Border Collie

Lisa · 3993156

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5940 : 01 Oktober 2007, 19:54:29
V živo je še bolj simpatična.  :P 8) :P Ves čas nagaja Bafki.  :D Ali pa se crklja pri petrci.  ;D


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #5941 : 01 Oktober 2007, 20:06:13
Wooow tamala je res cute!  Čestitke!  Res je lepe barve   :-*  pa zagotovo bo tudi zrastla v fantastično psičko  :P


Kolibri - vse najboljše tudi z moje strani  ;)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #5942 : 01 Oktober 2007, 20:15:21
V živo je še bolj simpatična.  :P 8) :P Ves čas nagaja Bafki.  :D Ali pa se crklja pri petrci.  ;D

Kaj se važiš??  :P :P Sej ane,jest bom pa mogla še čakat do Nakla  :'( :'(   ;D


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #5943 : 01 Oktober 2007, 20:29:49
Kaj se važiš??  :P :P

Eni imajo veze  :P :P :P.

Ko je že vse kazal, da bo tamala dol padla, temu le ni tako. Doma spet nori in se igra.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #5944 : 01 Oktober 2007, 20:34:54
Ooo Petrca čestitke in veliko užitkov z novo članico  :-* :-*



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5945 : 01 Oktober 2007, 20:38:25
Moji štirje pesi so se navečerjali Olikine "torte" - spijo ko ubiti.
Oli se zahvaljuje za lepe želje.

Drugače pa - meni se zdi tamala ful Zedu-u podobna. A sta kaj žlahte?

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5946 : 01 Oktober 2007, 20:49:32
Meni je pa Gypu podobna. V glavco. Barvo učkov razen pač tistega modrega dela, imata ful podobno pa tako me res na mladička Gypa spominja.  ;D

Drugače pa sta z Zedom v sorodu tako po očetu kot po mami. Če se ne motim... Je mama od Zeda, babica od Gie. Po očetu imata isti babici.


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #5947 : 01 Oktober 2007, 21:21:39
Vse najboljše Oli tudi od nas.

Mi smo prejšnji teden praznovali 6 mesecev od Sare in Bay je morala vse nadzirati.



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #5948 : 01 Oktober 2007, 21:31:31
Vse najboljše Sari za polovičko leta  :o (Maši kar ne gre iz glave, kako je luštna).

Tudi Oli želimo vse najboljšev

ter veliko lepih trenutkov Petrci z Gio.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #5949 : 01 Oktober 2007, 21:40:57
Vse najboljše Oli, Gii in Sari :o :o :o!!!

Bay, prvo sem pomislila, če vaju ne bi bilo zraven :o, kako bi se ta pojedina končala in katera bi bila bolj napacana?
Verjetno, ne sigurno nobena, bi Bay vse umila :o :o.

Ko imaš male otroke je pa super imet živ sesalec :o :o, ki poje in počisti vse, kar otrokom pade na tla :o. Je potem pol manj dela.


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #5950 : 01 Oktober 2007, 21:52:17
Ko imaš male otroke je pa super imet živ sesalec :o :o, ki poje in počisti vse, kar otrokom pade na tla :o. Je potem pol manj dela.

 :D Kar se hrane na tleh tiče, sploh ni dela, gre od najmanjše drobtine do celih keksov  ;D



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #5951 : 01 Oktober 2007, 22:00:02
Polovičko sem mislila na mizi in na tamalih :P.

