Border Collie

Lisa · 3993163

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6900 : 25 Januar 2008, 11:04:24
No tale Kal, je prijazno lupčkasto bitje :-* je pa s telefonom fotkano in je malo slabše.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #6901 : 25 Januar 2008, 11:11:12
Tudi jst lahko prispevam kak €vrček za bazo.
Čeprov se mi zdi zelo pametna ideja od Bay-a, da bi naredili v sklopu britancev (pač da se zmenimo da bo baza pri njih, naredimo jo samo za borderje, ostale pasme nej si pa sami naredijo).

Jst pa še nikol nism od Kala lupčka dobila :'( Čara blagor teb :D Kal je res faca 8)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #6902 : 25 Januar 2008, 11:20:00
Če bi se delala baza v sklopu britancev, bi bilo fer od njih, da prispevajo kakšen € za server.  :-\


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #6903 : 25 Januar 2008, 11:37:17
Če bi se delala baza v sklopu britancev, bi bilo fer od njih, da prispevajo kakšen € za server.  :-\

Seveda, to bi bil pogoj, če ne naredimo/te sami, bi pa bilo potrebno dati kakšen podatek več.

Kar se prispevka tiče, dam tudi jaz.



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #6904 : 25 Januar 2008, 11:50:46
Pa še vse najboljše Kaji in Sky-u, naši Sari pa za 10 mesecev, če bo brala  ;D



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #6905 : 25 Januar 2008, 12:23:36
Kolikor mi je znano, britancem tale baza (še) ni tako pomembna. Po mojem, jo bomo delali kar sami.

Sem pa pri financah tudi jaz zraven (z Barbko sva že govorili glede tega ;)).


uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #6906 : 25 Januar 2008, 12:47:10


     
      Všeč mi je ideja o bazi, :o, pa tudi kakšen € se bo našel! :)



drim

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 1
Odgovori #6907 : 25 Januar 2008, 14:02:43
Ravno danes sem mislil vprašat, kako je s psičko, če ste našli lastnika. Je potem čip pokazal pravega lastnika?

Lastnika smo našli preko KZS, tetovirna št. je bila precej višja, je pa psička stara pribl. 5 mesecev, po pripovedovanju strica velika skoraj tako kot moja dva, vzreditelj je iz Boh. Bistrice , tako da se mi zdi, da v osnovi paše k McOvnom. Ima jo neka angleška familija, ki živi v Sloveniji. Imajo jo zelo radi in lepo za njo skrbijo, le psica je zgleda zmeraj zunaj, saj "nikamor ne odide". :-\

LP, Nina



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #6908 : 25 Januar 2008, 16:11:12
Kakšen evro bi se našel tudi pri nas, za bazo, prav veliko pa žal ne  :-\



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #6909 : 25 Januar 2008, 20:58:43
Tudi jst lahko prispevam kak €vrček za bazo.
Čeprov se mi zdi zelo pametna ideja od Bay-a, da bi naredili v sklopu britancev (pač da se zmenimo da bo baza pri njih, naredimo jo samo za borderje, ostale pasme nej si pa sami naredijo).

Jst pa še nikol nism od Kala lupčka dobila :'( Čara blagor teb :D Kal je res faca 8)

Sej mi lahko porihtamo, da deluje obrazec vnosa, pa si potem mi vnesemo borderje, pa oni sami vnesejo v isto bazo se druge pasme.
Baza za borderje in oaza za ostale pasme ni treba da je fizicno locena.

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #6910 : 25 Januar 2008, 21:11:35
Pa še vse najboljše Kaji in Sky-u, naši Sari pa za 10 mesecev, če bo brala  ;D

Simon si pa zgoden  ;) Ampak hvala že v naprej  ::) Vse najboljše tudi od mene Sky-u in Sari za 10 mesecev! :-*

Kak everček bi pa se tut pri men našu, bom že kej pršparala  ;)


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #6911 : 25 Januar 2008, 21:14:20
Simon si pa zgoden  ;)

Ja, ker sem zabluzu  :-[



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #6913 : 26 Januar 2008, 12:12:27
Med tekmo v GR sem končno uspela posneti tudi Gio in njeno lovljenje frizbija:

youtube
ali
http://www.petrca.net/frisbee.wmv


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #6914 : 26 Januar 2008, 12:19:30
Lastnika smo našli preko KZS, tetovirna št. je bila precej višja, je pa psička stara pribl. 5 mesecev, po pripovedovanju strica velika skoraj tako kot moja dva, vzreditelj je iz Boh. Bistrice , tako da se mi zdi, da v osnovi paše k McOvnom. Ima jo neka angleška familija, ki živi v Sloveniji. Imajo jo zelo radi in lepo za njo skrbijo, le psica je zgleda zmeraj zunaj, saj "nikamor ne odide". :-\

LP, Nina

Tole pa je sigurno hčerka Hita in Ole. Poleženi so bili 14.8.07.


