Border Collie

Lisa · 3993001

kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #5640 : 09 September 2007, 10:08:18
5rca, upam da bo Venka čim prej Ok!  :-* Vidve pa res nimata sreče  :(


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #5641 : 09 September 2007, 13:58:14
 :-* za Veni, da se čimprej pozdravi! :D


(photo by svarci)

OMG... A to je sploh možno, da se tačka tko prepogne? Bode je res unbelievable dog - kakšna poza... Čeprov če pogledaš je isto pri La. ???
Cacy, sam saj to se mu lahko tačka tako postavi tudi ko teče po gozdu, itd... Mislim da je najbolj važno da pes uživa v agilityju, in če uživa se definitivno splača...

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5642 : 09 September 2007, 14:03:07
Ma, to je svarci mal coprav v Photoshopu pa podaljšal tace (oziroma celega malo zacopral).  :D :D


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #5643 : 09 September 2007, 15:54:05
Hay,
Veni se nej hitro pozdravi, pa že naj neha s temi poškodbami, da ne bo še kaj hujšega kdaj nastalo.
To pa ste borderji pa pirenejci, ko lahko tako prepognete tace, samo pomojem se da vsem tako prepognit.
lp,
Anja


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #5644 : 09 September 2007, 18:06:13
Majchy, ne vem kako je to možn, men ni čisto jasno :-[ Vem pa da photoshop nima tuki nič zravn.
Jst sm doma probala, pa se ne da mu tko tačke zvit, tko da mi res ni jasn  ??? :-[
Bo mel svarci na nasledni tekmi novo nalogo... to da vse pse proba ujeti v taki pozi, pa bomo vidl, če gre vsem tkole tačka ;D



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #5645 : 09 September 2007, 18:32:31
Hay,
bom jaz zoru naredila en most pa bom vidla če mu gre tako tačka. Mislim da ima tu veze samo tek čez takšne ovire.
lp,
Anja


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #5646 : 09 September 2007, 19:12:20
Citiraj
Kriza!    Bogi kuža kr belo gleda, da bi ja lahko še kaj naredu   
Le zakaj nisi nič prišel na tabor

Ja,res je psiho,ampak v enem tako zelo pozitivnem pomenu.  ;)
In res komaj čaka,da bi še kaj naredil-jaz mu pa z veseljem ustrežem.  :))


Saj sem bil na taboru-2x popoldan.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5647 : 09 September 2007, 21:21:27
5rca - madonca, dej povej Veniki, da nisi poročena z veterinarjem, da bi jo zastonj zdravil (a je ravno v tem ključ - da je kakšen fejst veterinar, pa ga hodita gledati :-) ).

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5648 : 09 September 2007, 21:32:37
5rca - madonca, dej povej Veniki, da nisi poročena z veterinarjem, da bi jo zastonj zdravil (a je ravno v tem ključ - da je kakšen fejst veterinar, pa ga hodita gledati :-) ).

Ja, včer je bil pa res en tko simpatičen.  :D :P ;) Ne vem, ne vem... To si mi ti prodala nekega čudnega psa, ki je ves čas neki pošvedran.  :P ;) :P Sem si pa ravno danes rekla, da mi jo boš enkrat še nazaj vzela, ko ne znam paziti nanjo.  :'( :'(

No, pa dovolj o nama. Kako je bilo pri vas?  :D


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5649 : 09 September 2007, 21:56:10
Dejnodej, tak zmaj pa nisem :-).
Pri nas - bafi je čisto shujšan, Shepa ni doma od srede. Jaz sem bila v Umagu (in na razstavi ni bilo nobenega borderja), Sašo je bil tudi v Umagu, kamor se je prišel pogreti po avstrijskem dežju, ki ga je pral v petek in soboto.
Oli je bila baje fejst navdušena nad obiskom, prav tako Sašo. Pravi, da je James prava faca, da ima poper v riti, a zna biti muc, ki prede v naročju. Spoznal tudi vzrediteljico in njene pse in je tudi navdušen. V glavnem - lep vikend :-). 9. november je pa lep datum :)

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #5650 : 09 September 2007, 22:10:10
9. november je pa lep datum :)

 :o  :o Bomo držali pesti, da jih bo ravno prav, pa vsi lepi in zdravi, seveda!  ;D



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #5651 : 09 September 2007, 22:38:05
5rca,
upam, da bo Veni čimprej dobra.

