Border Collie

Lisa · 3993141

petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #8220 : 21 April 2008, 12:50:36
5rca jst sm ti kr fouš  ;D


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8221 : 21 April 2008, 13:24:44
Nisa jr. je ostala v Gingerbellčkih. Je nočejo dat. Čeprav smo hoteli vzrediteljco prepričati, da ji bo prav lepo pri nas.  :) :)

Jimmy je pa res en lušten kuža. Čeprav se mu zdaj že kar precej poznajo leta (ampak jih vseeno ne kaže toliko kot jih ima) in uživa življenje seniorja. :D Več o njem bi verjetno morali povedati tisti, ki so ga poznali, ko je bil bolj mlad, ker zdaj je težko ocenit. Je pa precej kosmat, ampak ne močan. Lep v glavnem.  :D Pri njih smo videli še Jacka od samcev (Gingerbell  Quetzalcoatl) in pa Willyja (http://www.gingerbell.it/willi.html). Jacka sicer nisem ne vem kaj videla (med 10imi borderji ga je bilo težko najti), ampak Willy me je res navdušil.  :o :o Čisto je drug kot na slikah. Veseljak, da večjega ni.

Logan tudi meni po fotkah ni ne vem kaj všeč in na žalost ga nismo videli, ampak daje prelepe mladičke .  :D :D :D Iz tega legla sem v živo videla tri pse pa so mi čisto vsi trije všeč. Nisa je itak najboljša.  :D :D Menda je v živo precej majhen in čisto normalen samec.  :) Isto Kiwi Peter (ta tudi daje dobre mladičke, kakor sem uspela videti).  :D

Drugače smo pa videli od samic večino Gingerbellk, ki so doma. Moram priznati, da me je najbolj navdušila Derrylyn (mama od Nise): http://www.gingerbell.it/itaderrylin.html. Za svoja leta je še čisti otrok.  :D Poleg tega so mi v oko padle še Violet: http://www.gingerbell.it/itaquibble.html. Ful simpatična psička s fuuuuuuuuuul dlake. Uhambre: http://www.gingerbell.it/uhambe.html. Zanimivo obarvana s hecnimi uhlji.  :D :D Lexa (mama od Deepa): http://www.gingerbell.it/lexa.html (ima oba temna uča  :o :o). Potem je tukaj Heather (oziroma Eter po njihovo  :D :D): http://www.gingerbell.it/itaheather.html Je imela ves čas nekaj v gobcu. Ima prav svojo kanglico, ki jo prenaša okrog ves čas.  :D :D Mala Ginger: http://www.gingerbell.it/ginger.html in pa mala Chica: http://www.gingerbell.it/cica.html In pa seveda Nisa jr., ki se je kar tepla za pozornost.  :D :D  Aja, še Lullaby. V njo se je do konca zaljubila Maša.  :D :D Ampak nje nisem našla na njihovi strani.  :D Te pse se spomnim. Vem pa, da par se jih ne.  :-\ :D :D Meni je bilo edino žal, da je v petek tako padal dež, da nismo mogli biti ne vem kaj zunaj.  :-\

Aja, potem smo videli pa še na tekmi nekaj sorodnikov Deepa (poleg malih nečakov in nečakinj).  :D :D

Smo se dosti pogovarjali tudi o borderjih v Sloveniji in sta bila kar malo razočarana nad tem, da skoraj nič ne damo na zdravstvene preglede (posebno na kolke in komolce).


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8222 : 21 April 2008, 13:40:15
Hm , meni se sicer tud zdi ,da bi bilo koristno začet zahtevat izvid kolkov in komolcev in oči itd.
Ampak vsaj glede kolkov in oči , če smo odkriti - a pozna kdo kakšnega borderja v Sloveniji, ki bi imel težave s kolki (ne na sliki slabe kolke ampak teževe v realnosti) , al p aimel slab vid ?
Jaz se ga ne morem spomnit, razen ene poškodbe pri kolkih, ki pa nima veze z genetiko.
Po drugi strani pa imamo kar precej psov, ki so imeli in imajo resne težave s komlci. Težave , vidne , ne samo na sliki, in so potrebovali operacijo.
Tako da vsekakor bi bili  trenutno takojšnji nadzori komolcev najbolj bistveni.


