Border Collie

Lisa · 3992972

Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #8100 : 13 April 2008, 22:02:21
Najchy iz katerega časopica/revije si pa to skenirala?


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #8101 : 13 April 2008, 22:03:31
U žurnalu.

LP Anja
Naj album


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #8102 : 13 April 2008, 23:24:43
Ah, Žurnal. Lahko bi jim lastniki tegale malčka poslali kakšen prijazen opominček, da naj v naslednji ozdaji popravijo napako.....
 :)
+ vse naj naj D-jekom jutri za 3 mesece :-*



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #8103 : 14 April 2008, 00:45:52



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #8104 : 14 April 2008, 06:29:18
Ful fajn video. Sploh mi je všeč ko čez tisto palčko tako visko skoči (ali karkoli je pač tisto).


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #8105 : 14 April 2008, 08:13:01
Res lušten filmček :)


negresco

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #8106 : 14 April 2008, 10:14:28
alenkab:kdo bo vse nastopal na ptuju??

lp dasa




Zarja

  • Gost
Odgovori #8107 : 14 April 2008, 10:37:09
Jp jp, Darwin je tole ... in sem fotografu povedala katera pasma je, še ime in starost je hotel vedet, pa si očitno ni zapomnil. Eh ja ..  ;D



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #8108 : 14 April 2008, 11:19:28
alenkab:kdo bo vse nastopal na ptuju??

lp dasa

Da te najprej potolažim - mene z Deepom v konkurenci ne bo  :D :D :D. Pa nama itak nihče ne more konkurirat, ker toliko diskov pa ravno ne more vsak zbrat  ;D.

Če boš dala zeleno luč še Artu in prepričala Majo bodo kot zgleda vsi fantje.  ;D



negresco

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #8109 : 14 April 2008, 13:17:10
ha ha, ce bo pridno trenirala pol mogoce pa bo ze sla.samo se se nic nisva pogovarjale.bomo vidli.


drugac pa sem vidla novo pridobitev  :P  :P od maje sem jo skor ze zaplenila(mi manca ni dovolola, ker je jo bo ze ona >:D >:D )drugace je pa ful lepa (glavico ima najlepso),pa se ful simpaticna, nicesar se ne boji,pa se jezik ji dela 300 na uro.pa da ne pozabim da je ful pridna

lp dasa



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8110 : 14 April 2008, 13:21:26
ha ha, ce bo pridno trenirala pol mogoce pa bo ze sla.samo se se nic nisva pogovarjale.bomo vidli.

Daj poteraj jo malo, da bo res lahko šla.  :o :o


drugac pa sem vidla novo pridobitev  :P  :P od maje sem jo skor ze zaplenila(mi manca ni dovolola, ker je jo bo ze ona >:D >:D )drugace je pa ful lepa (glavico ima najlepso),pa se ful simpaticna, nicesar se ne boji,pa se jezik ji dela 300 na uro.pa da ne pozabim da je ful pridna

Joj, jaz sem vam kar fovž, da ste malo lepotičko že spoznali.  :( Jaz bi jo tut!!!  :D :D


ina11

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #8111 : 14 April 2008, 13:46:39
Tin je vredu, antibiotike zanekrat dobro prenaša, je žvahen, šepa skoraj ne več.  Upam, da bo tako tudi vnaprej. Sicer me pa zanima ali je mogoče komu znano oziroma ima izkušnje, kako je z agilitijem v takem primeru? Je boljše odnehat s treningi in psa navadit na bolj umirjeno življenje?
Hvala,
K.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8112 : 14 April 2008, 13:51:02
če nimaš ravno odločilnih tekem, je dobro mal pošparat psa v času, ko jemlje antibiotike  ;).
Lahko sicer tudi kaj malega dela po parkurju, ampak naj se n ebi zadihal in utrudil. Enako pač kot ljudje,če imajo antibiotike naj ne bi športali na veliko :-\.
Ker pa je pse večinama težko do nemogoče čist v postelji držat  ;D je bolje nekaj malega vodene aktivnosti-predvsem take, ki možgane nuca  ;), kot da ga pustiš da dirje po svoje- navadno je to več  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #8113 : 14 April 2008, 14:04:11
drugac pa sem vidla novo pridobitev  :P  :P od maje sem jo skor ze zaplenila(mi manca ni dovolola, ker je jo bo ze ona >:D >:D )drugace je pa ful lepa (glavico ima najlepso),pa se ful simpaticna, nicesar se ne boji,pa se jezik ji dela 300 na uro.pa da ne pozabim da je ful pridna

lp dasa

Ma komu dela jezik 300/uro in je full pridna ??? A ti opisuješ mene, tebe al Majo al koga ;D?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8114 : 14 April 2008, 14:07:18
 :D :D :D :D
alenkab, ne reči, da res ne veš, o čem Daša piše... Nisi nič na tekočem?

