Border Collie

Lisa · 3993479

SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #7830 : 31 Marec 2008, 11:35:08
Aboslutno, se strinjam.

Ja, seveda, saj malo sem se hecala, malo sem se pa res ustrašila, da hendlanje res kaj močno vpliva, ker tam sem pa zelo ... švoh  ::)
Drugače pa itak, da se je treba pripravit in tako dalje, pa tudi sicer mislim, da je čisto brez veze hiteti. Mi še nismo šli, mogoče v jeseni, če bo z zdravjem vse ok. Sicer pa sama mislim tudi to, da bi morali biti lastniki tako fer do sebe, da si priznajo, če je s kužkom kaj narobe (tu mislim bolezni in vedenje!), kar bi se lahko preneslo na mladičke, tudi če tega ni v standardu. A ni grozno, če se zavedaš, da bi se lahko neka bolezen prav zaradi tebe prenašala naprej  ???  (tudi iz tega razloga bom še močno razmislila, če bom dala Luma kdaj parit, tudi če bo na vzrejenm uspešen).

Alejuja Gulu, aleluja.

Vidim, da si verjetno ena redkih, ki jim je jasno in ki imajo vest.
Marsikomu včeraj v Domžalah ni bilo jasno oz. ni imel vesti. Kaže, da je danes verjetno izjemno prestižno in fency, da imaš vzrejno dovoljenje.... In potem štancaš.... Kljub temu, da veš (in se zavedaš), da imaš "škartiranega" psa... Sicer pa denar ne smrdi....

5rca: Seveda da ti NE BOM povedal ime svojega prijatelja.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7831 : 31 Marec 2008, 11:36:59
5rca: Seveda da ti NE BOM povedal ime svojega prijatelja.

Mene ne zanima ime kolega. Mene pes zanima.  ::)

Kaj ga potem daješ kot primer, če nisi pripravljen povedati, za katerega psa se gre.  ::) ::) Kr neki...


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #7832 : 31 Marec 2008, 11:44:09
Mene ne zanima ime kolega. Mene pes zanima.  ::)

Kaj ga potem daješ kot primer, če nisi pripravljen povedati, za katerega psa se gre.  ::) ::) Kr neki...

Halo? Seveda da ti ne bom povedal. Tukaj o imenih ne govorimo (in se ne sme).
Sicer pa niti ne vemo, komu vse so včeraj "podarili" vzrejno dovoljenje....



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7833 : 31 Marec 2008, 11:56:05
Halo? Seveda da ti ne bom povedal. Sicer pa niti ne vemo, komu vse so včeraj "podarili" vzrejno dovoljenje....

Pa nič... Me je samo zanimalo, za katerega se gre, ko si ga že dal kot primer (jaz če že dam psa kot primer, povem, koga mislim...). Mogoče bi morali več govoriti v imenih... Bi marsikaj rešilo tudi, če bi bil kdo užaljen.

Jaz vem samo to, da je bila Vena na vzrejnem.  :) Ali ji je bil vzrejni "podarjen" ali ne pa nimam pojma.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #7834 : 31 Marec 2008, 12:06:07
Kdo za svojega borderja uporablja oprsnico?
Recimo za tek ob kolesu ali v podobnih situacijah.

kakšna bi bila najbolj primerna?


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #7835 : 31 Marec 2008, 12:20:56
Jst za svojega občasno uporabljam oprsnico... za kako rolanje, al pa izlet (kadar mora biti privezan).
Imam pa takole


Mi je všeč, ker je enostavna za montirat, obložena in ker jo uporabljava zelo redko, je čisto dovolj za naju.


Glede vzrejnih bi rekla samo tole... Mene najbolj motijo ljudje, ki parijo zaradi denarja. Res škoda da je BC postal tako "in"...
Jst imam svojega za to da delam z njim, da uživam, in da se imava oba lepo. Nimam ga namena parit, pa čeprav vem da ima (pomoje) super karakter in je dobr pes. Zunanjost vrjetno sodnikom ne bi bila všeč, ampak zame je popoln!
Mogoče se moje mnenje glede paritve spremeni kdaj, ampak vseeno upam, da bodo vzrejni pregledi se malo izboljšali in da se bo začela delati selekcija, drugače bo čez par generacij res bolj "šmorn" od BC-jev...

p.s. če bi kdo paril z mojim, se lahko zmenimo za nerodovniško leglo :D :D :D (hec!!!, da me ne bo kdo skalpiral ;D ampak se resno hecam :D)

p.s.2 5rca, tudi mene zanima tale BC, ki ga omenja SG...



