Border Collie

Lisa · 3993322

alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #7230 : 20 Februar 2008, 11:26:08
Glede ponavljanja kombinacij, se pa popolnoma strinjam z Bay in alenkab, vedno obstaja neka možnost, da se stvar še izboljša, popolne kombinacije ni, vendar je vprašanje do kakšne stopnje izpopolnjevanja oz. bližanja idealom v standardu, lahko pridemo, in pri tem ohranimo pravi karakter in ne pvzročimo dednih bolezni oz. prenosa le teh... To je pa drugo...

Pri tem pa vsekakor nisem mislila zgolj o bližanju k idealu znotraj standarda  ;)



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #7231 : 20 Februar 2008, 11:28:34
Potem pa pač k idealom vsakega posameznika... Kakšen tip psa je komu všeč je pa odvisno od vsakega posebej ...



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #7232 : 20 Februar 2008, 11:30:49
Obsessive compulsive disorder :D :D :D >:D

To imajo vsi pravi borderji! Saj zdaj bos to sama videla lilit, ane?  ;D



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #7233 : 20 Februar 2008, 13:16:32
Lilit... kako je pa Grin sprejel novo članico?

Je pa res luštkana s temi očki!  :D



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #7234 : 20 Februar 2008, 13:22:45
Še to.
tini nima nobenih drugih težav. Rad je, ne bruha, nima driske... Pred kakim mesecem je sicer bruhal, ampak je šlo za virozo (baje).
K.

Joj, sori ocd so okruški, ja. Se mi je mudilo, pa sem samo na hitro napisala. To je pravzaprav delček hrustanca v ramenskem sklepu, ki se je odkrušil (deloma ali pa popolnoma) in zdaj draži predel okoli sklepa. Vzrok še ni čisto jasen - verjetno gre za kombinacijo dednih zasnov, hitre rasti, gibanja in kakšne poškodbe. Navadno se to zgodi kužkom v starosti 6-7 mesecev in je pogosto na obeh ramenih. Kuža je sicer normalno aktiven, pa tudi šepanje ni nujno, da je stalno prisotno. Ker je imel Lum to na obeh ramenih, je šepal izmenično ali pa tudi nič, tako da dolgo nismo ugotovili, da ni samo udarec. Ampak Lum ima očitno tako in tako zelo "slab" hrustanec in je bil tudi to dodaten vzrok.
No, diagnozi, ko je poleg "posebnega prijema" ugotavljajo še s slikanjem, sledi operacija. Lahko je klasična in sklep odprejo, lahko je artroskopska (le pri dr. Matkotu v Topolšici) in ni takega posega v sklep. Pri nas je bila na eni rami taka, na drugi pa je bil okrušek bolj gibljiv in je bila klasična.

Če te zanima še kaj, vprašaj, da ne bom tu razglabljala. Sicer bi ga pa jaz vseeno dala slikat, razen če bo res čisto nehal šepat. Aja, pa sama lahko poskusiš - če je ocd, bi ga morala tačka zabolet že, če mu jo v "nadlaketi" precej nežno potisneš nazaj.  :)



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #7235 : 20 Februar 2008, 13:50:33
Citiraj
Tejka, a ti bo vse to šlo skoz - poslušnost, obedience, agility, reševanje, razstave, ... 2 psa ...  A ja - pa tvoj študij?
Hvala za zanimanje :) Moj studij gre dobro in do konca septembra (predvidoma) bom magistrica (pa diplomirala sem septembra lani - 2007) tako da nov mlad razposajen kuza z vsemi solanji, moje delo v gimnasticnem klubu in vodenje krozka na drugi soli in vodenje tecaja racunalniskega opismenjevanja na kulturno informacijskem drustvu niso bili nobena ovira. Sem vajena opravljati vec stvari hkrati. Pa tudi jaz imam koga, ki mi pomaga.

Citiraj
Nikakor pa si ne predstavljam, da bi mogla za obe skrbeti in ju šolati čisto sama  Embarrassed.
Katastrof (zaradi katerih bi se morala odreci Blythu) zal ne morem predvideti, a se nikoli ne spuscam v nekaj, kar ne morem izpeljati.

Citiraj
Kupiti si bo morala večji avto, karavan, ker ne bo mogla hoditi okrog s samo enim psom - ker če bo, se znajo psi med seboj tepsti (zaradi naklonjenosti).
Imam jeepa ;) za druge podatke pa se ti zelo zahvaljujem.

Citiraj
No, no Cheesy ne bi ravno rekla, da imam vecje pravice Cheesy Cheesy Cheesy mogoce gre samo zato, da mene poznajo, tejke pa ne.
Ti pa mene poznas :) Sicer najbrz kot umetnica, se iz casov srednje sole. Saj si iz Obale, ne?

