Border Collie

Lisa · 3993192

alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #5550 : 29 Avgust 2007, 09:37:42
Bay,

po moje nam je bilo prvo srečanje pred tremi leti na kar usojeno in ne zgolj naključno  :D.



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5551 : 29 Avgust 2007, 09:49:26
5rca - mislim, da se je težko resno opredeliti, katero linijo kdo vzreja.
Veliko psarn v Angliji, katerih pse redno srečujemo na razstavah - v Angliji in Evropi - uporablja psa, ki ga k določeni psici potrebuje. Imajo celo dvojno registrirane pse (KC in ISDS). Predvidevam, da tako delajo vsi, ki poskušajo delati resno. Usmerjenost v eno ali drugo skrajnost je sicer prisotna, ampak na dolgi rok ne pelje nikamor. Pred nekaj leti sem govorila z vzrediteljem psarne Q'gael. Njegovi psi so bili vzrejani za delo. Potem pa je v psarni Sequoyah kupil  Linka (oče od "O" mladičev McOven). Čista razstavna (pa ne avstralsko-novozelandska) linija. Rekel mi je, da je to moral storiti - ker je moral popraviti nekatere napake (anatomija). Meni se zdi to dobro razmišljanje.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #5552 : 29 Avgust 2007, 10:03:28
Maja, Moon je res velik medo (pomoje ;D) in predvsem neubogljiv  ::) Zelo rad se kar sam naokoli sprehaja :D Je pa res da je prijazen do psov (na srečo). Mi smo mu zanč kr duh rekl, k se kr pojavi tko na robu gozdička in stoji k kip :D Sploh ne veš kdaj je pršu  :D Smešn je ;D



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #5553 : 29 Avgust 2007, 10:10:57
Kolibri, eno vprašanje na katerega pomoje veste odgovor  ;D Kdaj bo štarna lista objavljena na agility-slo.com za soboto?? :-[ ;D



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5554 : 29 Avgust 2007, 10:55:06
Ko jo bodo iz KD Ljubljane poslali?

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #5555 : 29 Avgust 2007, 10:59:03
ahaa  ;D Hvala za info.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #5556 : 29 Avgust 2007, 17:15:43
No, odločitev je padla, prijava pa tudi - tudi mi gremo stestirat Lumov pašni nagon 16. 9.!  :o 



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #5557 : 29 Avgust 2007, 18:03:50
Vidi vidi, malo brskam spet po tem forumu in kaj zvem, da en blesav aussie aka popularni Cmera, uspe očarati tudi BCjaše?  :D
5rca zakaj pa nisi primerna, če smem vprašati  ::)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5558 : 29 Avgust 2007, 19:02:15
Vidi vidi, malo brskam spet po tem forumu in kaj zvem, da en blesav aussie aka popularni Cmera, uspe očarati tudi BCjaše?  :D
5rca zakaj pa nisi primerna, če smem vprašati  ::)

Zaradi otrok... Saj veš, da sem sama na pol otrok.  :D :D Ne, hec, hec. Je pa res, da jih nameravam imeti. Kdaj je sicer drugo vprašanje, ampak mislim, da bodo vseeno prišli še v času Cmerinega življenja, tako da odpadem (in glede na to, da nisem dobila nobenega konkretnega odgovora od trenutne lastnice glede tega, čeprav sem o tem spraševala, o tem nič ne vem). Druga stvar je ta, da naši doma niti pod razno niso za to, da bi se vzel odrasel pes (že za mladička niso ravno navdušeni in me h sreči držijo nazaj, drugače bi imela doma že ene tri nove pse, glede na to, kako se znam hitro navdušiti nad njimi.  :D :D :-\ ::) ) in tudi tako velik pes (da o tem, da prav tako berejo forum in so razbrali v vsem tistem pisanju, da gre za "problematičnega" psa, ne bom govorila), je pa tudi pasma malo napačna - s(m)o se pač navadili na borderje.  :-\