Čeprav Daša res ustreza tistemu, da ji jezik dela 300 na uro. O pridnosti bi pa lahko razpravljali.  :D :D :D


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #8115 : 14 April 2008, 14:07:53
Opisuje Nio :P Borderko od Majchy ;D Ona lupčke tala naokoli in je pridna ;D




alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #8116 : 14 April 2008, 14:10:41
A blue merelko? Nisem vedela, da je že pri Maji  :o



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #8117 : 14 April 2008, 14:15:21
Ja mala je že pri meni... :)

Danes je bila za par uric v varstvu pri cacy. ;D


photo by: Uroš Modlic

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #8118 : 14 April 2008, 14:34:04
O kakšna lepa punca  :o Čestitke za novo pridobitev!



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #8119 : 14 April 2008, 17:35:00
Kaksna lepa kuzika...  :)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8120 : 14 April 2008, 20:00:12
Moram deliti z vami, kaj nam je ena gospa povedala v Ajdovščini na tekmi. Je prišla z enim mladičkom - podobnim borderčkom in itak smo jo takoj zaslišali, od kod je pes. In sledil je odgovor: Ahmmm... hmmm... Od XXX (se niti ne spomnim priimka):
In mi vsi ??? ??? ???
In sledi odgovor: nerodovniški je.
In sem ji prijavila nazaj, da če pa je nerodovniški pa itak ne poznamo.
In teta reče nazaj: Ja, je rodovniški, ampak papirjev pa nima.  ::)
Pa ji reče nazaj minči, ki je bila zraven: Ma, ali ima papirje in rodovnik ali pa ne.
In potem je sledil en izmed bolj izvirnih odgovorov, kar sem jih kdaj slišala: Ma... So hoteli imeti rodovniško pa se ni nič prijelo, potem se pa kar naenkrat je in potem je bilo pa že prepozno.  ??? ??? ???

Jaz ne vem, ali so res ljudje tako neumni, da verjamejo tem pravljicam?  >:( >:( >:(

Poleg tega je bila na tekmi še ena mala psička. Lastnik je rekel, da je od Timija (mogoče sem narobe slišala)... In vidiš spet mene:  ??? ??? ??? Iz Deskel... Pa mi nekako Timi pa Deskle niso skupi šle... Dobro, da imam poleg sebe ljudi s krajšo lajtngo, da so me potem usmerili na pravega samca (no... saj ne vem, če imamo zdaj v mislih pravega, ampak tisti bolj paše v ta konec)...  >:( >:( >:(


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #8121 : 14 April 2008, 20:18:05
Jaz ne vem, ali so res ljudje tako neumni, da verjamejo tem pravljicam?  >:( >:( >:(

Jaoooo...Pa koliko tudi jaz takšnih stvari slišim. Oz.imam npr. na faxu takšne pogovore.  ::) ::) ::)
Res grozno.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8122 : 14 April 2008, 20:24:06
Jaz bi s takimi lahko celo stran zapolnila.. ampak nič ne pomaga.. >:( >:(
Ljudje so pripravljeni kupiti nerodovniškega mladiča ker je cenejši, nekaj sto evrov jim toliko pomeni in ne ljubi se jim peljati niti 100km!!! :-[ :'( :'(
Take so moje izkušnje..res so slabo poučeni

Tukaj bi morala naša KZS in pasemski klubi odigrati svojo vlogo ..ampak dokler so kupci - biznis laufa.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #8123 : 14 April 2008, 20:53:51
Jaz sem pa vesela, da se še vedno najdejo ljudje, ki so pripravljeni na kužka počakati.
Ljudje pa so naivni; mislim, da je to kar značilnost Slovencev - pogledati, kaj bo najceneje in najugodneje...

KZS tukaj prav veliko ne more. Ne moreš kontrolirati nečesa, kar ni pod tvojo pristojnostjo.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8124 : 14 April 2008, 21:11:00
Seveda so taki, ki čakajo.. in berejo o pasmi in se pustijo poučiti in se potem odločijo, če je to pes zanje..

