Border Collie

Lisa · 3993046

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7560 : 08 Marec 2008, 16:05:13
5rca kako ne? Saj se itak vsak vzreditelj ukvarja

Kako bi bilo lepo, če bi bilo tole res...  :-\  Ampak eni imajo pse samo zato, da jih parijo in je to to, drugače pa so v pesjakih po cele dneve (govorim na splošno ne za borderje).  In tudi med borderji najdemo take "vzreditelje", ki imajo svoje pse zato, da se pokažejo z njimi, jih sparijo med sabo (rodovniško ali nerodovniško - jim ni važno), da lepo zaslužijo. In taki mislim, da padejo ven pri zahtevah ABBY LABRADOR po dobrem vzreditelju.  ;)

Mimogrede... Ko smo že pri vzrediteljih. Na Finskem imajo mladičke.  :o :o
http://jennileino.myphotoalbum.com/view_album.php?set_albumName=album06
http://www.elisanet.fi/eyewitness/flammapuppies2days.htm
 :o :o


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #7561 : 08 Marec 2008, 16:20:15
5rca, tebi pa nic ne uide, a ne! ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7562 : 08 Marec 2008, 16:22:49
 :D :D Če bi pa tele mladičke zamudila, bi bil pa res čudež.  :D :D Ta psička je meni noro lepa.  :D :D


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #7563 : 08 Marec 2008, 16:27:40
Hay,
5rca tisto kar sva se zmenile po MSNju ti dam čisto prav.
Ampak jaz res nisem vedela kako misli ABBY LABRADOR s tem da se vzreditelji s svojimi psi ukvarja.
lp,
Anja


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7564 : 08 Marec 2008, 17:28:30
Ampak jaz res nisem vedela kako misli ABBY LABRADOR s tem da se vzreditelji s svojimi psi ukvarja.

Se strinjam. Za ene je ukvarjanje že to, da peljejo psa trikrat na dan lulat.  :-\ ::)


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #7565 : 08 Marec 2008, 17:42:18
Za ene je ukvarjanje že to, da peljejo psa trikrat na dan lulat.  :-\ ::)

A to ni dost   :-[  ::)  >:D


5rca, tisti finski mladički so pa prou njami! Bi se kar na obisk najavla  ::)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #7566 : 08 Marec 2008, 17:48:56
Hay
A to ni dost   :-[  ::)  >:D
odvisno za koga. Za tiste, ki se s psi premalo ukvarjajo je to očitno dovolj. A si predstavljaš borderja, da je cel dan v boxu, kar se lastnik ukvarja z njim je samo to da mu hrano in vodo nosi, pa da mu box popuče, če opravlja potrebo v boxu. Meni to glih ni pes, ampak igrača, ki sameva tam v kotu, ker pes ne dobi dovolj posvečanje lastnika in posledično nastanje problemi, kot so agresija, živčnost itd.
lp,
Anja


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #7567 : 08 Marec 2008, 17:51:48
A si predstavljaš borderja, da je cel dan v boxu, kar se lastnik ukvarja z njim je samo to da mu hrano in vodo nosi, pa da mu box popuče, če opravlja potrebo v boxu.

Ja v bistvu si, ker je bil Lum pred kratkim na bolniški - nikakor ne priporočam  >:D  >:D (pa ni bil ves dan pri miru in tud trikce sva delala)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #7568 : 08 Marec 2008, 19:11:42
Hay,
ja no vsaj trikce sta delala. Ampak to je tut zdravniški razlog. Zdaj pa si predstavljaj kakšen bi bil border, ki bi celo življenje bil v boxu. Pa ne v tem, ki je v hiši, ampak zunaj recimo 3m x 1,5m.
lp,
Anja


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #7569 : 08 Marec 2008, 19:22:55
Ja, Zorek, se strinjam  ;) - sej jst sem poskušala biti ironična (pa mi očitno ni ratalo  :-\)



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #7570 : 08 Marec 2008, 19:30:16
Gulu, ti je kar uspelo, vsaj meni se tako zdi  :P



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #7571 : 08 Marec 2008, 20:14:54
Hay,
saj ti je uspelo, samo jaz sem pa povedala še hujše  :P
lp,
Anja


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #7572 : 08 Marec 2008, 23:09:04
Zame je dober vzreditelj tak, ki ima rad svoje pse. Se z njimi ukvarja-jih zaposluje z raznimi športi... Jim redno daje vsakodnevno hrano.... Potem, ko dobi mladičke, da res izbere pravega lastnike ne kr enga, ki prvi pride in mu ponudi največ denarja. Ima stike z lastniki ne pa tako kot nekateri, da samo prodajo psa in potem pes zboli in pomoje veste koga s tem mislim. Kot je že zorek napisala mora biti za mladičke lepo poskrbljeno, s tem mislim, da niso zaprti v železnih boksih. Pomožnosti še brez mame.