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #5559 : 29 Avgust 2007, 21:22:40
Po zaslugi aske, je v soboto med pavzo nastala spodnja fotka. Aski se še enkrat zahvaljujem zanjo  ;D.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #5560 : 29 Avgust 2007, 22:21:47
Zaradi otrok...  (da o tem, da prav tako berejo forum in so razbrali v vsem tistem pisanju, da gre za "problematičnega" psa, ne bom govorila),


a tako...ok ja sej sem vedela, da bodo naredili celo štalo okoli tega, ker eni nakladajo samo da bi se znebil bogega reveža za vsako ceno in ne dojamejo stranskih učinkov svojih neresničnih obtožb...še dobr da sm js uspela prevzgojit brez kakih posebnih metod Urcha iz resničnega "otrokožderca" v "otrocsovbistvučistfajntutčeso velkisam1meter"  :D
ja ja BC so bl simpl  ;D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5561 : 30 Avgust 2007, 06:44:17
Če bereš vse (posebno tisto lejko ali kaj je...), potem drugega kot to, da je grozen, grozen pes na žalost ne razbereš.  :-\  :-\


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5562 : 30 Avgust 2007, 09:12:13
Je kdo videl mladičke od Mawlcha? Ena psička je pa čisto očku po barvi podobna.  :o :o :-*


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #5563 : 30 Avgust 2007, 09:17:34
Je kdo videl mladičke od Mawlcha? Ena psička je pa čisto očku po barvi podobna.  :o :o :-*

Jaaa, men so tko cortik.  :o  Samčka bosta pa zgleda bolj po mami - glede barve, mislim.





5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5564 : 30 Avgust 2007, 09:19:23
Jaaa, men so tko cortik.  :o  Samčka bosta pa zgleda bolj po mami - glede barve, mislim.

Po mojem bo ta prva psička res čisto po očku. Malo gobčka belega, malo tačke pa trikolor.  :D :D :-* Pa ta druga psička je tudi ful simpatično temna.  :D :D


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #5565 : 30 Avgust 2007, 10:16:00
Ja,res so emi ful simpatični knedlčki.   :o

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #5566 : 30 Avgust 2007, 18:40:55
Tole sicer ni za v to temo pa vendar naj odgovorim...

Še enkrat naj povem, da nikoli nisem rekla, da je Nero grozen ali obupno težaven. In ne oddajam ga zaradi tega razloga. Razlog je ta, da potrebuje pač ogromno pozornosti, sama pa mu je trenutno ne morem dati in zato sem se (kljub temu da mi je resnično zelo zelo težko) odločila, da je zanj res najbolje, če gre nekam, kjer mu bodo lahko posvečali toliko časa kot sem mu ga jaz prej. Če je tako sem že povedala, da zna biti Nero prav prijeten spremljevalec. Ima pa svoje napake, nihče ni popoln tako je to. In zdelo se mi je prav, da na te napake opozorim. Nisem pa mislila, da bo to izpadlo tako kot da je grozen pes, ker ni.

5rca, se opravičujem ker nisem odgovorila na vprašanje, sem spregledala... Nero se z otroci dobro razume, v bistvu jih bolj ali manj ignorira. To pa zato, ker mu jaz nisem pustila, da se igra z njimi. Ko je bil mlajši jih je namreč skušal podrejati tako da je skakal na njih. Sem že enkrat pisala kako sem potem to odpravila, je bilo tudi kar težko. Vendar pa mi je to uspelo in zdaj ni težav. Za družino kjer so majhni otroci pa ni primeren, ker če imaš otroka enostavno nimaš časa za tako zahtevnega psa, to vem. Ne moreš peljati na sprehod Nerota in še otroški voziček, preprosto ne gre, sem poskusila. On tudi na sprehodu rabi stalno zaposlitev. Potem pa je nekdo zapostavljen, ali on ali otrok. To sem mislila s pripombo, da ni primeren za mlade družine.

