Border Collie

Lisa · 3993189

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5220 : 03 Avgust 2007, 13:53:35
A je treba bit včlanjen v SKBOP?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #5221 : 03 Avgust 2007, 14:10:43
Ponavadi objavljene cene veljajo za člane, nečlani imajo pa dražje.
Piši Lidiji, pa ti bo točno povedala  ;)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5222 : 03 Avgust 2007, 14:25:29
To je samo tisti preizkus z Martino, a ne? Prideš tja in gre Martina s tvojim psom in je zadeva ful hitro končana?


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #5223 : 03 Avgust 2007, 14:46:13
Za tvojega psa je zadeva dokaj hitro končana, za Martino pa je zadeva precej dolga  ;). Potem pa ti Martina tudi pove in napiše kako pes reagira na ovce.

Meni in Bay je bilo všeč, pa tudi drugim, vsaj večini.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5224 : 03 Avgust 2007, 14:53:07
Jaz že vem, kako bo reagirala.  ;) Z Martino ne bo hotela iti, ovce je ne bodo zanimale (to je pa posledica tega, da smo na veliko preusmerjali pašni nagon v kaj drugega).  :-\ :-\ ::) :-\  Midve bi morale iti na kaj bolj dolgotrajnega, da bi prišli do kakšnih rezultatov (za tak preizkus sem 100%, da ovc ne bo jeb... mogoče, če bi ji dali zajčke za začetek - ti so super za past, ko so tako lepo majhni  ::)).

kalahit (ali Darja, če bere), kako gre Bodriju na agilityju? Kdaj ju bomo na kakšni tekmi videli? Septembra?  :o :o Star je sedaj dovolj, da začneta, če se ne motim.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #5225 : 03 Avgust 2007, 14:53:19
Do kdaj pa se je potrebno prijaviti?



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #5226 : 03 Avgust 2007, 15:00:14
5rca,
več agilitašev ima tako težavo. Če pes ne dela z njo, potem poskusiš ti in tudi če prvič ne reagira greš potem na koncu še enkrat.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5227 : 03 Avgust 2007, 15:02:59
5rca,
več agilitašev ima tako težavo. Če pes ne dela z njo, potem greš ti med ovce in tudi če prvič ne reagira greš potem na koncu še enkrat.

Aha... Bomo premislili, če bomo šli.  ;)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5228 : 03 Avgust 2007, 15:16:00
Aja, a se da tja iti tudi tako zasebno kdaj? Na kakšen daljši tečaj?


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #5229 : 03 Avgust 2007, 15:58:16
Se da, praktično vsak dan lahko greš. Med tednom zvečer, vikendi, če ni na tekmi pa cel dan, priporočljivo zjutraj ali zvečer ko je bolj hladno.



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5230 : 03 Avgust 2007, 17:05:58
5rca - ne podcenjuj Veni. Lani je bil edini, ki ga ovce niso čisto nič zanimale nas Shep. Oli se je prav tresla, vendar ležala ob meni... Ko je to Martina videla, mi je povedala, kako naj ji pomagam, potem je pa šlo.
Če boš vprašala Primoža, ki ima Arona, ti bo pa povedal, da se Aron na paši totalno spremeni. Ne motijo ga ne psi, ne ljudje, sploh se ne tepe - nič. Samo ovce.
Jaz bi ti priporočila, da greš na test  ;). Glede na to, da sta ga obe sestrici več kot uspešno prestali sem mnenja, da ne bo težav  :o

P.S. Bodri je na štartni listi za Bar Radkensburg  ;)

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5231 : 03 Avgust 2007, 17:21:12
Super za Bodrija, da že začneta. Glejte, da poročate, kako je šlo.

Barbka, sem že videla Veni, kako se obnaša ob ovcah. Nič kaj bordersko.  ;)  :-\


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #5232 : 03 Avgust 2007, 19:06:11
Citiraj
Barbka, sem že videla Veni, kako se obnaša ob ovcah. Nič kaj bordersko.

Lok enako.

Posledica tega,da sem ga pač učil,da mora ignorirat vse živali-pri reševanju to zelo prav pride.

In on sedaj,ko mu pokažem teče mimo ovc,ne da bi se na njih sploh ozrl,ko je na drugi strani,steguje vrat preko ovac,da vidi mene in jih dobesedno ne pogleda.












Pa uživajte-mi bomo(na Krku   ;D  )


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5233 : 03 Avgust 2007, 19:59:32
5rca - garantiram ti, da boš presenečena :). Pojdi probat :)

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #5234 : 03 Avgust 2007, 21:50:10
A ima kdo v Slo BCja, ki ima obe očesi modre barve?  :)

Majchy,
sama sem lastnica BW-BC z obema modrima ocesoma. Ime mu je Art, sliko pa je objavila ze 5erca.


p.s.
sem malo pozna z odgovorom, ker sem se ravnokar vrnila z dopusta ...




Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #5235 : 03 Avgust 2007, 21:54:04
5rca - garantiram ti, da boš presenečena :). Pojdi probat :)

To se pa strinjam z Barbko. Tudi sam sem mislil, da Bay ne bo "prav" reagirala na ovce, sploh ker jih je prvič videla pri 3 letih in pol. Nobeden ne ve kako bo pes reagiral na ovce. Večkrat sem videl borderja in tudi druge pasme (vedno pri Martini, pač edino tam imam izkušnje z ovcami), ki so prvič videle ovce in več lastnikov je reklo: moj pa ne bo reagiral na ovce, ki so potem delali. Martina je znala zmotivirat psa, da pokaže kaj ima v krvi, ne glede na to, da so se lastniki trudili pse prepričati da to ni res.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5236 : 03 Avgust 2007, 22:29:59
Mene vseeno bolj zanima kakšna individualna ura.  :-\  Se morava s petrco zmenit, kaj nama bolj diši.  8)

artichoka, tvoj pesjanar je bil pa meni takooooooo všeč takrat, ko smo jih šli pogledat.  :o :o  :-* Prilepi še kakšno njegovo fotko.  :D ;)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #5237 : 03 Avgust 2007, 22:49:27
Majchy,
sama sem lastnica BW-BC z obema modrima ocesoma. Ime mu je Art, sliko pa je objavila ze 5erca.

