Border Collie

Lisa · 3993008

Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #5520 : 28 Avgust 2007, 14:24:27
Alenka,
in to več kot odlično  ;)



uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #5521 : 28 Avgust 2007, 14:29:24


Kolibri kje je pa Val?
Me zanima kakšen je zdaj! :)

L.p.



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #5522 : 28 Avgust 2007, 14:37:04
Ful ste nardil dobre fotke!  ::) Celo leglo je fantastično!  :-* 

Kolibri, kdaj bomo pa zvedli kdo je izbranec za nov naraščaj?  :-[  ;D


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5523 : 28 Avgust 2007, 14:44:30
Takoj, ko bo lastnica potrdila, da mi je pes naslednji vikend na razpolago :-).

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5524 : 28 Avgust 2007, 15:00:05
Val ni mogel priti, ker so imeli lastniki neke obveznosti.  :) Je pa tak kot je bil, po mojem - lep in neumen na babe.  :P :P  ;) ;)

Jaz pa že vem, kdo je izbranec.   :P :P 8) ;D ;D In mislim, da bodo mladički prav tako čudoviti kot so naši.  ;D ;D  8)

Drugače pa, Barbka, a nisi rekla, da ima lastnica izbranca neke grozne zahteve... Si jim ugodila?  :P ;) ;D ;D


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5525 : 28 Avgust 2007, 15:11:53
Joj - Uša - nisem videla tvojega posta. Ja, Val je pomagal zidati hiško za lastnika. Sej veš - štalca, kravca. Lastnik je malo za Valom dobil punco... Zagotovo je še tako nor na punce, kot je bil, verjetno je pa tudi malce okrogel (ne verjamem, da uspejo zidati in dovolj migati s psom). Drugače bodo pa šli na vzrejnega Taff, Vinny, Vena in - upam - tudi Val.

Ja - 5rca - doma smo naredili bojni posvet in se odločili, da ugodimo obema hudima željama lastnice samca (iz nekega čudnega razloga ne morem uporabljati smeškov, ampak predstavljajte si, da mi solze špricajo od smeha). Prva želja je bila, da ji plačamo skočnino. In druga - želi si videti mladičke. Rada bi jih enkrat videla ([size=8 pt]gospa je iz tujine[/size]. Seveda smo na vse  - z veseljem - pristali!
Drugače je pa gospa krasna. Ima tudi dostopne podatke o dosedanjih leglih tega psa - sej tako sem jaz prišla do njega - ena članica foruma mi je poslala fotko enega psa iz Anglije, ki mi je bil ful všeč...

Ja - pa še to - na pikniku smo se dogovorili, da 5rca in "mama" Taff drugo leto organizirata spet srečanje. Ki bo vključevalo tudi generacijo 2007. Edino vikend smo narobe določili (bo treba en teden prej, ker tisti vikend, ko smo ga rekli, sodiva na eni razstavi...).

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5526 : 28 Avgust 2007, 15:16:12
Sem se že bala, da se vam ne bo izšlo s temi pogoji.  :D :D :D Itak bodo tudi na piknike vabljeni, če bodo hoteli priti in videti mladičke.  ;D ;D

Si moram dati v koledarček, da ne pozabim. Ali pa, če me spomniš drugo leto ene 14 dni prej... ;)



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #5527 : 28 Avgust 2007, 17:26:49
Jaz pa že vem, kdo je izbranec.   :P :P 8) ;D ;D In mislim, da bodo mladički prav tako čudoviti kot so naši.  ;D ;D  8)

Joj 5rca, nehi nas delat živčne!!  >:(  ;)  :P :P


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #5528 : 28 Avgust 2007, 17:39:04
Joj 5rca, nehi nas delat živčne!!  >:(  ;)  :P :P

Barbka je napisala, da je bila poslana fotka psa iz Anglije. Evo, ena informacija več. Sedaj pa iskat samce v Angliji  :o :D al pa čakat na točne informacije.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5529 : 28 Avgust 2007, 17:41:17
Barbka je napisala, da je bila poslana fotka psa iz Anglije. Evo, ena informacija več. Sedaj pa iskat samce v Angliji  :o :D al pa čakat na točne informacije.

A misliš? :P :P Mogoče je bil pa samec slikan v Angliji na kakšni razstavi pa je zato od tam fotka...  :P 8) :P Ali pa imaš prav pa gre v Anglijo.  :D 8)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #5530 : 28 Avgust 2007, 18:29:58
jaooooo  ;D  ;D Bom rajši kar počakala na točne informacije  :-[  :D


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5531 : 28 Avgust 2007, 18:32:33
jaooooo  ;D  ;D Bom rajši kar počakala na točne informacije  :-[  :D

 :D :D :D Saj po mojem bo Barbka hitro izvedela, če bo prost naslednji vikend.  ;)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #5533 : 29 Avgust 2007, 04:07:41
A je res, da obstajata dve liniji borderjev (delovna in razstavna)?  ??? :-[
Malo si pomešala v vprašanju pa si dobila večinoma take odgovore, da si spet na začetku  ;D.