No zdaj pa nazaj na borderje in želim vam veliko užitkov z njimi

Lep pozdrav

Sandra


   


dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5567 : 30 Avgust 2007, 20:58:56
sana, brez zamere, ampak preberi si poste od tvoje kolegice pa boš videla, kaj je napisano. Jaz vem, kakšen je pes, ampak kdor bere tiste poste, si misli svoje. Ta izgovor z otroki je pa zame en larifari. Vse se da, če se hoče. Vsaj jaz zase vem, da se da.  :) Sem pa vedno mislila, da Nero uziva ob igri z otroci. Vsaj tako si pisala.  :-\

Ja, zdaj pa nazaj h borderjem.  :) :) Bom itak kar pri njih ostala.  :D :D


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #5568 : 30 Avgust 2007, 21:22:54
Ja, zdaj pa nazaj h borderjem.  :) :) Bom itak kar pri njih ostala.  :D :D

No ja, vsaj dokler Olivia ne bo imela mladicev, a ne?  :D :D :D



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #5569 : 30 Avgust 2007, 21:24:14
Pa se en teranov liker ti damo zraven.  :P



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5570 : 30 Avgust 2007, 21:33:43
No ja, vsaj dokler Olivia ne bo imela mladicev, a ne?  :D :D :D

 :D :D :D Mamljivo, mamljivo...  ;D ;D

Pa se en teranov liker ti damo zraven.

A še to? Madona, kako naj se uprem taki ponudbi...  :P :P :D :D


cerae

  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 1
  • BC Ice
Odgovori #5571 : 30 Avgust 2007, 22:12:31
Malce pozno, a bolje kot nikoli (gužva dela svoje :P) - slikce z borderzbora, ki je bil res super - čestitke Kaji in Manci za tole organizacijo in izpeljavo :)

No - slikce - kakor vedno, jih je bolje odpreti v novem oknu, ker jih forum pomanjša in zato izgledajo kockaste :)

Lum


Lyra


Mi


Seksi Panko :)


Vsi na kupu


Mak


Jezna Vladka  :P (kok bom kregan za tole objavo :P :P)


Sky


Lija


Še malo agija - Ice se zaletava :P




Pa še malo Maka, pa prikaza lepih ovir Kaje :)




Več fotk pa na prihodnjem zboru, tako da - Kaja in Manca - čimprej ponoviti :P :P



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #5572 : 30 Avgust 2007, 22:17:57
Andraž, tok naju hvališ s Kajo, pol pa ni nobene slikce Bebhin ali Bodeja  >:( :P



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #5573 : 30 Avgust 2007, 22:21:40
Lepe fotke . . . :o  Ste se meli fajn.  :o :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #5574 : 30 Avgust 2007, 22:30:47
Andraž, tok naju hvališ s Kajo, pol pa ni nobene slikce Bebhin ali Bodeja  >:( :P

Se podpišem!  ;D :P  ;)

Ne super slikice! Lumova je carska  :D (crazy Lum  :o ;D )


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5575 : 31 Avgust 2007, 08:09:10
kajcyka (in ostali seveda): http://www.barbka.com/pups.htm  :D :D :D :P ;)


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #5576 : 31 Avgust 2007, 08:43:50
Joooj, kolk je Lum fotogeničen  :o  :o  :o Čisti psiho!!! Andraž suuper fotka, hvala! Pa ostale so tud fajn - po moje si si prislužil povabilo na naslednji zbor  :P



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #5577 : 31 Avgust 2007, 08:44:58
kajcyka (in ostali seveda): http://www.barbka.com/pups.htm  :D :D :D :P ;)


A, potem so se pa le našli. Me veseli  ;D Lepa kombinacija!



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #5578 : 31 Avgust 2007, 09:03:33
Vidim,da ste se na border zboru imeli res lušno!   ;D


Lp zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #5579 : 31 Avgust 2007, 09:05:43
Vidim,da ste se na border zboru imeli res lušno!   ;D


Lp zoran

a prej nam pa nisi verjel  :P