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #6915 : 26 Januar 2008, 16:44:54
kalahit - po tem, kar je povdala nina, je 200 % hitova hči  ;).

Oli bo babica - naša bohinjka Vinny - Volare Seta del Oro je bila danes parjena.

Kar se baze tiče. Super, da je toliko interesentov. Sedaj se moramo dogovoriti, kdo bo kontaktiral lastnico programa (jaz sem z njo že prej kontaktirala) in pa - kdo bo operativno polnil bazo ...

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #6916 : 26 Januar 2008, 16:56:09
Oli bo babica - naša bohinjka Vinny - Volare Seta del Oro je bila danes parjena.

 :o :o :o :o :o

Zdaj pa lahko izdaš, kdo je izbranec.  :D


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #6917 : 26 Januar 2008, 17:01:01
Hehehehehe  :o Seveda lahko.
Am Ch Avatar One Night Stand Bayshore

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #6918 : 26 Januar 2008, 17:50:40
Tudi mi bomo prispevali za bazo. Samo sporocite kako in kaj!
lp
maja



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #6919 : 26 Januar 2008, 18:14:09
Mi tudi prispevamo kakšen euro za bazo.



Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #6920 : 26 Januar 2008, 19:05:20
Hehehehehe  :o Seveda lahko.
Am Ch Avatar One Night Stand Bayshore

Super!! Zelo všečna kombinacija :)

Nič nima smisla. Smisel nastane.


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #6921 : 26 Januar 2008, 20:49:05
Hehehehehe  :o Seveda lahko.
Am Ch Avatar One Night Stand Bayshore

Čestitke, upajmo, da se je "prijelo". Pa samec ne živi več na Madžarskem?

Za tiste, ki so me prosili:
Test iz paše v Italiji (ne vem če je povsod čisto isti, kolikor vem ni) vsebuje (pišem po vrsti kot sem imel jaz):
- exit pen --> dati ovce iz ograde (10 točk)
- drive with the shepherd --> pes vodi ovce za tabo (20)
- Stabilization --> stabilizacija-ovce morajo stati pri miru, dokler ti sodnik ne da dovoljenja, da nadaljuješ (10)
- drive --> "porivanje" ovac v ravni liniji, približno 20 m (5)
- outrun --> pes gre po ovce oddaljene 75 m, vodnik se lahko pomakne do sredine (10); lift ("prevzem" ovac) (10); fetch (pes "pripelje" ovce) (10)
- pen --> spravit ovce v ogrado (15)
Ocenjuje se tudi poslušnost (10). Skupaj 100 točk.

Z letošnjim letom, naj bi se nekaj spremenilo, ampak še ni nič definitivno, ampak naloge ostanejo iste.





Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #6922 : 26 Januar 2008, 21:06:13
Pes gre v petek v Anglijo, razstavljen bo na Cruftsu, potem pa ne vem - ali ostane tam ali pa gre nazaj b ZDA.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #6923 : 26 Januar 2008, 23:48:15
Hehehehehe  :o Seveda lahko.
Am Ch Avatar One Night Stand Bayshore

One night stand  :D LOL

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


Baja

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: -10
Odgovori #6924 : 27 Januar 2008, 09:16:26
Oi! Js sem pa nova tuki.PA me zanima če bi lahk uzela border collia.Mam doma eno psičko mopsiko.Pa je prijazna in niti muhi ne bi škodovala.Nikogar ni še ugriznila in vse ma rada,samo me skrbi če se bosta razumela.Kr lahko ji collie kej stori.Pa ga ne bi uzela sam zato ker so lušni in to.(sej so :P)Ampak js bi se ukvarjala z njim na sprehodih in bi delala trike maybe agility...Ma nevem in če bo mopsika Lajka ljubosumna?Kr tud nevem če bi šel collie vsak dan na sprehod.Ampak dva dni zapored sprehoda ne bi spustila.Imela bi ga pa na vrtu.Mamo FUUUL velik vrt.Sam moji so ločeni tko da sm 14 dni pr enmu in 14 dni pr drugemu.Ampak bi skušala vsak dan ga peljat na sprehod.(razn kadar je dež)Ma zdej nevem če je varno.Plis pomagajte!