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #7836 : 31 Marec 2008, 12:25:05
Cacy,kje pa si kupila tole oprsnico?

Glede na to,da moj ni ravno nek divjak,kar se tiče zaletavanja,bi bila takšna pomoje kar pravšnja.




Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7837 : 31 Marec 2008, 12:26:10
p.s. če bi kdo paril z mojim, se lahko zmenimo za nerodovniško leglo :D :D :D (hec!!!, da me ne bo kdo skalpiral ;D ampak se resno hecam :D)

Kaj nisi rekla prej... Moja se je ravno odgonila.  :P :P Zdaj morava pa čakat naslednjo gonitev, namesto, da bi imeli dve legli v enem letu pa večji profit.  :P ;) :P

Saj mi se hecamo glede tega, ampak na žalost se to dogaja... Pa ne samo v nerodovniških leglih...  >:( >:(


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #7838 : 31 Marec 2008, 12:32:29
Kaj nisi rekla prej... Moja se je ravno odgonila.  :P :P Zdaj morava pa čakat naslednjo gonitev, namesto, da bi imeli dve legli v enem letu pa večji profit.  :P ;) :P

Saj mi se hecamo glede tega, ampak na žalost se to dogaja... Pa ne samo v nerodovniških leglih...  >:( >:(

Ja,na žalost se to res dogaja!

In zato jaz nikoli več ne bom nikomur rihtal psa,razen če bom prepričan,da ima,kar se tega tiče vse v glavi na svojem mestu.



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #7839 : 31 Marec 2008, 12:40:33
Sky, poglej si se Hurtta oprsnice na pasji.net, ki so tudi zelo zelo dobre.
Jaz imam Arta samo na oprsnici, je pa res, da on ne vlece, tako da ni skrbi za kakrsnekoli poskodbe. 8)


p.s.
Tud mene zanima, kateri je tisti fenomenalni "SG border", da bi ga imela lahko za primerjavo (a, ne Bay).



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #7840 : 31 Marec 2008, 12:42:54
Ja tele Hurtta so tud ful lepe  ;D Sam takrat jih še ni blo k sm jst kupovala :-\

Sky, to oprsnico sm kupila v Mr.Pet-u, velikost je L, cena pa okoli 17€
(je pa veliko mr.petov po sloveniji že, tko da ne rabiš v lj zarad tega...)

5rca, res škoda ja... :D



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #7841 : 31 Marec 2008, 12:46:18


In zato jaz nikoli več ne bom nikomur rihtal psa,razen če bom prepričan,da ima,kar se tega tiče vse v glavi na svojem mestu.



Lp Zoran

najbolš , da si vsak sam rihta svojega psa.
garantiram.

jaz imam Daya na oprsnici kadar šepa- ne vem zakaj , ampak ko mu jo nataknem takoj ne šepa več  :o .
vleče pa tud nikol ne, pač tipična borderska   :-X      ;)  :P
je pa čist navadna in sicer sem jo kupla za obrambo- pa ne s tem psom  ;D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #7842 : 31 Marec 2008, 12:47:53
Hvala za informacije!  ;)

Moram si še Hurrta pogledat in se odločit.




Še nekaj mi je zanimivo.Večkrat se pogovarjamo oz. pišemo o leglih in ultrazvoku in....
In ponavadi pravimo,da bi bilo treba št. mladičkov,ki jih je videti na ultrazvoku skoraj pomnožiti z 2.
No,kot sem že napisal,je pri Corrie Dhu ultrazvok pokazal 7 mladičkov.Pa sem rekel Lauri (vzrediteljici),če to pomeni,da jih bo kar nekaj več,pa pravi, da ne.
Tam menda ultrazvoke dela kar en možakar,ki jih dela tudi na ovcah in menda ful obvlada svoje delo in se nikoli ne zmoti.
Meni je bilo zanimivo.  ;)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #7843 : 31 Marec 2008, 12:49:06
najbolš , da si vsak sam rihta svojega psa.
garantiram.

jaz imam Daya na oprsnici kadar šepa- ne vem zakaj , ampak ko mu jo nataknem takoj ne šepa več  :o .
vleče pa tud nikol ne, pač tipična borderska   :-X      ;)  :P
je pa čist navadna in sicer sem jo kupla za obrambo- pa ne s tem psom  ;D

Ja,res je. Žal sem rabil kar nekaj časa, da sem prišel do tega spoznanja.  :(


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #7844 : 31 Marec 2008, 12:51:10

Tud mene zanima, kateri je tisti fenomenalni "SG border", da bi ga imela lahko za primerjavo (a, ne Bay).

