Border Collie

Lisa · 3993089

gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #7950 : 07 April 2008, 19:37:44
Oh dej mer, ti si bla danes pravi "balzam za dušo" ;D Glede sprehoda sem (oz. sva) pa takoj ZA, kakšnih borderjev sploh še nisva srečala tuki v Lj. :)


Hehe, to je sam prvi vtis  :P, kar se pa borderjev tiče, jih je kar nekaj, samo prav v centru nas je pa res bolj malo. No, če imaš ta teden kdaj čas in voljo, javi!!!



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7951 : 07 April 2008, 20:13:51
Bordersprehod?  :o :o :o :o

Zarja, prilagajaj sprehode svojemu psu. Če se ti zdi, da je pes po sprehodu še vedno poln energije, mu podaljšaj sprehod. Jaz sem vedno raje videla, da se je znorela na sprehodu kot pa da je dirkala po stanovanju in se ob tem po možnosti zaletela v kakšen zid.  ::) ::) ::) Je pa sigurno boljše delati več krajših sprehodov po malo, če imaš možnost. Moja je imela kot mladič ogromno energije. Tako sva šli najprej zjutraj na pol-urni sprehod. Ko sem prišla iz službe še za pol ure igranja na vrtu s tem, da Veni ni bila dopoldne sama doma in če je bilo treba jo je vozil fant. Potem sva imeli dolg sprehod, ki je bil prilagojen njenim potrebam (tako kot sem napisala zgoraj - če je po sprehodu še dirkala okrog, sva šle naslednjič malo dalj). Ti sprehodi so bili dolgi tudi do dve urce (aktivnega sprehoda), potem kasneje, ko je že več rabila. Potem pa zvečer še za pol urce ven. Poleg tega so bili vmes še poslušnost in trikci.
Kar se tiče pa terena pa odvisno. Mi smo šli že po enem tednu na vikend, kjer je morala hodit v hrib (in iz njega seveda), ker drugače ni šlo. Paziš, da, ko greš po bregu dol, da ne dirka.
V glavnem, prilagodi sprehod potrebam svojega psa pa je.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #7952 : 08 April 2008, 09:23:15
Jaz tudi mislim, da ne pretiravas problem vidim le v tem da potem hocejo vedno vec, torej se moras vprasati ali bos vedno imela cas za tako dolge sprehode oz se daljse. Raje probaj tako kot pravi 5rca, z vec krajsimi sprehodi. Pa veliko uzitkov z tvojim kuzijem...  :)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #7953 : 08 April 2008, 09:42:28
Se bom malo vmešala, čeprav ne vem, če bi to lahko uporabii pri BC:
tudi aussie mladiči so izjemno aktivni ( čeprav velja za aussije , da so v hiši "switch off" - kar drži, tudi za mladiče in je krasna lastnost ), seveda rabijo mladički določeno količino sprehodov, ampak če jih kaj utrudi, je to miselna zaposlitev - kliker trening je super - po tem padejo dol.
Je pa tudi odvisno, koliko divjanja v hiši dovoliš - jaz ga ne bi, igranje je zunaj, če to navadiš mladiča je OK v hiši.
Samo moje izkušnje..
LP

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7954 : 08 April 2008, 09:57:02
Se bom malo vmešala, čeprav ne vem, če bi to lahko uporabii pri BC:
tudi aussie mladiči so izjemno aktivni ( čeprav velja za aussije , da so v hiši "switch off" - kar drži, tudi za mladiče in je krasna lastnost ), seveda rabijo mladički določeno količino sprehodov, ampak če jih kaj utrudi, je to miselna zaposlitev - kliker trening je super - po tem padejo dol.
Je pa tudi odvisno, koliko divjanja v hiši dovoliš - jaz ga ne bi, igranje je zunaj, če to navadiš mladiča je OK v hiši.
Samo moje izkušnje..
LP

Jaz se strinjam s tem. Sem pisala samo o količini sprehodov, ker jo je to zanimalo. Seveda miselna zaposlitev je itak bolj utrujajoča kot sprehodi. Samo pri mladičkih je tudi treba bolj večkrat po malo, ker nimajo še prav veliko pozornosti in ne moreš ravno eno uro klikati... Večkrat po malo z ogroooomno igre vmes.  ;D ;D

Se pa strinjam s tem, da se v hiši psa ne uči ravno ful igranja. Igra se zunaj in če se navadi mladička na to, potem ve, da notri je mir. Mi v hiši večinoma igrač nimamo prosto na voljo, da se je navadila, da se notri načeloma da mir (je res, da se občasno tudi notri kaj poigrava - posebno, če je kakšno grdo vreme zunaj  :-\). To vse pride bolj v poštev, če imaš več psov doma. Jaz sem imela do sedaj tri pse v varstvu in notri so morali dati mir (razen Olivia, ki je bila izjema zaradi prilagoditve na novo okolje, da se je sprostila). Ko sem imela pa Grina in posebno Buffy, ki je velika kolegica od Veni in se noro radi igrata, pa je bil moral biti notri mir. In je bil.  :) Igranje v hiši se mi zdi čisto preveč nevarno, da bi ga pustila.  :-\


