Border Collie

Lisa · 3992990

alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #7410 : 03 Marec 2008, 12:18:25
Easy Jet iz Milana do Edinburgha od 30 do 60 funtov (odvisno od termina). Saj greš na Škotsko, a ne? ;D



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #7411 : 03 Marec 2008, 12:29:56
Easy Jet iz Milana do Edinburgha od 30 do 60 funtov (odvisno od termina). Saj greš na Škotsko, a ne? ;D


Zaenkrat še malo močnejša misel v moji glavi.  ;)

RYANAIR - leti iz MB (linijo naj bi ukinili....)

http://www.ryanair.com/site/EN/

Lahko vzameš kakšno drugo izhodišče (Trst, Graz, Budimpešta....)




Da ne bodo prekmal ukinli.  :)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #7412 : 03 Marec 2008, 13:02:23
Iz Pule do Londona je tudi povezava z Ryan airom. Ko sem jaz pogledovala za kartami, je bilo zelo zelo ugodno. Samo do Pule se je treba pripeljat.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #7413 : 03 Marec 2008, 13:07:37
Ah,do Pule pa tudi ni daleč.  ;)

V bistvu tale pot niti ne stane toliko.Se kar najdejo ugodne rešitve.

Ima kdo kakšne izkušnje z mladičkom na letalu?


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #7414 : 03 Marec 2008, 13:11:11
Oj, preveri pri letalski druzbi, ampak menda pri Ryan airu ne dovolijo zivali...
Preveri prej 8)

Blumina



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #7415 : 03 Marec 2008, 13:12:25
Ah,do Pule pa tudi ni daleč.  ;)

Lp Zoran

Do Graza je bližje; pa še let je cenejši...



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #7416 : 03 Marec 2008, 13:13:15
Tej nizkocenovni ne vozijo živali. Sicer ne vem kako je iz Anglije v Evropo, v obratno smer ne moreš čez vsako letališče peljati živali.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #7417 : 03 Marec 2008, 13:16:56
Oj, preveri pri letalski druzbi, ampak menda pri Ryan airu ne dovolijo zivali...
Preveri prej 8)

Blumina

To vsekakor.  ;)

Saj tudi če mi gre v idealnih pogojih tole čez je še skoraj 4 mesece časa.  ;)


Do Graza je bližje; pa še let je cenejši...

Do tja imamo mi kolk?
Slabe 2 urce?


Tej nizkocenovni ne vozijo živali. Sicer ne vem kako je iz Anglije v Evropo, v obratno smer ne moreš čez vsako letališče peljati živali.

Torej se je treba res dobro pozanimat.
Ker pri kakšnih dražjih je pa že cenovno precej neugodno.



Kaj pa izkušnje prav s prevozom?
Se pravi,ta čas,ko ste v zraku,pa malo recimo pritisne na stranišče,..........



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #7418 : 03 Marec 2008, 13:18:15
Kolikor je meni znano, nizkocenovni letalski prevozniki ne omogočajo prevoza živali. Sicer se je pa treba pred nabavo karte zelo natančno pozanimati, kakšne pogoje ima prevoznik, pa še tako se ti lahko zgodi, da te na letališču pošljejo kupit večji boks ::) (in ti spotoma še razložijo, da na tem letu sploh ne bi smeli dovoliti prevoz psa ::))

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #7419 : 03 Marec 2008, 13:19:56
Lahko pa se odločiš za let z Adrio. Če rezerviraš karto vnaprej, niti ni tako cenovno neugodno....

http://www.adria.si/sl/index.cp2

Aja, do Graza imaš dobro uro in pol... (avtocesta)



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #7420 : 03 Marec 2008, 13:20:43
Kolikor je meni znano, nizkocenovni letalski prevozniki ne omogočajo prevoza živali. Sicer se je pa treba pred nabavo karte zelo natančno pozanimati, kakšne pogoje ima prevoznik, pa še tako se ti lahko zgodi, da te na letališču pošljejo kupit večji boks ::) (in ti spotoma še razložijo, da na tem letu sploh ne bi smeli dovoliti prevoz psa ::))

Brezskrbi,da če bo do tega prišlo,se bom zelo dobro pozanimal,ker sem glede teh stvari kar precejšen panik.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Lexy

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #7421 : 03 Marec 2008, 13:49:30
Oj js sm nova tukaj.Doma imam border collia Lorda.Star je 3 leta in pridno trenira agility in izvaja trikce.