Citiraj
Torej mišljeno dokončati v smislu, da bi imel tvoj pes zelo visok procent odzivanja na tvoja povelja in da bi v prvi vrsti ubogal predvsem tebe in bi se ko bi prišel nov mladiček tudi obnašal temu primerno, znal kdaj počakati in biti streniran že do tako visoke stopnje, da točno veš, da ti na sprehodih ne bo nikamor spičil in podobno. Upam, da razumeš kaj sem hotela povedat...
Razumem in se strinjam.

Citiraj
Najbolj mi je šlo v nos to, da je pisala, da je pes tak kot je zaradi vzrediteljice (pa tega nisem samo jaz razbrala iz njenih postov).  Undecided Undecided
Tako kot sem pa jaz prebrala njen post, se mi je kvecemu zdelo, da je zelela pohvaliti ta dobro vzrediteljico, ki je psa lepo vzgojila.

Citiraj
Bay, sem te narobe razumela, sori. Meni se ta ideja ni zdela neumna ker sem jo zgleda malo drugače razumela. Jaz sem mislila, da želi še psičko, ne še takoj in ne samo za vzrejo. Imela bi jo zaradi sebe pa enkrat bi parila s svojim. Če bi se izkazalo za zelo uspešno bi to ponovila pa verjetno tudi ne še takoj naslednje leto.
...
Če že z zdajšnjim dela toliko stvari, bi verjetno tudi s psičko.
Citiraj
To je njen prvi post o tej temi, meni se iz tega ne zdi, da bi šlo samo za eno parjenje in nikjer ni omenjeno, da bi si ona nabavila psičko zato, da bi delala ne vem kaj vse, ampak izključno za to, za kar je boldano. Šele po "napadu", kot mu praviš, je napisala, da bo ne vem kaj vse delala.
Seveda. Ne razumem po kaksni logiki mislite, da bi nabavila psicko zato, da bi bila Blythova igracka. Oba bi imela enako pozornost z moje strani in enako bi ju ljubila. In to, da nisem napisala vseh mojih planov se mi zdi normalno, ker me je pac zanimala dolocena tema. Saj mi menda ni treba zraven napisati, kaj vse bi se z njo pocela. Meni se zdi samoumevno, da bo psicka solana, trenirana in sploh vse.

Se enkrat hvala za vse konstruktivne kritike. Vsem.

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7236 : 20 Februar 2008, 13:59:49
Tako kot sem pa jaz prebrala njen post, se mi je kvecemu zdelo, da je zelela pohvaliti ta dobro vzrediteljico, ki je psa lepo vzgojila.

In tukaj gre za drugo vzrediteljico in drugega psa.  ;)



ina11

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #7237 : 20 Februar 2008, 14:23:19
Hvala Gulu!

Glede preizkusa... Midva sva mu pretipala že obe tački, gibljivost je ok, to, kar si ti predlagala, je pa poskusil tudi veterinar. Tin ni initi pisnil. Je pa res, da mora on imeti precej visok prag bolečine, ker nikdar ne zacvili (tudi, ko sem mu po nesreči stopila na tačko ne).

Ja, če ne bo nehal šepat, ga bom sigurno peljala na slikanje.

A ti zdaj tvojemu daješ kak dodatek za boljše kosti in sklepe?

Hvala še 1x,

Katarinai 



kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #7238 : 20 Februar 2008, 15:09:37
A je možnost okužbe s klopom izključena?


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #7239 : 20 Februar 2008, 15:10:19
V večini primerov pokostnica ne bi smela bolet več kot 10 dni :-\ Jaz bi ga na slikanje peljala ČIMPREJ. Psu tudi ni lepo, da ga že 14 dni nekaj boli in ovira. In če je res OCD, boste verjetno na operacijo pri Matkotu čakali 14 dni.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7240 : 20 Februar 2008, 15:11:26
A je možnost okužbe s klopom izključena?

Jaz sem tudi na to pomislila. Zima je bila mila in klopi so se pojavljali. ampak nisem prepričana, če bolezen udari tako hitro ven (torej pri Tinu nekje po treh-štirih mesecih...).