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #7955 : 08 April 2008, 10:35:12
Ja itak , da so aktivnosti pri mladičih kratke in pogostejše..
Jaz v hiši, če je grdo vreme, dovolim bolj mirne aktivnosti: n.pr. skrijem predmet in ga iščejo, pa še to najbolje da vsak posebej, če iščejo vsi, potem odrivajo drug drugega, kdo bo prvi našel.. :P
Ampak mi gremo ven ob vsakem vremenu..
5rca .. sem prepričana, da si jih pošlihtala...
LP

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7956 : 08 April 2008, 10:48:08
Saj gremo tudi mi ven ob vsakem vremenu, ampak če res ful pada, so sprehodi bolj kratki.  :-\


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7957 : 08 April 2008, 12:49:39
Ena za vzdihovat...


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #7958 : 08 April 2008, 12:53:02
Lepa slikca!   :o

Jaz sem pa že malo nervozen. Čez 16 dni bi se naj kotili mali v Corrie Dhu.   :)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #7959 : 08 April 2008, 13:12:49
oooo....zaljubljenčka  :o. Tale fotka je pa prov za v okvir  ;). Naslednjič morš rečt Veni, da nej tačko prekriža. Ampak ne čez svojo, ampak Ice-ovo  :D.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7960 : 08 April 2008, 13:17:09
oooo....zaljubljenčka  :o. Tale fotka je pa prov za v okvir  ;). Naslednjič morš rečt Veni, da nej tačko prekriža. Ampak ne čez svojo, ampak Ice-ovo  :D.

Ja, sem rekla, da bi bla za sestavljanko... Vsaj 1000 kosov.  :D :D :D


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #7961 : 08 April 2008, 13:38:55
Jaz sem pa že malo nervozen.

Hihi..jaz tudi nervozna...živčna... ;D Samo še par dni pa grem po mojo borderko.  :o

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #7962 : 08 April 2008, 13:44:16
Tale je lepa....  :-* :-* :-*
 :-|~


LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #7963 : 08 April 2008, 13:48:24
Tele so tud hude  :o

   


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7964 : 08 April 2008, 13:50:54
Meni se zdi ta zadnja z Bodejem in Manco ter Jakubom tolk huda.  :o :o :o Manci se vidi, da jo boli kot pri norcih.  :-\ :)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #7965 : 08 April 2008, 13:52:42
Ojej, bogaaaa cacy.  :-\   :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #7966 : 08 April 2008, 13:53:55
cacy, kako kaj hrbet? Si razmišljala o nabavi kakšnega ščita?  ;D Ti je tista podloga, ki ti jo je dal Jakub v petek sploh kaj pomagala pri tem skoku?


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #7967 : 08 April 2008, 14:02:19
Hihi..jaz tudi nervozna...živčna... ;D Samo še par dni pa grem po mojo borderko.  :o

Uh,ti si potem verjetno še bolj kot jaz.   ;)

Jaz moram najprej videt,če sploh bo kakšna psička zame.
Čeprav,........ni vraga, da od sedmih,kolikor jih je pokazal ultrazvok,ne bi bilo vsaj ene.  ;)

Me pa kot popolnega začetnika potovanj z letalom in podobnimi stvarmi, fullll matra,ko iščem povezave,načine,kako gor in nazaj,......


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7968 : 08 April 2008, 14:05:30
cacy, kako kaj hrbet? Si razmišljala o nabavi kakšnega ščita?  ;D Ti je tista podloga, ki ti jo je dal Jakub v petek sploh kaj pomagala pri tem skoku?

Jaz sem kar pogledala, ko mi je rekel Jakub v soboto, če bi delala skok čez hrbet (brez dotika). Je rekel, da utegne malo zaboleti, če bo spustila tačke dol.  :'( :'( Mene zaboli že, ko gledam ostale, ko to delajo, ampak sva vseeno probali. Mislim, da nama je enkrat uspelo.  :D :D Potem se mi je pa pri tem zaletela v glavo in imam buško. Tako da poleg te zaščite za telo razmišljam še o čeladi.  :D :D ::) ::)

To je bilo tukaj po mojem (ko mi je Veni prišla dat lubčka po trku):

Mislim, da je bolj kot mene glava, zabolela Jakuba noga, ker sem padla direktno nanjo.  :'( :'(


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #7969 : 08 April 2008, 14:22:11
Moj hrbet je poln prask ::) kot da bi me cel vikend nekdo bičal :D
Ja definitivno bo treba kupit nek ščit...
Dejansko ne vem koliko je tisto pomagalo (kar mi je Jakub posodil) :-[
Nisem še mela niti časa o tem razmišljat :-[

5rca, čelado bi tud jst kdaj pa kdaj rabila :D ampak če bo nuja, lahko uporabim mojo za motor :D ti lohk posodim če rabiš :P

Slikce so res super vse!!! Hvala Cerae!