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7575 : 09 Marec 2008, 21:37:57
 :o :o :o :o Super, da jima je uspelo priti gor.  :o :o

Zdaj pa, ker ne vem, kako poteka ta zadeva, a moramo še držati pesti? Če ni treba več, upam, da smo jih dovolj močno držali.  :D :D Če jih je pa treba še, jih bomo pa še bolj.  :D :D

PS: Sem šla pogledat na njihovo stran. Danes je bilo zadnji dan, torej čakamo Baya, da pove, kako jima je šlo.  :D


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #7576 : 09 Marec 2008, 21:44:08
Bay, ker vidim da si ze priklopljen, cimprej porocaj kako je bilo! :o
Zelimo slisati vse od zacetka do konca. ;)



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #7577 : 09 Marec 2008, 22:03:43
DOKAZ!!!

http://rukopf-collies.de/Crufts2008/lseplatz.html

Sta Simon in Bay ali?

Pa to ni res!!! Niti na WC-ju nam ne dajo mira  >:( ;D

Ojla,
evo nas, pred 1 uro smo se vrnili: in kot dokaz dokazuje je bila Bay z nama. To je bilo NOOOOOORRRROOOOOOO!!!!! Že začelo se je tako: itak veste, da smo bili v sredo odločeni, da ne gremo, potem pa nam je oz. bolj meni dala še malo upanja Barbka. Ob 10:30 v četrtek oz. še malo kasneje sem dobil varianto, ki nam je ugajala in skoraj ob 11. so mi potrdili, da gre Bay lahko z nami na avion do Bruslja in potem v avto od tam naprej. Ob 12ih je bilo vse spakirano (Manja je spakirala, jaz sem kuhal  ::) - sem šel po pizze) in ob 12:15 smo bili v avtu v smeri Brnik.

Crufts je pa nekaj res neverjetnega, to moraš res doživeti, da lahko verjameš vsem tistim, ki ga tako opevajo. Na razstavo smo prišli 1 uro pred pričetkom ocenjevanja (7:30) in nisva čakala v vrsti niti pol minute (ne na parkirišču in ne za priti na razstavišče), kljub temu, da vsi vemo koliko razstavljalcev in gledalcev je tam. Kako je vse to organizirano... Potem pa ko vidiš na vsakem koraku borderja, je pa še lepše :), pri 422-ih prijavljenih niti nisem pričakoval drugega. Poiskali smo prostor, ki je bil namenjen za nas in šli malo pogledat, a za pogledat rabiš cel dan hitrega gledanja, tako da do našega nastopa nisva uspela pregledati niti pol stojnic, kjer dobiš res vse, kar je kakorkoli povezano s psom (tudi čevlje in škornje za sprehajanje prodajajo, pa tekaške steze za pse, bazene za pse...), pa vseh kotičkov za razne pasje športe. Na vrsti smo bili okrog 4-ih, res že zelo neučakani. V razredu Open (kot pri nas Šampioni) nas je bilo 28 (sem mislil, da nas bo še več). Ob podpori Barbke, Ule, Sašota, Andreja in Manje se je Bay vsaj po mojem mnenju zelo lepo predstavila (razen kiksa pri gor dol, ko je zaradi mene zagalopirala in sva popravljala) - hvala jim še 1x za podporo. Žal za sodnico Bay ni sodila niti med prvih 10, tako da sva takoj zapustila ring, no takoj pomeni po kakšni uri ali mogoče še več. Torej rezultatsko ni bila uspešna razstava a z Manjo sva zelo zadovoljna in še vedno pod vtisom te res fenomenalne razstave!

P.S. Itak se morem zahvalit Manji, ki ni ravno navdušena nad razstavami a je vseeno pretrpela te 4 dni, pravi pa, da je bilo tudi njej všeč in priporoča ogled Cruftsa. Hvala tudi Daši za grooming mizo in posledično vozička, katera je prišla res prav in seveda še 1x Barbki, ki je dejansko "kriva" da smo sploh šli, nenazadnje pa vsem vam, ki ste stiskali pesti za nas.