Sem mislila, da bi KZS malo prosvetljevala ljudi v tem smislu, zakaj rodovniški psi in take stvari..mogoče bi počasi šlo.. vsaj malo

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


tanita

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Love dogs
Odgovori #8125 : 14 April 2008, 21:16:35
upajmo, da je čimveč takih ljudi, ki so pripravljeni počakati...  ;)

Kako majčken in kako običajen kuža. Brez rodovnika, tudi na pogled ni ne vem kaj. Je pa bitje, polno življenja in ljubezni. (Pamela Dugdale)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8126 : 14 April 2008, 21:39:07

KZS tukaj prav veliko ne more. Ne moreš kontrolirati nečesa, kar ni pod tvojo pristojnostjo.

lahko p abio naredil kar lahko je pod tvojo pristojnostjo, al pa bi postalo- saj si kZS in FCI sama pravilnike piše.
Npr da se bi šteparjem in preprodajalcem prepobvedalo udeležbo na vseh uradnih zadevah- od razstav do posedovanja psarne do tekmovanj itd.
Čist legalno- kdor se ne drži pravil ene organizacje pač ne sodi vanjo.
tako pa preprodajalci in šteparji mirno harajo povsod in vsi se jim smehjlajo.
Naj ostanejo na svoji strani brega.


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #8127 : 14 April 2008, 22:05:04
deteljica - šteparjev je itak več vrst. Tistimi, z rodovniki in tistimi, brez rodovnika.
Jaz imam mirno vest - moj glas se sliši - tako v strokovnih vrstah kot med ljudmi. In osebno verjamem, da se počasi in z argumenti daleč pride.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8128 : 14 April 2008, 23:25:29
Ja mala je že pri meni... :)

Danes je bila za par uric v varstvu pri cacy. ;D

In cacy jo je takoj peljala na agility :D :D :D

battito animale


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8129 : 15 April 2008, 08:57:54
deteljica - šteparjev je itak več vrst. Tistimi, z rodovniki in tistimi, brez rodovnika.
Jaz imam mirno vest - moj glas se sliši - tako v strokovnih vrstah kot med ljudmi. In osebno verjamem, da se počasi in z argumenti daleč pride.

Samo tisti z rodovniki se morajo vsaj minimalnih standardov držat  :). Kašni pa so minimalni standardi določajo vzrejna dovoljenja. Če ne drugega so njihovo "izdelki"  vsaj sledljivi in v primeru, da "prištepajo" kakšne zelo "čudne lastnosti" je to poznano in se lahko o tem kupec pozanima (recimo niso vs ečudne lastnosti z avs enesprejemljive)  in se da kasneje tudi izločit iz vzreje.
Predvsem p as ezačne sledljivost psov in lastnikov že v leglu.
Ena glavnih pomanjkljivosti nerodovniških legel je ravno nesledljivost mladičev :-\.
Smisleno bi bilo zato uvest obvezne kontrole vzrejnih referentov, obvezo celpljenja  itd  in čipiranje (ali tetoviranje ali oboje)  pred oddajo iz legla, evidenca lastništva od začetka dalje tudi za nerodovniška legla. Evidenca šele od cepljenja stekline (če se sploh zgodi) je očitno neučinkovita. Z evidenco bi se sploh šele ustvarile možnosti za kakršnokoli izvajanje zakonodaje (bilo kakšne).

Z argumenti in počasi je pa tako, da se kem pride- ja med malim deležem ljudi,ki se jim reče kinologi  ::).
Večina posestnikov psov pa postaja v povprečju vedno bolj v stilu Murphyja- prebivalstvo narašča, količina inteligence pa je konstantna :P.
In število kupcev psov kar tako v tri dni  in iz napačnih vzgibov narašča svetlobno hitreje kakor ozaveščenost redkih posameznikov.
Neizpodbitno dejtvo je, da kapitalizem poneumlja >:(. In kapitalizem je v razmahu >:(. V socializmu ni bilo štepanja in prekupčevanja- bila so legla mešancev in kakšno naključno leglo brez rodovnika- a kaplja v morje proti sedanjemu razmahu >:D.
V moji ožji okolici ( recimo pet stoplnic in 6 blokov)so bili še trije psi-poleg mojih(pred 15 leti npr) . Danes pa jih je 30. in mogoče od tega 4 rodovniški. In mogče jih 5 pobira drek občasno. In mislim, da noben od njih ni nikoli videl vadišča ali male šole, kar se več kot opazi. In po moji oceni jih vsaj 25 ima psa čist brez vsake potrebe, ker so jim očitno samo odveč. Se ne ukvarjajo več kot tolk , da jih vzdržujejo žive. Psi služijo edino temu, da predelujejo brikete v drek- in edina korist za širše okolje je, da pet šope in tisto polico v Merkatorju kjer se Čapi  pa Hoby dog prodaja financirajo in s tem kakšno usrano delovno mesto za tristo evrov vzdržujejo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!