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #7241 : 20 Februar 2008, 15:29:03
Jaz bi bila tudi pozorna na moznost klopnih bolezni.
Pri nas se je erlihija zelo hitro pokazala (pri starosti 5 mesecev). Art je ravno tako na zacetku sepal na prvo sprednjo tacko, ostali izvidi (kri, pocutje, jescost, ...) so bili BP. So tudi nam rekli, da gre verjetno za vnetje pokostnice. Kasneje pa se je pojavilo slabo pocutje in brezvolje (in to ravno med vikendom). Potem smo ga takoj v ponedeljek zjutraj peljali k vetu, kjer so mu vzeli kri in poslali na pregled za klopne bolezni. Rezultat: pozitiven erlihija. Po koncani kuri z antibiotiki se sepanje do zdaj ni ponovilo. Upam, da tako tudi ostane! :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #7242 : 20 Februar 2008, 15:40:58
A ja - to, da sta dva itak kardelo, in da je zato itak potreben večji nadzor (ker psice, ki dejansko živijo s samcem - preden se pričnejo goniti, organsko ne prenesejo drugih psic,

A bi lahko o tem kaj več povedala?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7243 : 20 Februar 2008, 16:05:20
Lilit... kako je pa Grin sprejel novo članico?

No ja, ne umira ravno od srece. Pac prenasa jo, malo je uzaljen, ni pa nic hujsega :)

tejka vem vem, kdo si :) sem samo hotela pojasnit, zakaj so bile nekatere reakcije bolj grobe...

battito animale


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #7244 : 20 Februar 2008, 16:26:54
A je možnost okužbe s klopom izključena?

Joj, to moraš pa res najprej nujno preverit. Ker ocd zgleda ni - bi zacvilil na "tisti" dotik. Lum je imel tudi velik tolerančni prag pred operacijo, pa je zavilil. REs pa je tudi, da če se je bilo "treba" igrat z Veni, ni niti šepal niti cvilil  ::)

In če je res OCD, boste verjetno na operacijo pri Matkotu čakali 14 dni.

To je sicer odvisno od gneče - mi smo bili takrat v enem tednu na vrsti, ampak moraš računat tudi na to, ja. Se pa da z njim veliko že po telefonu zmenit.


A ti zdaj tvojemu daješ kak dodatek za boljše kosti in sklepe?


Mu nisem, ker mi je Matko po operaciji rekel, da ni treba. Ampak ker smo imeli lani spet težave (no, trajale so pa do zdaj), mu bom začela dajati consecuqin kapsule in omega 3. To mi je svetoval dr. Miklavžin in tudi od "uporabnikov" sem slišala, da res pomaga. Oboje je sicer tudi v hrani od Hillsa J/d, ampak ta Lumu ne ustreza, zato bomo šli kar na kapsule - samo malo se mora napolnit bančni račun ;). Se jih pa da dobivat tudi iz tujine (ZDA) in pride ceneje.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #7245 : 20 Februar 2008, 19:30:34
Ne me hecat!  :o  No, saj ti verjamem....   ;)

Se pa sprašujem, kako je lahko delal oziroma šolal, če je bilo leglo veliko. 8, 10 ali več mladičev šolati naenkrat najbrž ni mačji kašelj.  :-\  Šolanje ne traja samo do 7 meseca, ampak vse življenje.
ne ne hecam se. Res je bilo. Imel pa je samo eno leglo na leto. Svojih borzojev je imel navadno 9-11, pa celo leglo do cca pol leta- mogoča vsakič kakšnega posameznega  manj.
Mislim,da je imel sitem,da je krdelo opravilo večino vzgoje- tako kot Lanabella npr. Nisem bila nikoli pri njem doma. So pa hrti res mal specifična pasama, tako da razumem njegovo zaskrbljenost glede napak v vzgoji. Očitno jih je raje imel na začetku do pol leta,kot da bi jih potem pri enem dobival nazaj zaradi problemov. Lahko samo rečem, da kolikokrat smo bili mi skupaj je imel vse krdelo vedno spuščeno in so stali okoli njega kot grozdje- vključno na razstavah. Impresivno , priznam- celo zame ,ki si domišljam ,da znam delat s krdeli  :D
Predvidevam,da je vsakeg občasno peljel kam tudi posebaj, saj niso kazali kakšnih težav z okoljem , če so bili sami. V glavnem- kar sem jaz hrtov poznala v življenju so bili njegovi res edini z zanesljivim odpoklicem.

Kar pa se osnovne teme tiče
tejka če hočeš psa , ker pač hočeš še enega psa je to čisto druga zgodba , kot si na začetku predstavlila. Vseeno ti svetujem ,da če se le lahko malo zadržiš  počakaj toliko, da bo razlika vsaj dve leti v starosti. Verjemi dobro poznam situacije z različnimi strostnimi razmaki  ;), da to ne govorim v tri krasne, Gre za dolgoročno razmišljanje in .