Poznamo dva tipa (ne linije) BC-jev in sicer britanski (originalni) in in avstralski tip (ne pa delovni oz. razstavni). Britanski tip se  še nadalje deli na nekaj tipov oz. bom raje uporabila podtipov (da se ne meša). Razlika med tema dvema tipoma pa je posledica linijskega vzrejanja. V Avstraliji so bili posledica tega vzrejanja psi z dolgo ter gosto dlako, močnejšo konstitucijo ter krajšimi nogami. Ker je bila za te pse paša precej težja, so kot taki postali predvsem razstavni psi.

Tisti ki prisegajo na razstave, bodo vedno imeli povedati kaj čez hiperaktivne, dolgonoge, napačno-uhljate, preveč bele ali modrooke  BC-je, spet drugi, ki prisegajo na pašo čez kratkonoge, močno odlakane pse, pse z močno konstitucijo ... (pač sto ljudi, sto čudi).

Pri ocenjevanju BC-jev bi morala imeti prednost predvsem delovna sposobnost (ne-predolge hrbtne linije, ne-prekratke noge, dobro gibanje, ...), ne pa npr. kako pes nosi rep (velja izključno za primer, ko ne pase!), oblika ušes (v primeru da pes normalno sliši), ... Napake oz. odstopanja bi morala biti resneje upoštevana tam, kjer je ogrožena delovna sposobnost psa.

Glede dela pa menim, da je potrebno pašo vseeno ločiti od ostalih dejavnosti (agility, flyball, ...), kot ločiti učeno od nagona. V največji meri pa je od nas odvisno kaj bomo počeli skupaj s svojim psom in kako dobro bomo to počeli (le kaj delam na agilitiyu, če ne ločim leve in desne? :-[ ).
   



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #5534 : 29 Avgust 2007, 08:15:00
Alenka,
hvala za tale odgovor. Koncno nekaj kar povsem razumem.
To vprasanje sem postavila, ker mi je neka gospa na Smarni gori (lastnica zelo odlakanega BC-ja) pripomnila: nas je razstavna linija, vas pa delovna. Si lahko predstavljas kako sem zazijala, ker sploh nisem vedela  o cem govori. Najprej se mi je slisalo, kot da je Art cela pokveka (kar vsi vemo da ni, ampak vseeno si v dvomih, ko ti to nekdo tako samozavestno zabrusi).
Sele potem sem iz vasih odgovorov priblizno ugotovila za kaj gre ...

p.s.
sem pa pogledala na ovratnico odlakanega. Ime mu je Moon. Ga kdo pozna?



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #5535 : 29 Avgust 2007, 08:19:01
Kolbri, ne spoznam se kaj prida na parjenje in vzrejo, ampak za naskok se plača ali ne? Zakaj je potem to neka čudna ali grozna želja?  ???

Kristinca & Florinca


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #5536 : 29 Avgust 2007, 08:25:13
sem pa pogledala na ovratnico odlakanega. Ime mu je Moon. Ga kdo pozna?

Jaz ga poznam. Je iz našega prvega legla  ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5537 : 29 Avgust 2007, 08:28:38
Jap, Moon je Bayev mladič. Velik in odlakan pes.  :D :D  Samo je odrasel, Arti pa še ni. Se bo še sigurno malo bolj naredil.  ;) Če pogledaš rodovnik Moona in Artija imata oba večinoma samo prednike razstavnih linij s tem, da je prababica od Artija po mamini strani delovna.  :) Vsi ostali psi v obeh rodovnikih pa imajo prednike iz avstralskih razstavnih linij. Če se ne motim.  :)

Florinca, čudna, mala želja.  ;) Tudi druga želja, ki jo ima lastnica samca je malo hecna.  :) :) Glede na samca bi človek pričakoval cel kup enih čudnih zahtev ne pa samo to.  ;)


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #5538 : 29 Avgust 2007, 08:34:03
p.s.
sem pa pogledala na ovratnico odlakanega. Ime mu je Moon. Ga kdo pozna?

 :o Moona poznam predvsem iz sprehodov po pst-ju kjer se nadvse rad sam sprehaja, saj velikokrat "pobegne" svojim lastnikom. Moon je po kategorizaciji dalavno/razstavno resnicno lep predstavnik "razstavne linije".



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5539 : 29 Avgust 2007, 08:38:39
Florinca - seveda se plača! In - glede na psa sem jaz pričakovala veliko več pogojev, mogoče še kaj drugega. Pa je gospa tako skromno rekla - če bi lahko plačali skočnino in če bi lahko videla mladičke. Jaz sem v moji karieri kot vzreditelj doživela vse sorte pogoje, prav tako sem doživela marsikaj kot lastnica samca. In sem bila res čisto presenečena. In zato sem v "hecu" rekla - težki pogoji :-).  In - čeprav gospe ne poznam (še) osebno, mi je postala všeč v prvem trenutku - ni ji samo do tega, da pobere skočnino, temveč jo zanimajo tudi mladički, prišla jih bo pogledati. To ne naredijo vsi lastniki samcev.

