Border Collie

Lisa · 3993096

tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #7200 : 20 Februar 2008, 00:16:51
Tako. 8)
Zdaj ko sem prebrala vse poste med vami in sano, moram reci (pa ne vzet za slabo ostali), da najbrz bom vzela se enega psa. Hocem rect - po vsem tem kar je bilo receno, je moje mnenje tako, da bi imela vec kot enega. Neglede na to, ali bo to samicka ali samec.

Po eni strani, ker razumem sano. Ker sem tudi jaz ze razmsljala o tem, kaj bi naredila, ce Blytha ne bi mogla vec imeti, ce ga ne bi mogla vec vzdrzevati in razvajati in dajati vse kar mu hocem nuditi. Tudi jaz bi ga raje dala nekomu, za katerega bi vedela, da bo lahko zanj poskrbel vsaj toliko, kot bi zanj zelela skrbeti jaz. In ker vem, da bi to bil zame skrajen ukrep, ko res ne bi mogla drugace, verjamem, da je za sano bilo enako. Sigurno je imela presneto dober razlog, da se je na koncu locila od prijatelja. Ce bi ji bilo vseeno, se verjetno ne bi spuscala tukaj v debato, ampak bi se lepo nekam pogreznila, tako kot to ponavadi naredijo taki...

Pa upam, da si kalahit ze boljsa ;) samo jaz se ne cisto strinjam s tem, kar je rekla deteljica.
Citiraj
Tejka, najprej tega psa izkoristi do maksimuma, ko pa boš imela prevč časa in energije samo za enega, pa več nobene ideje kaj še ne zna,da bi ga lahko naučila,šele nabavi drugega
To se mi ne zdi neka splosno najboljsa filozofija. Mogoce moja primerjava za vas ne bo na mestu, ampak - imejte potem enega otroka, ga izkoristite in izpilite in vzgojite in solajte in vse... dokler morete in se ne osamosvoji in potem sele imejte drugega. Ker bo lazje ali kakorkoli.
Moj namen je ta, da z Blythom razdelava vsega in se vec. Sva opravila malo solo, sva bila na prvi razstavi (danes sem koncno dobila oceno sodnice v roke), hodiva na agility, konec maja bova sla na razstavo v skupini mladih, v septembru bomo videli kako bo sel agility, pa ce bo lepo napredovalo in se bodo na KD strinjali, bova poskusila se obedience in tako dalje se resevanje, pasnjo in vse kar bo nama pozelelo srce (dokler lahko).

Kaj pomeni "izkoristi do maksimuma"?
Ni da rabim se enega psa. Tudi tega nisem rabila. Jaz si ga zelim. Blyth ni nobeno zdravilo ali krpica, ki bi krpala kaksen primanjkljaj v mojem zivljenju. On je moj najboljsi prijatelj, s katerim delim svoj vsakdan. In mislim, da je tako prav. In ne bo prvic, da imam doma vec kot enega psa. In ne bo prvic, da imam doma hkrati dva psa razlicnega spola.
Pa ce Blythu ne bo ustrezala izbrana samicka ali obratno, se mi res ne bo svet porusil. In ko bosta oba stara, ju bom ravno tako imela rada. Loryja (kuza, ki sem ga imela na zadnje pred Blythom) smo imeli vsi doma radi. Je docakal 13 let. In smo ga imeli vseh 13 let radi. Pa ni znal nobenega trikca, kaj sele sem-sedi-prostor. :-[ Je bil samo nas skustrani sturlasti rjavi kosmatinec, pa sva se z mamo se en lep cas jokali, po tem, ko nas je zapustil. :'(

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


Aramis E

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
  • Aramis, Bodri ... pa še nekaj čornobejloga
Odgovori #7201 : 20 Februar 2008, 06:05:53
Tako. 8)
Zdaj ko sem prebrala vse poste med vami in sano, moram reci (pa ne vzet za slabo ostali), da najbrz bom vzela se enega psa.

Kalahit a se nisva ravno včeraj pogovarjali o tem, kako ljudje slišijo le tisto kar bi radi?  :-\ :-\

Tejka, a ti bo vse to šlo skoz - poslušnost, obedience, agility, reševanje, razstave, ... 2 psa ...  A ja - pa tvoj študij?

