Border Collie

Lisa · 3992967

ina11

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #8040 : 11 April 2008, 09:18:45
 Tin je tudi dobil Stronghold in to celo 2x. Veterinar mi ni ničesar omenil, pa tud sama nisem vedela, da bi lahko bilo kaj narobe. v čem je v bistvu problem? Se opravičujem za nevednost, ampak to zdaj pa res prvič slišim...

No, glede erlihije... Veterinar je rekel, da je baje 80% psov, ki jih dajo na test, POZITIVNIH!!!!  No, pa še to... Tin je bil prvi na testu v njihovi ambulanti. Še sreča, da sem vztrajala, ker so me vsi veterinarji prepričevali naj ne norim, da pač malo prehitro raste...

K.



ina11

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #8041 : 11 April 2008, 09:21:27
Aha, sem že prebrala Blumine linke...



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #8042 : 11 April 2008, 09:23:25
Da veterinarji ne dajejo ivermectina collie-jem ni ravno res. Mene je npr. eden celo prepričeval (za filarijo) naj dam njihovo tekočino, da če mu ne bom dal tekočine, bo pa "šla" zaradi komarja. Bolj kot sem mu govoril, da grem po tablete v Italijo bolj me je prepričeval za tekočino.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8043 : 11 April 2008, 09:34:30
Ma, jo daš testirat, pa veš ,ampak jaz bi še vedno ne uporabljala ivermectina..

Zakaj pa daješ Stronghold - saj v Ljubljani ni srčne gliste ali pač??
Če greš na morje, daš lahko tudi kasneje .. 30 dni mislim..
Jaz imam 4 pse iz moje vzreje na obali/Krasu in jim dajejo nekaj, kar v Italiji kupijo( se pri nas ne dobi) bo povedla Andreja lai LIlit ali Lira ( ki je veterinarka)..
Imam seznam ostalih zdravil, ki se ne smejo dajati - sem pobrala po različnih virih, ampak je v Wordu, če kdo hoče.. ne znam prlimat tu gor

Jaz pri vetih za vsako stvar vprašam zakaj in za stranske učinke in sem sploh zelo tečna..So dragi in imaš pravico vprašat in dobit odgovor..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #8044 : 11 April 2008, 09:38:52
Jaz imam 4 pse iz moje vzreje na obali/Krasu in jim dajejo nekaj, kar v Italiji kupijo( se pri nas ne dobi) bo povedla Andreja lai LIlit ali Lira ( ki je veterinarka)..

Interceptor



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8045 : 11 April 2008, 09:39:09
A bi lahko meni prosim poslala ta seznam?

Stronghold dajem, ko pridemo z morja. Razmišljam, da bi si kar te tabletke iz Italije naročila pa je mir.  :)


san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #8046 : 11 April 2008, 10:04:24
ja collijem se ne sme dat une tekočine(ki jo dajajo veterinarji na obali) proti filariji.Js sm jo učeraj spraševala o tem.Lahko pa se da tablete Interceptor(ki se jih dobi v italiji),pa stronghold je tud rekla da se lahko da  ???,na voljo pa ima tudi cepivo(je malo dražje) imaš pa mir eno leto,stane pa 40€


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8047 : 11 April 2008, 10:06:03
niso vsi colliji alergični na ivermectin. Jaz dajem strongold vsem mojim borderjem,pa nima noben težav.
Po moje če je med alergičnimi je,če pa ni pa ni in mu nima kaj bolj škodit kot drugim pasmah.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8048 : 11 April 2008, 10:12:57
5rca sem poslala - so tudi sredstva za srce, pa citostatiki ( za raka) in celo pomirjevala
Zato jaz le pazim..
Ampak - to je moja zbirka..povdarjam lahko je še kaj. Pobrano je iz neta

Lahko prilepiš tudi na forum, sigurno znaš...
lp
Deteljica - saj je lahko MDR1+/+ kot sem rekla  potem naj bi ne bilo problema. Ni to alergija ampak mutiran gen, gre za bariero v možganih ki je ali je ni.. več na linkih, ki jih je poslal Blumina

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #8049 : 11 April 2008, 10:17:48
To ni tipilčna alergija in je odvisna tudi ali predvsem od koncentracije!