Ce se ne motim, mi smo Arta srecali na Golovcu,  med pohodom ob zici 12.5. Pozdrav!



kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #5238 : 03 Avgust 2007, 23:05:25
Mi pa smo se vrnili iz treninga v Bad Radkesburgu. Zanimivo, Avstrijci imajo vedno možnost treninga en dan prej za vse tekmovalce. Mi (jaz, Darja in Borut) smo to danes izkoristili in glede na to, da smo bili skoraj sami, smo si dali duška.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5239 : 03 Avgust 2007, 23:09:00
Mi pa smo se vrnili iz treninga v Bad Radkesburgu. Zanimivo, Avstrijci imajo vedno možnost treninga en dan prej za vse tekmovalce. Mi (jaz, Darja in Borut) smo to danes izkoristili in glede na to, da smo bili skoraj sami, smo si dali duška.

Vso srečo jutri!


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #5240 : 04 Avgust 2007, 09:09:24
Ce se ne motim, mi smo Arta srecali na Golovcu,  med pohodom ob zici 12.5. Pozdrav!

Ja, res smo se srecali.
Takrat je bil se cisto majhen fant. Zdaj pa je ze lepi decko.
Slike sledijo malo kasneje!



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #5241 : 04 Avgust 2007, 14:21:15
Ja, res smo se srecali.
Takrat je bil se cisto majhen fant. Zdaj pa je ze lepi decko.
Slike sledijo malo kasneje!

Takole pa zgleda moj lepotec.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5242 : 04 Avgust 2007, 15:01:15
 :o :o :o Madona, je simpatičen. Če si iz Ljubljane, bi se lahko kdaj kje na kakšnem sprehodu dobili.  :o :o


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #5243 : 04 Avgust 2007, 15:27:12
Kakšen lepotec je postal tale Art. Koliko je pa velik?

Glede ovc, bi šle pa tudi midve z Bafko pogledat. Ampak individualno, ker dvomim, da ji bodo po 10 minutah všeč  :D. Ko je bila mejhna je imela kar močen pašni nagon, ki smo ga kasneje preusmerili v vse drugo kot pašo. Me pa res zanima, kako bi se sedaj ujela z ovcam  ;D.

kalahit, kako pa kaj Hit reagira na ovčke in pašo?


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #5244 : 04 Avgust 2007, 16:14:53
:o :o :o Madona, je simpatičen. Če si iz Ljubljane, bi se lahko kdaj kje na kakšnem sprehodu dobili.  :o :o

Sem iz Ljubljane in res bi bilo super iti na sprehod se s kaksnim BC-jem.
Danes gremo sicer se malo na dopust. Od srede naprej pa smo ze delovni in se lahko takrat kaj slisimo, ce bos imela cas.
Tudi kaksnega nasveta bom zelo vesela.

p.s.
Ravno vceraj smo ga merili (ne vemo, ce pravilno) in jih ima cca. 52. Upam, da bo se kaj zrasel, ker sem do zdaj imela samo velike pesjanarje.



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5245 : 04 Avgust 2007, 20:26:30
Eh, Petri, škoda, ker ne bi šli "skupinsko". Je tako fino vzdušje, pa nagradice, pa piknik, pa veliko drugih psov vidiš, kako reagirajo. Škoda, da bosta šli sami (škoda, da ne bom Veni videla). Tudi individualna ura ne bo spremenila - saj to ne pomeni, da bosta potem pa smeli eno uro ovce preganjat... Isto bo hotla najprej stestirat, kakšni sta psici.

Mi smo nazaj iz avstrijskre Radgone. Ful luštno, pa še za dober namen je šlo - za otroke v rehabilitacijskem centru. Še sodnik se je odpovedal plačilu stroškov, da se je več nabralo. Odlični parkurji, odlično vzdušje, odličen ambient. Na koncu je pa čisto vsak dobil diplomo, na kateri je pisala uvrstitev (pa njegovo ime in pasje seveda) ter fotografija s tekme. Super! Mi gremo drugo leto zagotovo spet  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #5246 : 04 Avgust 2007, 21:22:50
ooo arthicoka Art je pa took sweet!  :o  :-*  Res je lepotec


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #5247 : 05 Avgust 2007, 12:24:07
Mi smo nazaj iz avstrijskre Radgone. Ful luštno, pa še za dober namen je šlo - za otroke v rehabilitacijskem centru. Še sodnik se je odpovedal plačilu stroškov, da se je več nabralo. Odlični parkurji, odlično vzdušje, odličen ambient. Na koncu je pa čisto vsak dobil diplomo, na kateri je pisala uvrstitev (pa njegovo ime in pasje seveda) ter fotografija s tekme. Super! Mi gremo drugo leto zagotovo spet  :o

Če bodo organizirali, bomo mi prav gotovo tam. Je pa to zelo dobra ideja za kaj podobnega narediti tudi pri nas.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #5248 : 05 Avgust 2007, 17:44:31
A ni uspešno opravljen PNZ (preizkus naravnih zasnov) obvezen za vzrejno dovoljenje?

Kristinca & Florinca


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5249 : 05 Avgust 2007, 18:13:31
A ni uspešno opravljen PNZ (preizkus naravnih zasnov) obvezen za vzrejno dovoljenje?

Pri borderjih ni nič obvezno.  :-\