Sana je res očitno imela smolo, res jo ne poznam, me pa moti ena stvar - baje ga je oddala zaradi selitve. Zakaj starejšega psa? Zakaj ne po metodi "last in first out"? Kakšen kriterij je bil, da se je odločila za oddajo prav tega psa?

Tejka - vso srečo pri izbiri drugega psa/samice.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7202 : 20 Februar 2008, 06:08:39
5rca, Elite je pa zakon 8) :-* jst sm se čist zaljubila v njo ko sm jo spoznala, resno :-[

Meni je po slikcah ful všeč.  :D :D


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #7203 : 20 Februar 2008, 07:35:35
Tejka, lahko ti še jaz povem, da ni lahko imeti 2 borderja. Še posebno ne mlada. Meni doma Miha veliko (če ne že ogromno) pomaga, in se v bistvu on ukvarja z Gio. Jaz pa naprej delam z Buffy in peljeva najino timsko delo naprej. Nikakor pa si ne predstavljam, da bi mogla za obe skrbeti in ju šolati čisto sama  :-[. Sploh zato, ker je Gia veliko večji "živc" kot Buffy.
Tudi želja po drugem psu ni prišla z moje, ampak Mihove strani, ker si je želel delat s psom.


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #7204 : 20 Februar 2008, 08:39:08
Tejka tole si res dobro napisala, sploh tisto o vašem prejšnjem kužku. In res je, če bi mi bilo vseeno bi Nerota dala prvemu, ki je prišel mimo in se nikoli ne bi udeleževala takih debat ter trošila mojo energijo zato, da vam razložim kako in kaj je na stvari. Pa še zdaleč ni tako... Nerota sem imela in ga imam še vedno rada. Ne mine dan, ko ne bi pomislila na njega in na to kaj sem naredila. Ko je odšel sem nekaj časa samo stala, gledala za njim in solze so mi kar same tekle. Še zdaj me stisne, ko pomislim nanj in na to kaj počne, kako se ima. Saj je bil moj kuža in ga ne bom pozabila. Res mi je težko, da ne morem opisat kako. In ko berem vaše poste mi je težko še toliko bolj. V bistvu ne morem verjet in ne morem verjet kako me lahko obsojajo taki, ki me ne poznajo. Ja, imela sem presneto dober razlog, da sem storila to kar sem. Lahko pa samo rečem, da sem uživala ob tem, ko sem imela dva psa in dovolj časa. Bilo je zabavno in lepo. In ko bom imela možnost bom to ponovila. Zakaj sem oddala starejšega sem tudi že večkrat povedala.

Lilit tebi pa čestitke za novo članico. Da ne boste mislili, da sem taka da ne privoščim. Vsem privoščim, da uživate in se imate lepo. Samo Lilit pomisli nekaj... Kaj če bi tvojo idejo o novi psički tako zatrli kot so tejkino? Če bi tebi rekli, da je tudi Grinček še mlad, da te potrebuje, da najprej njega maksimalno izkoristi. Pa ti niso. Ker si Lilit in ne tejka. In nekateri imajo pač večje pravice kot drugi.

No uživajte s pesjani.

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #7205 : 20 Februar 2008, 08:39:21
Dobro jutro vsem. Jutri je luna (kaj bo dobro na tekmi).
Jaz pa res ne razumem, zakaj odsvetujeta drugega psa Teyki? Če si nekdo nekaj zares želi, bo to imel. Mogoče bi bilo bolj smiselno, da se ji pomaga z nasveti, kako živeti z dvema psoma. Posebej s samcem in samico. Dejstvo je, da ima večina forumovcev več borderjev. Čeprav jaz osebno včasih ne vidim pametnega razloga, da imaš več psov v razponu cca 2 let - ampak - kdo drug verjetno vidi.
Teyka mora vedeti tudi druge stvari - npr. - da bo samec vedno postal bolj dominanten, včasih napadalen (mogoče resno agresiven) do drugih psov, ker bo imel svojo psičko.
Teyka mora vedeti, da se psičke lahko gonijo tudi 3x letno, kar pomeni - 3x letno po 3 tedne cirkusov doma, praktično onemogočenih sprehodov ali kakršnega koli dela, ker samec "ne bo delal".
Teyka mora vedeti, da zaradi stalne prisotnosti psičke, ki se goni, samci lahko dobijo resne težave s prostato - in da je včasih tako hudo, da rjujejo od bolečin, lulajo kri, trpijo. In ker se psice gonijo praktično vse življenje, to traja tudi praktično vse življenje samca. Ko je malo starejši, pridejo še težave s srcem, kajti stalna vzraženost na starega psa ne vpliva najboljše...
Teyka mora vedeti, da bo lahko imela mladičke s papirji samo enkrat na leto, vmes ne, in da to pomeni zelo, zelo, zelo strog nadzor. Seveda - če bodo mladički vmes, bo ups - ampak - bo zato kakšno leto vzrejne prepovedi, itak pa so lahko tudi sankcije Zakonu o zaščiti živali...
Kupiti si bo morala večji avto, karavan, ker ne bo mogla hoditi okrog s samo enim psom - ker če bo, se znajo psi med seboj tepsti (zaradi naklonjenosti).
A ja - to, da sta dva itak kardelo, in da je zato itak potreben večji nadzor (ker psice, ki dejansko živijo s samcem - preden se pričnejo goniti, organsko ne prenesejo drugih psic, po mladičih pa se to lahko še zaostri, ker postanejo alfe).
Pa še, pa še...

