8)   ::)


Drugače pa čestitke vsem!  ;)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4930 : 02 Julij 2007, 20:57:25
ja sej , če pomisliš koliko si že zmanjšala rušenja zagotovo kmalu  bo  :).

Ja, proti tistim začetkom res zdaj zgleda super.  :o :o  Zdaj pade toliko palic kot jih je takrat ostalo gor.  :-\ :-\

Ampak bomo res trenirali. Mac, Nissa, Ice, Veni in Bafka vsi rabijo takele treninge, tako da smo se ravno pravi našli skupaj za trenirat.  8) 8) :-\ :) Sploh pa ste videli, kako sva slalom porihtali, ko sva se ga enkrat lotili... Ni vrag, da ne bova tudi tega.  8) 8) :P ;)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #4931 : 02 Julij 2007, 21:45:22
Hay,
5rca in Veni čestitke!
lp,
Anja


uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #4932 : 03 Julij 2007, 08:49:34

Bravo 5rca in Veni! :o :o :o, RAZTURATA!

Petrca a ti si že v redu, že tekmujeta?
Čestitke še vsem ostalim! :) :) :)

L.p.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #4933 : 03 Julij 2007, 08:59:09
V videoteki so posnetki s tekme v Domžalah.

Midve sva bile že prejšnji teden v torek na treningu. Noga je mal bolela, ampak je blo veliko bolje, ko je bila ogreta. Na treningu v četrtek je bilo že veliko bolje, na tekmi pa skor ni bilo več bolečin  ;).

Čestitke 5rci in Veni za osvojeno 3.mesto ter Jean in Lyri za 1.mesto  :o.


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #4934 : 03 Julij 2007, 09:30:21
Jean in Lyra ČESTITAM!!!  :o


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #4935 : 03 Julij 2007, 10:54:43
Hay,
Jean in Lyra čestitke!
Pesjanarji z borderčki na tekmah pa razturajo.
lp,
Anja


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4936 : 05 Julij 2007, 21:19:24
No, danes smo imeli pa možnost videti mika, kako bo on z Bafko potreniral. Pa je spustil fant rep med noge in rekel, da bo on "samo kakšen skok naredil".  :D Tako da sem mu potem kar zaplenila psa pa sem delala z njim in je res fino delati, tako da se še kdaj priporočam kakšen tak trening.  :D :D


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4937 : 05 Julij 2007, 22:35:04
En model prodaja na bolhi 4 letnega (nerodovniškega) borderja za 550€... Eni so res zmešani (posebno tisti, ki ga bodo kupili  ::)).


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #4938 : 06 Julij 2007, 07:27:19
No, danes smo imeli pa možnost videti mika, kako bo on z Bafko potreniral. Pa je spustil fant rep med noge in rekel, da bo on "samo kakšen skok naredil".  :D Tako da sem mu potem kar zaplenila psa pa sem delala z njim in je res fino delati, tako da se še kdaj priporočam kakšen tak trening.  :D :D

Ko se bo mika navadil vodit in pravilno obračat, bo že še potreniral z Bafko. Njej je pa itak vseen s kom laufa. Samo da so ovire in ona lahko dela  :D. Je pa bajsika zdej na dieti, ker je spet preveč okrogla :-[.


En model prodaja na bolhi 4 letnega (nerodovniškega) borderja za 550€... Eni so res zmešani (posebno tisti, ki ga bodo kupili  ::)).

Pri prebiranju oglasov na bolhi me večkrat prime, da bi komu kej napisala. Ampak si vedno premislim, ker je za take bedake škoda besed.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4939 : 06 Julij 2007, 12:18:40
Ko se bo mika navadil vodit in pravilno obračat, bo že še potreniral z Bafko.

Kako se bo pa navadil, če noče laufat?  :D


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #4940 : 06 Julij 2007, 12:31:00
Je pa bajsika zdej na dieti, ker je spet preveč okrogla :-[.

Mene je pa ravno včeraj pri vetu skoraj kap, ko sem ugotovila, da ma LUm sam 16,1 kg!!!  :-\ Pa se mi je zdelo, da se je precej zredil ...  :-[



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4941 : 06 Julij 2007, 12:36:13
Lum je pa res suh :o dej ga mal nafutri no Gaja :P ;D



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #4942 : 06 Julij 2007, 12:44:59
 :-\ :-\ Pa sploh ni suh!!! Sva ravno ugotavljala, da je končno dobil malo čez boke in hrbet, pa v tace ... Pa zdaj celo sam od sebe z veseljem je brikete (in to več, kot je priporočena doza  ::) ), tko da mi res ni nič jasno!  :) Pa tud vet je reku, da ni presuh!  ;)



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #4943 : 06 Julij 2007, 12:51:50
Kako se bo pa navadil, če noče laufat?  :D

Ga bomo že pripravli do tega. Mogoče mu je nerodno, če so nepoznani ljudje okrog.
Ko (oz. bolj če) pokosijo travnik v Sostrem, bom ovire ven privlekla, pa se bo lahko tam učil  ;)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #4944 : 06 Julij 2007, 13:28:02
:-\ :-\ Pa sploh ni suh!!! Sva ravno ugotavljala, da je končno dobil malo čez boke in hrbet, pa v tace ... Pa zdaj celo sam od sebe z veseljem je brikete (in to več, kot je priporočena doza  ::) ), tko da mi res ni nič jasno!  :) Pa tud vet je reku, da ni presuh!  ;)
Day ima tud 16 kg

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #4945 : 06 Julij 2007, 13:30:04
No, deteljica, zdej sem pa že skori čist prepričana, da sta ta dva v sorodu (pa takem ali drugačnem), ker sta si reeees tako podobna!  :o
Kolk ma pa plečne? cca?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #4946 : 06 Julij 2007, 14:47:49
mislim da 52.
 Griff pa proti 51 in mislim da 18 kg al pa 17, zdej ko je bolj suh.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #4947 : 06 Julij 2007, 15:38:43
Citiraj
mislim da 52.
 Griff pa proti 51 in mislim da 18 kg al pa 17, zdej ko je bolj suh

To smo se enkrat že menili in mi je fullll zanimivo,ker se mi zdi,da je Lok pri tamalih in "taznucanih",ima pa 52 plečne in 18kg.



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4948 : 06 Julij 2007, 17:26:51
Jst upam, da mi ga bodo jutri zmerli oz. bom prosila da mi ga med odmorom zmerijo, ker me zanima kok ma plečne. Kil ima pa 17,5 (pa meni se zdi precej suh ::))



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #4949 : 06 Julij 2007, 19:25:57
cacy potem bosta laufala!!? :o :o vso srečo!!  ;)