Border Collie

Lisa · 3992978

isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #5880 : 28 September 2007, 17:15:13
Ja, najlažje je reči, da je vse v genih pa da so starši od psa krivi.  ::) Pa ne rečem, da bi se predniki od moje psice ful neki razlikovali od prednikov tvojega... Ne rečem, če bi mi to rekla gulu.  :-\

isla, pojma nimaš, koliko dela je bilo vloženega v mojega psa (niti ne poznaš ne moje psice in ne ostaih iz tega legla)... Če tako vzameš - veš to samo za tvojega psa. Tako da nimaš pravice govoriti, da se je moja psica skotila že vsa pametna in brez napak. Da pa napišeš, da si za psa zanimiv le, če ga imaš zraven le, ko delaš... A me poznaš? Veš, kaj delam s psico in kdaj? Verjemi mi, da je psica z mano ves čas, ko sem doma pa me opazuje še, ko počiva. Čudna sem, a ne, da se znam narediti zanimivo za psa.

Ne vem, zakaj imate borderje potem pa jokate, ko se pojavi kakšna njihova tipična nezaželena značilnost...

Ne da se mi s tabo več, ker samo iščeš, kje se boš z mano spravila v prepir. Čudno, da se ti spraviš z mano v prepir, artichoka je pa zadovoljna z mojim nasvetom, ki ji očitno pomaga (zgleda se le da, če se hoče). In s tabo ne vidim smisla o tem razglabljati...

Jaz se v analizo tebe in tvojega psa nisem spuscala. To da je idelana in da z njo nimas nobenih problemov pa pravis sama. Ti pa imas ocitno neko posebno pravico, po kateri lahko sodis koliko je drugim psom dolgcas in koliko se kdo ukvarja z njimi. Prepire isces ti, ker ce slucajno ni tako kot si si ti zamislila je vse narobe.
Ja in se vedno trdim, da imajo nekateri psi mocnejsi pasni nagon od ostalih ne glede na "linijo" iz katere izhajajo.

Nasvete dobivam od drugih in jih tudi upostevam, predvsem upostevam tiste, ki mi niso dani na nacin zaradi katerega bi se morala komu opravicevati.

Se marskdo, bi se z uzitkom kregal s tabo, samo se te bojijo.  >:D

lp
N.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5881 : 28 September 2007, 17:22:08
ja, isla, jaz iščem prepire, ko napišem, da borderji pasejo...  ::)

PS: Itak boš karkoli bom napisala, po svoje obrnila, kot ponavadi. Odkar sem ti rekla, da ima Ash ogromne uhlje, iščeš z mano prepire. Nehaj bit otročja.  ::)


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #5882 : 28 September 2007, 17:24:58
Ja, jst bi se tud kregala s 5rco, pa ma tazga groznga psa, da si ne upam  :P  :P ;D



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #5883 : 28 September 2007, 17:25:09
To da borderji pasejo vemo, napisala si da pasejo borderji, ki jim je dolgcas. Bi to pomenilo da Veni ni nikoli dolgcas, ali da pac ne pase?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5884 : 28 September 2007, 17:25:30
Ja, jst bi se tud kregala s 5co, pa ma tazga groznga psa, da si ne upam  :P  :P ;D

 :'( :'( :'( :'(  :D :D

isla, ne Veni na sprehodu ni nikoli dolgčas. Ker grem na sprehod, da delava kaj. Če bi šla pa recimo na sprehod s kolesom (kot je omenila punca, ko je rekla, da ji pes pase)... Dolgčas zanjo... Ne bi začela past, ker smo se s tem ukvarjali kako leto in pol nazaj, da je nehala - bi pa grizla povodec. Ko ji je dolgčas, dela to.  ;)


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #5885 : 28 September 2007, 17:27:13
ja, isla, jaz iščem prepire, ko napišem, da borderji pasejo...  ::)

PS: Itak boš karkoli bom napisala, po svoje obrnila, kot ponavadi. Odkar sem ti rekla, da ima Ash ogromne uhlje, iščeš z mano prepire. Nehaj bit otročja.  ::)

A zdaj ima poleg povesenih tudi ogromne? Zdaj pa res ze resnično žališ! In ne samo da o mojem psu razpravljaš na forumu, opravljaš ga tudi drugod. Clovek se vprasa kdaj se sploh ukvarjas z svojim psom, ko pa imas toliko opravka z drugimi!?!?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5886 : 28 September 2007, 17:31:11
A zdaj ima poleg povesenih tudi ogromne? Zdaj pa res ze resnično žališ! In ne samo da o mojem psu razpravljaš na forumu, opravljaš ga tudi drugod. Clovek se vprasa kdaj se sploh ukvarjas z svojim psom, ko pa imas toliko opravka z drugimi!?!?

