Border Collie

Lisa · 3993178

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8160 : 15 April 2008, 11:41:53
Ideja za članke ni slaba - jaz prispevam kvazi razlage in izgovore, zakaj ljudje kao ne rabijo rodovnika..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #8161 : 15 April 2008, 11:42:58
Ideja za članke ni slaba - jaz prispevam kvazi razlage in izgovore, zakaj ljudje kao ne rabijo rodovnika..
potem bo treba iti v akcijo ;)


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #8162 : 15 April 2008, 11:57:06
No to bi bilo res fino, če bi kdo ki ima o tem veliko povedati napisal članke (vsaj osnutke) - potem pa lahko pošljemo na te časopise - ne samo enkrat, fino bi bilo če bi lahko o tej temi pisali recimo več izdaj (npr. vsakič vključiš kako novo primerjavo, kako novo možno rešitev - razmišljanja npr deteljice, 5rce in ostalih, morda prikazat kak določen primer - da ne bi samo v zraku vse obviselo,...če je kdo imel že osebne izkušnje s šteparji, za  katere to takrat, ko je kupil/a psa ni vedel/a...itd.) da bi ljudje o tej temi večkrat prebrali, bi se morda več ljudi zamislilo pred nakupom psa... fino bi bilo tudi, da bi morda navedli kake psarne kjer se pa DA dobiti rodovniškega psa, kjer skrbijo za kvaliteto pasme, da glih ne parijo kar eno psico in enega samca zato ker pač imata oba rodovnik....

nevem no...meni se zdi to kul ideja...veliko študentov bere med predavanji žurnal24, ki se ga brezplačno dobi, prav tako mislm,da podobno velja za zaposlene, da ga prelistajo, če ga dobijo brezplačno v roke - si še lazje vzamejo pavzo za kavico in zraven prelistajo in morda celo preberejo celotno zgodbo...in sploh ker je na voljo na avtobusnih postajah in avtubusih samih, ga prelistajo tudi tisti, ki morda nimajo denarja za rodovniškega psa, in bi morda po prebranih zgodbah si celo premislil in ne bi šel kupiti niti nerodovniškega psa, kljub temu da je cenejši za tistih 100eur...


jaz priznam, nimam nobenih takih izkušenj, tako da ne morem pisati člankov o tem...vi, ki pa imate, pa lahko to tudi naredite...
želela sem samo, predstaviti idejo o tem, da lahko izkoristimo medije tudi za to temo ....


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #8163 : 15 April 2008, 12:06:27
Za psarne ne vem, če bi bilo dobro objavljati...ker po eni strani je to reklama (in krivica do tistih, ki jih ne poznaš ali slučajno pozabiš) in bi se znal kdo vpiknit. Po drugi strani pa, če si nekdo res želi psa te in te pasme se bo že sam toliko potrudil in poiskal vzreditelja, se (upajmo) sproti še dodatno informiral in spoznal dobre in slabe strani pasme. ...moje mnenje :-[

...sledi svojim sanjam


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8164 : 15 April 2008, 12:14:59
Po tretji strani pa je definicija dobre psarne prepuščena vsakemu posamezniku. Kar se enemu zdi dobro, se mogoče kakšnemu drugemu zdi nesprejemljivo.  :-\

PS: Ko smo že ravno pri tej tematiki... A ni grozno, da ljudje, ki se imajo za zaščitnike živali, potem bluzijo javno po televiziji in radiju, da naj ljudje ne kupujejo rodovniški psov?  >:( >:( Eva Lea Müller vsake toliko prijavi kakšno tako cvetko (ona v mojih očeh ni ravno dobro zapisana, ampak ljudje jo lahko celo resno vzamejo).  >:( >:( >:(


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8165 : 15 April 2008, 12:31:49
Po tretji strani pa je definicija dobre psarne prepuščena vsakemu posamezniku. Kar se enemu zdi dobro, se mogoče kakšnemu drugemu zdi nesprejemljivo.  :-\

PS: Ko smo že ravno pri tej tematiki... A ni grozno, da ljudje, ki se imajo za zaščitnike živali, potem bluzijo javno po televiziji in radiju, da naj ljudje ne kupujejo rodovniški psov?  >:( >:( Eva Lea Müller vsake toliko prijavi kakšno tako cvetko (ona v mojih očeh ni ravno dobro zapisana, ampak ljudje jo lahko celo resno vzamejo).  >:( >:( >:(

Problem "zaščitnikov živali " je v globalu ta, do se večinoma vsi duševno moteni in tako naredijo s svojimi nastopi in akcijami večinoma ravno nasproten efekt kot v dobrobit živali.
Eni so ekstremisti brez pojma o bilologji , etologiji in ostalih pomembnih strokah.
Kar jih še ostane so dobesedno motene osebnosti, ki so našle svojo tržno nišo za zbujanje pozornosti oz  nabiranje političnih ali antizakompleksanih točk.
O dotični gospe pa raje ne povem svojega mnenja.