Njabolj fenomenalen je bil Griff  8) .
Bil je čist po standardu, tako za domače in tuje sodnike za zunajost, kot za vzrejno komisijo,  obenem je imel najboljši čist delovni (ISDS) rodovnik , izpite  BBH , agility 3 in RO 3 (vse z odlično).
.
.
.

.
.
.
.
in je bil enako neuporaben za tako za  delat , kot za razstavljat   :D

(joke)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7845 : 31 Marec 2008, 12:53:51
Sem vam pozabila dati še poročilo z včerajšnje tekme. Kal je zmagal!!!  :o :o :o Sta šla ful lepo - se vidi, da je v petek z mano treniral (lapi, sem morala omenit  8) ). Nisa je šla tudi lepo s tem, da je eno podrla v prvem teku.  :'( Sta bili drugi na koncu. Maka je Tina peljala v izogibanje v prvem teku (na zadnji oviri  >:() pa v slalomu sta ga srala v drugem.  :-\ Petra in Baffy sta ga nekaj srali v prvem teku, drugi je bil lep - škoda za podrto palico.  Pri Veni sem se zmedla (sem pozabila, kje točno je ovira) in jo poslala malo čudno na eno oviro in je bilo izogibanje, jumping je bil tudi bolj zmeden. :-\

gulu, videla sem Lumovega bratca Larsa. Ful mi je všeč s to belo glavo.  :-* :-*


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #7846 : 31 Marec 2008, 12:56:19
Mam eno vprašanje... a veste komu so dali in komu ne vzrejno? Mislim da sem slišala, da niso dali vsem. Tako da ne preveč šimfat, če se ne pozna dejstev. Več pa ne vem.  :-[

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #7847 : 31 Marec 2008, 13:38:14
Kdo za svojega borderja uporablja oprsnico?

Jaz sem občano imela psici že prej na oprnici. Ko so prišle Hurtta oprsnice, sta jih obe takoj dobili. Do sedaj se je najbolje obnesla.

Z Buffy sva se konec tedna prvič preizkusili v skijoringu. Jaz sem se po 10 letih zopet spravila na tekaške smučke, najprej sama odtekla 4 kroge, potem pa sva šle skupaj z Buffy. Bilo je super. Nisem pričakovala, da nama bo šlo tako dobro. Buffy je zelo uživala, tekla (kot vedno) pred mano.
V ta namen uporabljava vlečno oprsnico s pripadajočo opremo (pas, elastična vrv). Kompletno opremo sem lani naročila z Aljaske (povezava). Oči naju je uspel nekaj poslikat in posnet, tako da bom prilepila linke.
Na koncu se k Buffy pripela še Gio in smo letele kot "raketa". Oči (izkušen tekač) nas je komaj lovil  :D.


MuBev

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #7848 : 31 Marec 2008, 13:46:22
No še moj komentar na vzrejno včeraj.
"Medvedki" so bili iz MUBEV-ovi, oziroma sta bila dva, saj njuna sestra Azra ne paše med medvedke. Azra in Ace sta dobila vzrejno, Anakin pa pogojno. Ni se za bat, da bomo zdaj, ko imamo vzrejno naštepali zelo veliko medvedkov in pokvarili vzrejo borderjev v Sloveniji.
 
Meni tudi včeraj whippeti niso bili všeč, pa ne delam scene zaradi tega, čeprav, se je na daleč videlo, da so preveliki pa še kakšna napaka bi se našla. Zato je tam vzrejna komisija, da napiše svoje mnenje.

Najboljš je pa hop po vsakem novincu, ki se odloči, da bo dal ocenit psa in preverit, če je primeren za vzrejo in se zgražat, če ne znata raztavljat ne pes ne lastnik.