Jaz bi o  mojih izkušnjah na to temo - živim z dvema samcema in eno psico, in noben samec ne prenese več narkoze - veliko povedala.

Ampak - kot sem rekla - če si kdo nekaj zares želi - zmore vse.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #7206 : 20 Februar 2008, 08:49:30
Kolibri, dobro napisano.  :)  Veliko od napisanega bo tudi meni prišlo prav. Pa ne kupujem novega psa, da ne boste v luft skočili.  ::)

Morda bi morali odpreti novo temo z naslovom Živeti z samcem in samico.  :-\

In, ja, jutri bo polna luna. Njen vpliv se že čuti (delam z ljudmi).  :D

Kristinca & Florinca


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #7207 : 20 Februar 2008, 09:01:49
Teyka mora vedeti, da bo lahko imela mladičke s papirji samo enkrat na leto, vmes ne, in da to pomeni zelo, zelo, zelo strog nadzor.

in takrat se vprašaš, na kaj si mislil, ko si pokazal psu, kako se odpira vrata  ::) ... in potem gre v času gonitve eden pod ključ, za ziher pa raje oba  ;D 



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #7208 : 20 Februar 2008, 09:08:11
Kolibri pohvaljeno. Tako razmišljanje mi je pa všeč.

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7209 : 20 Februar 2008, 09:08:48
Lilit tebi pa čestitke za novo članico. Da ne boste mislili, da sem taka da ne privoščim. Vsem privoščim, da uživate in se imate lepo. Samo Lilit pomisli nekaj... Kaj če bi tvojo idejo o novi psički tako zatrli kot so tejkino? Če bi tebi rekli, da je tudi Grinček še mlad, da te potrebuje, da najprej njega maksimalno izkoristi. Pa ti niso. Ker si Lilit in ne tejka. In nekateri imajo pač večje pravice kot drugi.

No, no :D ne bi ravno rekla, da imam vecje pravice :D :D :D mogoce gre samo zato, da mene poznajo, tejke pa ne. In sploh, ne bos verjela, so tudi meni odsvetovali se enega psa, samo se slucajno o tem nismo pogovarjali na forumu 8)

battito animale


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #7210 : 20 Februar 2008, 09:12:57
Florinca - jaz sem se danes zaprla v pisano in dala gor "ne moti". Tale zanja zimska luna bo od hudiča  :o.

Pozabila si dodati, alenkab - jaz sem pa pozabila - da ko psica enkrat ve, zakaj se gre - to hoče imeti. In poišče vse sorte izgovore, da bi do tega prišla...

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #7211 : 20 Februar 2008, 09:41:11
Ja saj ne poznajo in se niti ne trudijo spoznat. Že v naprej nekaj obsojajo-ne vsi da ne bo pomote.
Vidiš odsvetovali pa nisi poslušala :) tako da bi bilo veliko bolj koristno, če bi že takrat pomagali z nasveti ane. No saj to bojo še lahko :)


dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #7212 : 20 Februar 2008, 09:50:38
Ja saj ne poznajo in se niti ne trudijo spoznat. Že v naprej nekaj obsojajo-ne vsi da ne bo pomote.
Vidiš odsvetovali pa nisi poslušala :) tako da bi bilo veliko bolj koristno, če bi že takrat pomagali z nasveti ane. No saj to bojo še lahko :)

Ah Sana nehaj že, prosim. Lilit je vsaj kupila psa za delo (kakršnokoli že), ne pa za (VEČKRATNO) parjenje s svojim psom in to misli poimenovati vzreja. Če je to zate isto, potem pa res ne vem...