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #8223 : 21 April 2008, 13:48:55
deteljica - procent vidnih borderjev v primerjavi z vpisanimi v rodovno knjigo je tako majhen, da je praktično nemogoče realno oceniti zdravstveno stanje (tudi "na videz").
Strinjam se pa, da bi bilo treba uradno uvesti slikanje komolcev in kolkov, pa tudi pregled oči. Trenutno je to pri nas vse bolj na "etično-moralni" osnovi.... Ampak - pri toliko drugih težavah - predvseem "nerodovniški vzreji", je to itak utopija...

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #8224 : 21 April 2008, 14:07:08
5rca- samo vprašam - a je Nisa jr slučajno v SLO?

Je bila v ožjem izboru da gre z nami nazaj v Slovenijo  :o ma na žalost Elizabeta ni bila istih misli  :D in tako ostaja pri vzrediteljici.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8225 : 21 April 2008, 14:13:14
Je bila v ožjem izboru da gre z nami nazaj v Slovenijo  :o ma na žalost Elizabeta ni bila istih misli  :D in tako ostaja pri vzrediteljici.

Mi bi ji pobrali vse pse, če bi pustila.  :o :o :o Jaz bi vzela Niso, ti Chico, Maša Lullaby, Maja Lexo...  :D :D :D


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #8226 : 21 April 2008, 14:42:11
Mi bi ji pobrali vse pse, če bi pustila.  :o :o :o Jaz bi vzela Niso, ti Chico, Maša Lullaby, Maja Lexo...  :D :D :D

Smo se lepo posortirale, a ne? Čisto brez kreganja, kdo bi vzel katerega psa  :D.

5rca in Maja še enkrat hvala za nasvete in sodelovanje na ogledu mojih parkurjev. Sicer mi vaju še ni ratalo prav povsod ubogat, ampak je šlo iz parkurja v parkur bolje in je nedeljski jumping še mene prav prijetno presenetil. Maša je itak kar mižala, ker tudi ona ni verjela, da bova prišla s takim tempom do konca. Res hvala!



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8227 : 21 April 2008, 14:53:14
Pri nas imamo pa novo klicno ime.
Lok je od sedaj naprej "Bajsek".   ;D

Se je model odkar je na antibiotikih zredil za dobro kilo pa pol.  ::)

Prvič je na 19.2 kile.   8)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #8228 : 21 April 2008, 15:17:30
No tako - si vzamem še dve minuti, da pohvalim naše mladičke.

Veni je itak carica - kar tako naprej! Saj veš Nomes est omen  :o

Na obeh razstavah so bili razstavljeni tudi naši mladički.
Varvi je bila oba dni v razredu zrelih. V soboto je bila odlična 3 pri sodnici iz Anglije. V nedeljo je bila odlična 2, R.CAC in R. CACIB, sodnik pa je bil iz Irske.
T-tamalčki pa:
Tiwlip v soboto zelo perspekitvno 1.
V nedeljo pa (pri zelo strogem sodniku!)
Taffy - perspektivno - razlog - slaba ring dresura
Tarin - zelo perspektivna 1
Tiwlip - zelo perspektivna 2

Da smo pokazali, da se znamo obnašati, so šli vsi trije malčki tudi med vzrejne skupine in bili tretji (od treh). AMPAK - Maja je naučila in Lidijo in Roberta, kako se morajo obnašati v vzrejni skupini in izgledali so super!

Moram reči, da sem bila zelo, zelo, zelo ponosna na vse!!!!

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8229 : 21 April 2008, 15:23:32
Smo se lepo posortirale, a ne? Čisto brez kreganja, kdo bi vzel katerega psa  :D.