Kako so se drugi borderji odrezali ne vem, bil je tam še tricolor od Preisa, pes in psička od Kolibri in zdi se mi psička od Bay.

LP
Ulla

         



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #7849 : 31 Marec 2008, 13:46:34
:-\ Petra in Baffy sta ga nekaj srali v prvem teku, drugi je bil lep - škoda za podrto palico. 

Vse do predzadnje ovire je šlo kar OK (2 grdo podrti palici). Na daljicu pa ni in ni hotela skočit naravnost. 2x je skočila postrani, šele v tretje je uspelo. Zaradi tega sva bile tudi DISK.
V jumpingu je bilo bolje in tudi daljic je bil pravilno preskočen  ;D.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7850 : 31 Marec 2008, 14:35:09
pes in psička od Kolibri

A Val je prišel tudi na vzrejnega?  :o


MuBev

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #7851 : 31 Marec 2008, 15:03:27
A Val je prišel tudi na vzrejnega?  :o

ne vem, če je bil Val  :-\



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7852 : 31 Marec 2008, 15:22:45
Saj drugega ni. Taffy ima že narejenega, ostali so premladi. Tako da ostane samo še Valček.  :-\


MuBev

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #7853 : 31 Marec 2008, 15:33:49
No, pol bo pa ta prav



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #7854 : 31 Marec 2008, 15:44:09
Uf, koliko ste napisali, pa me samo 3dni ni za računalnikom :-) (sem bila v Luxembourgu na razstavi).

5rca - Val in Vena sta bila na razstavi.
Sašo mi je rekel, da je Val v odlični kondicij, super uštiman, samo časa nimajo, da bi hodili na razstave. Oceno je dobil odlično, vzrejno "A".
Vena je bila prvič na ocenjevanju "zares". Dobila je prav dobro, baje je bil Lovro živčen kot strela. Vzrejna ocena "A".
Vse skupaj sem kar vesela.
6 ocenjenih psov. 5 odlično, 1 prav dobro. Ni slabo.
A ja - ena zares upravlja s svojo čredo ovc (trenutno mladičke), ena je tik pred izpitom za upravljanje z ovcami, 3 aktivni v agilityu. Ni švoh za "barbike".

Martina - trenutno je kravja stoja zadaj resen problem. Zanimivo je, da imajo vsi "x"arji istega prednika. In to ni problem samo Slovenije, enako je bilo tudi na Cruftsu... Upam, da s bodo vzreditelji zamislili.

A ja , standard -v eljaven FCI/KC lahko najdete na tem linku http://www.barbka.com/standardbc.htm

SG - za tega psa delovne linije se interesiram (letos bodo parjene 3 moje psičke). Prosim za informacije - na zasebno sporočilo. Hvala.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #7855 : 31 Marec 2008, 15:49:23

In kaj vidim včeraj? Previsoke, predebele pse, s preširokimi glavami, živčne ali celo popadljive, kravja stoja, očitno kazanje neugodja med tolikimi psi...
Da ne govorim o tem, kako nepripravljeni so prišli lastniki. Psa ne zna postavit, ga ne zna pokazat...

Seveda se je našla kakšna izjema, a večina (vsaj 70 %) jih je bila TAKŠNIH. In takšni si NE zaslužijo pozitivnega vzrejnega dovoljenja, ker bodo še bolj pokvarili (deformirali, škartirali) pasmo.
In takšne jaz (in mnogokateri lastnik Borderja) imenujem Barbie collie.

Celo do tega smo prišli, da po tvojem mnenju t.i. "barbie" collije enačimo z živčnimi ali celo popadljivimi psi? Zanimivo..  :-\

Nič nima smisla. Smisel nastane.