Tapravi pa itak ne prdejo do izraza oz se ne prebijejo čez glavne zvezde scene.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Aramis E

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
  • Aramis, Bodri ... pa še nekaj čornobejloga
Odgovori #8166 : 15 April 2008, 14:41:59

Tapravi pa itak ne prdejo do izraza oz se ne prebijejo čez glavne zvezde scene.


Itak.

Nikoli ni glaven največji pes, ampak tisti, ki najglasneje laja. In nekateri imajo prednost masovnih medijev.

Ljudje so pa žal v glavnem ovce - če je na TV, časopisu, radiu, je sigurno res.

.lp



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #8167 : 15 April 2008, 15:43:46


Nikoli ni glaven največji pes, ampak tisti, ki najglasneje laja. In nekateri imajo prednost masovnih medijev.


Pes, ki laja še ni dovolj kuhan...  :D al kako že to gre.

"Izobraževalni" članki v tej smeri: Zakaj RODOVNIŠKI psi so vedno dobrodošli. Najbolje v dnevno časopisje ali priloge le teh. Predlagam: Žurnal24, Delo in dom (po izkušnjah ogromen odziv !!!), časopis Gorenjski glas, Primorske novice, revije, kjer imajo rubrike o živalih itd...
Prosim, če je kdo zainteresiran za pisanje naj me kontaktira na ZS.

Ne strinjam se z izjavo, da je definicija dobre psarne oz. vzreditelja prepuščena posamezniku.
Mislim, da imajo vse "dobre" psarne kvalitete, ki imajo skupno točko. Npr: rodovniki, pogodbe, čistoča prostorov, socializacija mladičkov, čipirani, cepljeni in razglisteni mladiči, psičke nimajo dveh legel na leto... Itak sem še kakšne lastnosti pozabila, ampak se mi zdi, da je kakovost možno določiti.

Naj pa še pripomnim, da ima oseba E.L.M. v širši javnosti že mnenje, ki pa ni najlepše... ljudje ne verjamejo več.  8)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8168 : 15 April 2008, 18:05:17
Ne strinjam se z izjavo, da je definicija dobre psarne oz. vzreditelja prepuščena posamezniku.
Mislim, da imajo vse "dobre" psarne kvalitete, ki imajo skupno točko. Npr: rodovniki, pogodbe, čistoča prostorov, socializacija mladičkov, čipirani, cepljeni in razglisteni mladiči, psičke nimajo dveh legel na leto... Itak sem še kakšne lastnosti pozabila, ampak se mi zdi, da je kakovost možno določiti.

To, kar si ti napisala, imajo skoraj vsi, ki imajo mladičke v Sloveniji pa zame nekateri še niso dobri vzreditelji. To, da je pes recimo razglisten, meni ne pove prav veliko o kvaliteti psarne.  ;)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #8169 : 15 April 2008, 20:33:22
Malo mimo te teme....

končno mi je uspel naložit posnetke najinega prvega skijoringa  ;D.

posnetek s Pokljuke

original


Danes sta Buffy in Gia prvič preživeli 8 ur skupaj (sami spuščeni v stanovanju). Ko sem prišla domov, je bilo skoraj bolj pospravljeno, kot zjutraj, ko sem šla  :o. Res sta bili pridni, tako da bosta sedaj kar skupaj čez dan. Imamo potem popoldan tudi mi bolj mir, ker nekam velik počivata  :-[. Bog si ga vedi, kaj delata, ko sta sami doma  :D


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #8170 : 15 April 2008, 22:15:25
petrca, fino vama je šlo :o
če te pa zanima kaj delata doma, je pa ena ideja... Naštimi web-cam pa boš vidla :D
Samo ne pol v službi noret, če boš zagledala da ti uničujeta kej :D



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8171 : 16 April 2008, 06:28:50
Pri nas je pa malo napeto. Sicer je Lok doma tudi sedaj čisto priden, zunaj ga pa kar malo meša. Je namreč na antibiotikih in ga malo nazaj držim z divjanjem,pa mu višek energije ven seka. Sicer je še vedno ubogljiv in vodljiv,ampak kar vidim,da mu ni prav.    :-\



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #8172 : 16 April 2008, 07:24:54
petrca, fino vama je šlo :o
če te pa zanima kaj delata doma, je pa ena ideja... Naštimi web-cam pa boš vidla :D
Samo ne pol v službi noret, če boš zagledala da ti uničujeta kej :D

Skijoringa ni probala samo Buffy, ampak tudi Gia. Sicer ne sama z mano, ampak v duetu z Buffy. Še vedno rabi nekoga, ki jo usmerja  :D. Mojih ukazov še ne pozna preveč dobr. Posnetka žal ni, ker nas je snemalec (moj oči) lovil v ozadju.

