Border Collie

Lisa · 3993104

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #5310 : 17 Avgust 2007, 20:36:16
Kaj ima dobre oči!!! :o  :o :o

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5311 : 17 Avgust 2007, 20:36:51
Kaj ima dobre oči!!! :o  :o :o

Lp Zoran

Veš, da sem vedela, da se boš prvi oglasil.  :D 8) ;) 

Upam, da se nam bo Arti pridružil na border-pikniku.  :D


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #5312 : 17 Avgust 2007, 20:47:40
Citiraj
Veš, da sem vedela, da se boš prvi oglasil.

Če je pa modrookec noooo.   :-[    :)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5313 : 17 Avgust 2007, 20:50:12
Če je pa modrookec noooo.   :-[    :)


Lp Zoran

Saj ful na Loka spominja.  :D :D


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #5314 : 17 Avgust 2007, 20:52:43
Citiraj
Saj ful na Loka spominja

Aja?
Tud drugače,ne samo po okicah?


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5315 : 17 Avgust 2007, 21:03:58
Aja?
Tud drugače,ne samo po okicah?


Lp Zoran

Po postavi zaenkrat še ja.  :P :P Bomo videli v kaj bo še zrasel. Pa tudi tako po obnašanju se mi zdi, vsaj kar sem Loka videla.  :D


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #5316 : 17 Avgust 2007, 21:12:49
Zanimivo :)

Upam,da ga kmalu vidim v živo.  :o


Hm,kaj če bi se jaz posvetil vzreji modeookih borderjev?


Hecam,hecam!   ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #5317 : 17 Avgust 2007, 21:25:44
Hej hej  :)

se moram oglasit v tej temi moje najljubše pasme psov  :-[  jo spremljam ampak oglasila se še pa nisem  ::)   nimam doma te prečudovite pasme....  poznam pa enega luštnega borderja z imenom Fraser Fire Arow oziroma kr Frizzy po domače  ;D


je energičen kuža, izjemno hitro učljiv (pač border  :) )    najrajši pa se po mojem mnenju podi okrog konjev  ;D

nekaj slikic:


      



lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #5318 : 17 Avgust 2007, 21:46:39
Od kod pa je ta kuža?


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #5319 : 17 Avgust 2007, 22:23:59
Jana*,a je to Davidov kuža?


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5320 : 17 Avgust 2007, 23:30:17
Tudi za nas se je dopust končal  :-\. Prevozili smo skoraj 2000 km, ampak vmes smo našli čas za marsikatero traparijo.
Med drugim smo bili na prvi "uradni" plaži za pse na Hrvaškem.
In imeli prvo pravo - ovčjerejsko nalogo .

O sosedovih ovcah na Pohorju sem že večkrat govorila... No, prišel je veliki trenutek - sosedje so nam prišli povedati, da morajo trop (več kot 30 odraslih ovc, 1 oven + jagenčki) prestaviti iz enega travnika na drugi in da če nas zanima, lahko pridemo s psi. Travnika sta ločena - z eno hišo, hlevom in malce gozda... Khm. Sva bile z Oli itak takoj za akcijo.
Najprej sva šli v pašnik (ograjen), kjer so bile ovce. Najprej ji ni bilo čisto jasno (meni pa še manj, kako naj se stvari prilotim), ampak potem ji je naredilo "klik" v možganih. Meni pa tudi. Ker ne znava "desno okoli" in "levo okoli" - da bi jo lahko poslala okrog ovc, sva imeli več dela, kot sem si predstavljala. Ampak na koncu sva jih prestavili (znotraj pašnika), iz enega na drug konec, pa nazaj, pa spet.... Ugotovila sem, kako psica razmišlja, kako razmišljajo ovce in prišel je trenutek, da so odprli izhod. Ovce pa nič. Stale na kupu in se ne premaknile. No, potem jih je pa Oli le premaknila -a namesto k vhodu so šle na drugi konec. Po ene treh poskusih jih je uspela tako nacentrirati, da so šle k izhodu in v dir. Nisem si mislila, da lahko naša žvala teče tako hitro. Kot puščica se je pognala ob čredi naprej, nekako je dojela, kam ovce želijo (pa ne tja, kamor bi morale), jih prehitela in jih ustavila. Niti oven, ki se je lani tako grdo spravil na enega borderja, ji ni moge do živega. Držala jih je na mestu, dokler nisva s sosedom prišla tako blizu, da sva jih lahko pognala. In še dvakrat tako - in smo jih spravili. Dve sta vmes uspeli zbežati "na varno" v hosto. Pa jih je šla iskati. Ko smo jih prestavili, sem bila jaz čisto mokra, psica pa upehana - ampak tako srečna.
Nimam slik - ni bilo časa slikati - imam pa priče  :o.
V glavnem - noro dobro. Noro sem bila ponosna (in sem še) na malo žvalo. In po leglu si bomo vzeli čas in natrenirali tisto, kar manjka, da bi lahko psica še bolje delala.