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #7970 : 08 April 2008, 14:24:21
Me pa kot popolnega začetnika potovanj z letalom in podobnimi stvarmi, fullll matra,ko iščem povezave,načine,kako gor in nazaj,......

Sky,
pejdi na Kompas in naj ti kaj najdejo. Potem ko ti najdejo najugodnejše povezave, lahko še malo pogledaš sam po netu ali pokličeš direktno letalsko družbo. Se pa cene zelo spreminjajo že znotraj ene letalske družbe odvisno od ure kdaj letiš, tako da pazi tudi na to.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #7971 : 08 April 2008, 14:26:09
Moj hrbet je poln prask ::) kot da bi me cel vikend nekdo bičal :D
Ja definitivno bo treba kupit nek ščit...
A ni tako , da za freesby rabiš neoprensko majico spodaj nosit pod obleko?
 Če ni druge probajte v aquashopih za potapljače  ;)
Alternativa- usnjen brezrokavnik s puli ovratnikom- IUV Vrhnika  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7972 : 08 April 2008, 14:27:34
5rca, čelado bi tud jst kdaj pa kdaj rabila :D ampak če bo nuja, lahko uporabim mojo za motor :D ti lohk posodim če rabiš :P

Imam hokejsko čelado doma.  :D :D
Bi si pa dala za hrbet in trebuh hokejski plastron gor, ampak ne vem, koliko bi pomagal.  :-\ :-\ Je pomagal, ko sva se učili skok skozi roke, ko me je mimogrede občasno ugriznila ::), ampak za tole pa ne vem.  :-\ :-\


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #7973 : 08 April 2008, 14:28:51
Sky,
pejdi na Kompas in naj ti kaj najdejo. Potem ko ti najdejo najugodnejše povezave, lahko še malo pogledaš sam po netu ali pokličeš direktno letalsko družbo. Se pa cene zelo spreminjajo že znotraj ene letalske družbe odvisno od ure kdaj letiš, tako da pazi tudi na to.

Simon, hvala za informacije!   :)

Sicer je še čas, ampak sam imam rad te stvari prej urejene ali vsaj pod nadzorom.

Zaenkrat je najugodneje,lez z Lufthanso Graz-Edinbourgh tako da grem gor 17.6. in se vračam 20.6. Kar bi mi bilo všeč, ker bi si lahko še malo pogledal gor in preživel tri dni med borderji in ovcami in se verjetno še kaj naučil.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #7974 : 08 April 2008, 15:10:26

To je bilo tukaj po mojem (ko mi je Veni prišla dat lubčka po trku):



Ta mi je tako lepa fotka..je videt da te ima Veni rada :P :P!!



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #7975 : 08 April 2008, 15:15:27
nincy29 si bil v nedeljo z Maxom na tekmi? Se mi je zdel, da sem videla enega borderčka podobnega Maxu-po slikicah, pa nisme bila prepričana...?


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #7976 : 08 April 2008, 15:15:57
A ni tako , da za freesby rabiš neoprensko majico spodaj nosit pod obleko?
 Če ni druge probajte v aquashopih za potapljače  ;)
Alternativa- usnjen brezrokavnik s puli ovratnikom- IUV Vrhnika  :P

Ja priporočljivo je... jst sm imela od Jakuba neopren spodaj.
Bom malo pogledala koliko so kej drage te zadeve, vsekakor so uporabne. Bi rabila tudi kratke hlače iz neoprena, za odrive od noge ;D



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #7977 : 08 April 2008, 15:16:47
nincy29 si bil v nedeljo z Maxom na tekmi? Se mi je zdel, da sem videla enega borderčka podobnega Maxu-po slikicah, pa nisme bila prepričana...?

Lahko jaz odgovorim: je bila nincy29 z Maxom  ;)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #7978 : 08 April 2008, 15:19:38
Lahko jaz odgovorim: je bila nincy29 z Maxom  ;)

hvala  :)


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #7979 : 08 April 2008, 15:24:13
nincy29 si bil v nedeljo z Maxom na tekmi? Se mi je zdel, da sem videla enega borderčka podobnega Maxu-po slikicah, pa nisme bila prepričana...?

Jaja sem bila..a si me videla??hm..sej sigurno sm te tudi tebe vidla..:D..sam itk nevem kira si:D