 :D :D :D Joj, smešna si že...  :D :D Ogromne, povešene... Prav spomnim se, kakšne sem rekla, da ma...  :D :D :D Še nisi prebolela?  :D Dokler objaviš fotko od svojega psa, lahko o njem povem karkoli hočem (če ne bi objavila fotke ali ne bi bila član foruma, je to druga...).  :D :D Ne moreš prebolet a ne... Kar se pa tiče drugje... Ahm.. Zgleda tudi ti opraljaš, če toliko veš...  :D :D


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #5887 : 28 September 2007, 17:31:22
A zdaj ima poleg povesenih tudi ogromne? Zdaj pa res ze resnično žališ! In ne samo da o mojem psu razpravljaš na forumu, opravljaš ga tudi drugod. Clovek se vprasa kdaj se sploh ukvarjas z svojim psom, ko pa imas toliko opravka z drugimi!?!?

Punce, dost je blo dežja, no!  ??? Pa tole sodi na SZ, ne na javni forum, se mi zdi.  ::)



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #5888 : 28 September 2007, 17:37:40
Če bi šla pa recimo na sprehod s kolesom (kot je omenila punca, ko je rekla, da ji pes pase)...

Napisala je da ne pase ker takrat sedi  :P.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5889 : 28 September 2007, 17:39:26
Napisala je da ne pase ker takrat sedi  :P.

Jaz sem razumela, da ga da na sedi, ko začne past...  :-\


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #5890 : 28 September 2007, 17:40:06
alenkab, jst imam filmčk od Deepa ko pase (zanč iz srečanja). Ga lahko dam na youtube in potem vam link? al vam ga po e-mailu pošlem (na kar boste mogl kak dan ali dva počakat, da pride moja sestra domov in mi pomanjša filmčk, da ga sploh lahko pošljem)??

lp ;)



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #5891 : 28 September 2007, 17:46:52
 :o tale bo pa moj prvi s paše. Lahko na youtube, menda pa ja ne bom zdaj dva dni čakala  ;D.

Pa vi-je v ti-je spremeni  ;)



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #5892 : 28 September 2007, 17:48:33
ammm :-[ Mislim da boš vseeno mogla malo počakati, ker je filmčk velik 350MB :-[ pa ga je treba pomanjšat :-[ Bom se potrudila da bo čimprej :-[

Bom dala ja youtube, naslednič ko se vidmo pa še na CDju dobiš, se bo zihr bolš vidl :)



Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #5893 : 28 September 2007, 17:53:47
Hmmm, a ste se že pomirile  :D :D :D
No, moja Suri je to pašo avtomobilov že prerasla oz. sva ful delali na tem in je zdaj O.K. Še vedno pa gre do vsakega in se hoče čohat  ::) ::)
Aja, tukaj je pa še link do enih novih fotk, ki mi jih je šele zdaj uspelo naložiti gor: http://suri.moj-album.com/

Ima pa zdaj kar oba ušesa gor  :D :o ful je smešna, sem se odločila, da ji jih ne bom nič limala in to, ker mi je itak najlepša, pa tudi zakaj bi morala pa biti taka kot večina borderjev. ;)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #5894 : 28 September 2007, 17:56:34
Dokler objaviš fotko od svojega psa, lahko o njem povem karkoli hočem (če ne bi objavila fotke ali ne bi bila član foruma, je to druga...)


Ne, 5rca ne. :P :P


Ker nobeden nedaje na forum slike zato, da jih ti kritiziraš, ampak, da pokaže svojega psa.In zaradi takih tvojih komentarjev počasi ne bo več nobenih slikic.

Tvoj komentar Nikija :'( :'( :Pa koliko ima ta pes kil? A ga dlaka naredi tako debelega ali je res tak? Ni mi všeč... 

Drugič rajši zadrži zase.


Ela

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • BC Aja
Odgovori #5895 : 28 September 2007, 17:59:19
Ela,
tudi Art se malo cudno obnasa v prometu (zgleda, da je to malo v druzini, glede na to da ima Isla isti problem :o).
Ampak po nasvetu 5rce, imam pri roki vedno kaksno igraco al pa palco in ko silsim avto, mu jo pokazem, potem pa samo se to gleda. Noben avto ni vec zanimiv. Frisbee pa je pri nas najboljsa varianta za pritegovanje pozornosti.
Ce pa ne tripa na igrace, je pa to verjetno malo tezje na hitro resiti.
Sporoci, kako se bos lotila tega problema.
lp
maja
Najprej bom probala pridobit pozornost z igračo, hrano. Če pa ne bo učinka pa jo bom dala v prostor, kot so mi že nekateri svetovali.
Lp Ela



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5896 : 28 September 2007, 18:03:25
O, minči, me je zanimalo, kdaj se boš oglasila...  :) Lastnici od Nikija sem povedala tudi v živo, ko sem videla takrat psa (ko je bil res predebel - pri štirih mesecih je bil močnejši od Bafke), prav tako sva se z islo pogovarjali v Domžalah glede uhljev (pa je zgleda tisto pozabila vmes...). Ne bom ob vsakih fotkah govorila: OOOOOOOOOOOOO... lušten... in AAAAAAA... Simpatičen... Nisem taka.