Se je pa pri nas tudi končalo kdaj v obratni smeri >:(- tamal pri pasji  posodi(po vseh štirih pripuzal), hudo pa je bilo, ker so mu bili briketi všeč. Smo ga morali kontrolirati, ker sta mu psici prepustili posodo. >:( >:(


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #5952 : 01 Oktober 2007, 22:52:25
Sara je res cukr, pa toook je pridna ;D Vse najboljše tud od mene za pol leta ;D



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #5953 : 01 Oktober 2007, 23:26:33
Tudi od nas vse najboljše za prvo polovičko  :o



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #5954 : 02 Oktober 2007, 07:31:01
Vse najboljše Sari za pol leta!!  :o Da boš še tako pridna kot si bila!  :-*


uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #5955 : 02 Oktober 2007, 07:42:07

Petrca, čestitam za Gio! :o :o :o Full je luštna! :-* :-* :-*

Oli in Sara vse najboljše za rojstni  dan! :o :o :o




Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5956 : 02 Oktober 2007, 13:09:43
Ker sem dobila nekaj vprašanj, kdaj se bo spet testiralo za Optigen, samo sporočam, da bo na Češkem potekalo testiranje

October 22, 2007 - Border Collie Club CZ 2007
Blood draw for OptiGen tests.
Breed: All Breeds
Location: Zlin, Czech Republic
Contact: Nikol Hanacikova
Email: [email protected]
Phone: 00420 603 891 385

Zato, da bodo vaši psi tudi testirani ni treba na Češko - na Optigenu zaprosite za kodo za to testiranje (20 % cenejši testi), prijavite On-line (še 5 % ceneje, izpolni se kot prijavnica za razstavo), greste k veterinarju, ki napolni ampulo s krvjo in s hitro pošto FEDEX pošljite na Nizozemsko, v Optigenov center. Enostavno, hitro, v cenovnem rangu slikanja kolkov.
Za ostale info sem na voljo.
A ja - testirajo se lahko vse pasme psov, kateri testi so za kakšno pasmo možni, pa lahko vidite na Optigenovi spletni strani.


P.S. Sare so pa itak zakon. Mi mamo eno doma, sicer dve leti starejša od Bay-eve in je - mega bejba :-)


Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


cerae

  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 1
  • BC Ice
Odgovori #5957 : 02 Oktober 2007, 16:14:32
No, pa smo videli malo Gio (sicer že včeraj, med prvimi, celo pred 5rco  :P :P), moram rečt, da to bo super psička :D Ma take zelo nagajive okice, pa sedi že kr zna brezhibno :) Pa živahna je tut zelo zelo (tako, kot se za pravega borderja spodobi), čeprav sem prišel na obisk ravno, ko jo je dobro dala spat...

Seveda ni manjkal niti kup steklovine za ovekovečenje :P








cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #5958 : 02 Oktober 2007, 16:27:21
Kook je luštna :o
Ko tkole gledam slikce puppyev, bi prec mela še jst enga novga :-[ ;D



Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #5959 : 02 Oktober 2007, 17:14:17
Sej - bi Oli z Boogijem parila, pa bi imela leglo medium borderjev. Ne pa, da se trudim s "standardi"

Če sem prav prebrala, je (na hr agility portalu) Alen napisal, da sta bila zmagovalec (torej medium border) in pa tretjeuvrščeni uradno izmerjena in seveda uradno prevelika za medium kategorijo :o.

Zame je to SP (z dogodki že pred tem) in komentarji, ki jih slišim oz. berem -  prava farsa...., kjer očitno za ta velike veljajo posebna pravila :-|~.

Mateja



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5960 : 02 Oktober 2007, 19:34:19
Princ, a ni cel kup šeltijev v small-u tudi prevelikih (tako sem slišala enkrat)? Kaj naredijo s takimi psi, ko so uradno izmerjeni in uradno preveliki? Jih kar pustijo, da poberejo naziv svetovnega prvaka?  ??? ???