Lp,Barbara



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #6925 : 27 Januar 2008, 09:35:17
Oi! Js sem pa nova tuki.PA me zanima če bi lahk uzela border collia.Mam doma eno psičko mopsiko.Pa je prijazna in niti muhi ne bi škodovala.Nikogar ni še ugriznila in vse ma rada,samo me skrbi če se bosta razumela.Kr lahko ji collie kej stori.Pa ga ne bi uzela sam zato ker so lušni in to.(sej so :P)Ampak js bi se ukvarjala z njim na sprehodih in bi delala trike maybe agility...Ma nevem in če bo mopsika Lajka ljubosumna?Kr tud nevem če bi šel collie vsak dan na sprehod.Ampak dva dni zapored sprehoda ne bi spustila.Imela bi ga pa na vrtu.Mamo FUUUL velik vrt.Sam moji so ločeni tko da sm 14 dni pr enmu in 14 dni pr drugemu.Ampak bi skušala vsak dan ga peljat na sprehod.(razn kadar je dež)Ma zdej nevem če je varno.Plis pomagajte!

Oprosti, ne morem si kaj, da ne bi vprašala - zakaj pa ne, kadar je dež?  ??? Mislim, saj BCji niso iz cukra ... a si ti?  :P



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #6926 : 27 Januar 2008, 09:49:38
Who's the better frisbee dog? BC or aussie? Vote your preference:

http://www.youtube.com/watch?v=fsyZToSg--U

 8)



Baja

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: -10
Odgovori #6927 : 27 Januar 2008, 09:54:45
No ja sej bi uzela dežnik...Samo ko je mali se lahko prehladi...Ma sej ko bo mal večji ja...Ma še vedno nevem če je varno..Ali je?



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #6928 : 27 Januar 2008, 10:00:19
Če bo tvoja mopsika ljubosumna ne vem, ker je ne poznam - to bi morala vedeti ti  ;) Kar se pa tiče tega, da bi jo BC poškodoval, pa lahko rečem samo to, da imamo mi doma tudi muco (in precej furjastega borderja), pa je po letu in pol sobivanja še vedno živa  :D.

In - če boš v dežju z njim aktivna zunaj (pelerina bo bolje kot dežnik  :P) in se bosta igrala, se ne bo prehladil, samo navadil se bo.  ;)



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #6929 : 27 Januar 2008, 10:11:32
Oi! Js sem pa nova tuki.PA me zanima če bi lahk uzela border collia.Mam doma eno psičko mopsiko.Pa je prijazna in niti muhi ne bi škodovala.Nikogar ni še ugriznila in vse ma rada,samo me skrbi če se bosta razumela.Kr lahko ji collie kej stori.Pa ga ne bi uzela sam zato ker so lušni in to.(sej so :P)Ampak js bi se ukvarjala z njim na sprehodih in bi delala trike maybe agility...Ma nevem in če bo mopsika Lajka ljubosumna?Kr tud nevem če bi šel collie vsak dan na sprehod.Ampak dva dni zapored sprehoda ne bi spustila.Imela bi ga pa na vrtu.Mamo FUUUL velik vrt.Sam moji so ločeni tko da sm 14 dni pr enmu in 14 dni pr drugemu.Ampak bi skušala vsak dan ga peljat na sprehod.(razn kadar je dež)Ma zdej nevem če je varno.Plis pomagajte!



Lp,Barbara

Vsak pes gre rad na sprehod vsak dan, v vsakem vremenu  ;D
Takole bom rekla.. Doma imam avstralca in ne BC-ja ampak vseeno.. Bordeji so taki psi, ki potrebujejo aktivnost in ne samo en sprehod v dveh dneh..  ::) To se mi zdi za takega aktivnega psa kot je border precej premalo  ;)
Iti s psom na sprehod v dežju.. Jah če imaš psa je treba iti z njim ven v vsakem vremenu- snegu, dežju..  ;D Pa dežnik ponavadi (če gre dež) vzamem zase na sprehod z našimi psi ne pa zato, da nobena dežna kapljica ne pade na psa  ;D Naši psi zelo uživajo na dežju, na snegu pa še bolj  ;D

Lp  ;D