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #7578 : 09 Marec 2008, 22:24:04
Sky,
ne hodi gor z avtom, ker je res mučno. Pozanimaj se kako je z direktnimi linijami, potem pa vzameš rent a car. Nama se je pot vlekla že tako, da sva letela iz Lj do Bruslja, potem pa z avtom do Birminghama, sedaj si res ne predstavljam, da bi sama šla z avtom celo pot. Če pa se res odločiš, pojdi vsaj s kamperjem.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7579 : 09 Marec 2008, 22:55:07
Ma bravoooo ;D ;D super, da ste se odlocili in vseeno sli! :o

battito animale


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #7580 : 09 Marec 2008, 23:05:26
Bay, cestitke!
Zanima me, kako zgleda tamkajsnje ocenjevanje. Glede na to, da sta bila v ringu 1 uro, predvidevam da so sodniki zeeelooo temeljiti ...



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #7581 : 09 Marec 2008, 23:13:46
Ni problem v temeljitosti. Ocenjenvanje poteka enako kot pri nas, le da ne tečejo vsi naenkrat. V ringu si toliko časa, ker je število psov zelo veliko (v klasi od Bay je bilo 28 psic, pri nas je zelo malokrat toliko borderjev na razstavi oz. mislim, da jih nekaj takega samo na specialki-letos mislim da nekaj čez 30). Sodnica je včeraj ocenila 215 psic oz. še več, ker se tam lahko prijaviš v več klas, pri nas pa je že ogromno, če mora sodnik oceniti 80 psov, zato pa tam nismo dobili nobene ocene in niti opisa, opis dobijo samo prvi trije psi iz vsake klase. Ocenjevanje je trajalo od 8:30 (začelo je točno do minute) do skoraj 19. ure, vmes je imela sodnica samo 20 minut pavze.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #7582 : 09 Marec 2008, 23:20:14
Bay, čestitke še od nas!!! :o :o

Glavno, da sta se z Manjo zabavala, uživala in doživela Crufts. :o :o


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #7583 : 10 Marec 2008, 00:42:37
Mi smo nazaj s cruftsa. :-)
čestitke Bay za udeležbo.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #7584 : 10 Marec 2008, 01:49:03
Simon, super da vam je uspelo prit do tja :o Jst sm držala pesti ;D
Sem res vesela, da ste se imeli lepo in da se je vse izšlo... Glede ocen se pa ne sekiraj preveč, Bay je res super psička 8) :-*
Si tako opisal tale Crufts, da še mene drži da bi si ga enkrat ogledala :D



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #7585 : 10 Marec 2008, 07:37:04
Čestitke Bay  :o.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #7586 : 10 Marec 2008, 08:30:12
Simon, super da vam je uspelo prit do tja :o Jst sm držala pesti ;D
Sem res vesela, da ste se imeli lepo in da se je vse izšlo... Glede ocen se pa ne sekiraj preveč, Bay je res super psička 8) :-*
Si tako opisal tale Crufts, da še mene drži da bi si ga enkrat ogledala :D

Pismo, še mene drži, pa sploh ne maram razstav  ::)  :-[

Bay, čestitke!!!



Aramis E

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
  • Aramis, Bodri ... pa še nekaj čornobejloga
Odgovori #7587 : 10 Marec 2008, 08:45:19
Mi smo nazaj s cruftsa. :-)
čestitke Bay za udeležbo.


Kolibri, mene pa zanima predvsem eno - a so bili samo črno beli borderji ali je bila še kakšna druga barvna varianta?  ;)


.lp
Darja



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #7588 : 10 Marec 2008, 09:03:38
Če smem jaz:
veeeliiiika večina jih je bilo črno-belih, bilo pa je nekaj tudi trikolorjev, blue merlov in modrih (te barve sem jaz videl). Nekaj trikolorjev je bilo tudi plasiranih med 5, nisem pa skozi spremljal.



Aramis E

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
  • Aramis, Bodri ... pa še nekaj čornobejloga
Odgovori #7589 : 10 Marec 2008, 09:33:29
Če smem jaz:
veeeliiiika večina jih je bilo črno-belih, bilo pa je nekaj tudi trikolorjev, blue merlov in modrih (te barve sem jaz videl). Nekaj trikolorjev je bilo tudi plasiranih med 5, nisem pa skozi spremljal.

Torej nobenih red-merlov  :'(  Bo pa moj prvi  :P :P :P  >:D

Hec. Hvala Bay za odgovor, pa čestitke za Crufts! Bosta naslednje leto še boljša (sem trdno prepričana)  ;D