Ela, vso srečo. So pa borderji ponavadi nori na igračke, tako da mislim, da ti bo šlo čisto v redu. Najdi kakšno, ki mu je super všeč (frizbiji so ponavadi zanimivi) in delaj potem z njo.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #5897 : 28 September 2007, 18:10:43
Zgleda tudi ti opraljaš, če toliko veš...  :D :D

Petra kar se opravljanja tice jaz ponoci povsem mirno spim, za razliko od tebe se ne vtikujem v vsakega lastnika borderjev niti v same pse... Za to, da zves, da zves da nekdo govori o tebi oz. tvojemu psu ni potrebno opravljati, dovolj je samo poslusati.

Pa se to, kritike slik itd., so lahko vcasih tudi pozitivne, ti pa se vglavnem vtikas samo v napake...



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5898 : 28 September 2007, 18:19:37
Ela - poskusi z igračami. če to ne bo šlo, imej s seboj vedno hrano - ne običajno, temveč nekaj dobrega (sirček, salamce ipd) - nekateri psi pač ne trznejo na igrače (moja Oli npr. je bila taka), na hrano pa vedno. In še nekaj - ignoriraj njeno vedenje. Imej jo na povodcu in pojdi s svojim tempom naprej. Ne obremenjuj se z avtom (ker si s tem tudi ti priznala, da je pomembnejši od tebe), temveč nadaljuj sprehod. Mogoče menjaj smer gibanja - karkoli, samo, da dosežeš, da se mora "dekoncetrirati" in ti slediti. In - ne pozabi, to je border collie -ob njem se moramo včasih tudi resni ljudje obnašati malce "noro"...

Drugače pa - trebuh naše Oli je danes (po protokolu) postal trd. Mislim, da lahko z veliko verjetnostjo rečem, da je breja.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #5899 : 28 September 2007, 18:21:57
Drugače pa - trebuh naše Oli je danes (po protokolu) postal trd. Mislim, da lahko z veliko verjetnostjo rečem, da je breja.

 :o :o wiiii!!!  ::)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #5900 : 28 September 2007, 18:28:06
Jst imam samo en nasvet... tisti, ki se ne prenašate/mo, prosim ignoririte/mo se... Tole kregaje je čisto brezveze. Al se v živo zmente/mo, al pa enostavno ignore.

Lp ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5901 : 28 September 2007, 18:32:33
Drugače pa - trebuh naše Oli je danes (po protokolu) postal trd. Mislim, da lahko z veliko verjetnostjo rečem, da je breja.

 :D :D :D :D


Ela

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • BC Aja
Odgovori #5902 : 28 September 2007, 18:34:10
Hvala za nasvet ga bom upoštevala.  :)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #5903 : 28 September 2007, 18:35:03
Hay,
no no, pomirte se že malo. Bo še kakšna toča nastala ne samo ponovni dež  :P ;) :D ;D
Ne vem če je kdo sploh, ki ne opravlja, vendar se nekateri razlikujemo po tem, da povemo v obraz nekateri pa zato raje opravljajo namesto, da povejo v obraz.
Sama raje vidim, da mi o psu oz. sliki povejo kar je narobe na njej, ker pač moj pes je zame naj naj naj, tako kot je za druge njihov pes naj naj naj.
In ne si zdaj to razlagat da zdaj tega pa tega branim. To je samo moje mišljenje in nisem na nikogaršnji strani, da bi ga branila, ker pač takšna nisem, povem samo moje mnenje.
Vsak ki se je odločil za borderja ali katerega drugega ovčarja bi se moral zavedati, da lahko ima pašni nagon tudi do drugih stvari, ne samo do ovčk oz. goveda. Je različno od psa do psa, vendar bi moral imeti vsak border vsaj malo nagona pri ovcah. Nekateri ga preusmerijo v nekaj drugega, drugim se ne zdi to pomembno, ker niso bili opozorjeni, da se lahko zgodi, da pes paše avte, ljudi... nekateri se ne znajo pripraviti do tega, da bi ta nagon preusmirili, ker jim nihče ni razložil kako ali pa omagajo s psom. Jah, tako pač je. Stvar lastnika kako bo naredil s psom in tudi psa kako velik nagon ima, saj pri 2 mesečnemu psu se ja še ne ve kako velik nagon bo imel kot starejši ali pač? Nekateri se pač začnejo s tem ukvarjat, ko pes pokaže nagon do česa drugega, nekateri pa takoj iz preventive in ja če bo meni vzreditelj povedal kako začeti preusmerjati kasnejši nagon v kaj drugega bom vzela to resno. In marsikatera pasja šola kako to odpraviti ne bo imela pojma, ker niso specializirani za to, ker ima bolj malo psov težave s tem in lastnikom ponavadi povedo o tem že vzreditelji. In v nekaterih krajih je zelo malo ovčarjev, ki imajo nagon po pašnji in to je tudi razlog zakaj veliko pasjih šol o teh stvareh nima pojma. Preprosto povedano nimajo izkušenj s takimi stvarmi.
Ela poskusi še tako, da si na sprehodu sproščena, da ima tvoje srce normalno bitje srca, saj veš pes in lastnik sta tesno povezana in pes takoj začuti, če nisi sproščena. Haltie pa lahko tudi samo poslabša stvar, še posebno, če ga pes ni navajen in/ali če se ti na to 100% zanaš da ti bo pomagalo in če ne boš sproščena, ker če boš živčna bo res le poslabšalo. Na tebi je odločitev kaj boš ukrenila.
Sama videla po TV te dog listners, ki so nekaterim psom in lasntikom olajšali sprehode samo s tem da so bili lastniki sproščeni in sprehodi so bili kasneje mirni, brez kakršnih koli težav, ker so se tako tudi psi pomirili, še posebno če so prej imeli haltije ali nagobčnike gor kasneje pa so le te odstranili in je postal lastnik sproščen.

