Border Collie

Lisa · 3993177

Lydia

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Tarin
Odgovori #8010 : 09 April 2008, 22:46:45
"Dumbo" ušesa so zakon, ja :P Tarin jih tudi ima pa že ful lepo dvignjeni so (itak, če pa skoz na ušesa vleče... baba).  :P ;)



tanita

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Love dogs
Odgovori #8011 : 10 April 2008, 07:51:41
ušesa so res simpatična  ;D

Kako majčken in kako običajen kuža. Brez rodovnika, tudi na pogled ni ne vem kaj. Je pa bitje, polno življenja in ljubezni. (Pamela Dugdale)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8012 : 10 April 2008, 10:47:44
No, moja (upam da) bodoča psička bi naj bila ene od teh barv.  ;)

"They will be rough coated brown (chocolate), lilac or brown (choc) merle and lilac merle with or without tan markings."


Lp Zoran


IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8013 : 10 April 2008, 11:16:27


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8014 : 10 April 2008, 11:18:49
Ja,vsekakor bodo zanimive barve.  :)


Luškana slikca.   :o


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8015 : 10 April 2008, 11:47:54
Lilac  :o :o :o :o

Mhm ... men so tud tooooook všeč  ::)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #8016 : 10 April 2008, 11:49:30
Mene pa zanima, a ze imamo v Sloveniji kaksnega "tan" oz. "australian red" borderja? Mi je precej zanimiva barva...  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #8017 : 10 April 2008, 11:55:15
Ja. Slikica je nekje v datoteki "mladički Seta del Oro"

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8019 : 10 April 2008, 12:00:27
Ja. Slikica je nekje v datoteki "mladički Seta del Oro"

Najdla:



Kako je kaj s to psičko?


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #8020 : 10 April 2008, 12:02:24
Uu, sej res, zdajle se spomnila, ja..  :-[

Mene tudi zanima kako je mala.. Kaksne nove slikice mogoce? Se lastniki kaj javijo?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ina11

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #8021 : 10 April 2008, 14:30:17
LP vsem.

Na žalost imam žalostno novico. ravno smo dobili rezultate krvnega testa. Tin ima erlihijo :(. Res sem jezna, da sem se pustila veterinarju prepričat, da ni naredil testa že pred 1 mesecem... Takrat me je uspel prepričat, da ima vneto pokostnico...

No, dobra novica je, da ima maksimalno število protiteles. danes začnemo z zdravili. Nekaj mi pa ni jasno. Vet. je rekel, da ga glede na število protiteles sploh ne bi zdravil, če ne bi šepal... Nič več ne razumem. No, če ima kdo kakršnekoli izkušnje s to boleznijo bom za vsak nasvet zelo hvaležna. Ogromno sem sicer prebrala že sama, ampak vsak nasvet prav pride.
No, tu pa še slikica najinega lepotca...



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #8022 : 10 April 2008, 14:37:45
Bogi Tin.
Veliko sreče z zdravljenjem in upam, da bo čim prej bolje.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #8023 : 10 April 2008, 14:51:20
ina11 sklepam da sta dobila clinofug, tabletki ga znajo malo zmatrat v bistvu njegov želodec, tako da jaz sem mojemu dajal tablete skupaj s hrano, v bistvu sem počakal da je že naredil par grižljajev, uro - dve pred in po jedi pa je dobil še mleko ali pa probiotični jogurt, da ga ni preveč želodec bolel. Prvo polovico jemanja tablet le te niso imele veliko vpliva nanj, drugo polovico pa se ni počutil preveč dobro, poleg tega je postal še bolj neješč. Želim vama zdravljenje brez zapletov ;)


ina11

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #8024 : 10 April 2008, 14:56:15
Ne vem še, katera zdrvaila bo-je dobil. Vet me je ravnokar obvestil po telefonu. Ker sem v službi, je šel po zdravila fant. Ko bom vedela, se oglasim. Hvala,
K.



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #8025 : 10 April 2008, 15:11:04
Mislim, da se (vsaj pri ljudeh) nekaj ur pred in po tem ko se je vzelo te tablete ne sme jesti/piti mleka in mlečnih izdelkov ali sem zamenjal zdravilo?



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #8026 : 10 April 2008, 15:15:27
Mislim, da se (vsaj pri ljudeh) nekaj ur pred in po tem ko se je vzelo te tablete ne sme jesti/piti mleka in mlečnih izdelkov ali sem zamenjal zdravilo?

Ne, imaš prav. Tudi mene so vzporedno zdravili z Clinofugom, ko sem imel Klopni menigitis, bolerijo in erlihijo  ;) In ni bilo prijetno.

Veliko sreče pri zdravljenju; brez posledic!!!



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8027 : 10 April 2008, 15:19:32
Za mleko vem, da se ga ne sme pri večini zdravil, jogurt pa ima menda neke druge kulture in ga pri nekaterih zdravilih priporočajo. Kako je pri konkretnih pa ne vem  :-[.

Ina, veliko sreče pri zdravljenju. Sem se pa pravkar odločila, da bom dala Lumu ob cepljenju še kri pregledat - je letos kljub Advantixu že imel enega požrešnega klopa in čeprav mu zaenkrat nič ne fali (in upam, da bo zdaj tako tudi ostalo  :-\), je preventivni pregled vseeno boljši kot (prepozen) kurativni. Ampak tudi do takrat je še kar nekaj časa.