P.S.:   25.8. imamo spet srečanje "Seta del Oro" borderjev.
P.S.:  Vsi, ki ste mi poslali rodovnike - dobite navodila, kako naprej - do srede naslednjega tedna. Tisti, ki niste še poslali mikročipov - prosim, čim prej!

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #5321 : 18 Avgust 2007, 12:15:37
Sky maš kr prav  ;)   Davidov kuža je  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #5322 : 18 Avgust 2007, 13:00:58
Citiraj
Jana*

Potem se poznate?
Tudi z Alko?


Barbka,na teh Janinih slikcah je ta ogromni border,o katerem smo nekaj časa nazaj pisali.
Na slikcah sicer ne zgleda,ampak je res veliiiik.

Lahko potrdijo vsi,ki so bili na srečanju.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #5323 : 18 Avgust 2007, 13:23:46
5trca tudi tebi hvala! Res je bilo luštno! Se priporočamo tudi za v prihodnje.
Sem se kar malo bala, da bo Art divjal okrog, ko bo spet srečal enega bordercka, pa je bil res presenetljivo priden. Veni pa tudi zelo strpna do našega razbojnika.
Pa še to ... Danes sva Artu kupila nov frisbee, ker je stari včeraj vzel slovo. Ko sva ga prinesla domov, se ga je veselil, kot majhen otrok. Zdaj pa že tekamo gori, doli in naokoli po travniku in se veselimo skupaj ...
lp
maja



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #5324 : 18 Avgust 2007, 14:00:55
Potem se poznate?
Tudi z Alko?


Barbka,na teh Janinih slikcah je ta ogromni border,o katerem smo nekaj časa nazaj pisali.
Na slikcah sicer ne zgleda,ampak je res veliiiik.

Lahko potrdijo vsi,ki so bili na srečanju.  ;)


Lp Zoran


Jaz poznam Davida ker tam jaham.. in tudi vadim s psom če ga imam takrat s sabo da se navadi na različnih poligonih treninga..   drugače pa jaz ne poznam nobenega drugega  :-[   Kdo pa je Alka?  :-[

ja Frasier je res malo velik za borderja..  ampak je pa ja bil na razstavi lani z njim v mariboru.. sta bla 3. se mi zdi  ???

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #5325 : 18 Avgust 2007, 14:59:56
Citiraj
Jaz poznam Davida ker tam jaham.. in tudi vadim s psom če ga imam takrat s sabo da se navadi na različnih poligonih treninga..   drugače pa jaz ne poznam nobenega drugega     Kdo pa je Alka? 

ja Frasier je res malo velik za borderja..  ampak je pa ja bil na razstavi lani z njim v mariboru.. sta bla 3. se mi zdi 

Alka je kolegica,ki ima konje samo malo stran od Davida in ima avstralsko kelpijko Chuno.

Fraiser je ogromen za borderja,ampak ja,mislim da je lani v MB vseeno dobil odlično oceno.

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #5326 : 18 Avgust 2007, 15:13:48
mogoče da sem jo že videla ja  ???  enega avstralskega kelpija sem videla tam.. nisem vedla da je bla verjetno psička  ;D

v mariboru je zagotovo bil 3.  ;)  tud na internetu piše..   



iz kod si pa ti sky?