Jej Oli je breja, zdaj pa bodo mladički, upam, da bo kakšen moj, pa da bom lahko kdaj prišla pogledati jih.
lp,
Anja


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #5904 : 28 September 2007, 18:46:17
saj pri 2 mesečnemu psu se ja še ne ve kako velik nagon bo imel kot starejši ali pač?

Tudi pri 2 mesecnih psih se ze vidi nagon, kako mocen bo pa najbrz ne mores vedeti. Ko smo bili v italiji na pašnem preizkusu je Martina v ogrado spustila še ne 3 mesečnega borderja, ki je takoj začel "pasti" ovce, drugi (predvidevam da je bil njegov brat/sestra pa je rabil malo več spodbude, da so ga ovce začele zanimati. Prvi je imel sigurno bolj izražen pašni nagon od drugega.



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #5905 : 28 September 2007, 18:59:52
Hay,
Tudi pri 2 mesecnih psih se ze vidi nagon, kako mocen bo pa najbrz ne mores vedeti. Ko smo bili v italiji na pašnem preizkusu je Martina v ogrado spustila še ne 3 mesečnega borderja, ki je takoj začel "pasti" ovce, drugi (predvidevam da je bil njegov brat/sestra pa je rabil malo več spodbude, da so ga ovce začele zanimati. Prvi je imel sigurno bolj izražen pašni nagon od drugega.
to sigurno, vendar pomojem se ne vidi 100% kako velik nagon bo ko bo pes starejši, pri naketirh se lahko bolj pri drugih manj poveča, rpi nekaterih se pa verjetno že pri takšni starosti dokončno oblikuje.
lp,
Anja


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #5906 : 28 September 2007, 19:55:53
Tudi pri 2 mesecnih psih se ze vidi nagon, kako mocen bo pa najbrz ne mores vedeti.

Buffy je prišla k nama pri starosti 11 tednov in je imela močen pašni nagon. Pasla je golobe, činčilo, mucke, pse in ljudi. Ko sva začele delat na pozornosti in obiskovat malo šolo, je bilo težav s pašo vedno manj. Sedaj lahko rečem, da jih sploh ni :o.
Čeprav smo te "zoprnosti" odpravl, ne morm rečt, da nagona nima več v seb. Lahko ga ima prav toliko, kot pri 2 mesecih, pa ga le ne pokaže  :-[


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5907 : 28 September 2007, 20:55:11
petrca - a nisi ti nekje na poti? A si že doma? A greste z avionom a kako? :-). Dej no kakšno slikico...

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5908 : 28 September 2007, 20:58:19
petrca - a nisi ti nekje na poti? A si že doma? A greste z avionom a kako? :-). Dej no kakšno slikico...

Jutri gredo. Zgooooooooodi zjutrej.  ;) Z avtom. Slikce boste pa mogli kar počakat zgleda.  :P :P :P 8) Firbci.  :P :P


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5909 : 30 September 2007, 12:35:15
petrca se že vrača z Belgije... Mi komaj čakamo, da pridejo nazaj, da jo gremo v živo pogledat.  :D :D :D

Ste videli? Na svetovnem prvenstvu v agiju je v mediumu zmagal border:
http://www.agility-wc2007.no/tickets/sunday/anton_zurk/

  :D 8) 8)