Florinca, jaz dam kar čisti kis (od Ašiča ;) ) na vato in ga dobro utrem v kožo predvsem pod vratom, pazduhami, tebuhom... Vglavnem spodaj in ob strani. Drugje si bolj roke obrišem  ::)

Psi za katere vem, niso razvili nobene reakcije na kis. Je za probat... Če odgovarja je super. Vse naravno in ko se razsmrdi še luštno diši  :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8050 : 11 April 2008, 10:18:18
Hvala.

Bom kar prilepila seznam mimo Worda:

"Ivermectin
Loperamid
Digoxin
Vincristin, Vinblastin, Doxorubicin
Cyclosporin
Grepafloxacin, Sparfloxacin
Ondansetron
Chinidin
Ebastin
Dexamethason"

še nekaj dodatnih
    * Ivermectin (Antiparasitikum)
    * Loperamide (Imodium; v prosti prodaji     sredstvo proti driski)
    * Doxorubicin (za zdravljenje raka)
    * Vincristin (za zdravljenje raka)
    * Vinblastin (za zdravljenje raka)
    * Cyclosporin (Immunsuppressives Therapeutikum)
    * Digoxin (za srce)
    * Acepromazin ( pomirjevalo)
    * Butorphanol (proti bolečinam)

verjetno problematična zdravila
    * Ondansetron
    * Domperidon
    * Paclitaxel
    * Mitoxantron
    * Etoposid
    * Rifampicin
    * Quinidin
    * Morphine


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #8051 : 11 April 2008, 10:30:33
. Ni to alergija ampak mutiran gen, gre za bariero v možganih ki je ali je ni.. več na linkih, ki jih je poslal Blumina

Tu ne gre za bariero, ki bi preprecevala vnos zdravila v mozganske celice ampak zdravilo, tako pri mutiranih in nemutiranih psih, prodre v mozganske celice. Pri nemutiranih psih se le to normalno izloci ven iz celic, pri mutiranih, se pravi MDR1 -/- psih, pa je problem v tem, da je, laicno receno, okvarjena pumpa, ki skrbi, da se le ta zdravila ne izlocijo ven , se pravi ne izpumpajo se ven iz mozganskih celic. Tako se v njih nakopicijo in zato pride do tezav.

No, to je zelo na povrsno in laicno razlozeno. Bolje je prebrat clanke, ki jih je na netu neskoncno veliko...

Blumina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8052 : 11 April 2008, 10:35:33
Tin je tudi dobil Stronghold in to celo 2x. Veterinar mi ni ničesar omenil, pa tud sama nisem vedela, da bi lahko bilo kaj narobe. v čem je v bistvu problem? Se opravičujem za nevednost, ampak to zdaj pa res prvič slišim...

No, glede erlihije... Veterinar je rekel, da je baje 80% psov, ki jih dajo na test, POZITIVNIH!!!!  No, pa še to... Tin je bil prvi na testu v njihovi ambulanti. Še sreča, da sem vztrajala, ker so me vsi veterinarji prepričevali naj ne norim, da pač malo prehitro raste...

K.

Stronghold ne deluje proti klopom (oz. deluje proti eni vrsti klopa, ki ga pri nas ni, tako da nima veze). Ma ta obcutljivost na Stronghold pa mi je cudna... a si ziher, da je tudi ta na seznamu prepovedanih?

Ma ne vem, ce je ravno 80% psov pozitivnih? Se mi zdi ogromna stevilka. Moj je bil negativen in na erlihijo in na borelijo.