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #7213 : 20 Februar 2008, 10:06:07
Ja tudi jaz sem Lilit vprašala, če je res sigurna in podobno...  Pa mene tudi to sprašujejo glede na to, da imam željo imeti še enega. To je itak normalno.
Vse je važno od tega ali smo sposobni in tudi zakaj ga jemljemo in če bomo zmogli... V glavnem res dobro razmislit o čim večjem številu možnih scenarijev, če gre kaj narobe. In predvsem tudi nikakor ne smemo zanemarit prvega psa zaradi drugega.

In Sana, bolje da si ga oddala v dobre roke, kot da bi bili vsi nesrečni. Ti in ostali predvsem pa pes. V časih se ne izzide vse kot bi želeli in verjamem, da dokler se sami ne znajdemo v težki situaciji ne vemo kaj bi naredili. Zato je pa treba toliko bolj premislit takrat, ko je še čas. In bolje je srečat več takih, ki ti podajo tehtne argumente, ker mogoče še nisi sam pomislil nanje.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #7214 : 20 Februar 2008, 10:11:53
In bolje je srečat več takih, ki ti podajo tehtne argumente, ker mogoče še nisi sam pomislil nanje.

Samo res ... Meni je pa Kolibri z zgornjim postom povedala kar nekaj stvari, na katere nisem pomislila, čeprav sem jih pravzaprav že vedela ...  :-[



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #7215 : 20 Februar 2008, 10:13:34
Se strinjam Andreja. Ampak včasih premisliš pa se ti tako hitro vse obrne zato res ne smemo obsojati ne tako ne drugače. Kaj kmalu se vsak lahko znajde v situaciji, ko mora sprejemat velike in težke odločitve. Nekateri imajo pač srečo in jim tega nikoli ni treba hvala bogu.

Ok Bay bom nehala...in se umikam, ker ne morem več. Za vsako stvar me napade kdo iz kakšnega kota. Tega mi res ni treba. In s prejšnjim postom nisem mislila nič slabega...in ne mislim, da je večkratno parjenje vzreja. Ni pa redkost, da se kombinacija ponovi, če se izkaže za izredno uspešno. V glavnem bom nehala tako kot želiš, da ne bo še kaj narobe in vas ne bom vznemirjala.

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #7216 : 20 Februar 2008, 10:21:31
Ni pa redkost, da se kombinacija ponovi, če se izkaže za izredno uspešno. V glavnem bom nehala tako kot želiš, da ne bo še kaj narobe in vas ne bom vznemirjala.

Točno tako, ampak če je kombinacija uspešna začneš razmišljati o tem, ne pa že preden sploh imaš odraslega psa in še sploh nimaš psice. Ponoviš pa 2x, 3x mislim da je že redkost (govorim o vzreji ne štepanju), ne pa da si omisliš družico za celo življenje.

Nisem pa mislil, da nehaj pisati, ampak nehaj tako "goreče" zagovarjati neko ne ravno najbolj pametno idejo (da ne rečem neumno).