Saj, če bi hotela Maja vzeti Niso, bi jaz vzela Willyja... Ali pa Violet... Ali pa Heather....  :D :D Pa potem bi tudi Lexa ostala frej pa bi lahko njo vzela...  :o :o Čeprav midva bi res najraje Nisko, ker so Cenetu rjavči všeč.  :D :D

5rca in Maja še enkrat hvala za nasvete in sodelovanje na ogledu mojih parkurjev. Sicer mi vaju še ni ratalo prav povsod ubogat, ampak je šlo iz parkurja v parkur bolje in je nedeljski jumping še mene prav prijetno presenetil. Maša je itak kar mižala, ker tudi ona ni verjela, da bova prišla s takim tempom do konca. Res hvala!

alenkab, tole je pa res najmanjši problem.  :D :D Jaz itak rada hodim na oglede (razen na svojega  :P :P).  :D :D Čeprav moji nasveti za laufanje itak niso ne vem kaj, ker se sama učim iz teka v tek.  :-\ :-\  Upam, da sem pomagala. 


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #8230 : 21 April 2008, 15:29:28
Kolibri, ja v vzrejnih skupinah so bili res pridni vsi trije in so se lepo predstavili ;D
Taffya je bilo precej nemogoče oceniti v nedeljo, ni tekel kot bi mogel, ni zobk pokazal dobro (niti lastniku ni uspelo pokazati zobkov sodniku), bil je precej nemiren in ocena je bila pomoje glede na to, kar je sodnik sploh lahko videl, kar pravična. Seveda to ne pomeni, da je slab kuža (oz. le perspektiven)!
Vsekakor sem mnenja, da se mora kužka (pa tudi če je mladič) malo naučiti kako se je treba na vrvici obnašati in upam da bosta Taffy in njegov lastnik to do naslednič popravila. Vsekakor sta bila že v BISu veliko boljša ;D

Vsem čestitke za dobre teke v Italiji!



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #8231 : 21 April 2008, 15:37:17
Zakaj je Bajsek na antibiotikih?



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #8232 : 21 April 2008, 15:37:46
Ja, se strinja, Taffy je bil precej "živ" v ringu.  :o Sej ga bo mun poštimal do naslednjič  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8233 : 21 April 2008, 15:41:58
Zakaj je Bajsek na antibiotikih?

Zaradi rane na vratu. Očitno se je pri divjanju po gozdu kam napiknil, tam se mu je naredila gnojna bula, ki jo je pri igranju z njegovim prijateljčkom odprlo in je nastala za en kovanec velika luknja. Tako da smo nekje 10 dni sedaj na prevezih in antibiotikih. Jutri imava spet pregled in upam, da ne bo treba več povijat. Antibiotiki pa bodo še nekje do sobote.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8234 : 21 April 2008, 15:53:15
Logan tudi meni po fotkah ni ne vem kaj všeč in na žalost ga nismo videli, ampak daje prelepe mladičke .  :D :D :D Iz tega legla sem v živo videla tri pse pa so mi čisto vsi trije všeč. Nisa je itak najboljša.  :D :D Menda je v živo precej majhen in čisto normalen samec.

Tole sem se mal zlagala.  ::) Sem imela v glavi, da smo v Avstriji videli dva bratca od Nise pa sta bila polbratca po mamini strani.  ::) ::) ::) Ampak Nisa je vseeno najlepša.  :D

SKY, držim pesti za Loka.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8235 : 21 April 2008, 16:01:43
5rca  jaz bi tudi rada imela veliko psov.
Ampak mene vedno zanima, kako jih zaposlijo, takele aktivne pse??
Kaj delajo z njimi??

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8236 : 21 April 2008, 16:04:41
Citiraj
SKY, držim pesti za Loka

Hvala!

Saj zdaj mislim da bo.  ;)

Do naslednjič seveda.   ::)

Ker pri njegovih podvigih, bi bilo skoraj čudno, če se ne bi še kdaj ponovilo.    8)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8237 : 21 April 2008, 16:14:46
5rca  jaz bi tudi rada imela veliko psov.

Jaz pa ne. :P :P Dva, mogoče trije bi bili po mojem zame maksimum (že en včasih zahteva polno pozornost).  :D

Ampak mene vedno zanima, kako jih zaposlijo, takele aktivne pse??
Kaj delajo z njimi??