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #7856 : 31 Marec 2008, 17:31:48
Strinjam se, da se spodobi, da psa pripraviš tudi za vzrejnega, da vsaj ve na miru stati, da se ga lahko normalno oceni. To je po mojem kar dolžnost lastnika. Če je to preveč?!?!  ??? :'( ??? Po mojem je to najmanj kar lahko naredimo. Tudi takrat, ko sva bila na vzrejnem s Hitom nekateri sploh niso imeli pojma kaj in kako, pa so vzrejnega dobili, saj je OK. Ampak jaz, če grem na razstavo, moram psa pač pripraviti, na tekmo prav tako, torej tudi za vzrejnega. Zavraga, če je posledica tega konec koncev tudi zaslužek, bomo pa ja zato tudi nekaj morali narediti ali?!  >:(
Saj iti na vzrejnega je res najmanjši problem. Ampak opazimo lahko, da si takoj po tem, ko se pojaviš tam, na tapeti. To se je dogajalo in se bo dogajalo. Saj je tudi prav tako in če se enkrat spustiš v te vode, moraš pač biti pripravljen tudi na to. ;D Nekateri se pa v to ne spuščajo (so pa zato boljši opazovalci). ;)


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #7857 : 31 Marec 2008, 18:06:05
Je bila ena druga pasma, kjer so bili pa res zelo slabi.. in kar je najhuje, da e jim je ena sodnica res posvetila

Bi morali videti, kako je Andreja predstavila Berry, saj je Berry tudi dobila A (  je imela ocene z razstav, ni bila tukaj telesno ocenjena)
in se mi zdi prav škoda, da so vsi, ki so imeli tako nepripravljene BC že šli..gibanja pač ne moreš pokazati, če pes ne sodeluje.. in givbanje je še kako važno (  za delo)
No LP

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #7858 : 31 Marec 2008, 20:59:15
Jaz sem žal vzrejnega zamudila, čeprav bi ga zelo rada videla. Škoda.
Najprej - kar se mi zdi spet zanimivo - lastniki/nelastniki "delovnih" se ne strinjajo z odločitvami vzrejne, povezane z "barbikami"; lastniki "barbik" smo pa tiho in se ne pritožujemo, če "delavci" dobijo vzrejne. Zakaj že? V Sloveniji itak ni vzrediteljv border collijev delovnih linij, vsi, ki si psa take linije želijo, pa ga lahko dobijo na Hrvaškem. In - kar se mene tiče - sem že poslala ljudi do obeh vzrediteljev, če si je kdo želel psa z boljšimi pašnimi nagoni, kot jih imajo moji psi.
Zdaj, samo za intermeco - dve slikice meni najljubše rdeče "barbike" na svetu.





Sem si ogledala slikice tistih psov, ki so bili včeraj na vzrejnem in te moram - mubev popraviti. Tista "preisova psička" ni trikolor, temveč je "sable" - no, vsaj jaz bi jo uvrstila med "sable". Ful redka barva, ki se praviloma ne pokaže takoj (prej zgleda, da je pes trikolor). Psica je, če moji podatki držijo - prva ISDS-KC registrirana borderka v Sloveniji.

Kar se tiče "barbik". Meni osebno tudi niso vse barbike všeč, nekatere pa zelo. Tako, kot mi niso vsi "delavci" všeč, nekateri pa zelo. In tako, kot lahko "delavci" dobijo odlične ali pogojne, se to lahko zgodi "barbikam". Ne vidim v tem nobene tragedije niti katastrofe za pasmo. Vedno in povsod in v vseh državah so in dobri in slabi psi (konec koncev tudi nismo vsi idealnih mer, da bi lahko bili manekeni ali miss ali mistri sveta). Imamo pa druge dobre lastnosti - in tako tudi borderji.  In - ja - strinjam se, da je treba pse pripraviti na dogodek, na katerega gredo - agility, razstava, vzrejni, RO, BBH. Pa - sej se tudi mi za smučanje drugače pripravimo kot za surfanje? Gulu - za vzrejnega boš potrebovala samo toliko priprav, da bo pes stal na miru, da se bo pustil pretipati in da bo mogoče pregled zobovja. Ni umetnost.

Mislim, da kar na pošrek kritiziranje vsega, kar nekdo dela (v tem primeru vzreje slovenskih vzrediteljv border collijev) ni pošteno. Če pa se že kritizira, potem pa bi pričakovala tudi rešitev - kako bi lahko nekaj naredili bolje. Osebno menim, da konstruktivna kritika vedno vodi k napredku - tudi pri vzreji.

martina.o - včeraj sem se na razstavi tudi jaz posvetila eni pasmi. Pri 36 predstavnikih jih je bilo samo 7 ocenjenih z odlično oceno. Včasih je to treba  8)





Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #7859 : 31 Marec 2008, 21:02:07
No, a je kdo, ki lahko meni odgovori na zastavljeno vprašanje, ker me res zanima? Hvala