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #8028 : 10 April 2008, 19:21:09
Clinofug dajaj tako, da v košček hrenovke ali poli salame zvrtaš luknjico, daš tabletko noter in zapreš, da ne pride v direkten stik. Pri naših dveh se je obneslo in nista imela večjih problemov. Dajali smo jima tudi jogurt vendar zjutraj in zvečer tabletke in vmes jogurt - tam nekje opoldne. Gremo pa tudi mi jutri spet na odvzem krvi ker šepanja ni in ni konec  :(.



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #8029 : 10 April 2008, 19:38:03
Shep je poleg Clinofuga dobil še dve injekciji v razmiku 1 teden. Po njih je bil skoraj mrtev - ampak brez heca. Da se bo to zgodilo, me je veterinar opozoril, a mi tudi dejal, da on zdravi na tako "agresiven" način, in da bo zdravljenje uspešno. In moram priznati, da smo po drugi seriji (3 mesece po prvi) zdravljenja sedaj brez (teh vrst) težav.
Sem pa danes - kljub Advantixu, našla enega napitega klopa na tleh...

A ja - mi smo Clinofug dajali v salami, mislim pa, da na poln želodec, zato, da ga nismo nadražili...

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #8030 : 10 April 2008, 19:41:34
Imaš pa še srečo, mi smo ga kljub Advantixu našli na Lynn. 



ina11

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #8031 : 11 April 2008, 08:00:55
Oj!
Tin je tudi dobil tablete clinofug in sicer mu moram dajat 1 na 12 ur. Včeraj je bil res utrujen in brez volje, čeprav se je zunaj na srečo malo razživel.
Tejka kak pasek je to? Povej malo več...
Jaz sem že čisto zmešana od klopov. Vsak dan najdem najmanj 2, ki mu lezeta po dlaki. Pa še kakega zagrizenega, ampak ti so k sreči večinoma mrtvi.
Tin je najraje od vsega zunaj (na vhodnih vratih ima pasja vratca, da lahko gre kadarkoli ven), tako da jih kar lepo pridno pobira.
No, vsaj ena dobra novica. Ne šepa več, oziroma res minimalno...  :)

K.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8032 : 11 April 2008, 08:20:54
Ne uporabljat Strongholda za netestirane pse na MDR1.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8033 : 11 April 2008, 08:26:43
Martina, to sem že enkrat spraševala, pa nisem ravno dobila odgovora. Veni ni testirana, prvi Stronghold ji je dal veterinar. Nanj ni bilo nobenih učinkov. Ali se lahko Stronghold uporablja ali ne? Se lahko pokaže kaj kasneje?  :-\ :-\ Sicer ji dajem Advantix, ampak Stronghold vseeno dobi približno dvakrat letno...


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8034 : 11 April 2008, 08:54:50
5rca - lahko je Veni MDR1 +/+, potem ni problema ( naj bi ga ne bilo).
Tudi sicer pravijo, da so majhne količine za +/- pse nenevarne. Tudi za -/- celo... ne bi zaupala
Ampak prav 100% se pa ne ve, koliko tega pes prenese glede na stanje MDR1.
Jaz nobenemu collieju ( in pasem na osnovi collie) ne bi dajala ivermectina in izpeljank iz njega.
Ampak to je moja odločitev..
Sicer pa predno je bil na voljo test za določitev mutacije, veterinarji itak colliejem niso predpisovali zdravil na bazi ivermectina. So vedeli za problem, le testa ni bilo na voljo.( vir: vet, ki se s tem ukvarja -)

Jaz sem uporabljala Exspot, mi je bilo v redu, ampak pri nas je zelo malo klopov.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8035 : 11 April 2008, 08:59:46
Zakaj potem veterinarji dajejo borderjem Stronghold, če je lahko nevaren?  :-\ :-\


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8036 : 11 April 2008, 09:04:06
Ne vem, bomo vprašali Veroniko od moje Brie
Se mi je pa že zgodilo, da sem spraševala  o tem, pa niso vedeli, kaj je to..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #8037 : 11 April 2008, 09:05:13
Jaz sem mojemu lepo sprintala in mu na hitro razložila  ::)
Sej nekaj je že vedu.  8)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8038 : 11 April 2008, 09:08:10
Meni so pri dveh različnih veterinarjih brez vprašanj dali Stronghold. Pri prvem ga je celo on dal Veni, pri drugem pa sem imela Veni s sabo, povedala, da rabim zanjo nekaj proti klopom/bolham in so mi dali Stronghold. Zato potem sploh nisem pomislila na to, da je lahko zadeva nevarna (prav zaradi tega, ker so vsi govorili, da veterinarji collijem ne dajejo zdravil na osnovi ivermectina). Najbolje, da jo dam testirat pa sem potem lahko mirna.  :) :)


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #8039 : 11 April 2008, 09:16:14
Se enkrat uporabni linki glede MDR1, da si sami preberete:
Uvodna stran:
http://www.vetmed.wsu.edu/depts-VCPL/breeds.aspx
odgovori na vprasanja:
http://www.vetmed.wsu.edu/depts-VCPL/FAQ.aspx
povezava med coli pasmam
http://www.msnbc.msn.com/id/5518665

Testira se tudi na Veterinarski fakulteti v Ljubljani, tako, da ni treba v tujino posiljati. Lahko pa le dodam, da se za ta test odloca veliko, veliko premalo ljudi.
In vecina se jih ne zaveda, da ni to le problem ivermektina ampak tudi nekaterih drugih zdravil.

Blumina