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #7246 : 20 Februar 2008, 19:34:17
5rca, Elite je pa zakon 8) :-* jst sm se čist zaljubila v njo ko sm jo spoznala, resno :-[

 :D :D :D Manca, me je na obisku pri vzrditeljici skoraj prepričala, da bi vzela od Elite puppyja.  :D
Hihihi, je pa faca Elite ja. Isti norc ko Bode.  :P  :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #7247 : 20 Februar 2008, 21:18:43
No, da malo sprostimo tole napeto temo, vam za pokusino pripenjam fotkico z druzinskega srecanja (sobota, 16.2.08 / Bohinj).
Ob tej priliki se zahvaljujem vsem druzinskim clanom (pasjim in cloveskim) za en res prekrasen dan, ki smo ga preziveli skupaj!   :-* vsem!




petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #7248 : 21 Februar 2008, 07:40:05
Pa še malo mimo "napetih" pogovorov: Gia je končno dobila tudi slovenski rodovnik. Glede na štampiljko je bila vpisana v SLR 1.2. in ima številko 315  :o.


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #7249 : 21 Februar 2008, 08:06:10
V Bohinju smo se imeli zares lepo in komaj čakamo, da se spet dobimo  :o.

Zasedba je bila skoraj polna (manjkala je le Aja, ki stanuje zelooo daleč), zraven sta bili še stara mama Kate in teta Lija ter botrici Tyna in Katka, Deepko pa je itak tadrugi bratranec od mladičkov.

Bi se ob tej priliki v našem imenu rada zahvalila vsem lastnikom mladičkov, zdaj velikih pesjanov, ker tako zelo dobro skrbijo zanje. Vsi so pridni in ubogljivi, dve punci imata svoje ovčke, dva fanta pa hodita "prav zares" past in čisto vsi hodijo ali pa bodo šli to pomlad na agility  :o.

In nenazadnje hvala Maši, ker je mladičkom našla tako odlične lastnike  :o   



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #7250 : 21 Februar 2008, 08:06:44
Petrca, po feng-sui je to ena od najboljsih moznih stevilk. :o



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #7251 : 21 Februar 2008, 08:11:11
petrca - naša Tilia je kot zadnja v leglu imela številko 313. Torej - se je še en vrinil vmes :-)

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


ina11

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #7252 : 21 Februar 2008, 08:11:26
A je možnost okužbe s klopom izključena?

Prvega klopa je Tin imel pred kakimi 10 dnevi. Prej ne, ker je takoj, ko sva ga dobila, dobil ampulo Stronghold.
Včeraj ni šepal, tako da bom še malo počakala s slikanjem. Tablet ima še za 7 dni. Če pa ne bo boljše, pa sigurno.

Hvala vsem za odgovore,

K. 



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7253 : 21 Februar 2008, 08:20:56
Stronghold ne varuje pred (evropskimi) klopi...

battito animale


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #7254 : 21 Februar 2008, 08:26:37
petrca - naša Tilia je kot zadnja v leglu imela številko 313. Torej - se je še en vrinil vmes :-)

Zato bi bilo pa zanimivo imeti bazo  ;D. Bi imeli vse podatke na voljo.


Petrca, po feng-sui je to ena od najboljsih moznih stevilk. :o

V kakšnem smislu? Ne poznam feng-sui - ja  :-[


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #7255 : 21 Februar 2008, 08:40:31
Cim visji je sestevek vseh stevilk, bolj srecna je stevilka. 9-tka je zakon (ce sestevas 9-tke med seboj dobis spet 9) ;)



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #7256 : 21 Februar 2008, 08:41:11
petrca - bomo v Železnikih kaj na to temo rekle (baza, pa to).
Čeprav bom imela obiske - pridejo štirje mladički navijati za mamico :-)

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7257 : 21 Februar 2008, 08:43:14
petrca - bomo v Železnikih kaj na to temo rekle (baza, pa to).
Čeprav bom imela obiske - pridejo štirje mladički navijati za mamico :-)

A spet samo za mamico?  :'( :'(


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #7258 : 21 Februar 2008, 08:44:03
Cim visji je sestevek vseh stevilk, bolj srecna je stevilka. 9-tka je zakon (ce sestevas 9-tke med seboj dobis spet 9) ;)

A ni 1 zmagovalna številka?  ???

S Floro imava obe 4, če seštejem njen ali moj rojstni datum.  :o  Tudi seštevek registrske št. mojega avtomobila je 4.  :o

Kristinca & Florinca


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #7259 : 21 Februar 2008, 08:44:29
Cim visji je sestevek vseh stevilk, bolj srecna je stevilka. 9-tka je zakon (ce sestevas 9-tke med seboj dobis spet 9) ;)

Pol je pri Bafki isto. Ona ima SLR BOC 189  :o.

petrca - bomo v Železnikih kaj na to temo rekle (baza, pa to).

Zmenjeno.