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #7217 : 20 Februar 2008, 10:25:49
Evo še moje skromno mnenje.
Strinjala bi se z nekaj osebami, ki so svetovale (tako kot recimo Kolibri) oz. povedale tudi slabe strani življenja s psom IN psico.
Seveda so dobre in slabe strani in nihče na tem forumu nima pravice, da bi komurkoli prepovedal nakup še enega psa. Lahko mu le pomagamo pri odločitvi in to tako, da povemo dobre in slabe strani takšnega sobivanja. Glede Nerota, Sane in Mike-a ne bom komentirala. Stvar je bila že tisočkrat premleta in stvar si vsak razlaga po svoje. vendar verjemite, v življenju se človek lahko znajde tudi v stiski, ko je prisiljen v neko dejanje, na katerega sicer niti pomislil ne bi. In če je bila to oddaja Nerota je pač bila. Brezvezno je vsako klincanje, ko se Sana že samo pojavi v kakšni temi. In ja, tudi ona ima pravico govorit o tem, ne glede na to da je enega psa oddala. Nero se ima kolikor vem lepo, vsi so zadovoljni in tako je tudi prav. Veliko bolj prav če bi bil že sam pes predvsem nezadovoljen in neizpopolnjen v svojem življenju. Kaj je Sana govorila na začetku, kaj na koncu je njena stvar. Vedno ima pravico do svojega mnenja in ni potrebno ljudi zabijati že takoj ko hočejo nekaj povedati in so nam samo antipatični.
Tejka, evo, nakup še enega psa (že zdaj) se tudi meni zdi nesmiseln, pa ne zato, ker ti ne bila sposobna imeti 2 psov, pač pa zato ker je tvoj samček, če sem prav razumela star šele 7 mesecev in po mojem bi bilo najprej treba "dokončati" tega (pa ne do konca izrabiti, kot so se izrazili nekateri. Psi se učijo vse življenje in vedno lahko z njim poiskusimo kaj novega) . Torej mišljeno dokončati v smislu, da bi imel tvoj pes zelo visok procent odzivanja na tvoja povelja in da bi v prvi vrsti ubogal predvsem tebe in bi se ko bi prišel nov mladiček tudi obnašal temu primerno, znal kdaj počakati in biti streniran že do tako visoke stopnje, da točno veš, da ti na sprehodih ne bo nikamor spičil in podobno. Upam, da razumeš kaj sem hotela povedat...
Je pa res, na splošno imeti psa in psico je kar težka, sploh v mojem primeru ko pes živi zunaj psička pa noter, in če imaš spalnico nad njegovim pesjakom  ::) :P
Verjetno je noter še toliko hujše, ko pride v času gonitve do raznih izzsiljevanj in podobnega.
So pa seveda tudi dobre strani. Jaz sem opazila predvsem neverjetno medsebojno pomoč in sodelovanje ter izredno navezanost drug na drugega. In to mi je pač lepo za pogledat in ko si tako blizu to še občutiš. Vendar ja, v prvi vrsti, psa kupujte zase, za svoje zadovoljstvo in ne za zadovoljstvo drugega psa.
Lp, Zina

P.S.: Pa nehajte biti tako agresivni v svojih odgovorih iin spoštujte tudi stališča koga drugega.



kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #7218 : 20 Februar 2008, 10:31:01
Jaz pa res ne razumem, zakaj odsvetujeta drugega psa Teyki? Če si nekdo nekaj zares želi, bo to imel. Mogoče bi bilo bolj smiselno, da se ji pomaga z nasveti, kako živeti z dvema psoma. Posebej s samcem in samico. Dejstvo je, da ima večina forumovcev več borderjev. Čeprav jaz osebno včasih ne vidim pametnega razloga, da imaš več psov v razponu cca 2 let - ampak - kdo drug verjetno vidi.

Tejki nismo odsvetovali nakup drugega psa (meni je že čudno, da nekdo ima le enega :D), le pri tej starosti prvega se nam zdi to prehitro, pa razlog za nabavo druge psice je itak mimo. Če ga bo nabavila, ga pač bo, je pa sama želela naša mnenja. Si ji pa ti v bistvu še največ povedala v nadaljevanju.. 8)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7219 : 20 Februar 2008, 10:48:01
Jaz se strinjam, da je precej bolje psa oddati kot pa da bi vsi trpeli. In spoštujem sano, ker je našla Nerotu odličen dom. Ampak od nje sem po tej izkušnji pričakovala, da ne bo tako vneto zagovarjala nabave še enega psa. Najbolj mi je šlo v nos to, da je pisala, da je pes tak kot je zaradi vzrediteljice (pa tega nisem samo jaz razbrala iz njenih postov).  :-\ :-\