O web-cam sem že razmišljala, ampak bi jih rabila več --- vsaj 3, da bi imela pogled nad celotnim stanovanjem.
To, da sta sami spuščeni doma, smo prakticiral že prej, po par uric. In čist vedno je bilo vse OK. Sedaj pa smo probal še tekom dneva. Kadar sem bila doma na bolniški in sem ležala v postelji, sta se čez dan igrali, počivali, pa spet igrali, ... Sploh ne vem, če sta opazili da sem doma  :D.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #8173 : 16 April 2008, 08:19:23
Petrca web camerce lahko naštimaš 3 na en računalnik. To imava tudi midva. Samo kako se to usposobi pa jaz ne vem  :-[. Poskrbi mož računalničar.

Mogoče sta pe cel dan lažali  :P?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #8174 : 16 April 2008, 08:51:49
Dokler sta pridni, ne rabim kamer  ;D :P.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #8175 : 16 April 2008, 10:41:18
Najbrž večji del dneva prespita.  ;)  Ko sem bila jaz bolna in v postelji, je Flora skoraj skoz spala, samo vsake toliko je prišla pogledat, če še diham.  :P  No, pa en par igrač mi je prinesla v tolažbo.  :D

Kristinca & Florinca


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #8176 : 16 April 2008, 12:01:43
Tudi moja prespi večino časa, če sem doma in jo imam notri. Lena je u nulo :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8177 : 17 April 2008, 14:54:22
Mogoče bo pa tole komu zanimivo.
Meni je.  ;)

http://www.corriedhu.co.uk/Blog.htm

http://www.corriedhu.co.uk/Blog2.htm



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #8178 : 18 April 2008, 12:13:05
Sky, super linka.  8)
 :o :o :o :D


Nia pa je danes stara 2 meseca.  :)


LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8179 : 18 April 2008, 12:15:40
Lejo malo,kakšna je!    :o

Lušen "dalmatinčkast" smrček!    ;)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #8180 : 18 April 2008, 13:40:31
Čestitke Niji za mini rojstni dan  :-*


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8181 : 18 April 2008, 13:47:28
Čestitke Niji za mini rojstni dan  :-*

mini Niji za mini rojstni dan  ;D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8182 : 18 April 2008, 14:37:25
Hm, Laura iz Corrie Dhu ima celo dve psici breji. Mist in Ffi.Ampak o leglu slednje ni nič najti na njeni strani. Sem jo vprašal,kako to,pa pravi,da zato,ker bodo večino mladičev obdržali ona in njeni prijatelji.Menda je zelo posebna psica in to bo nejno zadnje leglo.



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8183 : 18 April 2008, 14:43:15
Se pravi, parjena je bila še Ffi:

http://www.corriedhu.co.uk/Ffion.htm


S Chancem:

http://www.corriedhu.co.uk/Chance.htm


Rok je okoli 5.maja.   :)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8184 : 18 April 2008, 15:13:22
Čestitke Niji za mini rojstni dan  :-*

No, Nia, čestitke, naša Nija (mačka) je imela pa ravno včeraj dve leti - kako gre čas!!!  ::)



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #8185 : 18 April 2008, 15:32:19
Waaaa Sky kaka huda psica mi je tale Ffi :o  :-*

Mene pa neki zanima, a obstala kak blue merl BC, ki nima niti malo modrega učka?
Vsaj za naše mislim da imajo vsi nekje modr učk ;D



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #8186 : 18 April 2008, 15:44:08
Mene pa neki zanima, a obstala kak blue merl BC, ki nima niti malo modrega učka?

Devoted One (očka od Nie)  ;D
Pa iz prejšnjega (B legla) Braveheart (Blue).

Za Slo pa ne vem, pomoje da ne...

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #8187 : 18 April 2008, 15:47:57
Čestitke mali Nii! :-* Majchy, sploh ti še nisem čestitala za novo pridobitev :-[, torej čestitke in veliko veselja ter uspehov z njo! :)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #8188 : 18 April 2008, 15:56:29
Aja še fotke:






Sammy, hvala.  ;D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #8189 : 18 April 2008, 16:00:04
Ok, pol obstajajo :D
Ne vem s kom sm se učer to pogovarjala, pa se nismo spomnil na nobenega :D