To je moj Lordek

Even thoug wolves are related to dogs,we have a good reason not to pet them.


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #7422 : 03 Marec 2008, 14:02:48
...,ker sem glede teh stvari kar precejšen panik.  ;)

Jaz tudi ;D, pa se mi je vseeno zgodilo, da sem obsedela v Helsinkih na letalušču kot kupček nesreče in čakala, če bom lahko šla domov (po možnosti s psom :-\).

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #7423 : 03 Marec 2008, 14:10:46
Ko sem se jaz zanimal sedaj za cene, je cena za vsak kilogram 10 EUR (pes + boks). Nekateri imajo možnost prevozov le v določenem obdobju, tako da je najbolje da dejansko pokličeš in vprašaš (zraven pa upaj, da se ti ne javi kakšna Rusinja, ki se je ravnokar naučili Slovenščine).

Potrebo pa naredi v boks, dvomim tudi, da ji dajejo vodo vmes, tako da jaz bi raje naredil več km z avtom, da le nebi presedal z letalom (to je tudi razlog, da gremo sedaj z avtom v Anglijo in ne z letalom, ker bi morali presedati).



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #7424 : 03 Marec 2008, 14:35:53
Nekater družbe dovoljujejo prevoz mladička v kabini do določene teže...
Kot cargo je veliko dražje..
Lahko si pomagaš tudi z Action Pet Express ali Animals First - če ne greš zraven

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #7425 : 03 Marec 2008, 14:41:19
Nekater družbe dovoljujejo prevoz mladička v kabini do določene teže...

To velja do 8 kg skupaj z boksom in ponavadi ena žival naenkrat.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #7426 : 03 Marec 2008, 14:51:30
Ko sem se jaz zanimal sedaj za cene, je cena za vsak kilogram 10 EUR (pes + boks). Nekateri imajo možnost prevozov le v določenem obdobju, tako da je najbolje da dejansko pokličeš in vprašaš (zraven pa upaj, da se ti ne javi kakšna Rusinja, ki se je ravnokar naučili Slovenščine).

Potrebo pa naredi v boks, dvomim tudi, da ji dajejo vodo vmes, tako da jaz bi raje naredil več km z avtom, da le nebi presedal z letalom (to je tudi razlog, da gremo sedaj z avtom v Anglijo in ne z letalom, ker bi morali presedati).

Bay,kdaj točno je že Crufts?

Bi mi potem iz prve roke lahko povedal o vožnji z avtom,ker je tudi meni to za psičko najprijaznejša možnost.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #7427 : 03 Marec 2008, 15:32:54
Hay,
mene včeraj ni bilo doma in zato zdaj: čestitke vsem, ki ste tekmovali za takšne in drugačne uspehe. Se vidi, da so borderji perfektni za agility in letijo takšni dobri uspehi.
lp,
Anja


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #7428 : 03 Marec 2008, 15:41:42
Bay,kdaj točno je že Crufts?

Bi mi potem iz prve roke lahko povedal o vožnji z avtom,ker je tudi meni to za psičko najprijaznejša možnost.  ;)


Lp Zoran

Si razmišljal, da bi morda celo šel z vlakom? Interrail ticket.....
Verjetno cenovno ugodno, udobno potovanje, pa tudi ne tako počasno....



lapi

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 1
Odgovori #7429 : 03 Marec 2008, 15:55:07
Glede letalskih prevozov, jaz sem pred enim letom letela v Belgijo po svojega psa, letiela sem z Adrio, nizkocenovni ne vzamejo zivali, preverjeno. Mladica sem dala v boks, starega 8 tednov, najprej sva potovala malo z avtom, nato z vlakom in se z avionom, vse skupaj 9 ur, pa tudi pisnil ni, predno sva sla na avion, sem ga samo lulat spustila. Je pa to sigurno dalec najprijaznejse potovanje, ker najmanj pac traja. Seveda je bil mladic z menoj v kabini, zaracunali pa mi niso nic, ker me niso nikjer nic vprasali, ce sem placala.

LpMirja



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #7430 : 03 Marec 2008, 16:53:20
Čestitke agilitaši(ce)  ;) Zdej, ko ste se pa tako lepo "spucali", bova pa lahko tudi midva z Lumom spet začela  :o  :o  :P



Lexy

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #7431 : 03 Marec 2008, 17:36:09
Js pa z Lordom še nisem šla na letalo,sem pa šla v Bruselj z avtom.Sem se kr nekajkrat vstavila..Pa je samo kakal in lulal :P

Even thoug wolves are related to dogs,we have a good reason not to pet them.