Bay je danes s CAC-om in BOB-om v Bologni zaključila svoj 7. šampionat - italijanski.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #5652 : 09 September 2007, 23:32:20
5rca Veni želim čim prešnje okrevanje.


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #5653 : 10 September 2007, 06:48:03
Bay je danes s CAC-om in BOB-om v Bologni zaključila svoj 7. šampionat - italijanski.

Bravo Bay in Simon  :o.



uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #5654 : 10 September 2007, 07:42:29

Čestitke Bay in Simon!! :o :o :o


Veni pa želim čim prejšnje okrevanje! :)

L.p.



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5655 : 10 September 2007, 10:18:51
Čestitke!


Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5656 : 10 September 2007, 10:36:46
Hvala spet vsem za želje.  :-\ :-[ Saj mislim, da se ji lepo celi (se ji je naredila lepa hrastica), boli je pa itak ne (razen mogoče kdaj, ko divja pa se butne noter  ::) ).

Simon, čestitke.  :D


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5657 : 10 September 2007, 10:42:50
5rca,
upam, da bo Veni čimprej dobra.

Bay je danes s CAC-om in BOB-om v Bologni zaključila svoj 7. šampionat - italijanski.
:)

čestitam  :)
  ;) postajata že dolgočasna   :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #5658 : 10 September 2007, 10:52:57
Deteljica,
sej menjujemo šampionate, vedno druga država, tako da ni preveč  ;D



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #5659 : 10 September 2007, 11:06:10
Bravo Bay, le tako naprej!



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5660 : 10 September 2007, 11:17:35
:-* za Veni, da se čimprej pozdravi! :D

OMG... A to je sploh možno, da se tačka tko prepogne? Bode je res unbelievable dog - kakšna poza... Čeprov če pogledaš je isto pri La. ???
Cacy, sam saj to se mu lahko tačka tako postavi tudi ko teče po gozdu, itd... Mislim da je najbolj važno da pes uživa v agilityju, in če uživa se definitivno splača...
Tale slika kaže čist običajno obremintev prvih nog ob vstopu na palisado- najmanj tako je vedno. Podobno zgleda mnogokrat ob pristanku po skokih na trdo podlago (tepihi, hale, suša).

Zato je res dobro,da je FCI končno znižal palisado za large pse  :), ker prej je bilo še mnogo slabše  :-X.

Obenem se sprašujem vedno znova v čem je smisel vstopnih con- namreč nižje, ko pes prihaja na palisado, večje obremintve so, zaradi kota prileta. Obenem mi ne bo nikoli jasno,zakaj kinologija ne dovoljuje zaščitnega bandažiranja , kar je pri konjih samoumevno  :-\.
V švici so nekoč delali študijo na palisadi iz posnetkov- nekateri so bili grozljivi- predvsem pri palisadah z malo debelješimi letvicami. Torej. kdor rabi psa za dolgo vrsto let ,naj ne pretirava s številom izdelanih palisad na treningih  ;) (kako rpri kontrah v obrambi za IPO) in naj preveri debelino letvic na klubu.
Obenem take slikice jasno pokažejo dejstvo, ki veterinarjem ni čisto jasno- namreč , da agility sploh ne obremenjuje zadnjih nog in kolkov, pač pa so enormne obremenitve na ramena, celotne prve noge in gornji del hrbtenice.

dejstvo sicer je,da so bili kanidi ustvarjenje za prenašanje takih (in večjih) obremenitev in vsak normalno vzrejen pes bi moral obremenitve športa prenest. Če jih ne , naj se vzreja vpraša kam gre.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5661 : 10 September 2007, 11:24:18
deteljica, a je možno, da samo eni psi na tak način obremenijo noge? Ker Bode je isti tudi tukaj:



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5662 : 10 September 2007, 11:28:12
Jaz sem švicarsko študijo prebrala - pred leti je bila napisana cela serija člankov na temo poškodbe psov pri agilityu (objavljali so jih v reviji Agility Welt). Zanimivo bi bilo videti, kakšno bo zdravstveno stanje psov "mlajše" generacije - recimo - generacije, ki je začela tekmovati po letu 2000, ko je agility najbolj napredoval (tehnike vodenja in zahtevnosti parkurjev).