Pa da se vrnemo na temo borderji... Princ, tvoja bo za Naklo že dovolj stara, da začneta lahko tekmovati? Začneta tam mogoče?  :o :o :o


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #5961 : 02 Oktober 2007, 20:12:31
Ooooo kaj je Gia dobra!  :o super model,super fotke  ;)


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5962 : 02 Oktober 2007, 21:26:24
Da ne bo pomote - Boogie nima z agilityem in temi psi, ki so bili na Norveškem, nobene veze (in moja opomba je bila samo hec :-) ).
To, da je bil medium border preveliko zmerjen vem iz  prve roke (Sašo je pse meril na Norveškem po uradni dolžnosti, in ga je zmeril od 0,8 do 1,5 cm čez 43 cm). Kakor mi je znano, so letos prvič splioh merili pse na svetovnem. Več pa ne vem...

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #5963 : 02 Oktober 2007, 21:37:28
Kako je pol možno da je pes v medium? Jst sm slišala da so ponavadi "sumljive" pse že merili, in da avtomatsko padejo v višjo kategorijo... Kako je pol to možno ???
Meni se ne zdi fer... meje so z razlogom... ::)




Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #5964 : 02 Oktober 2007, 21:42:39
cacy - v bistvu vsakega psa lahko izmeriš "tako" ali "tako". In baje so ga izmerili tudi manj kot 43 cm. Torej ...
Za hrte, ki tekmujejo v courisngu vem, da jih v Italiji merijo na laserski merilec, in da mora biti 10 meritev, da določijo srednjo vrednost. Tako, da to verjetno ta eno realno mero. V Švici se mi zdi, da naredijo 3 meritve (pri nas pa samo 1 meritev, edini "kalibrirani" meter je pa pri nas doma...). Tako so napake možne. Vsaj - kot sodnik - priznavam, da istega psa lahko namerim različno - brez, da bi hotela namerno manipulirati z njegovo višino.
A ja - pa nekateri merijo "na vihru" nekateri "za vihrom" - to lahko ob določenih anatomskih značilnostih psa pomeni do nekaj centimetrov razlike (pri istem psu).

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #5965 : 02 Oktober 2007, 21:45:17
Princ, a ni cel kup šeltijev v small-u tudi prevelikih (tako sem slišala enkrat)?


To ne bi vedela  in če je tako, se mi ne zdi prav. Če že imamo točno določeno od-do cm, potem bi se tega pač morali držat(sploh SP!). In potem  na SP-ju lahko laufajo "preveliki" psi, pri nas pa...  psi na meji vedno pristanejo v "večji" kategoriji. Ker ja, mi smo pa pošteni 8).
Res me čudi, da se v teh primerih (če jih je res več) nihče ne razburja. Ker so po mojem  mnenju večji psi (v nižji kategoriji) fejst v prednosti.

Princ, tvoja bo za Naklo že dovolj stara, da začneta lahko tekmovati? Začneta tam mogoče?  :o :o :o

Vau :o :o :o. Ti si pa hujša ko interpol ;). V Naklo prideva otvorit sezono diskov :D, ja. Čeprav še zdaleč nisva pripravljeni... parkurja sploh še nisva tekli. Tak da nič bat.... šele leta 2010 :D :D.

Mateja



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5966 : 02 Oktober 2007, 22:07:47
Princ, saj Naklo je zadnja tekma v sezoni, tako da ta tvoja sezona diskov ne bo prav dolga.  :P :P :P ;) Komaj čakam, da vaju vidim.  ;D Pa glavno, da uživata - rezultati itak sledijo potem temu.  ;)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5967 : 02 Oktober 2007, 22:27:02
Ijoj, Gia ima pa take barve učke, kot jih je imela Ginny :-* Petrca, pomoje lahko pričakuješ veliko spremembo v njihovi barvi.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #5968 : 02 Oktober 2007, 23:00:10
Okej, moja lajtunga je dolga, ampak enkrat mi je že moralo potegnit (beri: mi je morala Satinka povedat), da se pri petrci nekaj dogaja. :o Mislim, keri sladkiš je pa tole bitjece, iiiiii. :-* Čestitke za malo kepo. :D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #5969 : 03 Oktober 2007, 05:30:36
Gia je prava lepotička :o :o :-* Petrca čestitke :)