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #7432 : 03 Marec 2008, 20:32:31
Gaja a to pomeni, da ste že vredu??  :o :o  in da se bomo spet končno videli

Lexy dobrodošla na forumu! Povej kaj več o svojem pesjanu  ;)


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #7433 : 03 Marec 2008, 21:01:11
Gaja a to pomeni, da ste že vredu??  :o :o  in da se bomo spet končno videli

Hehe. No, Lum je trenutno v fazi nabiranja kondicije (in mi z njim  ::)), ampak počasi se pa že približuje čas, ko bova šla malo na poligon povohljat. Sicer bolj samo kak slalom najprej in ovire na najnižji palčki, ampak bo treba. Sicer pa je hiperhiperaktiven in zadnjič, ko smo zlezli na en hrib, se je takoj "zaljubil" v eno huskyco, tako da smo ga pustili celo malo letat z njo - sta bla tkooooo fina, da sem hotla še kar njo odpelat s sabo, pa mi niso pustil  :'( :D. Zaenkrat kaže dobro (tudi po nekaj metih frizbija in skoraj celodnevnem prostem letanju) in trkam na les, da bo tako tudi ostalo.  :o
Kdor hoče z Lumom na sprehod se lahko že kar prijavi, ampak eden po eden, za začetek  :P Hec, hec  ;D, ampak počasi bomo pa res malo bolj družabni  ::)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7434 : 03 Marec 2008, 21:08:57
Mi smo trenutno lahko družba samo samicam in kastriranim samcem na sprehodih. Tako da na žalost se bova mogli bolj na konec vrste postavit.  :'( :'(

Super, da gre Lumiju tako dobro. Mi držimo pesti, da se že končajo te njegove težave enkrat za vselej.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #7435 : 03 Marec 2008, 21:10:23
Mi smo trenutno lahko družba samo samicam in kastriranim samcem na sprehodih. Tako da na žalost se bova mogli bolj na konec vrste postavit.  :'( :'(

Super, da gre Luminu tako dobro. Mi držimo pesti, da se že končajo te njegove težave enkrat za vselej.


Škoda, ampak saj ne pričakujem taaake vrste, pa še vreme bo zgleda vama v prid.  ;)



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #7436 : 03 Marec 2008, 21:36:23
Bay,kdaj točno je že Crufts?

Bi mi potem iz prve roke lahko povedal o vožnji z avtom,ker je tudi meni to za psičko najprijaznejša možnost.  ;)

Crufts je v soboto (8. marec) oz borderji so na vrsti v soboto. Ne vem kako bi bilo z vlakom, ker spet psa ne moreš spustiti, mi je pa vseeno bolj všeč, ker je pes vsaj ob tebi.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #7437 : 03 Marec 2008, 22:02:32
Crufts je v soboto (8. marec) oz borderji so na vrsti v soboto. Ne vem kako bi bilo z vlakom, ker spet psa ne moreš spustiti, mi je pa vseeno bolj všeč, ker je pes vsaj ob tebi.

Super!

torej mi boš  lahko kmalu iz prve roke napisal vse o potovanju z avtom.Čas,stroški,....

Osebno se mi avto zdi najprijaznejša opcija.Ustavljaš kadar je potrebno,mala je lahko veliko po rokah,če bi imel sopotnika,.....



Hja,froci imajo čas in bujno domišljijo.   >:(

Lahko bi pa vedeli,da bo v temi o pasmi se sigurno našel kdo,ki pozna prave pse iz fotk.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7438 : 04 Marec 2008, 14:23:03
Sem čakala, da bo kdo drug se oglasu, da ne bom spet jaz izpadla kot najbolj firbčna. Ampak tole je pa že preveč.  :-\   Sky, daj no povej malo več o novi pridobitvi, ki jo greš iskat.  :D :D


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #7439 : 04 Marec 2008, 14:28:03
Sem čakala, da bo kdo drug se oglasu, da ne bom spet jaz izpadla kot najbolj firbčna. Ampak tole je pa že preveč.  :-\   Sky, daj no povej malo več o novi pridobitvi, ki jo greš iskat.  :D :D

Uh,to je pa še zeloooo daleč od nove pridobitve.   :-\

Zaenkrat se še zanimam,sprašujem,tehtam možnosti,uskljajujem finance,.....

Ampak recimo,da se zelo resno zanimam za tole leglo:    ;)

http://www.corriedhu.co.uk/puplink.htm


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!