Edino - ni se mi še javila... Je zgleda na dopustu (ali pa ne čekira pošte vsakih 5 minut, tako, kot jaz).

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5540 : 29 Avgust 2007, 08:40:24
Edino - ni se mi še javila... Je zgleda na dopustu (ali pa ne čekira pošte vsakih 5 minut, tako, kot jaz).

 :'( :'( Niso zgleda vsi taki psihoti kot mi, ko smo ves čas na netu.  ;) ;)

Upam, da bodo prišli tudi na kakšen družinski piknik.  ;D ;D

PS: Jaz po mojem ne bom smela hodit gleda mladičkov, da ne bom kakšnega s sabo vzela.  ;D ;D :-[ :-[



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #5541 : 29 Avgust 2007, 08:58:26
Vsi ostali psi v obeh rodovnikih pa imajo prednike iz avstralskih razstavnih linij. Če se ne motim.  :)

Ne bo čisto držalo. Recimo, da je 1/8 psov na Bayini strani bolj "delovne linije", ne pa po tvojih kriterijih, torej niso vpisani v ISDS. Lastniki so jih vozili na razstave in zato imajo tudi nekaj Ch nazivov. 1/4 jih je evropske vzreje.



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5542 : 29 Avgust 2007, 08:59:21
Ha! Jaz sem mislila, da boš šla po Cmerota?  :o Hecam se.
Seveda boš lahko prišla pogledati - saj ti itak ne bi prodala psa  :o  :P  :o . Sej veš - si neprimerna  8)  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5543 : 29 Avgust 2007, 09:07:13
Ne bo čisto držalo. Recimo, da je 1/8 psov na Bayini strani bolj "delovne linije", ne pa po tvojih kriterijih, torej niso vpisani v ISDS. Lastniki so jih vozili na razstave in zato imajo tudi nekaj Ch nazivov. 1/4 jih je evropske vzreje.

Saj sem rekla, da so moji kriteriji bolj strogi.  :P :P :P ;) Sem pa vidla potem ja...  Bayina babica?
Sicer pa 1/8 ni ne vem kaj, če smo pošteni.  ;) Če je tako, sta si potem Arti in Moon še bolj podobna kot sem mislila.  :P ;)

Citiraj
Ha! Jaz sem mislila, da boš šla po Cmerota?  Shocked Hecam se.
Seveda boš lahko prišla pogledati - saj ti itak ne bi prodala psa  Shocked  Tongue  Shocked . Sej veš - si neprimerna  Cool  Shocked

Ja, Cmera...  :-\ Me je mikalo, priznam.  ::) Ampak sem neprimerna, sem ugotovila.  :-\ :-\ 

Če mi ga pa ne bi dala, potem pa pridem.  :P :P Ampak resno... Bi mi ga dala, če bi se odločila, da ga vzamem?  ;D ;D


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5544 : 29 Avgust 2007, 09:17:17
Vsi, ki bi se zanimali za nakup (ali drugo obliko sodelovanja) z menoj oziroma psi moje psarne, naj me kontaktirajo privatno. Ne vem, če je forum prav kraj za resne dogovore  ;).

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5545 : 29 Avgust 2007, 09:19:25
Vsi, ki bi se zanimali za nakup (ali drugo obliko sodelovanja) z menoj oziroma psi moje psarne, naj me kontaktirajo privatno. Ne vem, če je forum prav kraj za resne dogovore  ;).

 :D :D A gre za resni dogovor?  :D :D   :)


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #5546 : 29 Avgust 2007, 09:19:34
Bayina babica?
Sicer pa 1/8 ni ne vem kaj, če smo pošteni.  ;) Če je tako, sta si potem Arti in Moon še bolj podobna kot sem mislila.  :P ;)

Tako, ja. Meni je čisto ok. Kako pa si ti s približno takim % zadovoljna?



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5547 : 29 Avgust 2007, 09:22:33
5rca, jaz sem zmeraj resna :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5548 : 29 Avgust 2007, 09:25:05
5rca, jaz sem zmeraj resna :o

 :D :D Jaz ponavadi nisem.  :P :P ;) ;)

Bay, jaz sem čisto zadovoljna.  :)

Imam še eno vprašanje (Bay, tebi sem ga že zastavila v PMju)... Kdaj vzreditelj reče, da vzreja neki tip psa? Če pariš razstaven tip z delovnim je nekaj vmes. Kdaj se odločiš in rečeš, da imaš razstavne tipe oziroma linije psov? Recimo prav Elaeth psi. Jaz jih jemljem že kot razstavne. Kaj pa ostali? Kaj recimo Lynn od Maše? Že razstavna ali mogoče ona še ne?  :-\


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #5549 : 29 Avgust 2007, 09:31:57
Po Tjašinem mislim, da lahko mirno rečem za našo Sky oz. B-jčke, da so športna linija :o :o