Nimam pojma.  :-\



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8238 : 21 April 2008, 16:20:51
Jaz pa ne. :P :P Dva, mogoče trije bi bili po mojem zame maksimum (že en včasih zahteva polno pozornost).  :D


Jaz sem si postavil mejo max. treh psov naenkrat. Pa še to ne vem ali se bo število zapolnilo letos ali ne. Nekako sem vedno bolj v dvomih o nakupu dveh mladičev naenkrat.



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8239 : 21 April 2008, 16:28:35
Jaz sem si postavil mejo max. treh psov naenkrat. Pa še to ne vem ali se bo število zapolnilo letos ali ne. Nekako sem vedno bolj v dvomih o nakupu dveh mladičev naenkrat.

No, to je zame čisto prevelik zalogaj. Mladič zahteva svoj čas. Dva mladička pa... Še več časa.  :P :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8240 : 21 April 2008, 16:43:54
Jaz vprašam zato, ker se mi zdi škoda, da psi nimajo dovolj pozornosti in dela...
amapk imeti jih je fajn..zato bi rada vedela, na kakšen način to zmorejo..
Poznam nekatere vzreditelje ki dajo svoje pse drugim, da z njimi trenirajo..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8241 : 21 April 2008, 16:51:27
No, to je zame čisto prevelik zalogaj. Mladič zahteva svoj čas. Dva mladička pa... Še več časa.  :P :P

Ja,saj zato sem pa v dvomih. Ko začneš razmišljati z glavo se marsikaj spremeni.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8242 : 21 April 2008, 17:44:10
Sky - mission impossible... ti povem, ker sem imela mladiče iz B legla precej dolgo .. zmanjka energije.. sploh če že imaš psa..
Zakaj bi imel dva mladiča hkrati::???

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8243 : 21 April 2008, 18:53:10
Sky - mission impossible... ti povem, ker sem imela mladiče iz B legla precej dolgo .. zmanjka energije.. sploh če že imaš psa..
Zakaj bi imel dva mladiča hkrati::???


Verjamem ja, zato bom tudi verjetno odstopil od te misije.  ;)

Recimo, da se je nekako poklopilo ravno letos za oba. Po eni strani sem našel dobro leglo na Škotskem iz katerega se mi zelo "lušta" mladiča, po drugi strani pa imam izredno priložnost, da si izpolnim željo po kelpiju, glede na to, da je prijateljica (skupaj imava registrirano psarno) pred kratkim parila svojo psičko. Tukaj je ogromno prednosti, ker bom lahko psičko spremljal skozi celoten razvoj, aktivno sodeloval okoli legla in seveda imel prvi izbor iz legla.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8244 : 21 April 2008, 21:10:33
Joj, jaz sem pozabila vsem čestitati za uspehe na razstavi. Bravo!!!

In hvala vsem za čestitke.  :)



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #8245 : 21 April 2008, 21:19:18
Borderji na CACIB Celje v soboto:

SAMCI
Mladiči:
Dino of the Celtic Vineyards

Mladi:
Duke from Vulcano-Country
Pal Rozenplac ODL2
Borderbay oro nero PRM

Odprti:
From Bordershome Thor alias Boris CAC, RCACIB
Arachon of the Celtic Vineyards

Prvaki:
Borderline Country Yodablue CAC, CACIB, BOS


SAMICE
Mladiči:
Tiwlip Seta del Oro ZP1

Mladi:
Simare Angelina Jolie PRM, BEST JUNIOR

Vmesni:
Freespirit ODSOTNA

Odprti:
Cosima of the Celtic Vineyards
Borderline Country Champagne
Varvara Seta del Oro
Poseidon Ramina-Regal CAC, RCACIB

Prvaki:
Nala make all happy McOven RCAC
Bay of gold CAC, CACIB BOB



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #8246 : 21 April 2008, 21:29:04
Simon, a tale Borderline Country Yodablue  je bil lilac barve?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8247 : 21 April 2008, 21:33:15
Simon, a tale Borderline Country Yodablue  je bil lilac barve?

A ni moder?  :)


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #8248 : 21 April 2008, 21:36:02
Moder je ja.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #8249 : 21 April 2008, 22:02:57
Meni se je bolj lilac zdel :-[ se opravičujem za napako :P