Kar se tiče pa dveh psov, naj se vsak sam odloči, če je sposoben imeti dva psa, posebno tako mlada. Ne pozabimo, da se psi učijo en od drugega in ponavadi se naučijo bedarije (in verjamem, da je sedemmesečni pes še poln raznih vragolij, ki jih bo prenesel na mladiča). Druga stvar, ki je ne smemo pozabiti je ta, da pes živi 15 let in v tej dobi se ti lahko naredi miljon stvari (od službe do otrok). Službe danes ponavadi niso več take kot včasih, ko si prišel domov ob dveh in si imel še cel dan zase. Ponavadi hodijo ljudje domov okrog štirih-petih, če imajo srečo. In potem ti za psa ostane konec koncev bolj malo časa, kaj šele, če bi imel dva (in da se ti psica goni in moraš vsakega posebej voziti na sprehod) pa še na cel kup stvari je treba pomisliti ob takem nakupu. Ampak če se je Tejka odločila, da bo psu kupila paritveno partnerko, jo itak ne bomo prepričali v nasprotno. Tako da Tejka, želim ti, da si kupiš eno super psičko in da se ti bo vse izšlo tako, kot si si sama predstavljala, da se bo...

Se strinjam s kalahit kar se tiče "odsvetovanja". Čas in razlog....  :-\


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #7220 : 20 Februar 2008, 10:49:01
Ni pa redkost, da se kombinacija ponovi, če se izkaže za izredno uspešno.
Meni se tukaj pojavi eno vprašanje in sicer, kaj pomeni za vsakega posameznika izredno uspešna kombinacija, taka, ki se jo splača ponavljati? Moje osebno mnenje je sicer, da ni nikoli tako dobro, da ne bi moglo biti boljše.         



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #7221 : 20 Februar 2008, 10:49:33
Bay, sem te narobe razumela, sori. Meni se ta ideja ni zdela neumna ker sem jo zgleda malo drugače razumela. Jaz sem mislila, da želi še psičko, ne še takoj in ne samo za vzrejo. Imela bi jo zaradi sebe pa enkrat bi parila s svojim. Če bi se izkazalo za zelo uspešno bi to ponovila pa verjetno tudi ne še takoj naslednje leto. Ne vem no mogoče sem si jaz napačno razlagala, najbolje pa je, da tejka sama pove točno kako in kaj je mislila. Pa tudi rekla sem, da se zadeva zna zavleči in da bo s tem tudi ta borderček, ki ga ima zdaj že starejši in narejen, kot pravi jackie. Verjetno ne živi sama in ima koga ki bi ji lahko pomagal. Ker je na začetku tudi potrebno jih ločeno voziti na sprehode, se ukvarjati najprej z enim potem z drugim, itd... Res vzame precej časa to sama dobro vem. Še enkrat toliko pač. No zato se mi ne zdi neumna ideja, ker sem razumela kot da se tukaj ne gre le za vzrejo ampak je to pač še ena možnost poleg drugega. Če že z zdajšnjim dela toliko stvari, bi verjetno tudi s psičko.

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


ina11

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #7222 : 20 Februar 2008, 10:53:26
Lep pozdrav!

Tin lepo napreduje, imam pa eno vprašanje in sicer me zanima, če ima kak vaš pes podobne težave.

Kuža je izredno živahen, prisrčen, rabi ogromno gibanja in ga tudi ima. Vsak dan potrebuje veliko igre (žoga, frizbi, najraje skače in teka za kajtom...). No, pred kratkim sem ugotovila, da rahlo šepa na sprednjo tačko. Mislila sem, da je mogoče preveč norel, in da bo minilo. Za nekaj časa res, potem pa se je ponovilo. Rane ni imel nikoli nobene.  Zdaj šepa že mogoče 14 dni, vendar je skoraj neopazno. Kljub temu je še vedno zelo živahen in se želi igrat. Malo sem preverila po netu in ugotovila, da ima po vsej verjetnosti vnetje pokostnice, to pa je potrdil tudi veterinar. Vendar zgolj kot VERJETNO. Zdaj se zdravi. Upam, da je res samo to.
No, zanima me, če ima kdo od vas podobne izkušnje, kako se je izteklo, ste prešli na hrano za odrasle pse (nekje sem zasledila, da naj bi bilo to priporočljivo), ste mogoče psu dali kake dodatke za kosti?
Hvala za odgovore že vneprej.

Lp,
Katarina



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #7223 : 20 Februar 2008, 10:56:14
Hej.

Koliko je star Tin? Lahko da je tudi to, kar je bilo pri Lumu (začelo se je pri cca. 6/7 mesecih ...) - OCD. Malo nazaj poglej, sem pisala o tem tudi tukaj (cca. decembra 2006) Pri katerem vetu si bila? Upam, da je "samo" pokostnica, ker je za ocd potrebna operacija ...





Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #7224 : 20 Februar 2008, 10:57:11
OCD?  ???  Podnapise prosim. :-[

Kristinca & Florinca


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #7225 : 20 Februar 2008, 11:01:45
Mene pa neki zanima.
Zdaj, ko imam Blytha, resno razmisljam o tem, da bi imela se psicko. Da bi mu dobila zenico.
Me pa zanima kako je potem s parjenjem. Na strani SKBOP sem brala, da mora biti parjenje odobreno za to, da dobijo psicki rodovnik. Kaksni so razlogi, zaradi katerih ne bi odobrili paritve? A ne more Blyth imet samo njo potem za paritev? :-[

To je njen prvi post o tej temi, meni se iz tega ne zdi, da bi šlo samo za eno parjenje in nikjer ni omenjeno, da bi si ona nabavila psičko zato, da bi delala ne vem kaj vse, ampak izključno za to, za kar je boldano. Šele po "napadu", kot mu praviš, je napisala, da bo ne vem kaj vse delala.

Meni se tukaj pojavi eno vprašanje in sicer, kaj pomeni za vsakega posameznika izredno uspešna kombinacija, taka, ki se jo splača ponavljati? Moje osebno mnenje je sicer, da ni nikoli tako dobro, da ne bi moglo biti boljše.         

Se strinjam, ampak to se pač dogaja in tega ne tako zelo obsojam, ko pa pride do raznih "izkoriščanj" tega pa...



ina11

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #7226 : 20 Februar 2008, 11:04:32

Tin je zdaj star 6 mesecev.

Upam, da je res samo to. Bila sem pri veterinarju v Slovenski Bistrici. Vzel si je čas in ga pregeldal. Je pa rekel, da po 10 dneh (v tem času mu dajem zdravila) ne bo boljše, ga bo treba slikat.

Hvala,

K.



ina11

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #7227 : 20 Februar 2008, 11:09:27
Še to.
tini nima nobenih drugih težav. Rad je, ne bruha, nima driske... Pred kakim mesecem je sicer bruhal, ampak je šlo za virozo (baje).

No, to je to.

LP,

K.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #7228 : 20 Februar 2008, 11:10:52
Ok, tale "ženica" meni niti ne izgleda resna, torej za moje pojme mišljeno na podoben način kot jaz rečem da bo moja Kana dobila fanta, čeprav je v Tejkinem nadaljevanju jasno vidno, da bi svoja psa tudi parila. Ampak po mojem je tu velik hakelc. Če želiš imeti doma res dober (že po zunanjosti recimo) par, kjer ponoviš recimo paritev 1x-2x. Je potrebno zelo dobro preštudirati napake in prednosti svojega psa in za naslednjo psičko izbrati že pred njenim spočetjem, pravo kombinacijo staršev. Se pravi če je njen pes recimo prevelik, bi jaz osebno izbrala že preverjeno kombinacijo oz. plemenjaka , ki je znan po tem, da daje manjše potomce in izbrala psičko iz njenega legla. Pač je za to, da iščeš psičko, ki bo družabnica tebi + tega pa tudi občasno parjena s tvojim psom treba biti zelo pozoren in preštudirati veliko literature, jaz osebno bi vzela predvsem literaturo o dedovanju in podobnem, če bi hotela res tisto idealno kombinacijo izbrat. Če je pa tu nekaj na hojladri je pa potem to druga pesem. Drugo odebeljeno je pa bolj vprašanje ane. In bolje je da se vpraša kot da človek živi v napačnem razmišljanju.

Glede ponavljanja kombinacij, se pa popolnoma strinjam z Bay in alenkab, vedno obstaja neka možnost, da se stvar še izboljša, popolne kombinacije ni, vendar je vprašanje do kakšne stopnje izpopolnjevanja oz. bližanja idealom v standardu, lahko pridemo, in pri tem ohranimo pravi karakter in ne pvzročimo dednih bolezni oz. prenosa le teh... To je pa drugo...



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7229 : 20 Februar 2008, 11:13:39
OCD?  ???  Podnapise prosim. :-[

Obsessive compulsive disorder :D :D :D >:D

OK, zares, so to okruski ramenskega sklepa http://www.peteducation.com/article.cfm?cls=2&cat=1569&articleid=464

battito animale