battito animale


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8053 : 11 April 2008, 10:38:36
Ma ne vem, ce je ravno 80% psov pozitivnih? Se mi zdi ogromna stevilka. Moj je bil negativen in na erlihijo in na borelijo.
ni tolk čudna ta številka, če pomisliš, grejo testirat večinoma le tisti, ki imajo problem.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8054 : 11 April 2008, 10:41:08
Tudi res :P

battito animale


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #8055 : 11 April 2008, 10:52:49
 :-\  :-\ Prvic slisim tole za stronghold... Ash ga je namrec dobival dvojno dozo, ko je imel demodex in to 1 ampulo na 2 tedna, kaksnih vidnih posledic ni bilo. Kolikor so meni razlozili naj bi bil stronghold najmanj agresiven od vseh pri nas dostopnih "preparatov", res pa je da ne pomaga proti klopom.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8056 : 11 April 2008, 10:55:25
Včeraj sem pa videla Asha na treningu. Dobro mu gre!!!  :o :o :o


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8057 : 11 April 2008, 10:58:02
:-\  :-\ Prvic slisim tole za stronghold... Ash ga je namrec dobival dvojno dozo, ko je imel demodex in to 1 ampulo na 2 tedna, kaksnih vidnih posledic ni bilo. Kolikor so meni razlozili naj bi bil stronghold najmanj agresiven od vseh pri nas dostopnih "preparatov", res pa je da ne pomaga proti klopom.

Ja, nam je tudi vet (pa ne le eden) rekel, da je to bolje za pozimi, ker ni toliko klopov, ampak več pršic, za "klopno obdobje" pa naj imamo kaj drugega. In ko je imel Lum že pred časom neke hrastice sem pa tja po koži, so mu takoj po prvi uporabi Strongholda (ki mu ga je dala vet sama) to izginlo.  :-\



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8058 : 11 April 2008, 11:10:01
Včeraj sem pa videla Asha na treningu. Dobro mu gre!!!  :o :o :o

no, pol mu stronghold kljub dvojnim dozam še ni čist možganov uničil  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8059 : 11 April 2008, 11:12:11
no, pol mu stronghold kljub dvojnim dozam še ni čist možganov uničil  ;)

Če pogledaš z druge strani: Kaj bi šele bilo, če ne bi dobival dvojnih doz Strongholda.  :o :o :) :)  :P Hec, hec.  :D :D


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #8060 : 11 April 2008, 11:19:28
Glede strongholda oz. selamektina kot ucinkovine pa glede MDR mutiranih psov pravijo tole:

# Selamectin, milbemycin, and moxidectin (antaparasitic agents) - Similar to ivermectin, these drugs are safe in dogs with the mutation if used for heartworm prevention at the manufacturer’s recommended dose.  Higher doses (generally 10-20 times higher than the heartworm prevention dose) have been documented to cause neurological toxicity in dogs with the MDR1 mutation.

Tako, da ne bo pomote glede strongholda...


Blumina



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #8061 : 11 April 2008, 11:22:05
Včeraj sem pa videla Asha na treningu. Dobro mu gre!!!  :o :o :o

Sem ponosna na njega, ceprav sama za to nimam prav velko zaslug..  :-[  :)  Pocasi se pripravlja na svojo prvo tekmo. Drugace pa ima se vedno raje frizbi kot agility.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8062 : 11 April 2008, 11:28:33
Sem vidla, da je nagrada pri agiju frizbi. :D :D  In katera bo njegova prva tekma?  :o :o


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8063 : 11 April 2008, 12:17:58

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8064 : 11 April 2008, 12:20:39
Zdaj so šli pa še MDR zadeve tja...  :-\ :-\ To bi po mojem kar koristilo, če ostane tukaj.  :-\ :-\


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8065 : 11 April 2008, 12:25:55
Na, zdej si mi pa dala delo ::) :P
Bom probala dat MDR nazaj ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #8066 : 11 April 2008, 12:27:44
In katera bo njegova prva tekma?  :o :o

Pomoje Ptuj



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8067 : 11 April 2008, 13:11:03
..isla v strongholdu je selamectin , zakaj pa veti to dajejo colliejem mi pa res  ni jasno

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #8068 : 11 April 2008, 15:49:42
Pomoje Ptuj

Pa ravno na debiju nas ne bo  :-\. Pa kot kaže bo v konkurenci s še dvema bratcema  :o.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #8069 : 11 April 2008, 16:38:37
Mene tudi ne bo zraven  :'( Se pa priporocam za kaksne posnetke.  :) Kateri bratci?