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5327 : 18 Avgust 2007, 16:55:12
5trca tudi tebi hvala! Res je bilo luštno! Se priporočamo tudi za v prihodnje.
Sem se kar malo bala, da bo Art divjal okrog, ko bo spet srečal enega bordercka, pa je bil res presenetljivo priden. Veni pa tudi zelo strpna do našega razbojnika.
Pa še to ... Danes sva Artu kupila nov frisbee, ker je stari včeraj vzel slovo. Ko sva ga prinesla domov, se ga je veselil, kot majhen otrok. Zdaj pa že tekamo gori, doli in naokoli po travniku in se veselimo skupaj ...
lp
maja

Art je itak čist navdušen nad frizbiji, kar sem jaz videla. Bi težko zdržali brez, kako jaz poznam tele naše psihote.  :D :P 8)

Drugače se bo pa Art po mojem bolje ujel z Bafko. Ona je bolj navdušena nad igro z drugimi borderji kot Veni.  ::) :)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #5328 : 18 Avgust 2007, 17:28:59
Drugače se bo pa Art po mojem bolje ujel z Bafko. Ona je bolj navdušena nad igro z drugimi borderji kot Veni.  ::) :)

Bafka je takoj za stvar  :o. Se bomo zmenil en dan. Jst sm prihajajoči teden še na dopustu in imam skoz čas  ;).


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #5329 : 18 Avgust 2007, 18:32:55
Bafka je takoj za stvar  :o. Se bomo zmenil en dan. Jst sm prihajajoči teden še na dopustu in imam skoz čas  ;).

Art je tudi ZA!
Ravnokar sva prisla s Smarne gore in sva oba prijetno utrujena. Razlika je samo v tem, da on lahko pociva, jaz moram pa skuhat kosilo.  :'(



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #5330 : 18 Avgust 2007, 18:34:37
Kosilo ob 18:30?     :o

Hm,a je med Mozirjem in Ljubljano kaj časovnih pasov,ne da bi vedel?      :P


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #5331 : 18 Avgust 2007, 18:39:11
Kosilo ob 18:30?     :o

Hm,a je med Mozirjem in Ljubljano kaj časovnih pasov,ne da bi vedel?      :P


Lp Zoran



Ce racunas, da rabim se kaksne dobre pol ure, da bo "kosilo" gotovo, potem to ni 18.30 ampak ... 19.15.  :)
Mogoce bo res bolje, da temu obroku recem VECERJA. (se pravi, da kosila sploh nismo imeli???!!!)



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5332 : 18 Avgust 2007, 20:35:37
Mi kosilu v času večerje rečemo čisto preprosto: koverija.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #5333 : 18 Avgust 2007, 20:47:01
Mi pa rečemo kosilu v času cečerje koveč  :D


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #5334 : 18 Avgust 2007, 21:35:07
Tako pozna kosila so mi predvsem v času službe zelo znana, saj ga tudi mi nimamo pred 18  :D.

Bafka je pretekli teden preživela na morju, ker je uživala v skakanju v vodo. Sem jo konec dneva komaj nazaj va partma spravila  :o. Nekaj fotk je priloženih, ostale pa upam da bodo kmalu v njenem albumu  ;).


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #5335 : 18 Avgust 2007, 21:36:20
iiii kaj je dobra ko je sladoled!!  :o


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5336 : 18 Avgust 2007, 21:36:35
samo res ta sladoledasta je tolk kjut.  :o :o :o


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #5337 : 18 Avgust 2007, 21:39:15
Mam še par fotk njenega sladoleda. Zdej sem samo tole dala, k je bla tud men zelo všeč in na svoj način smešna  ;D. Drugače pa...takole (s sladoledom) je mika poskrbel za svoje dame  ;)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #5338 : 18 Avgust 2007, 22:30:36
iiiiiiiiiii kere hude fotke  :o :o
Kje ste to užival??




Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #5339 : 18 Avgust 2007, 22:52:29
uuu res so dobre slike - sploh tista ko se strese.. pa skoči v vodo  :o  zakon  ;)



lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/