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5663 : 10 September 2007, 12:15:24
petrca- ni isto, poglej kot tega sklepa in si nariši fizikalne prenose sile. in ja vsak pes ,ki teče dosega take prepogibe, obremenitve pa so največje, če je pravokotni prilet- kar je najbliže ob nizkem priletu na podlago navzgor- vstopi.  nižji kot, višji prvi skok- boljši kot za sklepe seveda, ne za sodnike.
 hitrost in teža psa  seveda igra odločilno vlogo pri izračunu sile.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5664 : 10 September 2007, 12:18:21
Ja, vem, da ni isto, samo jaz sem prvič videla tako fotko pa imam eno od Veni na približno istem mestu na mostu pa ni videti tako - vsaj jaz imam tako v spominu - pa sem mislila, da imajo mogoče eni psi drug stil kot drugi pa pride bolj do izraza.  :-\ Bova midve z Veni raje začeli Rally delat...  :-\ :D ;)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #5665 : 10 September 2007, 12:28:46
5rca, sej je napisala, da če je hitrost in teža večja, je tudi obremenitev večja.
Deteljica, hvala za tole razlago, zdej mi je vsaj malo jasno :) čeprov mi je še vedno izredno čudno, ker sem pač mislila da imajo psi tam kost, ki se ne more tkole zviti :D :-[



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5666 : 10 September 2007, 12:32:11
Ja, vem, da ni isto, samo jaz sem prvič videla tako fotko pa imam eno od Veni na približno istem mestu na mostu pa ni videti tako - vsaj jaz imam tako v spominu - pa sem mislila, da imajo mogoče eni psi drug stil kot drugi pa pride bolj do izraza.  :-\ Bova midve z Veni raje začeli Rally delat...  :-\ :D ;)
najbrž je razlika v slikah samo zaradi trenutka posnetkov  :) .
Zdrav pes nedvomno brez večjih težav prenese take obremenitve- drugače ne bi imeli veteranov , a ne  ;)
Bi pa bilo dobro, če bi bilo dovoljeno bandažiranje in če bi ukinili vstopne cone (vsaj na palisadi-predvsem nasrkajo veliki psi,ki morajo znižano butat v palisado)

So pa nekoč delali podrobne meritve obremenitev pri konjih . Primerjali so galopreje in parkuraše (skakalne).
Rezultati so bili presenetljivi in sicer je vsak poln galopni skok skoraj enaka obremenitev za prve noge,kot skok čez visoko oviro.
Tako da so bile gelde na število skoskov noge galoprejev mnogo bolj obremenjene kot skakalnih konj.
Torej, če nehaš delat agility, si bo pes ob divjem dirkanju naokoli s prijatelji ali lovljenjem žogic in freesbyev prav tako obremenjeval iste sklepe. V primeru,da stopi v luknjo ali v krtino ali globok sneg pozimi s polnim tempom pa še bolj (kar je na poligonu manjša verjetnost)Nekaj pa tud mora počet a ne ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5667 : 10 September 2007, 12:38:10
Saj sem se hecala.  ;) 8) Itak bova ostali pri agiju.  :P ;) 8)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5668 : 10 September 2007, 12:43:19
Saj sem se hecala.  ;) 8) Itak bova ostali pri agiju.  :P ;) 8)
sej vem  :P, ampak mogoče bere temo, kdo , bi ga take slike in debate prestrašile  ;)
Že tako so nekateri pretirano paranoični čim naj bi se pse kaj obremenil- bilo psihično ali fizično  :-\ in bi jih najraje pod steklenim zvonm na vrvivi okol vodili  ::).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5669 : 10 September 2007, 12:57:00
Ali ni to odvisno tudi od telesne zgrade psa? Pri mojih samojedkah imajo nekatere nekoliko (ne izrazito) "mehka zapestja", pri teh se sklep pri obremenitvi nekoliko bolj zvije.